Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:49 11.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: не е съвсем така...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Land Shark ll (ентусиаст)
Публикувано01.07.02 14:00



Май няма случаи на спукана глава на 2.5 дизел, но не съм 100% сигурен. Сигурен съм обаче че нямат глава за 2.5 дизел на склад, докато за 2.4 дизел си имат 1-2 бройки...

Land Shark II
BMW: The ultimate driving machine



Тема Re: MB 190 2.5D или BMW 525tdsнови [re: mik_19O]  
АвторJ. R. Ewing (Нерегистриран)
Публикувано02.07.02 02:30



Dobre de shto tochno 190D s 2.5 motor tursish, kato i po malkia motor e sushto taka dobur variant za diesel. Ne za drugo ma 190D s 2.5 mai dosta po trudno se namirat, kakto sam pishesh. Puk kato durjish da e s motor 2.5 shto ne se orientirash kum 124-kite.



Тема Re: Това е колатанови [re: Caмo Дизeл]  
Автор mik_19O (бивш mik)
Публикувано03.07.02 10:41



И аз бях противник на автоматиците, но след като карах един МВ 190 2,5 автоматик, мнението ми се промени - усещането е невероятно (особено при запазен двигател). А що се отнася за 300TD автоматик - трябва да е още по-голям кеф.....

mik_190


Тема Re: MB 190 2.5D или BMW 525tdsнови [re: J. R. Ewing]  
Автор mik_19O (бивш mik)
Публикувано03.07.02 11:32



Вече клекнах и на 2,0D, но пак трудно се намира свестен. В събота обиколих почти вс. автокъщи и Горубляне - какво да ти кажа, мъка, мъка...... Нямаше нито един мерджан да не е с някакъв челен удар или да не е пребоядисан целия (а щом МВ на 10 г. е пребоядисан, нали се сещаш....)
Не знам какво да мисля вече. Предишната си кола купих от познат и на практика от доста време не съм излизал на пазара за употребявани коли, но това което вижда направо ме плаши. Ако мога да цитирам един собственик на автокъща (информация на ухо) - "...аз от 2 год. насам "права" кола не съм вкарал....!!!!"
Явно ще караме помляните коли на запада и тва си е....

mik_190


Тема Re: MB 190 2.5D или BMW 525tdsнови [re: mik_19O]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано03.07.02 11:57



Да тръцнем и аз едно мнение тука по тоя въпрос.
Позволявам си щото баща ми имаше такъв мерцедес.
Определено мисля че БМВ-то е по комфортното купе, но за моторите искам да кажа че съм на друго мнение. 2.5 чист дизел с 5 степенна скоростна кутия на W201 е просто супер. Магистрала тракия с 200 км/ч до пловдив без абсолютни никакви грижи. БМВ не съм карал с 2.5 дизелов мотор но съдейки по сервиза на мой приятел мотора никак не е добър. Не ме разбирайте грешно, мотора си е супер обаче е много капризен ама много, постоянно им се прави нещо по пръскачките на тия БМБ-та.

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: MB 190 2.5D или BMW 525tdsнови [re: mik_19O]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано03.07.02 13:02



2.0 Д за почти задължително бивши таксита и на тях 1/2 милион км са им минимума...
Ех, че ме е яд, да се беше обадил преди няколко месеца. Един приятел, живее в Германия, си продаде Мерцедеса, 124-ка 250 Д, супер-мераклийски поддържан (от него уча занаята) за 5000 лв (без ДДС-то). Тук в клуба някой търсеше и му го бях предложол, но се ослуша, негова си грешка. В БГ на пазара са го лапнали за няколко часа.

Само Дизел


Тема Re: MB 190 2.5D или BMW 525tdsнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор mik_19O (бивш mik)
Публикувано08.07.02 12:09



За таксита, имаш предвид 190 2,0Д или 124 2,0Д ???

В Германия има ли някакви изисквания към цвета на такситата ?

mik_190


Тема Re: MB 190 2.5D или BMW 525tdsнови [re: mik_19O]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано08.07.02 14:34



Да, такситата по традиция са Мерцедеси, но не е закон, разбира се. Има и разлкични други марки.
Мерцедес от много години предлага специална модификация за таксита, подходящо оборудвани и при изгодни условия, а таксиджиите обикновено предпочитат най-икономичния двигател. Преди това беше 2.0 Д, а сега карат предимно 200 CDI. Цвета им задължително е нещо като млечно жълт.

Само Дизел


Тема Re: MB 190 2.5D или BMW 525tdsнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Myyy (познат)
Публикувано11.07.02 16:30



Да не кажем жълто-бежов



Тема Re: MB 190 2.5D или BMW 525tdsнови [re: Myyy]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано11.07.02 17:00



Абе нещо такова

Само Дизел



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.