Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:26 05.05.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема problemi sys 201  
Автор 4asovnik (MERCEDES fan)
Публикувано28.02.03 21:42



abe hora kajete za6to taka mi hlopa kardana kato prevklu4vam skorodtite. imam 4uvstvoto 4e 6te se otka4i!!! ina4e ma6inata mi e bomba - 1993 e proizvedena i e s dvigatel na C 180 (122 k.s.).6te se radvam ako mi pomognete!!!

gotino e da si pi4 ... i da kara6 MERCEDES


Тема Re: problemi sys 201нови [re: 4asovnik]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано01.03.03 12:41



Ами лягаш отдолу и гледаш. Най-вероятно са гумените шайби (flex plate) в началото и края на кардана или висящият лагер по средата. Често срещан проблем е. Оправя се лесно, но шайбте не са евтини, ако са оригинални.

Само Дизел


Тема Re: problemi sys 201нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор 4asovnik (MERCEDES fan)
Публикувано01.03.03 19:30



ami kazaha mi 4e ne e visia6tia lager. gledaha go v mercedes service v plovdiv i kazaha 4e si e nared. ni6to mu niamalo. a pyk vij za tia tamponi nikoi ni6to ne e kazal. triabva da pitam.a kazva6 4e sa si skapi4ki - za kakvi pari gore dolu govorim? za niakolko stotin??!?!?!

gotino e da si pi4 ... i da kara6 MERCEDES


Тема Re: problemi sys 201нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор 4asovnik (MERCEDES fan)
Публикувано01.03.03 19:32



a zabravih - niakoi mi kaza 4e imalo niakakvi shlici na kraia na kardana predi diferenciala. moje li da e ot tiah????

gotino e da si pi4 ... i da kara6 MERCEDES


Тема Re: problemi sys 201нови [re: 4asovnik]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 11:19



Има шлици на карето, но за да се изядат те, трябва да си карал 500000 километра по камъни. Обаче има една гайка, която ги стяга и ако тя се разхлаби, може да хлопат, а също и да се поизядат. Не е зле да се гресират от време на време.

Гумените тампони се виждат с просто око - те са точно в края на кардана преди диференциала и представляват един кръгъл гумен диск с диаметър на CD и дебелина около 2 сантиметра, върху който с болтове от едната страна е завинтен кардана а от другата - диференциала. Ако това се е скъсало, може болтовете да се удрят един в друг. Обаче щом някой ти е гледал лагера, щял е да го види и това, значи е малко вероятно да е от него.

Митко



Тема Re: problemi sys 201нови [re: Mитko]  
Автор4asovnik (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 13:03



aa kvi 500000 km. kupeto e na 188000 km. a novia motor e naa 121000km. daje ve4e imam 4uvstvoto 4e po4vat i skorostite da mi se vklu4vat trudno siaka6 ne natiskam syedinitelia do krai. osobeno pyrva i vtora predavka. a pyk syedinitelia e dobre ne e iznosen!!!!!



Тема Re: problemi sys 201нови [re: 4asovnik]  
Автор kay_ ()
Публикувано03.03.03 01:54



Имах подобни преживявания, "затегнаха" шлиците с един чук и нещата се оправиха от тогава не сам чувал шумове от кардана, но съм сменял и двете гумени "карета"!



Тема Re: problemi sys 201нови [re: 4asovnik]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано11.03.03 14:52



А ти откаде знаеш че шумовете са от кардана....



Тема Re: problemi sys 201нови [re: DJ Tymbi]  
Автор4asovnik (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 11:10



ami v4era biah na service i tam montiorite kazaha, 4e e ot 6licite na kardana i niamat opravia. triabva nov kardan, no toi struva nad 2000 lv. a pyk i bez tova taka moje da se kara kolata bez da pravi nikakvi problemi. kazaha 4e na nad 60 % ot starite 201 i 124 imat takyv problem



Тема Re: problemi sys 201нови [re: 4asovnik]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано14.03.03 12:07



60% от Мерцедесите над 500 000 км може би. Аз лично не съм го срещал този проблем до сега.

Само Дизел



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.