Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:55 28.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 124W 300TD 4MATICнови  
Автор lowrider (непознат )
Публикувано11.02.03 15:35



Kajete fenove, zaslujavali si za taia koliza s klimatik,leti djanti, el-predni stukla ,ogledala i el. 6ibidah da se dadat 10500 pri uslovie 4e toia zviar e 86' i e na 130000Km?



Тема Re: 124W 300TD 4MATIC [re: lowrider]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано11.02.03 16:43



Няма 4Matic дизел от 86-та, пък на 130 000 км, хич
Провери каква е хавата и пак се обади.

Само Дизел


Тема Re: 124W 300TD 4MATICнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор lowrider (непознат )
Публикувано11.02.03 20:56



E kak da niama bre.Tva e four wheel drive



Тема Ima, Ima :)нови [re: Caмo Дизeл]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 10:07



Ima nyakolko modificacii na 300TD 4Matic

- ednata se pravi ot '85 do '93 s malki izmeneniya.
- drugata ot '89 - '95

Taka che moje da e '86 i da e 4Matic.

A che ne e na 130 000 e yasno - po-skoro na 330 000+



Тема Re: Ima, Ima :)нови [re: MB]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано12.02.03 10:42



Е, не знам. Проверих го на няколко места. 4Матика се представя в края на 85-та, а първите модели с 4Матик са от средата на 1987.

Само Дизел


Тема Re: 124W 300TD 4MATICнови [re: lowrider]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано12.02.03 11:58



Добре, да речем че си прав и има такъв Мерцедес.
Значи цената е към 5300-5400 Евро. При внос, ДДС-то му е към 800 Евро. Станаха 4500. Докарване, транзитни номера в Германия, застраховки, печалба на тоя, дето я докарва и тнт., правят още 500 Евро. Значи Значи този Мерцедес трябва да е към 4000 Евро в Германия.
По принцип, можеш да намериш 300 D 4MATIC ('87-'88) с климатик за тази цена, но в не много добро състояние. Ако този, за който говориш е в добро състояние, значи си струва.

Друг е въпросът, струва ли си да се взима 4МАТIK. Това не е просто 4х4, а е сложна система с електронен контрол, допълнителна хидравлична система, допълнителен диференциал, раздатъчна кутия, полуоски, блокажи на диференциалите и тнт., все неща които дават фира. Предното окачване е различно (няма части). Освен това имаш увеличен разход и намалена пъргавина и максимална скорост.
Аз също съм залитал по 4MATIK, но накрая реших, хубави зимни гуми и евентуално блокаж на задния диференциал (ASD) са ми предостатъчни.

Само Дизел


Тема Re: 124W 300TD 4MATICнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор lowrider (непознат )
Публикувано12.02.03 13:26



kolata sum ia vijdal autaomatic e (4gang getriebe, estestveno), instrumentite, a i zadnata guma sa v nailoni nerazpe4atvani,a bagajnikut e super 4ist, mislia 4e dori torbi ne sa slagani vutre neznam.Zabeliazvam lek defect na boyata ama super nedolovimo, ama germaneza si e svur6il rabotata.



Тема Re: 124W 300TD 4MATICнови [re: Caмo Дизeл]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 17:12



I az sam na sashtoto mnenie.

Znachi moya sas zimni gumi "EUROSTAR" - t.e. gumi v dobro sastoyanie, no bez da sa dobra marka + ASD = Nyama nikakvi problemi dori i na mnogo gaden teren.

Karam ski i hodya chesto do Bansko, a ponyakoga i do rilski ezera. Kateri bez nikakvi yadove i tay kato e dosta dalag ne podnasya (ili pone ne se useshta tolkova). Samo tryabva da vnimavash e da ne zakopavash prednicata, zashtoto e tejka, edinstveniya pat kato sa me butali byah zarovil ednata predna guma v dupka, koyato ne se vijdashe i malko ne mu dostigashe da se izrovi sam.

Inache smetni kolko po-visoka shte ti e cenata na pritejavane na 4Matic-a - gorivo, chasti i t.n. - i si preceni dali iskash.

Primerno 1 liter razlika na 100 km. - pravi 160 kinta na 10 000 (za benzin primerno), sloji i chastite i smyatay - preceni si i kak karash - dali shte bramchish po shoseta ili shte ya ragash v kalta. I ya zavedi na dobar maystor shtoto e starichka vse pak.

a MB-to dori i staro pak si e MB



Тема Re: 124W 300TD 4MATICнови [re: lowrider]  
Авторsobstvenik (Нерегистриран)
Публикувано10.03.03 01:26



kakvo da vi kaja pi4owe ima si ihubavite i lo6ite strani . Ot okolo 2 godini karam mercedes 300D 4-matic 87 godina e ne e v perfekto sastoianie no e sravnitelno zapazen navartial sam okolo 30 000 km za koito probeg imah slednite nepriatnosti edno ot karetata na prednoto predavane sdade bagaja prote4e hidrawli4nata sistema na prednoto predavane i blokaja na defirinciala vednaj 4upih zadna poluoska za moia radost zadnicata e identi4na sas wsi4ki ostanali 124 ki prednicata e dosta podsilena nosa4ite i prujinite sa po4ti 2 pati po debeli ot standartnite modeli pri razbivaneto na prednoto kare izolirah prednoto predavane v momenta sam samo sas zadno kato vsi4ki ostanali modeli . Rezervnite 4asti po prednicata sa razli4ni ot standartnite modeli i sa okolo 2 pati po skapi ot standartnite no zaz smetka na tova sa originalni za6too idwat samo sas pora4ka i nai malko sedmica i polovina dwe . Dinami4nite ka4estva sa dosta dobri niama sa6testwena razlika ot standartnia model sas 300 motor i takav sam karal razhoda na gorivo na dalag pat e okolo 8 ,9 gradsko okolo 12 13 max skorost e nad 200 km li4no sam go probval dvigatelia e dosta dobar no ne i ikonomi4en zna4i w zakliu4enie ako moje da si pozwoli6 da otdelis niakoi lev dopalnitelno si zaslujava ako li ne wzemi si standarten model i o6te wednaj obarni goliamo wnimanie na prednoto predavane ako triabva dori go vkarai v niakoia goliama kal i go testvai :)) malko se pouliah sas pisaneto nadiavam se ne sam wi oteg4il !
Pozdrawi na wsi4ki !!!



Тема Re: 124W 300TD 4MATICнови [re: lowrider]  
Авторcrx-vt (Нерегистриран)
Публикувано13.03.03 00:20



интересуват ме дани за 300E-4MATIC колко гори колко му е макс скорст




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.