Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:07 10.05.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Защо мъжете? Отговор на мнението
Автор valenty (ветеран)
Публикувано30.03.13 15:06



Искам да Ви се оплача колко ми е трудно да общувам с мъжете
Знам си! Грешката е моя.....
Обаче да попитам!
Защо на мъжете като им се зададе повече от един въпрос никога не отговарят адекватно?

От времето на смс-нето го установих този момент.
Включиш ли два въпроса в един смс резултатите от отговора са
в най-добрия случай конкретен отговор на 2-рия въпрос , първия почти винаги се игнорира, освен в случаите ако първия е предизвикал по голям интерес ,но тогава пък втория се игнорира.

И така след дълго смс-ене и практически разговори стигнах до извода ,че мъжкото мислене е праволинейно и строго ограничено.
и даже за да мога да общувам с противоположния пол ми се налага да слагам спирачки на мислите си.
Това канализиране на въпроси е направо влудяващо



Във всяка десятка има нула

Тема Re: Защо мъжете?нови [re: valenty] Отговор на мнението
Автор FilerO99 (Ghost Of War)
Публикувано30.03.13 19:18



Точно така - мъжкото мислене е праволинейно и канализирано. А женското мислене въобще не е мислене, а неуспешен опит за мислене, някаква болна форма на интелект.





Тема Re: Защо мъжете?нови [re: valenty] Отговор на мнението
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано31.03.13 19:00



Никой не ти е виновен,че контактуваш с тъпи мъже.Лошото е,че от контактите с няколко мъже правиш генерални изводи.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Защо мъжете?нови [re: Xoлдън] Отговор на мнението
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано31.03.13 23:10



+1
Радвам се да те видя...

и се надявам всичко при теб да е ОК...

....Не чета между редовете и затова пиша директно...

Тема Re: Защо мъжете?нови [re: valenty] Отговор на мнението
Автор indra (macondo)
Публикувано01.04.13 19:14



да разбирам ли, че не си срещал/а нито един мъж, който да е в състояние да отговори на два (или повече) последователно зададени въпроса?



Тема Re: Защо мъжете?нови [re: valenty] Отговор на мнението
Автор impulce (пенлива)
Публикувано02.04.13 04:05



Не всички мъже са така.
Защо обвиняваш себе си?





Тема няколко въпросанови [re: valenty] Отговор на мнението
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано02.04.13 20:37



В отговор на:


Искам да Ви се оплача колко ми е трудно да общувам с мъжете
Знам си! Грешката е моя.....
Обаче да попитам!
Защо на мъжете като им се зададе повече от един въпрос никога не отговарят адекватно?

От времето на смс-нето го установих този момент.
Включиш ли два въпроса в един смс резултатите от отговора са
в най-добрия случай конкретен отговор на 2-рия въпрос , първия почти винаги се игнорира, освен в случаите ако първия е предизвикал по голям интерес ,но тогава пък втория се игнорира.

И така след дълго смс-ене и практически разговори стигнах до извода ,че мъжкото мислене е праволинейно и строго ограничено.
и даже за да мога да общувам с противоположния пол ми се налага да слагам спирачки на мислите си.
Това канализиране на въпроси е направо влудяващо




Само да попитам:
1) цитираното мнение с което се открива темата съдържа само един въпрос-
нали?
[off-topic]
2 цяло и една втора) "... - Нали?" брои ли се за отделен въпрос?
3 цяло и две втори) Защо използвате точно израза - канализиране на въпроси. Каналите символ на праволинейсност [опростяване, еднозадачност на операционната система] ли трябва да са или на канален ред? Ако е така защо?
[/off]

Последно: как успвате да зададете два въпроса един след друг в "и практически разговори"...? В смисъл - колко време се дава на интервюирания да се осефери??

Прав или изправян.

Тема Re: Защо мъжете?нови [re: valenty] Отговор на мнението
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано03.04.13 02:24



есемесенето е един от най-неудачните начини да изискваш отговор на няколко въпроса наведнъж.
.
аз също не обичам да ми се задават множество въпроси накуп. защо да съм длъжна да помня всичко, което човекът е изредил?
и освен това при такъв наплив от въпроси аз отговарям първо на този, който смятам, че е най-важен за разговора и отношенията ни, и съответно чакам реплика преди да отговоря на следващия...
а междувременно за събеседника се оказва, че не този е най-важния въпрос и се пита защо си правя оглушки... и така нататък, и така нататък.
и за мен май е сложно, но аз често се вкарвам в ситуацията на твоите събеседници мъже и се опитвам да ти покажа как могат да изглеждат нещата от страната на ограничените мисловно:).

