Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:50 28.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 124 Coupeнови  
АвторNicola (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 11:07



Здравейте!
Значи-и-и....Легнал ми е на сърцето тоя 124 200 CE Coupe, и реших да почна отрано да събирам информация (още не съм събрал парите даже:))
Според вас на каква цена може да се намери машина в добро състояние, с всички екстри? Аз живея в Италия, по-изгодно ли ми е да я взема оттук? А митото колко ли ще да е?
И има ли някакви типични проблеми, за които да гледам като я купувам?
Няма да питам колко харчи, сигурно е като ЗИЛ...Но тъй като на мен ще ми трябва за големи преходи (София-Милано и обратно), има ли смисъл да й слагам газова уредба, или би било ерес?:))
И вярно ли е, че поддръжката й не е чак толкова скъпа?
Благодаря ви предварително :)



Тема Re: 124 Coupeнови [re: Nicola]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано14.03.03 12:23



200 СЕ

4 цилиндъра
8 клапана
122 кс (118 с катализатор) при 5100 oб/min.
178 Nm (172 с кат) при 3500 oб/min.
70 л резервоар

Ръчни скорости:
Макс. скорост - 195 km/ч (193 km/ч с кат.)
0-100 км/ч - 12,0 (12,4 с кат.)

Разход:
90 km/ч - 6,3
120 km/ч -8,2
Градско - 11,4

Автоматични скорости:

190 km/ч (с кат. 188 km/ч)
0-100 km/ч - 12,3 12,8 (с кат)
90 км/ч - 7,5
120 km/ч 9,3
Градско - 11,7

Според мен 220 CE (150 кс., 210 Нм, съвсем малко по-висок разход) е по-добър вариант, ако става дума за по-малките двигатели.

Само Дизел


Тема Re: 124 Coupeнови [re: Caмo Дизeл]  
АвторNicola (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 12:30



Мерси!!! А какво ще кажеш за по-големите - 300, 320?
А за газовата уредба - прекалено еретично ли е? :)
Имаш ли идея и за цените?



Тема Re: 124 Coupeнови [re: Nicola]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано14.03.03 14:04



Не съм следил цените на купетата. Виж на mobile.de, ако ти върши работа.

300 и 320 СЕ е съвсем друга работа. Шестака си е шестак. Особено ако е М104 двигател с 24 клапана. Но ще имаш проблеми с акцизи и мита, ако тръгнеш да го вкарваш в БГ.

От газови уредби не разбирам и не искам да разбирам

Само Дизел


Тема Определено това е двигателя..нови [re: Nicola]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано14.03.03 15:38



само че ще ти свалят 10 кожи с митото.. карай си го с италианска регистрация, но със сериозно каско тук

Относно газовата уредба не го слушай дизела. Аз има такъв само че 280 и в момента съм с една руска инжекторна система - ГИГ3. Трябва да ти кажа, ч еняма разлика газ/бензин, и при тоя разход далаверата си заслужава



Тема Re: Определено това е двигателя.. [re: Чepнorлaв]  
АвторNicola (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 19:41



Аааа, италианска регистрация - абсурд, тука такова животно ще ми излезе 3000 лв на година данъци и застраховки...Само бг номер и зелена карта му е майката, тук всичките ми познати са така:)
А иначе имаш ли оплаквания от твоя, за какво да гледам като го взимам? Поддръжката скъпа ли е много?
И имаш ли идея митото колко ще ми излезе?:)))

И има ли големи разлики между 200/230 и 300/320, освен двигателя?
Сега гледах малко цени по нета, в Италия като гледам за 4000 евро се намира добър 300 с вс. екстри....Цифрата е прилична, нали?:)



Тема Re: Определено това е двигателя..нови [re: Nicola]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано14.03.03 20:58



Колега, може и да си наясно, но все пак да спомена, че митническите такси за внос в БГ на 300 CE са между $3672 и $4488 в зависимост от двигателя.

Само Дизел


Тема Re: 124 Coupeнови [re: Nicola]  
Автор PARADOX_sf (ентусиаст)
Публикувано14.03.03 21:31



Аз лично бих се насочил към 320 СЕ 24В! Верно по-скъп е, но ако го караш със същото темпо като 200СЕ ще даде почти същия разход, но ако караш 200СЕ като 320 (ако може) 200-тата ще харчи повече!

VTEC POWER


Тема За Черноглавнови [re: PARADOX_sf]  
АвторPower_Exhaust (Нерегистриран)
Публикувано16.03.03 11:42



Изявинявай но би ли ми казал колко пари ти излезе с всичкото тая газова уредба ГИГ3 и как се държи уредбата защото все пак е Руска ... И ако можеш ми дай и информация за хората който са ти я поставили телефон в кой град ...
Защото аз имам 280Е самоче е 123 купе ама двигателя си е пак V6 DOHC и е 185 коня :-))))
Ще ти бъда благодарен ако ми дадеш пълно инфо



Тема Ами да ти дам...нови [re: Power_Exhaust]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано16.03.03 13:28



ама след час летя за чужбина

Отиди и в клуб АГУ питай за представителя тук в БГ. да ти дадат сайта да видиш там какво има.
Като пари ще ти се върже към 1200-1300лв някъде тотал. На мен ми се върза по-тънко, но си имах бутилка, клапани и т.н.
Та на сайта му има и телефони и всичко и ако отидеш до сряда в сервиза можеш да видиш и моята кола е там. Оставил съм му я за донастройка - та тамън ще го видиш




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.