Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:15 05.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Turbo vs Superchargerнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Magnum (Reality)
Публикувано27.05.03 16:18



Принципа е важен, нали така ;)
По официални данни, разликата е 1.5л, като в града е над 3 литра/100км, което си е 17% разлика, никак не е пренебрежимо.

И то гледам данните на CL, където няма къса/дълга база, разликата е единствено в 80кг по-тежкият дванайсетак.
Данни за предавателното число в момента не мога да намеря, но беше някъде към 20%, за да компенсира 22% по-високите обороти на осмака. И съответно имаш 20% по-малък въртящ момент на гумите, т.е. 800*0.8=640Нм, което е по-малко от 700 на осмака, нали?
А за разликата в крайното число, съм сигурен че я има. Но колко беше, сега не мога да намеря (с този бавен нет).
Също така забелязвам дванайсетака иска "Super Plus unleaded
as per DIN EN 228", което е А98 ако не се лъжа. Докато осмака върви с Premium unleaded. И въглеродният двуокис на осмака е по-малко. Просто дванайсетака е със по-силно увеличена волуметрична ефективност, по-силно натоварен с турбото, отколкото компресора. Все едно сравяваме 7 и 8 литрови мотори. Нормално е 8 литровият да гори повече, нали?

Изследването показвало, че в 30% от случаите, ролса се кара от собственика му. Така че не е мисъл на бмв конструктор. Това, че им е харесало, е друга тема. Ти си помисли, ако имаш Майбах или Ролс, няма ли да го караш?

P.S. И на мен как ми се кара купе, със задно предаване. Но май единствено BMW E30 318 ми влиза в бюджета :(

Редактирано от Magnum на 27.05.03 16:38.



Тема Re: Turbo vs Superchargerнови [re: Magnum]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (отнесен)
Публикувано27.05.03 19:02



Аз пък съм сигурен, че разликата в главните им предавателни числа няма да е повече от 12-13 %. Данните им го показват.

Само Дизел


Тема Re: Turbo vs Superchargerнови [re: Magnum]  
Автор c23O (KECTEH)
Публикувано28.05.03 01:44



ta az imam C230K, no e s 1.8L dvigatel. kakto gi opisvash dvata vida suprechargari, mi se struva che moia e positive, imash li niakva predstava?

03 C230K coupe
01 Corolla


Тема Re: Turbo vs Superchargerнови [re: c23O]  
Автор Magnum (Reality)
Публикувано28.05.03 10:24



Не е поситив, обикновен центробежен компресор е, като на турбото.

Remember that you are unique - just like everyone else. -- Ex.TK3C


Тема Re: Turbo vs Superchargerнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Magnum (Reality)
Публикувано28.05.03 11:15



Прав си, по-зле е даже, 6% разлика имат само, 2.82 / 2.65, тогава въртящият момент на гумите става 750/700, все пак дванайсетака е по-тежък и му трябва повече въртящ момент, за да постигат еднакво ускорение. Но пък по този начин shift-points, скоростта, на която се сменя предавката, се променя. И максималната скорост също пада (на дванайсетака) ама кой го топли това, като и двата са ограничени на 250 км/ч :))

Хайде стига с този спор, почна да се изражда. Абе знам си аз да не пиша във "фирмените" клубове, ама...

Remember that you are unique - just like everyone else. -- Ex.TK3C


Тема Re: Turbo vs Superchargerнови [re: Magnum]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 11:24



Pishi be... Interesno e :)



Тема Re: Turbo vs Superchargerнови [re: MB]  
Автор Magnum (Reality)
Публикувано28.05.03 11:32



Какво да пиша, ако напиша, че Мерцедес използват евтини трикове, трика на късите скорости за по-бързото ускорение, нали ще се обидите. При това сравнявам мерцедес със мерцедес. Недай си боже да спомена БМВ, ще стане като в Ауди клуба.

Но ако не използват този трик, по-нискооборотният дванайсетак трябва да има по-дълга финална предавка (final drive ratio), за да има същите shift points, същата максимална скорост. И по този начин на всяка предавка ще има 22% по-малко обороти, и съответно 22% от 800-те нютон-метра отиват, и остават 640, което е по-малко от 700-те на осмака. И какво ще стане - новият по-скъп дванайсетак, "чудото на двигателостроенето" ще ускорява по-бавно от компресорният осмак. Защото е и по-тежък на всичкото отгоре. За по-високият разход да не говорим, то при тези пари това няма голямо значение.

Remember that you are unique - just like everyone else. -- Ex.TK3C


Тема Re: Turbo vs Superchargerнови [re: Magnum]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 13:12



Според мен си е съвсен нормално да има различни мнения. Особено, когато са обосновани и са поднесени без нападки.

От горната дискусия останах с впечатление, че ти и Дизела сте на сходно мнение (принципно погледнато), като разликите са само в точните данни (разлики в процентите). Хареси ми начина, който я водите (дискусията) - културно и с аргументи - и за това казах, че е интересно..

А колкото до БМВ - аз лично съм фен и на тази марка.
Скоро ми се удаде възможност да покарам едно 520 на около година - 170 кончета. Отлична кола. Нека хората не ме поправят, че е 150 коня, защото не е така - от известно време двигателите са подновени и са 170...



Тема Re: Turbo vs Superchargerнови [re: MB]  
Автор PARADOX_sf (ентусиаст)
Публикувано28.05.03 13:48



Ми те 320и, 520и от новите са с 2,3литров мотор както и 316и е с 1,8...

VTEC POWER


Тема Re: Turbo vs Superchargerнови [re: PARADOX_sf]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 14:50



2,171 e dvigatelya




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.