а спирачки на мислите си не слагай


обаче паузи между въпросите явно ти се налага:)

чудно ми стана, че в тази тема мъжете не се нахвърлиха вкупом срещу теб поради всеизвестната мъжка солидарност, а част от тях се дистанцираха от праволинейните си ... абе какво са - 'съполци'?



Тема Re: Защо мъжете?нови [re: Apxaнгeл] Отговор на мнението
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано03.04.13 11:31






Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: маневрена стратегия!нови [re: valenty] Отговор на мнението
Автор Filer099 (SKYNET)
Публикувано04.04.13 11:28



Много малко от мъжете имат маневрена страгетия в живота. Мисленето им не е многовариатно и паралелно. Обикновено мъжете си следват някакви цели в повечето случай глупави фикс-идеи и по този начин пропускат блестящи възможности в живота си...

ЗАГОТОВКА ЗА ТЕРМИНАТОР


Тема Re: Защо мъжете?нови [re: impulce] Отговор на мнението
Автор valenty (ветеран)
Публикувано04.04.13 19:04



дано да си права.....



Ами защото явно в мен е грешката ,прескачането ми от въпрос на въпрос, след това завой и отново връщане на първоначалния въпрос явно не е по силите на никой от срещуположния пол

Във всяка десятка има нула

Тема Re: няколко въпросанови [re: Nerv] Отговор на мнението
Автор valenty (ветеран)
Публикувано04.04.13 19:18



ами май не давам време изобщо да се осефери


пример:
задавам въпрос по определена тематика ,отговаря ми се по някакъв начин , задавам следващ въпрос докато ми се отговаря на втория аз вече съм видяла непълнотата на първия отговор и веднага се връщам за доизясняване на първия...след което това се отнася за втория и така.....се завъртам в един омагьосън кръг от който няма излизане. та това отговаря и на въпроса ти за канализирането.Казах го в смисъл , че ако искам да получа точни и ясни отговори особенно на неудобни въпроси ми се налага да се придържам строго по тематиката и да бъда по малко обстоятелствена!
успях ли да го обясня?

Във всяка десятка има нула

Тема Re: Защо мъжете?нови [re: тpънчeтo] Отговор на мнението
Автор valenty (ветеран)
Публикувано04.04.13 19:28



може и да си заслужавам да ме иронизираш


но наистина не мисля , че този начин на мислене и разговори е присъщ за ограничените мисловно.
Просто не ми се получава Жив разговор.А това страшно ми липсва в общуването със срещуположния пол.

Ами да ги попитаме Защо?
може пък това да ми даде по голяма яснота за тяхната оценка на как го каза ...
съполци!

Във всяка десятка има нула

Тема Re: маневрена стратегия!нови [re: Filer099] Отговор на мнението
Автор valenty (ветеран)
Публикувано04.04.13 19:30



Май ти нямаш особенно високо мнение не само за жените
но и за мъжете с които общуваш?

Във всяка десятка има нула



Тема Re: маневрена стратегия!нови [re: valenty] Отговор на мнението
Автор FilerO99 (SKYNET)
Публикувано05.04.13 11:57



Целият дир знае мнението ми за българската жена. А мъжете с които общувам с малки изключения са идиоти и олигофрени.

Заготовка за ТЕРМИНАТОР


Тема Re: Защо мъжете?нови [re: valenty] Отговор на мнението
Автор impulce (пенлива)
Публикувано07.04.13 02:16



М..мисля, че нещо се самонавиваш.


Може би, просто си по - експресивен тип, от онези, които бързо говорят, мислят, правят по много неща едновременно..няма лошо в това.
Предполагам не обсъждате само квантова физика, молекулярна биология и атомна енергетика. Разговорите са си разговори, ако се налага - повтаряш докато не получиш отговор. Едно нещо, казано по различни начини, не веднага, може би с някаква пауза, за да не досади въпросът.



Тема Re: Защо мъжете?нови [re: тpънчeтo] Отговор на мнението
Автор FilerO99 (SKYNET)
Публикувано07.04.13 08:18



чудно ми стана, че в тази тема мъжете не се нахвърлиха вкупом срещу теб поради всеизвестната мъжка солидарност, а част от тях се дистанцираха от праволинейните си ... абе какво са - 'съполци'?

