Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:16 01.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема MB 124 2.5D Turbo Diesel или 124/300D Turbo dieseнови  
АвторTNP (Нерегистриран)
Публикувано18.10.02 10:13



Уважаеми колеги. Възнамерявам в близко бъдеще да яхна MB. За мен има една максима, че MB и в ауспуха да го погледнеш, пак си е кола. Прочетох доста материали за 124-те на Мерцедес. По всеобща оценка (включително и интересни материали в руски сайтове) те са едни от най-надеждните машини. За сьжаление имат толкова много разновидности, че ми е трудно да се спра на нещо конкретно. Разбрах, че след 1994 (95) година модела от 124 се именова Е класа, както и че има с тънка и широка лайсна (тези с широка са май след 1993 г.). С две думи какво бихте ме посъветвали. Аз харесах две версии с дизелови двигатели, турбо агрегати, 2.5 или 3.5 турбо дизел (седан)Предпочитам да са поне в границата 1991 - 1993 г. (въпреки мненията, че предишните версии са по-здрави). Предпочитам дизел защото според мен бензиновите въпреки, че са по-мошни и по-пъргави, разхода на бензин е големичък, пьк и не знам дали е удачно поставянето на газова уредба. Прави ми впечатление, че са автоматици. Другото, което ме интересува е какви екстри може да се очакват (климатик, ABS и пр.), както и ориентирочъните цени на автомобилите и дали е скъпа поддръжката. И накрая може би най-съществения въпрос. Към кой продавач бихте ме насочили, като се има в предвид, че автокьщите в София са много. Чух, че в Капитолия колите били сериозни и проверени ? Предварително благодаря на тези, които ще отделят от своето време за тези пояснения !



Тема Лошо няма, но Капитоля НЕнови [re: TNP]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано18.10.02 11:12



тея са най-големите измамници и прочие мутрагени. Не им се хващай на хорото - наистина имат добри оферти, но после жална ти майка.. Що си мислиш, че и частен нотариус си имат?
Други къщи бол..

Сега за колата - щом си решил дизел ок, само че трябва да уцелиш добре двигателя - иначе ремонта им е доста така.. . Аз имам такъв - 93-та, широка лайсна, 280 бензин. Като го взех миналата година и предишния собственик нещо го беше прегрявал и не го беше оправил -та му издухах гарнитурата на главата. Както и да е - оправихме се, ремонтирах колата, но излезе 3 бона. И то само шлайфане на глава, нови гарнитури и разни други чудеса покрай това.. .
Но поне тая година съм сменял само едни шарнири - 70лв, а накладки, щото нали сме автоматици и за 12 000 някъде си хвъркват - още 80лв някъде. Колата като е наред е железна. От ремонта съм и навъртял над 15 000, няма грешка. И даже от 6 месеца и разхода и падна.. явно са се наместили нещата. Аз си я карам на газ, е има какв од асе желае - но то е спрямо газовата уредба, но на газ вдигам "само" 215 км . Иначе сигурно може и още, ама не виждам смисъл.
Автоматика си е супер готино нещо. Те ми разправяха, ама сега се убедих вече, че е върха.



Тема Re: Automatic?нови [re: Чepнorлaв]  
Автор DLCl (може и по-добре)
Публикувано18.10.02 12:09



Dobre de, no avtomatika e 4 stepenna kutia /pone taka si mislia za predi 2000g proizwodstwo/. Az karam s 4 stepenna rychna i me drazni neistowo. Ne e li prekaleno shumno sled 100km/h? Ne harchi li poweche? ti kazwash 215km/h-mi kolko oborota/min e towa na 4-ta?
Az li gresha? Nikoga ne sym karal takowa neshto i malko sym rezerwiran.
Inache za grada izpitwam blagorodna zawisht kato widia avtomatik w zadrystwane

"No" simply means begin again at a higher level!


