Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:26 01.07.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Браво бе..нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано02.10.02 23:02



мръсник
За газта ясно, ама къде и как си се уредил да паркираш? то и аз на Раковска седя по цял ден, ама малко по встрани от Раковска (и Гурко, че да е по трудно упражнението)



Тема Обратно към колитенови [re: Land Shark ll]  
Автор Beeblebrox (Zeyphod)
Публикувано03.10.02 00:11



Явно за Америка знаеш по-малко, отколкото за Лексъс, така че за твое добро бих те посъветвал да не влизаш в спорове по тези две теми. Като гледам, и за Европа ти е почти толкова реалистична представата, ама хайде да го отдадем на някакъв дошъл по неведоми пътища в България европатриотизъм.
Както и да е, две са нещата, които има смисъл да оспоря, защото са почти по темата и са грешни. Първо - че американците не разбират от автомобили. Точно защото разбират повече от автомобили, тук са останали само най-конкурентните компании. Марки за европейски разбирачи, като Рено, Пежо Ситроен, Фиат и т.н. вече са си дигнали дисагите оттук и продават само на разбиращи от качество европейци и южноамериканци. Твоите любими БМВ-та ги има колкото щеш, което и да е американско списание да отвориш, ще прочетеш хвалби за тях. Както и за Мерцедес, Ауди и Фолксваген. Цените на последните три марки са точно такива, каквито и в Германия. В Европа помагат на мъдрия избор на претенциозните потребители, като налагат убийствени мита и аксцизи за всеки винт, произведен вън от EU. Затова дори и в този форум чувам смешни, но явно породени от абсурдни европейски цени и липса на информация опити да се сравняват коли от съвсем различни класове, като например Хонда Legend с BMW 7 или Chrysler 300M с Мерцедес E.
В Северна Америка има много повече и по-обективна информация, пълно е с дилършипи с всякакви коли за тест-драйв в тях, с най-различни опции за лизинг, които ги правят достъпни. Американецът прекарва много повече време зад волана и за него колата е значително по-важно нещо, отколкото за тъпчещите се в автобуси или каращи мотопеди (или "Smart") европейци. Това, че купуват повече Лексъси, отколкото Мерцедеси (в последните 2 години) и повече Хонда Акорд, отколкото каквото и да е друго, е още едно доказателство, че тук всичко си е на мястото и всяка кола се оценява най-обективно точно по параметъра качество.

Другото, което ме разсмя, е че европейците не били консуматори и купували само качествени неща, независимо от цената. Такива легенди се разправят предимно в далечни страни, където в кръчмите сервират твърд алкохол по 50 цента за 100 грама (напоследък с повишено качество, смъртни случаи скоро не е имало) и кола за 3,000$ минава за престижна.



Тема Re: Браво бе..нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано03.10.02 00:57



Ами аз не съм по-далеч - Гурко и Шишман.

Връщах се от застрахователите, които тъкмо ми бяха обяснили, че няма да ми покрият счупената на паркинг лайсна (1000 лв комплекта), защото била липсвала. Така и не разбрах кога всъщност биха я подменили - само ако си е на мястото ли? И ако да, то аз бих ли искал да я сменят, щом не липсва... И докато се чудех за Йосарян ли ме вземат, или просто съм попаднал в грешната държава, на третата обиколка на квартала видях една табела "давам гараж под наем", спрях на място и се обадих веднага. Не се разбрахме за цената на гаража, но собственикът реши да не ме изпуска като клиент (предимството на престижната марка) и ми предложи място за паркиране в един вътрешен двор.

Митко



Тема Да, обратно към колитенови [re: Beeblebrox]  
Автор Land Shark ll (ентусиаст)
Публикувано03.10.02 01:07



