Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:01 05.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Мерцедес - личен автомобил?нови  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано01.10.02 12:37



Гледах един интересен пазарен анализ за разпределението по марки на служебните автомобили в Германия. Без да цитирам точни проценти, пазарът на служебни автомобили беше разпределен почти по равно между Ауди, БМВ и Фолксваген. Интересното беше, че на Мерцедес се падаха само 6%.
В същото време Мерцедес, специално С-класата, е един от най-продаваните автомобили в Германия, веднага след Голф/Бора. Е-класата също върви много добре. Абе и без тези цифри се вижда, че е пълно с Мерцедеси. И какво излиза? Почти всички Мерцедеси се купуват от частни лица!
Като се има предвид, че Мерцедес изобщо не страда от липса на имидж, за да се избягва по тази причнина от фирмите, както Форд и Опел примерно, а и цената му е по-висока от аналогичните модели, смятам, че е много интересен факт, това, че се предпочита предимно за личен автомобил.
Какво означава това? Имам моя версия, но ми е интересно да чуя по-безпристрастни мнения. Какво мислите?

Само Дизел


Тема Re: Мерцедес - личен автомобил?нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Cherepaha ()
Публикувано01.10.02 13:32



Ами ето какво казва човек зад волана на Е320:

" Какво има под капака? Кога сработва електронният ограничител на оборотите? Какъв е разхода на гориво? НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА. На собственика на такава кола не му нужно да си пълни главата с подобни глупости.
Чувствам се неловко на пътя. Уплашени от ксеноновите фарове на Мерцедеса колите по пътя отбиват в страни. Неудобно ми е от социално-враждебните погледи на съседите ми. Той е съвременен, скъп и много красив. А аз имам толкова много недостатъци ...."

Просто не е за служебна кола ...
Кажи твоята версия.



Тема Re: :)нови [re: Cherepaha]  
Автор DLCl (може и по-добре)
Публикувано01.10.02 13:41



Syglasen sym! mnogo hubawo kazano! :)
Onzi den edin 600sel se beshe zakleshtil mezhdu 2 koli na edin swetofar i mu triabwaha 20 secundi da osyznae, che go puskam pred men...iawno ne mu se sluchwa chesto :(...tia zlobata i zawistta hodi po horata...

"No" simply means begin again at a higher level!


Тема Re: Мерцедес - личен автомобил?нови [re: Cherepaha]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано01.10.02 14:58



Според мен проблемът е в твърде високия имидж на Мерцедес. Какво имам предвид? Ами просто не прави добро впечатление, ако фирма занимаваща се с продажба на лекарства за рак, да речем, карат Мерцедеси. Щото става един вид, кефят се за сметка на умиращите. Друг е въпросът, че точно тия фирми изкарват луди пари и наистина могат да си купят каквото им е кеф. Но изобщо, каквато и да е фирма, НЕ целяща да демонстрира големи финансови възможности, гледа да бяга от Мерцедесите. Виж, ако карат Пасат или Ауди е по-друго, не бие на очи, а и нали все нещо трябва да карат.
Това между другото спира и доста хора да си купят Мерцедес...

Но когато човек харчи лични пари, предпочита да заложи на сигурна и утвърдена марка, при това да знае, че няма да се наложи след няколко години да се моли на търговците да го отърват от колата, а напротив, ще я продаде за добри пари.

Само Дизел


Тема Говори се..нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано01.10.02 16:27



че хората си купуват Мерцедес за лична кола, щото не им се занимава да ходят все по майстори, набутват се и т.н. Сещаш се - излиза им по скъпо да си вземат тънка кола и после да я ремонтират.

Аз реших да проверя тоя принцип, щото забелязах, че разхода на колата не ме бърка толкова много и мога да си позволя нещо до 20/100. По това време излезе и газта за всякакви коли, а не като навремето и нещата даже се подобриха..

И така се стигна миналата година през пролетта да седна да се оглеждам за нещо голямо, бензиново и мощно, на което слагам газ и пей сърце

Бяха ми приготвили 10-на бона и почнах да обикалям по автокъщи и прочие.. 2-3 месеца. мамата ми се разгони :))) все боклучак..
Накрая от един познатпо еди си каква линия.. видях го да слиза от моя сегашен Е280. Викам му - "Ей такава кола си търся.." Той ме пита колко давам - аз му викам 11-12, той ми се засмя и позатихнаха нещата. След месец ми звънна и вика - "Дай д ас епазарим нещо" Та я взех на чисто за около 15 500... Колака е с клима, автоматик, ел пакети и т.н. Кожа няма, подгряване няма, памет на седалки няма..
И като тръгнах за морето за два дена - на Хемус омешах маслото и водата.. духна гарнитурата. Побеснях.. два месеца след това на сервиз - при мой си човек. Оказа се, че преди това пак е загряла нещо, но не е оправена. Та изшлайфахме главата, уверихме се, че показанията на километража отговарят н адействителността - нещо рядко срещано - 200 000. Двигателя е като нов отвътре.. Посменихме какви ли не жвъчки по окачването - все дребни неща. Е верно гарнитура за главата, само е 100лв, а комплекта е 280, ама веднъж се сменят.