Тема Re: MB 124 2.5D Turbo Diesel или 124/300D Turbo dieseнови [re: TNP]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано18.10.02 23:59



Хехе, не си прост ти
Значи, 350 го зарежи, блока му е като на 300, но с поразпилени цилиндри, т.е. по-тънкостенни и не е толкова надежден, както "по-малките" дизели.
250 турбо не е лошо, ама като ще е гарга, рошава да е, какви са тия петаци.
За мен истината е 300 турбо дизел. Годината да е след средата на 89-та, по добре след 90-та. Това са т.нар. "широка лайсна" . Но по важното е, че тогава са направени някои полезни модификации (примерно двигателя става от 100 кВ на 108 и тнт). Екстрите са си екстри и може да очакваш всякакви. ABS-a обаче не е екстра, стандарт си е. Някои имат ASD (автоматична блокировка на диференциала - много полезно за зимата) или ASR (нещо подобно). Не се хващай с 4Мatic, беля е!
Всички 300 турбодизел от тия години са автоматици, ама лошо няма. Ако искаш ръчка, ще трябва да "слезнеш" поне на 300 D (без турбо).

Цените са солени, за кола на тези години. Модела, който ти описвам, започва с цена в Германия от около 5000 Евро, обикновено над 7000. По-евтините са много подозрителни!
Внимавай много при покупката. На Мерцедеса много малко му личат километрите и затова почти задължително връткат километражите. Да не вземеш после да разправяш тука, че на 200 хил. ти е почнал да гори масло

Само Дизел


Тема Re: Automatic?нови [re: DLCl]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано21.10.02 13:58



наистина 4-степенна е. Но това въобще и не и пречи - те са адски дълги. Чак на новите - четириочките мисля че имаше 5 степенна.
При 215 км, на четвърта оборотите бяха към 5000 някъде, т.е. 1000 преди червените, които са от 6000.
Шум не се усеща - дали си при 80 или 180 в колата е все тая.. това е Мерцедес все пак.
А за харченето - то си е ясно. Стигал съм до Пловдив за по 35 мин и на обратно още толкова - разход за пътя около 60л. Това е положението - който кара трябва и да сипва



Тема a nai -ro6avata garga e 126 300TD...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор126 (Нерегистриран)
Публикувано22.10.02 12:45



..pone taka si mislq



Тема Re: a nai -ro6avata garga e 126 300TD...нови [re: 126]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано22.10.02 14:03



Да де, по-горе като казвах за 350 D имах предвид S-класата. Има ги тук-там. Ама не бих си взел W126. Това си е бизнес-автомобил, а не личен. Има и ужасно скъпа поддръжка, доколкото знам. А и този двигател специално не ми харесва, както казах. С 300 турбо дизел е по-добър вариант, но пак...някак си S-класа е това...

По-горе бях забравих да спомена и е Е 300 D (ОМ606 двигателя от последните 124-ки/Е-класа). Също много добър двигател, но са само с атмосферно пълнене.

Само Дизел


Тема Re: MB 124 2.5D Turbo Diesel или 124/300D Turbo dieseнови [re: TNP]  
АвторTNP (Нерегистриран)
Публикувано22.10.02 16:19



Честно казано очаквах повече мнения. Благодаря на тези, които са се отзовали. Ще поизчакам за още мения.



Тема Re: a nai -ro6avata garga e 126 300TD...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор126 (Нерегистриран)
Публикувано23.10.02 14:39



ok ,ne sum razbral.za UJASNO SKUPATA PODRUJKA oba4e e hubavo da posporime za da se rodi istinata.li4niqt mi avtomobil eMB126 500 SEL-88 godina.zadni nakladki-25lv; predni 55lv,predno stuklo-162lv s montaja;srani4ni stukla po-75lv;komplekt8-osnovni i 8-bielni lageri-270lv;vuzdu6en filtar-35lv;komplekt kabeli za sve6ti-40lv.......stava vupros za novi ...ne sa 4ak tolkova skupi.do sega sum smenil:opel omega kombi 2.3 td intercoler- 88;opel senator 3.0 I. 24V- 92;opel astra 1.6 i -95;bmv 3-ka 1.6 -87;tico 800cc-95;mb 126 280s-85.znam cenite za6toto predi da si zema 280s i az misleh 4e podrujkata e skupa i porazu4ih cenite.edinstveniqt minus na modela126 e.... razhoda.pod 18 gradsko nemoje6 da sleze6 po nikakuv povod.sega 6te slagam injektorna gazova sistema ruskiq variant za 1300 lv ..4e ne moga ne6to da subera 5000 za takava na brc..ama dano i ruskata proraboti 4e nestavat na toq motor normalnite i 6e trqbva da subiram...



Тема Къде я слагаш тая система?нови [re: 126]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано23.10.02 15:27



я раздуй, а и после резултатите от нея.. ок? Че и аз много съм се замислил за тая система, пък е май е доста добра..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.