Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:15 28.05.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Защо ми трепере волананови Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано26.08.11 15:23



Ползвам чужда кола понеже моята я удариха и е на ремонт. Но кормилото много ми вибрира. Каква може да е причината, че разкарвам и 3 деца и все ме е страх да се не пребием на пътя.
Мъжът ми напомпа предната гума, че беше малко спаднала и сега колата кара малко по гладко, но воланът пак си се тресе. Провери и болтовете на колелата, затегнати са. Като че ли на някои настилки по малко се тресе.
Какво може да е, опасно ли е или да си карам спокойно.




Тема Re: Защо ми трепере волананови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор TCNQ ()
Публикувано26.08.11 22:20



дисбаланс на предницата, двете предни гуми не са балансирани.



Тема Re: Защо ми трепере волананови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано26.08.11 22:22



Вероятно небалансирани гуми.След като са стегнати болтовете не е страшно,но карай до 60 км/ч


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Защо ми трепере волананови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано26.08.11 22:31



Съвсем сериозно:
Може да се дължи както на разбита предница или на луфтове в кормилната уредба... така и на криви или небалансирани днжанти... Просто намали малко скороста и имай едно наум, че колата не е много наред... иначе няма проблем... освен, че е досадно все да ти трепери волана....

....Не чета между редовете и затова пиша директно...



Тема Re: Защо ми трепере волананови [re: Xoлдън] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано28.08.11 12:11



е нема как да карам по магистрала с 60. Какво може да стане ако карам със 100 с небалансирани гуми?




Тема Re: Защо ми трепере волананови [re: Apxaнгeл] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано28.08.11 12:15



да, май забелязах, че всъщност при по висока скорост повече се тресе. Езък за хубавото коле. Волво е, по тежкарска от моята Хонда и преди возеше толкова хубаво. Кога се скапа и тази кола, а беше нова....




Тема Re: Защо ми трепере волананови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано28.08.11 14:17



... може просто да имаш проблем с баланса на гумите... отиди и виж... това е дребен проблем и се отстранява лесно... Вече ако е по-тежък ремонта ще трябва да помислиш дали да го правиш или не. Иначе да Волво е кола с хубава возия и стабилност... докато Хонда е спортист с малко по-твърдо окачване (но и тя ми харесва)..

....Не чета между редовете и затова пиша директно...



Тема Re: Защо ми трепере волана [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано28.08.11 14:19



.. отиди до гумаджиите за баланс... в БГ струва около 5 -10лв. та едва ли там е много по-скъпо... Иначе от вибрациите след време може да поразбиеш нещо друго... Иначе не е страшно ако е от това... просто е некомфортно и при определена скорост тресе....

....Не чета между редовете и затова пиша директно...



Тема Re: Защо ми трепере волана [re: Apxaнгeл] Отговор на мнението
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано28.08.11 16:51



И аз съм за това - да огледат джантите, баланс на гумите. Като въртиш кормилото усещаш ли луфт, празен ход?
При всички случаи можеш да си я караш. Аз се пробвах със 170 на магистралата, но е болка в ръцете от яко държане на кормилото.



Тема Re: Защо ми трепере волананови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано29.08.11 00:24



А може и да е най-прозаична калчица. Газила ли си някъде на кално и след това да не си я минала на автомивка?

------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.