Ок, признавам си че малко пресилих нещата. Подразних се че намекна че БМВта съвсем не се срещат отвъд океана, което съм абсолютно сигурен че не е така. Иначе не се наемам да споря за качествата на една или друга марка, вярно имам предпочитания към определена марка, защото само в нея намирам това което търся. Дразня се когато се опитват да ми налагат разни мнения или пък като се опитват да ме охарактеризират като кон с капаци именно заради тези мои ми предпочитания - ми мога да си позволя, карам БМВ сега какво да направя! Кефи ме, много ме кефи. Кефи ме не да наказвам другите или да се показвам по-бърз от тях. Кефи ме самата кола, дизайна й, как изглежда и хиляди други подробности. Въпреки всичко гледам и другите коли - но просто не ме кефят толкоз. А оня ден доста ви се издразних в клуба хонда, когато ме изкарахте късоглед малоумник само защото не съм голям фен на малките бегачки, таман като бях ходил специално да предобия впечатления от CRX-а на един приятел, екс-БМВ собственик, но все още БМВ фен... Впечатления придобих, горе-долу положителни, но едва ли ще ги споделя. Както и да е. Истината е че смятам че няма перфекта автомобилна марка, просто всяка е що годе добра за определени нужди и всяка кола води до набутване (някои повече, някои по-малко) - но винаги си вътре. Някои са добри за дадени цели, други за други - лошо няма, все пак нали трябва да има разнообразие. Мерцедес (докторе, нали трябва да споменем и вашата марка, все пак тук е нейния форум, а ние малко се отклоняваме от темата) също не са лоши, макар че не ме кефи тяхната философия, и тяхната насока на развитие. Както не ме кефи американската консуматорска култура, която за съжаление в голяма степен се е прехвърлила и в западна европа, та в това отношение наистина си прав да ме опонираш. Западна европа е почти същата трагедия като в америка - лъскаво отвън, пусто отвътре... Трагичното е, че в България също мощно започна да се налага тази американска култура на посредствеността. Това разбира се си е мое мнение, не го налагам и не твърдя че съм прав, всеки има право да смята каквото иска друго, а и поначало това е тема за съвсем различни клубове, така че най-добре да спра, преди да съм се отклоним напълно от автомобилната тема...

Иначе в Германия като че ли наистина предпочитат родните си автомобили, особено тези от по-висшия клас, не само заради надежността им, а и понеже са си големи националисти. Така че докторе, Мерцедес може да е велика марка, ама верно около нея има и много имидж и предрасъдъци, презумции и очаквания. Сиреч освен качество си го има и елемента маркетинг.

Ок, сори за дългата досадна офф-топик тирада с прекалено малко Бенц съдържание....


BMW: ultimate driving machine


Тема Re: Да, обратно към колитенови [re: Land Shark ll]  
Автор Beeblebrox (Zeyphod)
Публикувано03.10.02 02:13



Тук вече съм съгласен почти с всичко, което си написал. Имам някои незначителни възражения по културно-философската част, но това наистина е друга тема.

Последната част, която е всъщност по темата, я приемам без никакви забележки. Много добре казано.



Тема Re: ирационално решениенови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано03.10.02 07:06



Be chudq se az ot de mi e poznato tva ime Dimitar Ganchev ,a to

mitko@nospam.bol.bg

Az se si misleh che ne trebe mnogo mesto za da parkias Skoda Felicia?:) ,ili veche si migriral kym nekoi Mernik:P



Тема Уф,нови [re: Land Shark ll]  
Автор jamie (Обичащ)
Публикувано03.10.02 09:34



пак ли бе ?
ОК, да-така е - хубавите спортни коли са само немски, тежат минимум 2 тона, имат недостатъчните 180-190 коня и са скъпи за поддръжки - щото трябва да ги карат ГЪЗАРИТЕ (цитат - Поцката) :-))))
Ето това мислене го начука и на европейците, и на американците. Затова има японски заводи и в Европа, и в Щатите, а в Япония няма ни европейски, ни щатски прозиводители на автомобили - щото са ви дървени главите :-))) Национализъм - дрън-дрън :-)))) В ерата на глобализма точно....

ПП: Джаза дето го цитираш, скъпи ми и уважаван Шарки (не те подигравам) с шибани 65 кончета дава пърформанс близо до 728 от същите години. Не че няма версия и 100 коня, ама тогава баварката почва да се задъхва и да е неадекватна на практичния и икономичен Джаз :-)))))
ППП: В тази връзка може би си спомняш за Субару Вивио ? Пуснаха го в световния рали-шампионат и беше точно ... 100 коня. Но леко като перце :-)))
ПППП: Поздравления за БМВ Пауър - харесва ми :-)

UB40 !



Тема Re: Обратно към колитенови [re: Beeblebrox]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано03.10.02 10:02



Sled tazi proAmerakanska tirada imam edin varpos. Ne bi tryabvalo da e problem da mi otgovorish, nali si karal tolkova mnogo koli na test-drive...
Kato karash Mercedes i Honda edno i sashto li e?
Ili kakto se kazva - are u levo!



Тема Аааанови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано03.10.02 10:48



а за колко на месец? е аз съм без пари.. само като ни идват на гости такива видни личности като президента на Португалия представи си.. ни вдигат и 30лв на паркинга. Но това е много рядко..



Тема Re: Обратно към колитенови [re: Beeblebrox]  
Автор Cherepaha ()
Публикувано03.10.02 13:26



То и бейзбола е най-хубавия и интересен спорт. Пустите му европейци кво им разбират главите ......




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.