Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:26 15.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Izbor na MB?нови  
Автор DLCl (може и по-добре)
Публикувано13.09.02 15:28



Zdrawejte Kazhete mi molia kak se izbira mercedes-imam predwid neshto koeto da ne harchi mnogo, da ima klimatik /:)/ i 5ta skorost (e i el. stykla de), che w momenta e uzhas na izwyngradsko s opelcheto mi. Skoro mislia da kupuwam neshto na staro i neznam nito ceni, nito parametri...kakwo mozhe da se nameri za po-evtino i ot kakwo ne triabwa da se pesti. Takiwa raboti me glozhdat-ako wi ostane wreme dajte niakoia druga lekcia po temata "MB na staro w BG". Mnogo mersi predwaritelno.
BR

"No" simply means begin again at a higher level!


Тема Re: Izbor na MB?нови [re: DLCl]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано13.09.02 16:06



Ами да не харчи много, значи дизел. За да е не е скъпо значи W124 или 190. Ако не държиш много на вътрешния обем, може 190, но W124 си е класиката. Дизелите са три - 200 (2 литра 4 цил.), 250 (2,5 л. 5 цил.) и 300 (3 л. 6 цил.), като 250 и 300 ги има и в турбо версии. Най-евтини и икономични са 200 D, но ако си падаш състезател, забрави го. 250 D върви много по-прилично и е общо взето оптималното съотношение между цена и възможности. 300 D си е вече друга работа, особено и ако е турбо, но вървят скъпо.
190 също ги има с 2,0 и 2,5 л дизели, както и 2,5 турбодизел. Последните са доста редки и цената им е висока.
За 5-та скорост нямаш проблеми. Виж, ел. стъклата са екстра и не всички ги имат. Въобще, в БГ обикновено са доста "голи" модификации, т.е. почти не разчитай на екстри, освен ел. дясно огледало.
При покупка трябва непременно да се покара колата и то повечко. Почти всички често срещани дефекти (разхлопан кормилен механизъм, виещ диференциал, биещ кардан и тнт) се проявяват в движение. Другото са чукащи хидравлични повдигачи, стартер, парно...ами не се сещам друго.

За цените и пазара в БГ, както и за бензиновите модели не съм много наясно, може би колегите ще кажат.

Ами това е най-общо, ако имаш по-конкретни въпроси, питай.

Само Дизел


Тема Re: Izbor na MB?нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Cherepaha ()
Публикувано13.09.02 16:32



W201 и W126 4000-6000 лв.
W124 - От 6000 нагоре

Смешното е, че трудно се намира W126 без газова редба



Редактирано от Cherepaha на 13.09.02 16:35.



Тема Re: Izbor na MB?нови [re: DLCl]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано13.09.02 17:18



Zavisi s kolko pari razpolagash, no 190 E 2.0 e dobar izbor. 122 konya e - t.e. moje da go parjish yako. Palni si kilometrite dogore (t.e. 220 gi pravi). Samo deto si harchi benzinec.
w124 sashto e dobar izbor. az karam takova. golyamo kupe. mazna voziya. kef.
Po ruskite site-ove pishat, che dizelovite dvigateli praveli nad 900000 km bez osn. remont.



Тема Re: Izbor na MB?нови [re: MB]  
Автор HlTMAN (The Darksoul)
Публикувано13.09.02 17:27



Da be pri 195 km/h max po katalog toi spokoino si vdiga 300 km/h

Ima greshka v otchitaneto na KM-ta i tia e okolo 10%-12% pri skorosti ot roda na 200 .. inache po nadolnishte shte gi vdigne 220

Inache i na moita po katalog i davat 182 km/h max, no po kilometrazh pochti do 200 stignah s 2-ma choveka s kolata na ravno :) Nishto che na kolimetrazha mi pishe 220 po princip

WWell BE COOL

Редактирано от HlTMAN на 13.09.02 17:30.



Тема Re: Izbor na MB?нови [re: DLCl]  
Автор DLCl (може и по-добре)
Публикувано15.09.02 00:36



:) mnogo wi blagodaria! weche se chuwstwam malko po-spokoen kato trygna da si izbiram!

"No" simply means begin again at a higher level!


Тема Абе взимай един 230 Енови [re: DLCl]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано16.09.02 13:53



сложи му газ ако няма и си пей сърце.. не ти тряблва нищо друго. пък и с климатика тлрябва да се вместиш в 8-10 бона



Тема Re: Izbor na MB?нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор julys (205)
Публикувано26.09.02 14:53



hm tova elektrichesko diasno ogledalo...
na dosta 190-ki sym se zaglejdal diasnoto ogledalo niama 'rychka' za naglasiane, pyk e i dosta stranno (malko), da ne bi da e elektrichekso (i ako da otkyde se naglasia?)



br:)


Тема Re: Izbor na MB?нови [re: julys]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано26.09.02 15:02



Електрическо е. Наглася се от копче до скоростния лост. А защо е по-малко и аз съм се чудел. Мога да се сетя наколко причини, но не знам коя е вярната.

Само Дизел


Тема Re: Izbor na MB?нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор julys (205)
Публикувано26.09.02 15:13



edin priatel kara takvoz jivotno (190 2.0 E) (E-to moje i da go niama:)
do skorostnia lost (4 sk.) ima za djamcite (el. sa) ima i kljuche da si zakljuchva skorostnia lost...
na vsichki li go ima tova el upravlenie na ogledaloto? ako ima exzempliari deto ne e el, nadam se si imat 'rychka'. t.e. kato niama rychka, znachi li che e elektrichesko (ako znachi, da gi dirim kabelite i da slagame kljuche, che iavno e iztyrbusheno)



br:)



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.