Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:06 20.06.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Приятелят ми е смермодарителнови Отговор на мнението
Автор silver99 (непознат )
Публикувано02.06.12 19:59



Здравейте!

Бих искала мненията ви за следната ситуация.
Наскоро разбрах, че приятелят ми ще става дарител на сперма, намерих писмо от болницата, в която го викат на преглед. Той знае, че аз съм против, не сме обсъждали точно него, но е ставало на въпрос за жени, които забременяват по тоя начин и аз съм споделяла, че аз не бих искала той да има други деца по времето, когато е бил с мен (макар и да не е правил секс с майката), т.е той знае мнението ми. Освен това искаме да имаме деца заедно, но аз не мога да забременея вече 5 месеца. Това не знам дали има нещо общо с решението му, просто споделям...
Какво бихте ме посъветвали да направя? Имам ли право да се чувствам предадена и наранена?



Тема Re: Приятелят ми е смермодарителнови [re: silver99] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано02.06.12 20:48



спермодарител не значи че той ще има деца.
Той иска ли да имате деца и ако да много ли го иска?
Защото ако е много може да го избило на спермодаряване като някакъв шанс да си предаде гена и да си мисли, че е баща. Но това обяснение ми звучи много психарско.
Може просто да го е направил за пари.
Питай го де.




Тема Re: Приятелят ми е смермодарителнови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор silver99 (непознат )
Публикувано02.06.12 21:30



Да, иска да има деца, но най-вече защото смята, че му е "дошло времето", а не защото изпитва някаква нужда, иска да се грижи за някого и т.н.
И на мен това ми мина през ума-дали не е за пари. Нямаме финансови проблеми, но си спомням, че като говорихме за това, той каза, че така могат да се спечелят и малко пари. Тогава не обърнах внимание на коментара, но сега като се замисля...
Тук децата като станат на 18 г. имат право да разберат името и адреса на биологичния си баща и ако имат желание да го намерят и да се представят. Както споменах ние имаме планове да имаме деца заедно. Не искам да си представя как един ден 6 деца звънят на вратата и се представят. Знам, че ситуацията е хипотетична, но няма ли да е странно да се появят отнякъде деца на възрастта на нашите общи, за които той дори не ми е казал?



Тема Re: Приятелят ми е смермодарителнови [re: silver99] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано02.06.12 21:35



успокой се, много го мислиш. Аз лично не бих се притеснила изобщо. Вероятността да се случи описаното от теб с децата е толкова малка, че изобщо не си заслужава да се тормозиш за нея. Пък и да се случи какво толкова - всъщност мисля, че ще е забавно. Те едва ли му виснат на врата да се грижи за тях. В коя държава сте?




Тема Re: Приятелят ми е смермодарителнови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор silver99 (непознат )
Публикувано02.06.12 21:43



В Швеция.
Всъщност най-зле се чувствам от това, че той е избрал да не сподели с мен, а го прави зад гърба ми.





Тема Re: Приятелят ми е смермодарителнови [re: silver99] Отговор на мнението
Автор Deern ( ღ)
Публикувано02.06.12 23:12




Наскоро разбрах, че приятелят ми ще става дарител на сперма, намерих писмо от болницата, в която го викат на преглед.


Може да иска да знае дали може да има деца, такъв преглед се прави в подобни клиники и бих казала че е нормална реакция на мъж в двойка с вашите обстоятелства.

На теб ще кажа, че 5 месеца не са изключително много за да забременееш т.е. може да не забременееш за повече от година и след това да се получи, така че не се притеснявай.



Тема Re: Приятелят ми е смермодарителнови [re: Deern] Отговор на мнението
Автор silver99 (непознат )
Публикувано02.06.12 23:37



Не, не такъв преглед. Пишеше си, че получава писмото, защото е заявил интерес да бъде спермодарител и описваха подробности какъв точно е редът, какво се прави и т.н, така че няма шанс да съм изтълкувала нещо погрешно.





Тема Re: Приятелят ми е смермодарителнови [re: silver99] Отговор на мнението
Автор Deern ( ღ)
Публикувано02.06.12 23:45



Мх в такъв случай трябва някой мъж да ти каже как тиктака този човек.

Аз съм имала гаджета, които първото нещо, което ми дават да разбера е всичките им имена и ако има нещо и не сме в контакт, веднага да намеря начин да ги осведомя, защото никой не иска да е за разплод. (сори за грубия израз, пиша по същество)



Твоя приятел е кривнал в една друга посока, може би защото обстоятелствата при него като цяло са в противоположна посока - иска деца, за сега още не ви се е получило и т.н. ( този мой случай от горе е с точно обратния опит и оттам предполагам и обратните реакции)



Тема Re: Приятелят ми е смермодарителнови [re: silver99] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано03.06.12 09:42



ако е швед - нормално е. Женена съм за датчанин и вече съм се примирила с този техен косур да не умеят да общуват и да споделят. И това май е повече от страх, да не наранят ближния, защото са много мили, възпитани, избягваши проблемите по всякакъв начин....




Тема Re: Приятелят ми е смермодарителнови [re: Deern] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано03.06.12 09:44



точно и аз това си мислех - дали не е искал да провери дали самият той може да има деца, но предположих, че вече са се изследвали и двамата и знаят, че нямат проблем.
Имам позната забременяла съвсем неочаквано след 8 години опити. Това май си е Божа работа





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.