Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:01 02.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Mercedes 190 DIESELнови  
АвторAvanty (Нерегистриран)
Публикувано07.02.03 00:18



DAyte mneniia za disela na 190 kata,nay 4esto sreshtani problemi pri po starite 86-89 god




Тема Re: Mercedes 190 DIESELнови [re: Avanty]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано07.02.03 11:47



За двигателя ли специално питаш?
Някакви особени проблеми няма. За мен това са най-добрите дизели.
При доста стари двигатели може да се появи чукане от хидравличните повдигачи, особено при 2,5 Д, а по-късно и износване на разпределителния вал. Общо-взето мнението е, че смазването на разпределителния вал не е оптимално. Но това е слаба грижа. Я се появи, я не, а в най-лошият случай се сменят повдигачите и вала и повече нямаш грижи. Много добре им понася хубаво синтетично масло.
Другите проблеми идват от неща, като стартер, алтернатор и др. такива, които просто си се износват. Все пак Мерцедес от 86 год.сигурно ще е навъртял къде половин милион км. Също трябва да се внимава и за разтягане на ангренажната верига. Те спокойно карат по над 200 000 км без смяна, но все в един момент трябва да се смени.
Абе това е, просто тия двигатели са железни.

Само Дизел


Тема Re: Mercedes 190 DIESELнови [re: Caмo Дизeл]  
АвторVladoBENZ (Нерегистриран)
Публикувано25.03.03 18:00



Ей, човече, ако искаш да си вземеш такава, взимай и се радвай, защото аз имам такава от 2 години, карам я зверски все едно е резачка, при това е стара (85 година!!) обаче ве4е 2 години не ме предава и е железен двигател, за което мнение стискам ръката на дизела!!!! :)))))))))



Тема Re: Mercedes 190 DIESELнови [re: VladoBENZ]  
АвторSC (Нерегистриран)
Публикувано26.03.03 00:56



Kaжете нещо за мъркащите 2.5/2.5TD 190- ки, и какви двигатели са.

мерси!!!!!!



Тема Re: Mercedes 190 DIESELнови [re: SC]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано26.03.03 09:33



Абе 5-так да мърка...не знам, е в сравнение с 4-цилиндров, да.

Ами това са - 5-цилиндров дизел, 2,5 литра, 10 клапана, хидравлични повдигачи, атмосферните са 90 кс, турбодизела е 122 кс. Разход и на двата 5-6 до 7/100 при нормално каране, турбото може и малко повече.
Турбодизела е сравнително рядък и скъп, но атмосферния пасва идеално на тази кола, хем икономичен, хем има динамика.
Лошото е, че е страшно трудно да попаднеш на запазен екземпляр от тези модели. Почти всички са юркани по над 400-500 хил. км. независимо какво пише на километража.
Много хора не го разбират, но Мерцедес на реални 200 000 км изглежда и работи почти като нов! Има ли следи от износване, значи е на няколко пъти по 200 хил.! Така че умната и не бързай с купуването.

Само Дизел


Тема Re: Mercedes 190 DIESELнови [re: Avanty]  
АвторbeGemot (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 13:04



Az sym sobstveni4ka na 190D, koito e na 18 godini i ne bih kazala, che go kupih osobeno zapazen, pone otkym kupe. Na kilometraja pisheshe 228 000km, no sym ubedena, che e na dosta pvoeche. Po dvigatelq smenih dosta neshta (tamponi na dvigatelq, tamponi na amortisiorite, hidravlichni povdigachi, razni garnituri...), izleze mi dosta po-skyp otkolkoto si misleh, no za smetka na tova ot togava (veche poveche ot 2 godini) ne mi e pravil nikakvi problemi, nikyde ne me e ostavql (osven kato mi svyrshi nafatata de ;) ). Izklyuchitelno sym dovolna ot kolata i nqmam namerenie da q smenqm skoro. Samo che mili4kata izglejda dosta izmychena. Damaskata, tapiceriqta, plastmasite... Mislq si da q stegna tova lqto i mi se iska da i sloja ot po-golemite kapaci. I iskam da vi popitam otkyde moga da namerq takyv. Neznam ot koi model e, no sym sigurna, che ste vijdali 190 s takyv kapak - pokriva i vytreshnite farove (halogenite) i nqma "mernik", a samo emblema ot po-malkite. Shte vi byda mnogo blagodarna ako mojete da mi dadete nqkakva informaciq po vyprosa! :)



Тема Re: Mercedes 190 DIESELнови [re: beGemot]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано04.04.03 13:30



228 000, хаха
Както го описваш, спокойно можеш да умножиш тази цифра по 2
Всъщност, може и по 3, кой знае...Но важното е, че си я стегнала вече.

Ако те разбирам правилно, искаш да сложиш капак от С-класа? Абе я не се занимавай... По-добре вложи парите в едно качествено боядисване.

Само Дизел


Тема Re: Mercedes 190 DIESELнови [re: Caмo Дизeл]  
АвторbeGemot (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 14:27



Az che shte q boqdisam to e qsno :P
Kakto i shte opravq damaskata i tapiceriqta (ako namerq kak...)
No naistina sym se navila za tozi kapak!
C-klasa koi model? I trqbva li da se promeni za da pasne na 190? Kaji ako znaesh neshto poveche pls
Blagodarq :)



Тема Re: Mercedes 190 DIESELнови [re: beGemot]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано04.04.03 15:41



Честно казано не въм виждал 190-ки със капак от C-класа. Мисля, че ще е доста трудно да стане, много са различни. Затова пък знам предостатъчно 124-ки с капак и фарове от Е-клас. И мойта е така. Произведена е 91-ва, но на външен вид не можеш да я различиш от Е-клас, модела, който се произвежда от 07/1993 до 02/1996. Не съм го правил аз, така я купих. Един от собствениците и е работел в Мерцедес и си е играел. Аз никога не бих се хванал с такива глупости. Всеки добре поддържан Мерцедес си е красив сам по себе си и не виждам смисъл от такъв род "тунинг"

Само Дизел


Тема Re: Mercedes 190 DIESEL [re: Caмo Дизeл]  
АвторHex (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 19:13



Haide i az da si kaja mnenieto - dokolkoto razbiram stava duma za kapak ot w126 SEC, koito da se sloji na w201 (190kata toest). Vyprosa qvno e kak tolkova golqm kapak shte stane za tova malko mercedesche :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.