Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:27 22.05.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ЗДРАВЕЙТЕ КОМПАНИЯТА!  
АвторBUGMASTER (Нерегистриран)
Публикувано24.04.03 18:36



Здравейте всички Горди собственици на Мерцедеси! От два - три дни и аз имам един дизел / 190 Д / - 90г. Много е наточен, не с тунинг, а като състояние. Има всички екстри без климатик. Интерисуваме всичко сварзано с този модел, евентуални проблеми и предпазни мерки или начини за отстраняването им. Благодаря предварително на всички, които ще ми пишат!



Тема Re: ЗДРАВЕЙТЕ КОМПАНИЯТА!нови [re: BUGMASTER]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано24.04.03 18:49



Ами да ти е честит

По въпросите - сега ще се появи Владо-БЕНЦ, той е по 190-ките, че и със същия модел, като твоя

Само Дизел


Тема Re: ЗДРАВЕЙТЕ КОМПАНИЯТА!нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Vlado-BENZ (Пилота)
Публикувано24.04.03 19:37



Хааааааааааааа, разби ме бе човече!
Аз съм бил по 190, верно си е де...
Ами пич, аз имам и аз 190 Д, ама моята е с стария двигател, 72 коня, старичка е, 86 г, твоята си е широката, 75 коня, по-силен колянов вал...абе дизелче мечта, сигурно ще ти харчи под 7.5 градско, пък и без проблем ще си вдига 160, абе мечта за мене...
Но иначе тва за коляновия вал, не знам, в смисъл казват че бил слаб, ама аз след 2 години яко цедене и обороти, още да чукна на дърво, нямам проблеми не само с него, ами и с цялото окачване и двигател...
А иначе да ти кажа, тва са най-страхотните дизели правени от Мерцедес за мен, щото са с по 2 клапана, скопени малко, но за сметка на това вечни, и то не само при умерено каране, моя е на 240000 км, като тези последните 40000 съм го карал аз, тоест тормоз над двигателя, и още не пуши човече, само при студен старт и супер високи обороти...
Ами ако искаш да питаш още нещо, питай, щото сега в момента не мога да се сетя, пък и ме заболяха ръцете да пиша...
А иначе много хора могат да ми се изсмеят, но за 190 Д аз мога да изкажа само суперлативи, не защото я имам ами защото си е страхотна кола, супер баланс между возия, иконимия и вървеж...не динамика, защото от 72/75 коня атмосферен дизел с техника на над 20 години не може да се очаква голяма еластичност, но ще ти кажа една малка тайна: при старт, ако искаш да се изрежеш с някой...
абе аре нема да те уча да ставаш състезател като мен, да си трошиш колата...
Еми тва е пиши още щото много се изкефих на теб, на някой с същата машина като моята!

AutoBild определи: за 4 поредни години кола N:1 е Mercedes-Benz


Тема Подгряващи свещи и масло...нови [re: BUGMASTER]  
Автор Vlado-BENZ (Пилота)
Публикувано24.04.03 20:03



Ей, забравих да ти кажа, смени задължително свещите, а ако искаш перфектна работа на двигателя, отиди да ти направат реглаж на нафтовата помпа, а за маслото, явно знаеш че дизела по принцип си е капризен на масло, така че сипи му едно хубаво Castrol GTX и нямаш грижи в близките 15000 км...

AutoBild определи: за 4 поредни години кола N:1 е Mercedes-Benz


Тема Re: ЗДРАВЕЙТЕ КОМПАНИЯТА!нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор PARADOX_sf (ентусиаст)
Публикувано24.04.03 20:48



Човек стига с тия дизели! Умрела работа са поне за мен. Карам Астра 1.7Д и ще ти кажа че не върви в сравнение със Сивик 1.6... Ох леле Сивик 1.6... Просто нямам думи. Всеи ден сънувам че си купувам такава! Когато го карам съм на 7-мото небе. Не мога да кажа че вози меко, но динамиката, спирачките, окачването, цялото поведение на колата е пверфектно.
Искам да те питам от къде си? Ако си от София навит ли си да се дръпнеме с Астрата ми за кефа?

VTEC POWER


Тема Re: ЗДРАВЕЙТЕ КОМПАНИЯТА!нови [re: PARADOX_sf]  
Автор Vlado-BENZ (Пилота)
Публикувано24.04.03 20:57



Мен ли питаш или BUGMASTER?
Аз съм от Плевен, ама човек искам да ти кажа нещо без да се обиждаш...
Значи разликата между дизела на опел и на мерцедес е от земята до небето, или както каза Само Дизел, "Мерцедес" и "дизел" звучи като "швейцарски" и "часовник"...
Просто много добре са го направвили, поне това поколение дизели на 124 и 190, а колкото до гонката, човече, пробвал съм го, ако се навия да дойда до софия с колата, щото аз съм в софия ама без колата, ще стане много страхотно готино дерби, както казах вече съм го пробвал, и ти казвам че в разстояние на 2 км сме се движили наравно, след тва аз дръпнах но не мога да кажа че е заради колата, просто наближихме завой на един мост и онзи се отказа, аз глупака влязох с 150 км/ч, което е огромна скорост за такъв клас кола в такъв завой...
Абе дано да се видим , ти посещавай тука клуба, ама не обиждай мерцедес, нема смисъл...

AutoBild определи: за 4 поредни години кола N:1 е Mercedes-Benz


Тема Re: Подгряващи свещи и масло...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано25.04.03 10:36



Оуу, много е 15 000 км за маслото. Аз бих намалил интервала поне на половина...

Само Дизел


Тема Re: Подгряващи свещи и масло...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Vlado-BENZ (Пилота)
Публикувано27.04.03 11:20



Emi da we, ama az kazvam kato kraem probeg, makar 4e s poslednoto maslo minahme 18000 i moje6e pone o6te 2000...

AutoBild определи: за 4 поредни години кола N:1 е Mercedes-Benz


Тема Re: ЗДРАВЕЙТЕ КОМПАНИЯТА!нови [re: PARADOX_sf]  
Авторbugmaster (Нерегистриран)
Публикувано01.05.03 15:56



Здрасти пич, не съм от София и съжалявам, че не можем да ги пробваме. Колкото до Honda - та, това си е жив ковчег на колела. Като външен вид е добре, но няма никаква защита от евентуален удар.



Тема Re: ЗДРАВЕЙТЕ КОМПАНИЯТА!нови [re: bugmaster]  
Автор PARADOX_sf (ентусиаст)
Публикувано05.05.03 14:10



Тва беше върха на простотията като изказване!
Погледни малко краш тестове и тогава приказвай подобни простотий!
Баща ми са го ударяли не веднъж.
Сещам се за един случай и ефекта беше смазана предница на фелиция, а на Сивика броня за пребоядисване!
Да не ти разправям веднъж как пометохме една маршрутка с ЦРВ-то, че все пак не пишеме в подходящия клуб за целта.

VTEC POWER



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.