И така, до сега.. само масло и едни шарнири.. ама те не са били пипани от както е произведен, пък и са по 35лв...
Маслото трябва да го сменям вече за пореден път - като го проверявам е все едно е сипано вчера...

Та толкоз - има и други коли естествено, но толкоз здрави май са само джапанските.. много са яки, ей.

И любимата ми количка е CLK 3.2 - меко возене и двигател точно преди да сменят окачванията с твърдите истории за ония зверове нагоре..има СЛК даже 6.2 или 5.5 беше.. луда работа.. състезателна. И старата СЛК е по-хубава отвън от новата. На някой ако му изпадне за около 15 000 - 18 000 - разменям, доплащам, продавам и т.н.



Тема Двама новозабогатели руснацинови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Beeblebrox (Zeyphod)
Публикувано01.10.02 18:29



...са на пазар в Париж и си говорят какво са си купили.
- А аз си взех вратовръзка "Givenchy".
- За колко я взе?
- 500$.
- Дурак! Един магазин точно зад ъгъла я продаваше за хиляда!.

Та това е основната причина да избереш Мерцедес пред другите коли. Фирмите не щат да се знае, че имат прекалено много пари, докато твърде много частни лица, особено в Европа, точно това най-много искат.
И още - любовта към тривърхия символ на успеха, запечатан в съзнанието на хората още от детството, ги кара да правят ирационални решения, като например да похабят сума пари за една скромна и много надценена кола - именно C класата. Докато при корпоративните решения няма много място за такива сантименталности.



Тема Хе, хе, точно това е основната причина...нови [re: Beeblebrox]  
Автор Land Shark ll (ентусиаст)
Публикувано01.10.02 19:23



.. без съмнение, да, бе да!

При моите посещения по Германско (особено в западните му краища) някакис прави впечатление че Мерцедес и БМВ са масово разпространение марки, дори някакси са като Ладите и Москветата у нас - напрактика почти всеки кара такава. Така че специално за Германия трудно може да минеш с тази версия. За Русия или някоя друга мафиотска страна да. Ама за Германия, където почти всеки може да си го позволи, просто е глупаво това твърдение. Статус символ вече са Порше, Ферари и от тази класа.

д-р Само Дизелов е прав в едно - Мерцедес (а според мен и БМВ също) са автомобили които са перфектно проектирани, за всеки елемент е мислено, и то не само функционално, дизайнерски, а и за по-късния експоатационен етап и евентуалната сервизна поддръжка. При мерцедес не съм се заглеждал толкоз, но специално върху моето БМВ имам наблюдения. Просто ти прави кеф да правиш ремонт, за да откриеш че за всичко е мислено. Мислено, мислено, и направено. Тези коли не са просто един символ на статут, те са просто правени за да бъдат възможно най-добрите на пазара. И БМВ, при Мерцедес се забелязва това. И след като един човек може да си позволи качествена кола логично е именно нея да избере, а не някакви източни копия и имитации, които се мъчат да достигнат оригиналите. Ако те блазни конфорта - вероятно Мерцедес, за спортно ориентираните водачи БМВ остава верния избор - а за мен по-добрия избор въобще, но това е отделен въпрос.

Така че, драги ми Зейфоде, тука много бъркаш. Поне така мисля с промития си "ала дойчланд" сантиментален мозък, които нищо друго освен БМВ не е виждал и не признава (и от де да знае простия че има такива измишльоти като ЖТЕК, и и-ЖТЕК, флексус-мексус и т.н.), заровен там долу в щраусовата си дупка.


BMW: ultimate driving machine


Тема Re: Двама новозабогатели руснацинови [re: Beeblebrox]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано01.10.02 20:15



Ех тази С-класа, грабнала ти е съзнанието, явно.


Обаче гроздето е киселооо...

Само Дизел


Тема Re: Двама новозабогатели руснацинови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Beeblebrox (Zeyphod)
Публикувано01.10.02 21:55



Ааа, не! Подобни обвинения ще заслужа само, ако тръгна да критикувам Е класата. Ако забелязваш, досега не съм.



Тема Добренови [re: Land Shark ll]  
Автор Beeblebrox (Zeyphod)
Публикувано01.10.02 22:45



Признавам, че досега съм гледал повърхностно на нещата. То само с возене, каране и четене не можеш напълно да опознаеш колите. Обмислям дали да не се запиша на курс по автомонтьорство или по-евтиния вариант - да си купя 10-годишно БМВ.
Също така осъзнах, че и за телевизорите, пак така несправедливо, съдя само по качеството на образа. Затова довечера отварям Сони-то да видя дали за всичко е мислено при монтажа.
А, че в Германия всеки кара Мерцедес и лайната миришат на ягоди никога не съм се съмнявал. Тук в Канада и Щатите караме разбитите им голфове, които са изхвърлили преди 15 години. Добре че чат-пат ходим до България, та да разправяме после, че сме видели БМВ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.