Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:55 19.05.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 300 Turbo D Комби...Що за кола е..????нови  
Авторsky (Нерегистриран)
Публикувано11.04.03 15:11



пичове, никога не съм имал мерцедес, но сега сам си харесал този модел.Проблема е че нищо не знам за тази кола а това за което ще ми стигнат парите ще е от 89г до към 92-93г. Кажете какво мислите за този модел (300 ТД 108W комби).....?????
1 какви проблеми дава като поостарее
2 какво да гледам като я купувам
3 имали части и дали са много скъпи
4 ЗНАЕТЕ ЛИ НЯКОЙ ДА ПРОДАВА ТАКЪВ

мерси много предварително........



Тема Re: 300 Turbo D Комби...Що за кола е..????нови [re: sky]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано11.04.03 16:46



Caмo Дизeл nay-dobre shte ti kaje.

Inache pogledni kak e diff-a. Dali vie.
Pogledni i zadnite amortisyori - ako se precakani sa dosta skapi - shtoto se pompat s kompresor.
Zasluchay dali chatkat mnogo hidravlichnite povdigachi.

Chastite ne mislya, che sa mnogo skapi (estestveno nyamam predvid BalkanStar).

Uspeh.



Тема Re: 300 Turbo D Комби...Що за кола е..????нови [re: MB]  
Авторsky (Нерегистриран)
Публикувано11.04.03 17:04



има ли изобщо задни амортесиори....аз чух някъде, че е само с хидравлика...КОМБИТО



Тема Re: 300 Turbo D Комби...Що за кола е..???? [re: sky]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано11.04.03 17:29



Emi te sa hidravlichni - na kompresor - namira se otpred na dvigatelya.



Тема Re: 300 Turbo D Комби...Що за кола е..????нови [re: MB]  
Авторsky (Нерегистриран)
Публикувано11.04.03 19:12



мерси за инфото.....
инче какво мислиш за колата



Тема Re: 300 Turbo D Комби...Що за кола е..????нови [re: sky]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано12.04.03 18:19



Здрасти,
аз съм с такъв Мерцедес.

Значи, годината, към която си се ориентирал (89-93) е идеална. Може по-стар, по-нов недей

Евентуалните проблеми могат да се разделят на няколко части:
Първо - типични за Мерцедес като цяло.
- много повече километри, отколкото можеш да предположиш
- напукани/скъсани гумени шайби на кардана
- виене от диференциала
- чукащи хидравлични клапани
- твърде голям луфт в кормилната уредба.
- още нещо, дето не се сещам сега
Всичко това се оправя без проблем, само струва пари, разбира се.

Специфично за 300 D Turbo е потенциалната опасност от пукане на главата, съответно, да се натресеш на такъв. Това е кофти и много скъпо!!!
Не знам дали имаш представа от автоматици. Ако не, вземи някой с теб, дето има. Ако автоматика е повреден - много кинти!!!
Чисто теоретично и турбото може да е проблем, но това е много рядко.
Специфично за Т-моделите е хидравличното задно окачване. То се води много здраво и надеждно, но ако все развалено - много кинти!!!

Не знам дали си даваш сметка с каква задача си се нагърбил. Запазен Мерцедес 300 ТD Turbo е нещо доста рядко и скъпо. Аз търсих почти половин година, от която 3 месеца много активно и то в Германия!
Ако се отчаяш от търсене, 300 Д, без турбо също е добър вариант, който дори превъзхожда 300 D Turbo, по надеждност.
Иначе за колата какво да ти кажа. Ако имаш очи да гледаш и малко пониятие от автомобили, думите са излишни . Не ща да ти развалям удоволствието сам да откриеш за какво става дума

Само Дизел


Тема Re: 300 Turbo D Комби...Що за кола е..????нови [re: Caмo Дизeл]  
Авторsky (Нерегистриран)
Публикувано13.04.03 12:22



мерси много за информацията....честно казано малко се стреснах, това което знам и съм сигурен е че километрите няма да са реални...и от това идват моите проблеми, защото аз не сам голям експерт.Много ще ми е трудно да проверя всички тези неща.....
Добре де в Германия е пълно с такива коли +това германците си ги пазят, поне аз така знам а и пътищата са добри...?????? все си мисля че от там кола и то такава ще е в добро състояние...?????
А защо не по нов от 93г....????



Тема Re: 300 Turbo D Комби...Що за кола е..????нови [re: sky]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано13.04.03 13:37



Виж сега, има такива Мерцедеси карани само от немци и подържани добре, но собствениците им знаят цената им и ги дават, ама безбожно скъпо. Горе-долу с 50% по-скъпо от колкото могат да се намерят при турците. Ако при последните може да се намерят кочини за 4500-5500 Евро, то добре поддържан екземпляр от първи или втори собственик ще струва 7500-8000 Евро и нагоре. Прави си сметка от кой вид ще идват в БГ.
За годината се шегувам. Но колкото по-нов модел, толкова повече пластмаса и тнт. Ако ще купуваш автомобила за себе си и мислиш да го караш дълго време, а не да го продадеш догодина, забрави за годината на производство и гледай само да е в добро състояние. Една кочина от 93-та с нищо не е по-добра от един запазен Мерцедес от 89-та.

Само Дизел


Тема Re: 300 Turbo D Комби...Що за кола е..????нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Mr.Overclock (Ония)
Публикувано14.04.03 10:01



Zdraveite, imam priatel koito prodava edin MB 300TD combi '89 4 Matic, Avtomatik, teglich i vsichki ekstri, klima, ASR,SRS,ABS. MB e na iztenski 3xx xxx km.
Ne znam tzena. Ako se interesuvash mu zvunni
Choveka se kazva Vasko 088603320

BYe

Па, мене джокер ми не требе, я го знам ...


Тема Re: 300 Turbo D Комби...Що за кола е..????нови [re: Mr.Overclock]  
Авторsky (Нерегистриран)
Публикувано14.04.03 15:52



пичове, и на мен ми не требе джокер...::))), но за цените не съм много съгласен с вас....!!!!!...ясно е че тази кола си държи цената, но това е прекалено.аз мисля а и направих доста проучване в германия и австрия и цените не са чак такива........

мерси много за телефона на Васко, но и неговата цена е.........18000......не знам...аз пак ви казвам че не съм запознат с тази кола, но съм имал много коли и имам представа за пазара горе-долу.Мисля че каквато и да е колата тя все пак си е 89 година....18000-tooooo much.........
мерси пак и ако има нещо др. пишете пак





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.