Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:06 27.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Mercedes 250d или Peugeot2.1tdiнови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Vili_Mazda (Mazda 626)
Публикувано17.05.03 01:46



Vladi, ima dosta golqma razlika mejdy 205 i 605, se edno 190 sus S-klasa. Ne e to4no sravnenieto no gore doly e taka.
Rymene:tazi 124-250TD koqto si si haresal avtomatik li e, ili e s ruchna skorostna kytiq? Tezi dvigateli kolko bqha 126 hp. dokolkoto si spomnqm mai! Kolko im e vurtq6tiqt moment, i pri kvi oboroti go dostigat,ako moje da mi pysnete edno info i na mene.
Thanks predvaritelno



Тема Re: Mercedes 250d или Peugeot2.1tdiнови [re: Vili_Mazda]  
Автор Vlado-BENZ ()
Публикувано17.05.03 08:55



Oooo, ама то за 605 ли става на въпрос, съжалявам, аз явно не съм прочел както трябва въпроса...
Еееее, тва променя много нещата....даже ако пежото беше 3.0 V6...ммммммм...
бих се замислил много....

Добре е да можеш да караш, но по-добре е да можеш да спреш, когато трябва!


Тема Re: Mercedes 250d или Peugeot2.1tdiнови [re: Rumen D]  
АвторMB fen (Нерегистриран)
Публикувано17.05.03 11:51



Ще се включа и аз.
Сигурен съм, че си на прав път с 250Д. Карам такъв от няколко месеца, не ми се слиза от него....преди имах 190 с 2.5 мотор, няма нищо общо с комфорта който предлага 124-ката, а разходите по подръжка са еднакво-малки, моят не е първа младост(1988), на всичко отгоре е купен от Италия, но не мога да кажа лоша дума за него.
Ако намериш нещо свясно под 7500лв. скачай в него без да се чудиш - много ще му се радваш.
Разхода наистина е около 6.5-7/100км. Само градско в София - не повече от 7.5-8/100, което за тази голяма кола е чудесно. На мен ми липсва само КЛИМАТИКА -



Тема Re: Mercedes 250d или Peugeot2.1tdiнови [re: MB fen]  
Автор Vlado-BENZ ()
Публикувано17.05.03 11:58



Да бе, прав си, ама за едно да ти кажа не съм съгласен, че има голяма разлика между комфорта на 190 и 124...не защото имам 190, просто имам и аз като тебе впечатление от двете коли...и единственото което е в полза на 124, е че има малко глезотийки, но пък е и доста по-скъпа от 190...

Добре е да можеш да караш, но по-добре е да можеш да спреш, когато трябва!


Тема Re: Mercedes 250d или Peugeot2.1tdiнови [re: Vlado-BENZ]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано17.05.03 14:26



A razlikata vav voziyata na koy ya ostavyash, a tyasnata zadna sedalka...

Po-poleka Vlade :))



Тема Re: Mercedes 250d или Peugeot2.1tdiнови [re: MB]  
Автор Vlado-BENZ ()
Публикувано19.05.03 09:52



Значи, първо, окачването е 1 към 1 еднакво, знам го от опит, единствената разлика идва от малко по-голямото междуосие, и почти няма разлика, а колкото до задната седалка, ми и на 124 не е много широко да ти кажа...

Добре е да можеш да караш, но по-добре е да можеш да спреш, когато трябва!


Тема EEEEEE :))))нови [re: Vlado-BENZ]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано19.05.03 11:07



190: daljina 4450

124: daljina 4740

290 mm!!!! Tova nishto li e spored teb? Shtoto spored men si e dosta.. Oshte malko shte kajesh, che S klasata e 190 s malko glezotiyki


A kolkoto do tyasnata zadna sedalka na w124 - za prav pat ot teb go chuvam tova...

Na 190 edinstvenoto mu predimstvo spored men e, che struva s 30% po-evtino, koeto estestveno ne e malko...



Тема Re: EEEEEE :))))нови [re: MB]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (отнесен)
Публикувано19.05.03 11:26



Според мен няма смисъл да се спори - ясно е, че 190-ката е по-малка, задната седалка е по-тясна и возията не е като на 124-ка. Всичко това идва обаче само от по-късата база, нищо повече. Окачване и всичко си е като на 124-ка. По-точно правилно е да се каже обратното - на 124-ката е като на 190-ка, щото така е хронологично.
Иначе аз почти се бях навил на 190 2,5 D Turbo...Запазени такива хич не са по-евтини от 124-ките. Ама не можах да преодолея инерцията и пак се хвърлих на комби Абе блага работа си е комбито, особено ако е Мерцедес

Само Дизел


Тема Re: EEEEEE :))))нови [re: Caмo Дизeл]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано19.05.03 13:01



Na koy go kazvash Nali i az sam s kombi... Mnogo blago - bagaja ne se redi, a se trupa hehehe



Тема Re: EEEEEE :))))нови [re: MB]  
Автор Vlado-BENZ ()
Публикувано19.05.03 13:21



Абе точно тва щях да ви попитам, хубаво ли е комбито бе дееба, в смисъл аз ако имам ще му напълня багажника с бас-каси, ама все пак...
А кво да ти кажа, за спора 190 vs 124, нема смисъл, и двата са велики модели, кой каквото ще да ми приказва, аз си ги обичам, не си мисли че съм против 124, все пак Дизел знае мисля съм му казвал че преди 2 години баща ми имаше 300Е, страшна машина, обичах я, има известна разлика в возията, но тва е шото сегашната ми 190 е със свалени пружини, и както каза ти, MB, виж и разликата в цените, аз примерно сега съм се нацелил към 230CE, не мога 300, защото акциза му е 4000 Евро но се замислям колко по-добре ще бъде да спестя някой лев и да си взема примерно 190Е 2.6 Sportline...
Бааа, абе как можахме въобще да започнем да спорим бе, дееба, все едно и двете не са Мерцедес...Аре стига вече а, MB?

Добре е да можеш да караш, но по-добре е да можеш да спреш, когато трябва!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.