Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:47 11.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Прединови [re: nick$]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано28.06.02 15:16



Уф, пробвал съм го холанския с отчайващи разултати...

Ама пак ще пробвам.

Хе-хе - "Zoeken op merk"..... Ще се попикам....

Само Дизел


Тема Re: Това е колатанови [re: mik_19O]  
Автор nick$ ()
Публикувано28.06.02 16:18



МВ 300Е turbo diesel - това е колата!!!

147к.с., срещу 143 на 525 tds
0-100 км за 10.9 сек, срещу 11.6 на 525
V/max - 202 км, срещу 205 на 525
разход - 7.9l срещу 7.2l на 525

Сравнените коли са с автоматични скоростни кутии, защото не открих 300Е турбодизел с ръчна кутия.
Няма смисъл да пиша за разликата в цената, качеството и здравината, все в полза на MB, но трябва и да се знае, че такъв автомобил трудно се намира у нас, защото който се е качил веднъж на него не слиза.

Ето и още малко помощ за сравнението което предлагаш да се направи.
82.1 % от французите си харесват своето BMW 525 tds, нещо което го поставя на 57 мо място измежду 426 автомобила по този показател.
За MB 190 2.5D същия показател е 76% и съответно 96то място.
Здравина.
По здравина BMW е на 115то място с 1.974 повреди на 10000км, докато MB 190 2.5 D e на 55то с 1.420 повреди на 10000км.
18% от притежателите на BMW се оплакват от лошо сцепление на хлъзгав път/лошо поведение на мокър асфалт/. 12 % определят колата като шумна.
6 % се оплакват от вентилацията на колата. 6% казват, че колата не е изработена здраво или аксесоарите в нея не им харесват.
27 % от повредите не са били в основните части а в допълнителни/агрегати/. 12 % от повредите са в ел инсталацията и контролните уреди.11% в горивната система. 10 % от повредите в допълнителни работи като централното заключване например.
За отбелязване е че животът на съединителя е по-къс от нормалното и се е нуждаел от замяна на 64 000 км при 9 % от собствениците на това BMW.
За сметка на това, спирачките отпред и отзад, амортисьорите и акумулатора са издържали повече от нормата.
Французите са доволни от скороста на автомобила, от държането на пътя и сигурноста, дълговечноста му, комфорта и удобното място за водача.

MB 190 2.5D
22% не са доволни от обема на купето и от задните места за сядане.
11% обявяват автомобила за недостатъчно мощен.
5 % смятат возията за твърда
5 % се оплакват от чистачката на предното стъкло.
3 % се оплакват от поведението на автомобила на хлъзгав път.
25 % от повредите са свързани с водната помпа.
15 % са повреди на агрегати.
13 % на електрическото оборудване.

При MB 190 2.5Д са анкетирани 181 човека при което се е получила средна възраст на автомобила 2г и 11 месеца, среден пробег 98 610 км и среден годишен пробег 33809км.
При BMW 525 tds са анкетирани 234 човека, при което се е получила средна възраст на автомобила 3г. и 5 месеца, среден пробег 117 199 км. и среден годишен пробег 34001км.

И накрая, техническото наблюдение на 88 марки и модела за здравина говори, че MB 190 е първи в класа си, при 5 годишните коли, при 5-10 и над 10, по здравина, с най-малко повреди.
За BMW 5та серия това са съответно 6то място при 5 годишните,7мо при 5-10 годишните и 8мо при тези над 10 години. Трябва да се отбележи, че първо място в класа се държи от MB 124 type.

В общото класиране по здравина на марките, Мерцедес е на 6то място, докато BMW e на 13 то след Volvo и преди VW.
Най-накрая трябва да отбележа, че данните са взети от Le Moniteur Autombile и се отнасят за 1996та година.



