Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:05 03.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема 190D ????  
АвторBONl (Нерегистриран)
Публикувано18.02.02 20:33



КАЖЕТЕ НЕЩО ЗА ТАЗИ КОЛА.РЕШИЛ СЪМ ДА СИ ВЗЕМА ТАКАВА.
ДОКОЛКО Е ДОБЪР ИЗБОРА ? СКЪПА ЛИ Е ПОДДРЪЖКАТА ?
СТРУВАТ ЛИ СИ ОКОЛО 5000ДМ ЗА ГОДИНА 86-87 ?
МНОГО СЕ ЧУДЯ...



Тема Re: 190D ????нови [re: BONl]  
Автор Caмo Дизeл (член-кореспонд.)
Публикувано18.02.02 21:22



Абе хубави са, ама отзад са си тесни, а и возията им не е баш като на Мерцедес. За кой двигател питаш, 2.0 D, 2.5 Dили 2.5 TD?
И трите са железни, карат по 1 000 000 км (е, гледай да не купуваш на много над 250 000 ), най-малкия е май най-безпроблемен. 2.5, петака има проблеми с хидравличните клапани (нищо сериозно, ако се оправи навреме), а турбодизела с турбото.
Окачването е много яко, но и доста сложно. Корозията не е тема тука. Най-честия им проблем е кормилната уредба - разиграва се.
Поддръжката...хмм, сложна си е. Трябва да забравиш доста от нещата, които знаеш за автомобилите. Но затова пък е много интересно.

В Авто-Мото ти бях писал, да помислиш за 250 Д и да ми пишеш, ако се интересуваш.

Край на всички ограничения


Тема Re: 190D ????нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Caмo Дизeл (член-кореспонд.)
Публикувано19.02.02 12:00



А да, забравих да кажа за разхода. И при трите двигателя можеш да разчиташ на среден разход около 6-6.5, като при 2.0 е малко по-нисък, при 2.5ТД е малко по-висок. ТД-то върви много яко (93 кВ си е), но се намират рядко и са скъпи.

Край на всички ограничения


Тема Re: 190D ????нови [re: BONl]  
Автор ADH-Honda (Honda-Man)
Публикувано20.02.02 16:27



Edin priqtel ima 190 2.0d tva e 72 konq. 1987 w momenta na 350 000 realni km.
Ta tazi 190 q kupi 2001 april mesec na 270 000 km. Wednaga s kopuwaneto se po4na - smeni kardan, smeni cqloto oka4wane (wsi4ki amortisiori i provini) a kato go wze otwytre be6e kato wseki edin mercedes minal granicata 250 000 - 6ofiorskata sedalka we4e e ispokasana a za skarcane da ne goworim, otstrani na wratite tapiceriite koio imitirat kova sa se napokali i sa naprawo ka6mer, za tabloto da ne prikazwame 4e to se e napikalo cqloto ina4e na 270 000.
ta za tiq okolo 80 000km. izminati za po4ti we4e dwe godini mu smeni ako 6e6 werway o6e dwa pati amortisiorite s novi, tampon4eta po oka4waneto sy6o 6oto ot wreme na wreme po preskrycwa6e, prednite diskowe smeni predi 6 meseca 6oto kato nabie spira4ki mo trese prednica, a predi edin mesec zameni i wodnata pompa. Za sega e perfekten, 6oto e merakliq i go poddarva - smeni mu tapiceriite s sa6ite sini na cwqt, tabloto sa6o (ne 4e twa i to ne se e napokalo ama e po malko) nato4il go e s originalni pet spicowi dvanto ... Am twa poddarvane mu e iskalo dosta pari - ta toy go kupi predi 2 godini za okolo 5000 dm, a sega kato presmetno na kolko mu se e warzal do momenta mu izliza ako 6e6 werway na 14 000 dm. Am w momenta prosto e perfekten, ama i dosta kapitalo wloveniq ima. Sega go prodawa 6oto iska da si wzema 124-a.
Ob6o wzeto i razhoda na nafta e okolo 6.5-7 s ama twa e slabak 72 kona dizelovi prosto kato 4eli kara6 bus. Za maksim. skorost mu dawat na tozi dwigatel 160 po zawodski danni, prawi si smetka ...
Sled kato si go haresal i misli6 da si wzima6 edin takaw nqmam namerenie da te razobevdawam, ob6o wzeto srawneno s drugi nemski e po dobar, ama da se prikazwat takiwa kli6eta i gluposti 4e move da izmine 1 000 000 km. prosto e sme6no kazano ot nqkoy si prewyrnalo se w absolutno kli6e. Da move da gi izmine, no kolko li pati trqbwa da smenq oka4waneto i dwigatel, pyk i ne samo towa, toy na 250 000 realni km. interiora mu izglevda na gyz, ta mi e trudni da powqrwam na takiwa prikazki.
Aide mnogo zdrawe na wsi4ki.



