Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:55 13.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Кое е за предпочитане w126 или w140нови  
АвторKpиc (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 19:03



Кажете си мнението моля ви кое е по добро кое е по избарано и кое по малко проблеми създава защото цената и на двата модела е в пъти разлика :-))))
Мерцедес w126 или w140 ???



Тема Re: Кое е за предпочитане w126 или w140нови [re: Kpиc]  
Автор5OOse (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 12:38



Имам и двата модела, лично мои, едната е 500se (w126) другата е 300sel (w140), пурата я имам от почти три години и ме кефи много защото е бърза кола и на двигателя може да му се вади душата...Общо взето на тая кола съм и сменил всичко, от най малкото до двигателя и автоматика...и то не защото крайно се е налагало а защото тая кола ми е хоби да си я правя ей така за кеф. Разбира се че по добре "избарано" е w140, тая която имам е с всички екстри, вакуми, надуване на седалки, кожи абе всичко, единственото което съм и сменил е предната решетка (с по-новата), мигачите с бели и в момента сменям задните стопове с новите които са с бяло и червено, също търся да и сменя и броните и лайсните с "цепената" лайсна, дори ми направиха сметка за ксенон...козметични промени само... Напоследък карам само 300sel-a незнам защо май ми е по удобна. Ако успееш да си намериш w126 която да има хубав кожен салон и ел седалки (да е запазена с две думи) няма да се разочароваш от тази кола, много е удобна, аз лично се оглеждам да купя някаква примерно без двигател и да си взема всичко вътре от купето и да го сложа на моята, защото е малко овехтяла от вътре и това ме депресира като я сравня с другата. Иначе и двете коли малко се развалят, много са здрави, на мен постоянно ми се струва че нещо ми тропа, но в повечето случаи като отида до сервиза се оказва че си въобразявам... Естествено такива коли изискват адекватна поддръжка, всичко трябва да се следи и да се сменя на време. Ако нещо конкретно те интересува ме питай.



Тема Re: Кое е за предпочитане w126 или w140 [re: 5OOse]  
АвторKris (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 22:22



Koq ima po dobra woziq i koq mislish 4e e po stabilna na pytq kato w zawoi na hlyzgawo i t.n. i kakwo predstawlqwa toq wakuum na wrati bagajnik i t.n. !



Тема Re: Кое е за предпочитане w126 или w140нови [re: 5OOse]  
АвторKpиc (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 23:47



И усесещаш ли някаква разлика в ускорението на двете защото ги делят нещастните 20 коня ?!



Тема Re: Кое е за предпочитане w126 или w140нови [re: Kris]  
Автор5OOse (Нерегистриран)
Публикувано03.03.03 19:22



По добра возия има w140, вози толкова гладко че почти не усещаш дупките, и освен това въобще не се усеща скороста, ако не гледаш километража спокойно може да набереш 140 и да си мислиш че караш с 80 примерно...Иначе за зимни условия не ти ги препоръчвам и двете, може би пурата се държи по стабилно, гледам като е сняг да я карам нея, сложих и нови зимни гуми и почти няма проблем ако се кара внимателно, смисъл не се тръгва рязко (не че е възможно при сняг) защото яко пили гумите и се върти. При сухо време пурата е просто ненадмината, такъв рязък старт има че никой не може да те изпревари при тръгване (жесток звук се чува при тръгване - един масивен рев от двигателя) само докато потеглиш и вече си вдигнал 80 (и компютъра показва 39.9 разход на 100, май е ограничен само до толкова...) Въпреки че разликата е само 34 коня, пурата набира по яко, може би заради двигателя V8. На w140 през зимата само и свети триъгълника и много тромаво се държи на сняг и честно казано ме е страх да я карам. За дълго каране е по удобна w140, пурата почва да се тресе при 150 нагоре (все пак е старичка 89г.), но това е и от зимните гуми. Вакума на вратие означава, че като затвориш вратата няма нужда да я блъскаш а само да я допреш до механизма и тя сама се затваря - просто се прибира на вътре и се чува едно леко пукване, същото е и на багажника, надуването на седалките е да запълни часта под гърба и да ти се оформи облегалката по тялото, за да не се натоварва гърба.



Тема Re: Кое е за предпочитане w126 или w140нови [re: 5OOse]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано03.03.03 19:40



Хе, пак научих нещо.
Не знаех за това, дето му викаш вакуум на вратите. Аз имам такова на багажника, ама на вратите не знам дали изобщо е слагано такова нещо на 124-ки.

Само Дизел


Тема Re: Кое е за предпочитане w126 или w140нови [re: 5OOse]  
АвторKris (Нерегистриран)
Публикувано03.03.03 20:57



A kakwo shte mi kajesh za razhoda na Benzin i na dwete w grada izwyn grada.I ako mojesh mi kaji za kolko pari si gi wzel.
I drugoto dali si gi pusnal na GAZ i ako si kak se dyrjat na gaz i kakwa im e uredbata :-)))
towa posledno mislq 4e me interisuwa !



Тема Re: Кое е за предпочитане w126 или w140нови [re: 5OOse]  
Автор SkakaLez (минаващ)
Публикувано03.03.03 22:27



Joro Tanev?



Тема Re: Кое е за предпочитане w126 или w140нови [re: Kris]  
Автор5OOse (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 01:16



Ами разхода на бензин зависи от това как караш, но горе долу е така:

За W126: На компютъра пише около 19л на 100 смесен разход, но при извънградско може и да спадне до 11л на 100 да кажем при скорост 90км и равен път, ако е изкачване ще е 14-16л на сто, при 120км в час ще е около 14-15л разход, но честно казано ако си сипеш примерно за 20лв. бензин можеш да караш примерно от плиска до центъра, малко из центъра и обратно и резервата ще ти светне, става въпрос за спортно каране (газта до край и ръчки с кикдауна) :))

За w140, Тази кола може да харчи и 10 на сто и 30 на сто, пак зависи от карането, днес примерно я карах до ботевград с още трима човека и и сипах 16литра бензин, карах с скорост 100-120 и разхода показваше 9-11л. на 100, разтоянието е около 140км отиване и връщане и точно ми стигна бензина, само на едно място по магистралата карах за малко с 200км защото един ме изнерви, но за малко и това глътна като че ли доста бензин :( Ходил съм и до Пловдив но на ръчка, с 180-220км в час и тогава беше изяден половин резервоар около 60литра бензин.


w126 я взех за 12000лв. с прехвърлянето а w140 ми струваше 33000лв. с застраховката. Отделно за ремонти и козметични промени съм дал над 15000лв. за три години и за двете, едната я имам от година. Не съм слагал газови уредби и на двете коли, не съм привърженик на газта :))))



Тема Re: Кое е за предпочитане w126 или w140нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор5OOse (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 01:20



Аз също съм виждал вакум на багажника на една 124-ка 300те май беше 4матик, но май нямат на вратите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.