Тема Re: Прединови [re: Caмo Дизeл]  
Автор nick$ ()
Публикувано28.06.02 16:19







Тема Re: Това е колата - допълнениенови [re: nick$]  
Автор nick$ ()
Публикувано28.06.02 16:49



При MB 190 2.5 D, французите са доволни от качеството/изработката/ на колата- 30 %, от здравината -16%, от поведението на пътя -14 %, от удобното място на водача - 9%, от икномичноста - 7%, от комфорта 4% и от скороста която осигурява мотора - 3%.
На 4 % се е наложило да сменят акумулатора на 40 000 км, а предните спирачки са сменяни средно на 41550,задни средно на 52 750.
За сметка на това, амортисьорите са излезли по-здрави от нормата, а на никой не се е наложило да сменя съединител и това последното е отбелязано като рекорд сред наблюдаваните 426 автомобила.



Тема Re: Това е колатанови [re: nick$]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано28.06.02 17:24



МВ 300 TD Turbo 143 кс е моята кола!!! Или поне бъдещата де

Този модел няма ръчни скорости, затова не си намерил. И това е, което малко ме притеснява в избора ми. А и цената им е доста над 300 D без турбо, примерно. Ама съм се навил много. Все се каня да ходя да запаля една свещичка за VW/Ауди феновете, които така добре подбиват цените на Мерцедес

Иначе, евала за социологическото проучване. Правилно е, че 5-цата трябва да се сравнява с 124-ката.

Само Дизел


Тема Re: Това е колатанови [re: Caмo Дизeл]  
Автор mik_19O (бивш mik)
Публикувано28.06.02 18:11



Ама и спор няма, че 525 трябва да се сравнява с 124-та, но нарочно поставих така въпроса в темата и въпреки това ясно се виждае , че 190-та е по-добрият 10-годишен автомобил................

......... ама още не мога да си намеря свестен 2,5D и вече почва да ми писва....... помогнете

mik_190


Тема Re: Това е колатанови [re: mik_19O]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано28.06.02 18:59



Кола не се купува, като си на зор. Карай по-кротко, търси редовно и имай готовност, като се появи нещо подходящо, да го грабнеш веднага. А и 190 не е някаква екзотика, има много, ще намериш накрая запазена.

Само Дизел


Тема Re: Това е колатанови [re: Caмo Дизeл]  
Автор nick$ ()
Публикувано29.06.02 01:38



Нали не мислиш хората от Мерцедес за глупави?
Може би знаеш, че аз самият карам с автомат.
Не мисля повече да се качвам на кола с ръчни скорости. От както взех тази се родих. Можеш да си скръстиш краката като в хола ти и пак да караш.
Правилата за експлоатация са много семпли и ако се спазват кутията е толкова издържлива, колкото и ръчната. Кутията пази мотора, возията е по-плавна, абе просто чевстваш превъзходство на пътя, особено като гледаш по кръстовища и задръствания какво правят другите около теб.



Тема Re: Защо не опиташнови [re: mik_19O]  
Автор nick$ ()
Публикувано29.06.02 01:45



Защо не опиташ на сайта на Мерцедес. Има и употребявани коли там.
Освен това, повечето немски търсачки предлагат едно специално търсене, когато го заявиш. Обявяваш им по E-mail какво търсиш и когато се появи те ти се обаждат. Предлагат се дори и коли с гаранция.
Тук във Варна хитът е лизингът, но още не мога да уцеля някой който да ме светне как се взима кола на лизинг от чужденец в Германия. Просто ума ми не го побира, но из града се шири слух, че някои по-лъскави коли са взети на лизинг от Германия.



Тема Re: Това е колатанови [re: nick$]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (нинджа)
Публикувано29.06.02 14:35



Абе на практика съм се навил вече на автоматик, пък и нали трябва да опита човек. Чакам да видя, как ще се развият тука едни работи и живот и здраве, ще взимам 300 турбодизел.
Ти да не караш Мерцедес автоматик, че имам да питам някои работи?

Само Дизел



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.