Тема Re: 190D ????нови [re: ADH-Honda]  
Авторboni (Нерегистриран)
Публикувано20.02.02 23:39



Така е само дето не е бил на 270 000 , а на 570 000....
Комшията има 190д 1990г на 495000 - кара го почти от нов тука и сега му е
върнал километража на 190 000 - продава го за 6500 и не можеш да разбереш по никакъв начин истинските километри.
Мене за това ме е страх - щото много ги карат тези мерцедеси скъсват им гъза
от каране и трудно можеш да улучиш кола под 350-400 000км.
абе брато тваа 270 000 е чисто нов бе.



Тема Re: 190D ????нови [re: boni]  
Автор sewi (безразличен)
Публикувано21.02.02 06:18



Баш си е така ,както си го написал.



Тема do Hondataнови [re: sewi]  
АвторBenZ (Нерегистриран)
Публикувано21.02.02 09:27



awe priatelu,kvi sa tiq gluposti deto gi govorish,"onia mercedes bil na 250 000 i celia mu vatreshen interior bil na guz" nachi parvo interiora ama hi4 ne zavisi ot kilometrite moze i na 2 000 000 da e i da e kato nov ot vatre,ama nali znaesh zavisi koi go e karal,ima marliachi koito edna kola chisto nova za 1 godina ia praviat na guz otvatre,a i oshe neshto tabloto bilo napukano,mi na vsiaka kola she se napuka tabloto ako ne se maze s parafin i ne se pazi ot slanceto,a na tvoia priatel mercedesa sam siguren che e chakal 2 godini brakuvan ot sekade nekoi bulgarski baluk da go poeme.................



Тема Re: 190D ????нови [re: boni]  
Автор Caмo Дизeл (член-кореспонд.)
Публикувано21.02.02 14:47



Хехе, взе ми го от устата. 270 000

Ало, Хондата, нагледал съм се на Мерцедеси, на всякакви километри. Мерцедес на 270 000 му няма абсолютно нищо, освен най-много амортисьорите, ако не са сменяни НИКОГА!
На твоя приятел кажи да провери дали дали колата му не е била бледо жълта някога. Това за което ми говориш е бившо такси, като 570 000 км са му абсолютния минимум.

А да, Бони, забравих да ти кажа за още един дефект. Имат една балансираща шайба на кардана, от типа на гумено-металните сплави. След няколкостотин хил. км, гумата може да се скъса, тогава кардана губи баланса и могат да станат и по-големи поразии. Та като купуваш внимавай и за вибрации откъм кардана или най-добре я прегледай тази шайба.

Край на всички ограничения


Тема Re: 190D ????нови [re: ADH-Honda]  
Авторmik (Нерегистриран)
Публикувано22.02.02 18:39



Така като чета това, което си написал, колата е поне на 400.000 км.



Тема Чудя се...нови [re: mik]  
Авторlvo (Нерегистриран)
Публикувано24.02.02 00:41



Никога през живота си не съм имал Мерцедес.Винаги съм гледал с респект на тази кола.Това,което мога да си позволя е 190 но въпроса е дали да е дизел или бензин.Често пътувам до австрия,но рядко съм виждал евтин и хубав Мерцедес.Бих дал повече пари за нещо по хубаво.
По въпроса на Хондата... нишо чудно да е и пообран от някои араби...освен че е на 500000...
Имам един голф тука на 240хил... тои се държи та какво ли остава за Мерцедеса...
Та по въпроса за подбора...
Ще го избирам сам,и едва ли ще видя всичко... но кои са наи скъпите неща по него.
Помагайте на новобранците




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.