И на теб да ти говорят едни и същи мъже едни и същи тъпизми в продължение на 10-15 години и ти ще се дистанцираш от тях!


Заготовка за ТЕРМИНАТОР

Тема Re: Защо мъжете?нови [re: valenty] Отговор на мнението
Автор Peджинa Фaлaнджи (Лама)
Публикувано07.04.13 23:00



Няма нищо общо с пола. Правело ми е впечатление, че доста хора реагират само на последното послание от определена комуникация, затова на края на бизнес срещи се прави обобщение на достигнатите споразумения, пише се протокол и т.н. Досадно е знам. Но има и много хора, които успяват да обърнат внимание на всичко.

Аз един път пратих следния есемес "Обичате ли суши? Ядеш ли отново сладко?" и получих отговор "Да. Да." Много яко





Тема Re: Защо мъжете?нови [re: impulce] Отговор на мнението
Автор Peджинa Фaлaнджи (Лама)
Публикувано08.04.13 11:47



+1





Тема Re: Защо мъжете?нови [re: Peджинa Фaлaнджи] Отговор на мнението
Автор HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (Жега)
Публикувано09.04.13 18:02



+100!



Тема Re: Защо мъжете?нови [re: valenty] Отговор на мнението
Автор BambiBambina (*)
Публикувано11.04.13 18:10



Защото огромна част от тях имат проблем с използването мозъка си, а да не говорим, ако докато ги питаш нещо, вършат и нещо друго. То е като да им вържеш ръцете зад гърба и да ги караш да шофират.



Редактирано от BambiBambina на 11.04.13 18:14.



Тема Re: Защо мъжете?нови [re: valenty] Отговор на мнението
Автор BambiBambina (*)
Публикувано11.04.13 18:17



Не само ти си го забелязала... и проблемът не е в тебе, повтарям, а в ограничения умствен капацитет на доста мъжки индивиди. Иначе, аз мъжете много си ги обичам, не мога изобщо да се оплача. А и да, не можеш да кажеш "всички са такива".



Тема Re: Защо мъжете?нови [re: BambiBambina] Отговор на мнението
Автор FilerO99 (SKYNET)
Публикувано11.04.13 18:18



Ee, много смело изказване си направила за мъжете!Не се заяждам, но ти не си стигнала далеч в живота за да даваш такива определения за мъжете!




Заготовка за ТЕРМИНАТОР

Тема Re: няколко въпросанови [re: valenty] Отговор на мнението
Автор BambiBambina (*)
Публикувано11.04.13 18:19



Уффф... какво е това "особеННо" бе, мацка...


Нямаш право да имаш особеНи претенции, в такъв случай. Сори, ако ти звуча грубо.



Тема Re: Защо мъжете?нови [re: Peджинa Фaлaнджи] Отговор на мнението
Автор BambiBambina (*)
Публикувано11.04.13 18:21



Напълно съм съгласна с теб, макар че е всеобща тайна, че на мъжете им е по-трудно да съчетават няколко неща, докато аз с единия крак мога да почиствам пода със суифер, с едната ръка да разбърквам кафе, а с другата - да си записвам нещо в аджендата. Такива пипилотски трикове май само ние, женските, ги умеем. И някое и друго мъжко изключение.


Относно смс-а: аз отговарям по същия начин, ако е в смс. Ако е whatsapp, мейл или друго, тогава давам по-детайлни отговори.



Тема Re: Защо мъжете?нови [re: valenty] Отговор на мнението
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано11.04.13 18:36



Ами питаш ли ни как се оправяме с липсата на адекватни отговори изобщо на всички въпроси, зададени на всички жени, ever?



Тема Re: Защо мъжете?нови [re: FilerO99] Отговор на мнението
Автор BambiBambina (*)
Публикувано12.04.13 17:58



Ти, без да имаш най-малката представа къде съм стигнала аз, с каква физиономия ми правиш подобен коментар /всъщност, физиономията се вижда на снимката - кога ще спреш свинското и ще влезеш във фитнес, да посвалиш едно двайсетина кг? Съвсем приятелски ти го казвам!/?

В момента, аз съм точно там, където желая да бъда.



