Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:17 03.06.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Да си платя ли да ми е мирна главата или да ...нови Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано06.03.12 21:18



се боря.
Лятото една овца не можа да си удържи колата на заден и ми проби предницата с теглича си. Аз бях спряла на 15 метра зад нея и все се надявах да ме не удари ама тя явно е прекалено смотана и като се спусна по оня склон и спря забита в мен. Ремонта струваше почти 10 000лв, които чвно чак сега трябва да се плащат от застрахователи. Овцата много добре видя кво стана и после обясни и на дотърчалия ми мъж и на комшийката как колата угаснала и тя докато запали и я изпущила. Мисля, че изобщо не ме е видяла ама пък овцата дето пътува с нея твърди, че аз съм била карала много бързо и едва ли не аз съм ги ударила. Пък аз си бях спряла и не мърдах, даже мислех назад да тръгвам щото видех че има проблем или с колата или с шофьора. Извини ми се неколко пъти онази и комшийката и мъжа ми чуха. Децата и трите бяха с мен в колата и видяха кво стана и още помнят. Тогава се обадихме и на полицията ама те прецениха, че няма смисъл да идват. И на застрах компания писахме и всичко както си му е редът.
И хоп - получавам оня ден (половин година по късно) съобщение от застрах си компания, че понеже няма свидетели (пътуващите в кола не ги приемат за свидетели) и понеже онази казала, че аз съм я блъснала нея и при това положение на противоположни твърдения и двете трябва да си платим задължителната сума и двете застр компании ще поделят сметката за ремонта.
Аз излудех от гнусната лъжа на овцата и им написах подробно обяснение на случката и че децата ми още помнят и мъжът ми също може да свидетелства как онази ми се извини и как обясни, че е тръгнала назад понеже бла бла.
След което получавам маил, че при положение че няма безпристрастни свидетели, трябва да си платим 50-50.
Овцата знае, че ще плати така или иначе, ама е толквоа злобна, че е решила да излъже за да плащам и аз.
Сега се чудя какво да правя. Всички ми викат Плати си да ти е мирна глава и не си късай нервите. Мъжа ми вика да си платя па той щел после нещо да измисли да си им го върне. Ама мен кво ме грее че на Вуте му е зле, след като вече съм си изпатила от него.
Не мога така без бой да се предам и после да ода да му пукам гумите или да се чудя ква мизерия на застр компания да направя. Според мен не е това начина, а човек трябва да се бори за правдата.
Затова ви пиша ако на някой му хрумне умне идея как да посътпя да ми помогне.




Тема добавканови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано06.03.12 21:32



бех при комшийката одеве да я питам дали иска да свидетелства, за обясненията на овцата и тя отказа категорично с оправдание че нищо не била чула. Поне си знам що за комшийка имам и колкото тя ми помогна толко и от мен помощ че чака. Аз помня и съм отмъстителна






Тема Re: Да си платя ли да ми е мирна главата или да ...нови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано07.03.12 15:28



да бе извадила камера да го снимаш на място /все на телефона ще да имаш някаква/
и инцидента и кой къде бил спрял ....има ли спирачен път и тн. тн. Да ги бе приложила към писменото обяснение ОК.
Сега общо взето ще пиеш една студена вода и ще си платиш .... като няма свидетели други освен тези по колите така е.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Да си платя ли да ми е мирна главата или да ...нови [re: Kumiko Yanaka] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано08.03.12 02:02



Къв спирачен път, то нищо се не вижда. Полицаите даже казаха, че щом не са били на място да видят кво е станало няма шанс да разберат и затова нямало смисъл да идват.
Не разбирам защо пътниците в колата да не може да свидетелстват. Освен това мъжът ми е свидетел как онази обяснява, че колата и изгаснала и тръгнала назад. Кво като ми е мъж, това не го прави автоматично лъжец в моя полза.
Студена вода може и да пия, ама нема да се дам без разправия






Тема Re: Да си платя ли да ми е мирна главата или да ...нови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Deern ( ღ)
Публикувано08.03.12 10:09



По буквата на закона не си спазила дистанция.

