Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:20 27.04.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема На колко години е разцветът на силите? Отговор на мнението
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано01.08.11 11:40



Този въпрос Дребосъчето го задаваше на Карлсон, а Карлсон отговаряше, че може на всяка възраст, но само ако става дума за него.

Иначе казано - отдавна свикнах, че жена на 30 години е застаряваща (потвърждение в днешния "24 часа" при анотацията за филма за Бриджит Джоунс), докато мъж докъм 40 е момче, младеж и пр. "Застаряващ" за мъж май почти не се употребява.
Не се учудих, че срещнах миналата седмица да се пише за Лазар Груев и онези бабички Маргарита Попова и заместничката и (Лазар Груев е на същата възраст, но не е дядо, разбира се).

Но ме разби това, че Андерш Брайвик - това е онзи най-коментираният норвежец тези дни - може да бъде осъден най-много на 21 години затвор и следователно ще излезе от затвора на 53 години, в разцвета на силите си.
Баф маа му, ако 53 години са разцвет, кога започва прецъфтяването? Ми те дори и мъжете, дори и норвежците умират най-често преди 80-годишна възраст.


Може пък Карлсон да е бил на 53 години, не знам. В края на краищата и той е скандинавец.

Ако питате какъв смисъл има темата, която пускам - никакъв.

Редактирано от Mиpa_M на 01.08.11 11:40.



Тема Re: На колко години е разцветът на силите?нови [re: Mиpa_M] Отговор на мнението
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано01.08.11 16:12



Според Шекспир мъж в разцвета на силите си, които се женише за жена на 16г. беше преживял 44 лета /сега кога е роден зимата или лятото не бе ясно/



Като се има предвид средностатистически продължителноста на живота в Норвегия е като в Кралството 80г /и непрекъснато расте/ 53г си е средна възраст. Тукашният живот не е като нашенския ................. има едни дедета на по 90г влизат с танцова стъпка, без очила и с всичкият си ... няма а им дадеш и 70 по нашенско. И бабите не остават по назад

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.

Редактирано от Kumiko Yanaka на 01.08.11 16:12.



Тема Re: На колко години е разцветът на силите?нови [re: Kumiko Yanaka] Отговор на мнението
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано01.08.11 16:30



Е, да, де, ама разцветът не се ли пада в самото начало на средната възраст или дори още през младостта?



Аз иначе съм много далеч от мисълта да отписвам 53-годишните - Брайвик спокойно може да си планира новите акции за след излизането от затвора; не искам да подценявам и 70-80-90-годишните, все пак и Лили Иванова е там някъде, ама разцвет би трябвало да е най-високата точка - или отсечка - от развитието на силите. Мислех, че дори при толкова различно в сравнение с нас (а дали?) живеещите норвежци разцветът е малко преди 53 години.
И най-вече ме е яд, че за мъже може разцвет на 53, за жена и на 30 е под въпрос. Кучета и котки може...

Редактирано от Mиpa_M на 01.08.11 16:33.



Тема Re: На колко години е разцветът на силите?нови [re: Mиpa_M] Отговор на мнението
Автор Nerv (wantonE)
Публикувано01.08.11 16:40



Ако питате какъв смисъл има темата, която пускам - никакъв.

Не е така то... иначе почне ли да търсиш на всичко смисъла, значи може и да е попрецъфтял дадения човек.

Но пък в отговора ми смисъл съвсям няма така, че... лаф да става.

Ако става дума за рекорди или върхова "физическа" форма - трудно се постигат след 32-33г. То ясно, че не става всичко с акъл. И папкане трябва и т.н.

Ако е за творчески неща обаче, мисловна дейност и разни други с които по-принцип се хвалим, че надскачаме животинския свят - няма кой знае какви ограничения. Пак всичко е до едно време, но шедьовър може да се създаде и на... (абе "господ"/ природата си знае работата.) Аз твърдо съм убеден, че нормално човек е устроен да живее до към 200 години. Но още не е станал чак как да си използва правилно ресурсите.

С риск да изпадна в самокритика, налага се да си призная, че нервите са вредни за здравето и силата на човека...

Обаче по темата: Разцвета на силата... хммм. Всяко нещо с времето си. Нито оптимистичните лозунги, нито пркаленото вайкане от сорта "млад съм аз но младост не помня" променят някои неща. Хубаво е долу горе да си знае човек силата и даяна. То че не сме вечни рано го научаваме.

ПП Кои са М. Попова, Лазар Груев и жената на 30, дето била застаряваща - не ги познавам.



А Б. Джоунс я знам. Готина е, но още хлапачка...

Прав или изправян.

Тема Re: На колко години е разцветът на силите?нови [re: Mиpa_M] Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано01.08.11 16:59



а кво значение има кога е ?






Тема Re: На колко години е разцветът на силите?нови [re: Mиpa_M] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано01.08.11 17:22



Ти са кво, завиждаш ни, че нашия разцвет е като субтропичното лято, докато вашия пак е като лятото, ама субполярното.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: На колко години е разцветът на силите?нови [re: Kumiko Yanaka] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано01.08.11 17:25



Лято, зима...
Какво да очакваш от една незряла жена в началото на мимолетния си разцвет и пред прага на дългото си мъчително прецъфтяване.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: На колко години е разцветът на силите?нови [re: Mиpa_M] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано01.08.11 18:12



Разликата, или по-точно различният аршин, с който се мерят мъжете и жените се появява защото "разцвет" се бърка с "фертилитет".

Една жена отделя по около 300 яюцеклетки през живота си, а един мъж - на практика безйкраен брой сперматозоиди...

Но, ако говорим за разцвет, вече става много разтегливо.
За спортистите пенсията идва рано-рано. И при двата пола.

За учените - мноооого по-късно. Пак и при двата пола.
А, имайки предвид, че жените живеят по-дълго, следва че техният разцвет обхваща по-дълъг период.

Но...
Както гледам, тук мъжете отново са мислили с главата, с която ... мислят /еееех, да я използваха по предназначените.../
Опитвам се да кажа, че в мъжките изцепки мисълта е една - става ли жената на ебане или не


В този ред на мисли едва ли ще им го вдигне строгата съдийка Маргарита Попова.



Тема щом темата е без смисъл... да кажа и аз...нови [re: Mиpa_M] Отговор на мнението
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано01.08.11 23:44



... все едно кога... според мен е въпрос на дух и тяло....
Един ошкембил се дебелогъз момък никога няма да е в разцвета на каквото и да е... та той дори стълбите не може да изкачи без да се задъха.... Същото е и за мометата.... на 20 може да е дропла и да си влачи целулитния гъз по тротоара... пък друга на 45 да минава и да привлича погледите на младежи и по-големи...



....Не чета между редовете и затова пиша директно...

Тема Re: На колко години е разцветът на силите?нови [re: Mиpa_M] Отговор на мнението
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано02.08.11 01:51



Със себе си май спориш в тази тема, малко шизофренично

Ти приемаш някаква предпоставка и почваш да се вайкаш около нея А това за разцвета си е хумор стабилен. Кой би казал насериозно, че е в разцвета на силите си? Дам, Карлсон.

А иначе с възрастта някои неща се развиват, други деградират.... няма пълен разцвет или погром. И в този смисъл разцвет би тр да е около 40 - когато физиката все още е окей в добра форма, професионално и семейно има плодове, които да се берат, човек е натрупал опит, мъдрост, знае какво иска и как и бла бла. И тук аз половия признак изобщо не бих го намесила. Ти си тази, която го поставя така.

..rude & not ginger...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.