Тема Re: Защо мъжете?нови [re: BambiBambina] Отговор на мнението
Автор FilerO99 (SKYNET)
Публикувано12.04.13 21:06



аз съм постигнал в българия повече отколкото ти в чужбина.

и като влезна във фитнес какво ще стане?не виждаш, че бг парцалесса си пада повече по свине отколкото по фини джентълмени!


Заготовка за ТЕРМИНАТОР

Тема Re: Защо мъжете?нови [re: FilerO99] Отговор на мнението
Автор BambiBambina (*)
Публикувано15.04.13 16:59



Уффф.. какво ли се занимавам с тебе.





Тема Re: Защо мъжете?нови [re: valenty] Отговор на мнението
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано16.04.13 11:10



не те иронизирам.
на мен на много тестове си ми пише, че имам изявена доза мъжко мислене:)
затова си позволих да ти дам гледната точка на другата част на мозъка си - мъжката





Тема Re: Защо мъжете?нови [re: BambiBambina] Отговор на мнението
Автор Peджинa Фaлaнджи (Лама)
Публикувано16.04.13 22:45



Честно казано аз не се справям толкова добре с няколко неща едновременно, въпреки че списание Космополитън и другите медии го очакват от мен

Винаги правя по хиляда неща едновременно но това се дължи на дефицита в концентрацията ми - общо взето и върху едно не мога да се концентрирам.

Колкото това кое е типично за мъжете и кое - за жените - "добрите" маркетингови специалисти искат да вярваме в това, за да им е по-лесно да ни пробутват глупости

Относно смс-а: аз отговарям по същия начин, ако е в смс.

Значи заслужаваш суши и сладки неща



Тема Re: Защо мъжете?нови [re: valenty] Отговор на мнението
Автор yetti (непознат)
Публикувано19.04.13 17:08



аз например обичам да редуцирам (в математико-логическия смисъл) няколкото отговора на няколко, обикновено малоумни, взаимоизключващи се въпроси, вързани помежду си с И или с ИЛИ, до един. например на "ти на работа ли си или си си вече у вас?" обикновено отговарям с "да". подобни малоумни, навързани и противоречащи си въпроси задават жени.

а, както вече някои колеги споменаха - погледнете първо в собствения си двор на напълно нелогично и дебилно поведение па тогава гледайте песъчинките в очите на другите.



Тема Re: Защо мъжете?нови [re: valenty] Отговор на мнението
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано19.04.13 20:36



"Включиш ли два въпроса в един смс резултатите от отговора са
в най-добрия случай конкретен отговор на 2-рия въпрос , първия почти винаги се игнорира, освен в случаите ако първия е предизвикал по голям интерес ,но тогава пък втория се игнорира
."
И аз съм го забелязала, но ми се струва, че важи и за двата пола. Няква психологическа особеност е, не само мъжка.
Затва съмстигнала до извода, че по-важните въпроси, ако се задават писмено - един по един.



Тема Re: Защо мъжете?нови [re: valenty] Отговор на мнението
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано21.04.13 21:01



Защото разговор с СМС не се води.





Тема Re: Защо мъжете?нови [re: пopyчиkPжeвckий] Отговор на мнението
Автор valenty (ветеран)
Публикувано22.04.13 20:11



Този твой отговор само потвърждава тезата ми
за избирателността......



Във всяка десятка има нула

Тема Re: Защо мъжете?нови [re: valenty] Отговор на мнението
Автор ВълкМодератор (Практик)
Публикувано01.05.13 19:32



Само истерясал дебил може да пита нещо със СМС, скайп или подобна простотия. Получаващия си има и неговите работи за вършене освен да обмисля и да отговаря "наведнага, че ще има сърдене" на всякакви глупави въпроси.

---------



Тема Re: Защо мъжете?нови [re: valenty] Отговор на мнението
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано08.05.13 17:11



Каква избирателност, каква праволинейност, какви 5 лева?


Аз примерно мога едновременно да чета книжка, да гледам телевизия и да слушам странично разговор да кажем, че и да участвам в него.
Освен това, повечето мъже някак си успяваме да дишаме и да ходим едновременно, така че космополитенските теории за това как видиш ли мъжете не могат да са "многопистови" е пълна глупост.

Просто наистина разговор с СМС-и не се води. На СМС най-много някой виц да пратя или някоя закачка. Разговор се води очи в очи. Другото е кореспонденция.

П.С. Относно сигнатурата ти - и във всяка двойка има нула. В двоичен код.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.