Разбирам какво се е случило, дори да си била на 10м от нейната кола, а тя да е тръгнала назад по наклона, пак е неспазване на дистанция.

По щетите би трябвало дори ти да платиш всичко, но тъй като си дала други показания (както се е случило), плащате 50:50.


Или с други думи пак си направила нещо. Ако онази жена беше малко по-синеока,още повече че полицаите не са дошли, можеше да платиш всичко.

Много тъпа ситуация наистина





Тема Re: Да си платя ли да ми е мирна главата или да ...нови [re: Deern] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано08.03.12 12:44



Пълни глуипости говориш - няма как да платя всичко при положение, че имам застраховка. Застраховките затова се правят ама ти явно не си наясно нищо че се рпавиш на спец по застраховките както и по всичко останало се изказваш със замочувствие на специалист по всичко
А на кво разстояние трябва да съм била зад нея за да е спазване на дистанция

. Или си говориш колко да ме дразниш .




Тема Re: Да си платя ли да ми е мирна главата или да ...нови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Deern ( ღ)
Публикувано08.03.12 22:29



"Ти да платиш" включва всякакви варианти, включително да платиш по-висока застраховка, като последствие.

Не знам как си взимала шофьорска книжка, и дали си чувала за безопасна дистанция.

Би трябвало да го знаеш:


Чл. 23

(1) Водачът на пътно превозно средство е длъжен да се движи на такова разстояние от движещото се пред него друго превозно средство, че да може да избегне удряне в него, когато то намали скоростта или спре рязко.
(2) За улесняване на изпреварването по двулентовите двупосочни пътища извън населени места, водачите на пътни превозни средства или състави от пътни превозни средства с дължина над 7 м, с изключение на случаите, когато те извършват изпреварване, трябва да поддържат такова разстояние между своето превозно средство и движещото се пред него друго превозно средство, че изпреварващите ги пътни превозни средства да могат безопасно да заемат място между тях.
Чл. 24






Тема Re: Да си платя ли да ми е мирна главата или да ...нови [re: Deern] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано08.03.12 23:28



не знам дали не можеш да четеш или поради др причина не разбираш. Казах че съм стояла на едно място, а тя е дошла и ме е блъснала. Аз няма как да се блъсна в никой при положение че стоя на едно място, схващаш ли, не мисля, че е трудно.
За да избегна удара единствено можех да тръгна назад, ама тя беше много бърза и се заби в мен преди колата ми да успее да смени посоката на движение




Тема Re: Да си платя ли да ми е мирна главата или да ...нови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Deern ( ღ)
Публикувано08.03.12 23:59



Разбирам че ти на практика не си виновна, но по закон си!

Само едно не разбирам - жената е имала интерес да не идва полиция, защото и без да идват ще си измие ръцете.

Но твоя интерес е да дойде полиция, тая жена може да е пила алкохол, колата й да е неизправна.

Полицията няма право да откаже да дойде.


Запомни - винаги с полиция!!!!



Тема Re: Да си платя ли да ми е мирна главата или да ...нови [re: Deern] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано09.03.12 09:35



Полицията няма право да откаже да дойде.

това как да го разбирам - да осъдя полицията ли?

Така и не разбрах по кой точно закон съм виновна. Че съм си стояла мирно и тихо и една луда ме е блъснала ли?
И споко, абонаментът ми е такъв, че колкото и произшествия да правя таксата ми няма да се дигне. Ама почти сигурна съм че на онази (по точно на баща и) ще се вдигне щото малко хора са с моя абонамент.
Парите веднага мога да си ги извадя да си платя. Ама преди това такъв скандал ще вдигна че всички участващи в този идиотизъм ще се почувстват нещастни идиоти





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.