Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:24 20.05.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема MB 190 2.5D или BMW 525tdsнови  
Автор mik_19O (бивш mik)
Публикувано11.06.02 10:42



Както сами разбирате по ник-а ми, фен съм на Mercedes, но искам да чуя и мнения за прехвалената 5-ца.

Публикувам темата нарочно в Mercedes форума, щото ако го направя в този на BMW, резуртатът е ясен предварителни.

Ако някой се чуди защо не сравнявам баварката с 124 2,5TD (или 300TD), то е по причина, че и двете коли са на аналогични цени на нашия пазар.



mik_190


Тема Re: MB 190 2.5D или BMW 525tdsнови [re: mik_19O]  
Автор BRABUS_V12 (Mercedes Benz)
Публикувано11.06.02 12:13



Spored mene 190-tkata e po-dobroto reshenie .5-cata e mnogo teshka za toia motor.

Бил Сьм , Сега Сьм , Ще Бьда
Mercedes-Benz


Тема Re: MB 190 2.5D или BMW 525tdsнови [re: mik_19O]  
Автор ADH-Honda (Honda-Maniac)
Публикувано11.06.02 13:46



Ami - ako stawa wypros za komfort -E34 e p golqma - po luksozna - spor nqma !!! Za dinamika - W201 e po leka, weroqtno BI mogla da e po-pyrgawa ! NO - ne e 4estno - twa e kat da srawnqwa6 Trabans s Moskwi4 - ne 4e Moskoweca e po -dobyr - ama me razbira6 kakwo imam predwid



Тема Re: MB 190 2.5D или BMW 525tdsнови [re: mik_19O]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано11.06.02 20:50



190 2.5D е по-надеждна, а 525tds e по-пъргава и бърза. Сам си прецени, кое е по-важно за теб.

Само Дизел


Тема Re: MB 190 2.5D или BMW 525tdsнови [re: mik_19O]  
Автор Land Shark ll (ентусиаст)
Публикувано12.06.02 23:09



Ами то и в този клуб може да се каже че е ясно какви отговори ще получиш. За Мерцедеса нямам какво да коментирам, щото не съм запознат много с него. Повечето Баварци се отличават с динамичността си, а специално петицата се добавя и комфорт, без това да наранява динамичността. Въобще само суперлативи може да се говорят за тази петица, но смятам че не им е мястото тук. Другия ОГРОМЕН плюс на Бавареца е че с него може да се присъединиш към голямата общност на БМВ ентусиастите, които може да се каже са едни от най-единните и най-организирани автофенове в България.

Но в крайна сметка сам си преценяваш.

Land Shark II
BMW: The ultimate driving machine



Тема Re: MB 190 2.5D или BMW 525tdsнови [re: mik_19O]  
Автор mik_19O (бивш mik)
Публикувано13.06.02 14:50



Искам да споделя малко лични емоции по темата.....

Моля предварително за извинение от феновете на BMW за това, което ще прочетат, но така ги усетих нещата аз.
Също искам да благодаря на Land Shark ll, който вчера ми помогна много с предварителна информация за 525tds

Та значи по темата - От известно време търся да си купя МВ 190 2,5Д, но нещо не откривам читава кола (вероятно т.н. "търговци" внасят само бараките на западна Европа, т.к. са на по-приемлива цена и имат добър пазар у нас). И така от дума на дума с моите колеги и приятели, много от тях ме посъветваха да пробвам една 525tds, която била на същите пари, а предлагала по-голям комфорт, екстри, мощност т.н. и т.н., та значи това е ПО-ДОБРАТА КОЛА.
Реших да опитам наистина и съвсем непредубедено, даже и с малко самонадъхване вчера пробвах една такава баварка 525tds, 92г.

Стига празни приказки - какво е впечатлението ми от колата:
Като цяло съм ацки разочарован. Просто очаквах от такъв клас автомобил нещо много повече.
1. Колата е много тежка – над 2 тона
2. Въпросните 143 к.с. направо не се усещат на тази маса – 190-та е 90 или 94 к.с. и върви пак толкова.
3. Чудя се, кой е измислил такъв двигател – нали хората, които си купуват дизели (говоря за времето на 90-те год) търсят икономичен автомобил и са предварително настроени, че той ще е малко по-тромав. Ако искам да карам резачка, просто ще си купя бензинов двигател 2,3 или 2,5 например.
4. Относно екстрите – МВ се славят с доста орязани пакети от окстри, но бях изумен, като видях, че баварката имаше само едни халогени в повече от мерджаните (ABS, шиби, стерео, ел. пакет и др. такива ги имат почти вс. коли от този клас).
5. Относно прехваления комфорт – та аз в момента карам Вектра 90 г. и честно казано се чувствам по-комфортно в нея, отколкото в баварката.
6. Колата е далеч по-нестабилна от 190-та и усещането за сигурност също е на по-ниско ниво.
7. Двигателят – прекалено форсиран за дизелов агрегат и естествено с доста по-кратък живот в сравнение с този на МВ.
8. Общо усещане – чувствах се, като гъзар, който избива комплекси и много му се ще да кара мерджо, но не може да си го позволи.

А бе, с две думи, вчера разбрах защо искам да си купя МВ.


mik_190


Тема Re: MB 190 2.5D или BMW 525tdsнови [re: mik_19O]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано16.06.02 13:58



BMW да си вземат бележка, казвам аз
И режи яко с Вектрата

Само да добавя, че 525 тежи 1500 кг и ускорява по-бързо от 190. А твоя тест дето си го направил го пусни по пощата на AUTOCAR, да го публикуват в извънреден брой

--------------------
Audi - The LeMans Winner - 2000, 2001, 2002

Редактирано от Spidercho на 16.06.02 14:10.



Тема Re: MB 190 2.5D или BMW 525tdsнови [re: Spidercho]  
Автор mik_19O (бивш mik)
Публикувано17.06.02 10:56



А бе, да ти кажа, тази баварка може и да беше поиздухала, но наистина не върше за тези 143 к.с. под капака.
Относно теглото - 2046 кг. пише в талона, не съм я теглил на кантар....


mik_190


Тема Re: MB 190 2.5D или BMW 525tdsнови [re: mik_19O]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано17.06.02 11:18



В българските талони пишат каквото им падне, дето да прилича на килограми, а когато са вложили някаква мисъл, то това е теглото на автомобила с включен допустим максимален товар за него.



Тема Re: MB 190 2.5D или BMW 525tdsнови [re: mik_19O]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано17.06.02 13:02



Не, наистина няма начин тази 5-ца да тежи над 2 тона. Сигурно е както казва Spidercho - написали са макс. допустимото тегло, вместо теглото на автомобила.
А и вероятно е била много сдухана, щото по-принцип е доста по-пъргава от 190 с 2,5D. Виж, добро сравнение може да стане с 190 2.5 TD, въпреки, че 5-цата трябва да се сравнява с Е-класата (или W124).

Само Дизел



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.