Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:21 19.04.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Дилема за коланови Отговор на мнението
Автор actinia (momiche)
Публикувано25.04.11 18:30



Уважаеми Мъже,

Имам една дилема, която най-вероятно ще ви се стори глупава, но...простете невежеството ми. И понеже авто клуба е много умрял, реших да потърся мъжко мнение тук. Накратко: не живея в БГ. В края на 2007 си купих кола, Сеат Кордоба, нова, т.е. купих я преди да е произведена. Карам я и досега и съм много доволна от нея. Обаче с мъжа ни ни се върти от известно време мисълта да сменим колата с по-голяма и с по-висок клас. Мислехме да вземем лизинг на чисто нова кола, но те все пак излизат скъпи и това, което е гадно, е че след първата година драстично губят от цената си. И така, докато не попаднах на един Мерцедес Е класа Компресор, в наистина много добро състояние, 2006 година.Колата е много добра, но аз сега се двоумя-Сеат 2007 г. без никакви проблеми към момента и каран само от мен или Мерцедес Е 2006 втора употреба. Разликата в цената не ме притеснява. Продавам Сеата и доплащам за Мерца. Ей това е./имаме и втора кола по-малка с 2 врати за градски условия/. Постингът не е спам. Просто имам нужда от повече мнения. Благодаря ви.



Тема Re: Дилема за кола [re: actinia] Отговор на мнението
Автор TCNQ ()
Публикувано25.04.11 20:37



Е, то дилема няма

кон срещу кокошка



Тема Re: Дилема за коланови [re: TCNQ] Отговор на мнението
Автор actinia (momiche)
Публикувано25.04.11 20:53



Кое е коня? Надявам се, че е Мерцедеса.....



Тема Re: Дилема за коланови [re: actinia] Отговор на мнението
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано25.04.11 23:11



...зависи :)... Казвам го защото на стария мерцедес проблема му е че всяко светване на компютъра означава 1000лв. назад

... Имам предвид, че колата втора ръка е нож с две остриета... а мерцедес отдавна не правят читави модели... И те заедно с останалите почнаха да правят чупещи се автомобили.. та каквото и да решите успех...
п.с. относно качествата на на двете описани коли Сеата е кокошката... но мерцедеса може да се окаже не кон а магаре...

....Не чета между редовете и затова пиша директно...

Тема Re: Дилема за коланови [re: Apxaнгeл] Отговор на мнението
Автор TCNQ ()
Публикувано25.04.11 23:17



стария мерцедес Я пак?



Тема Re: Дилема за коланови [re: Apxaнгeл] Отговор на мнението
Автор actinia (momiche)
Публикувано26.04.11 14:03



Хм.колата всъщност не е стара-почти не личи, че е карана..на мен болката ми е, че купувам кола втора употреба. Но от друга страна, тя е само година по-стара от моята. Надявам се, че 1 година не е от кой знае какво значение за кола като Мерцедеса. Още нещо, цената на ново на едната е 80 000 франка, а на другата 22 000......с разлика една година. Живея в Швейцария и сделките между местни хора и гаражи се характеризират със сравнително голяма доза коректност. Но все пак има доза притеснение и се опитвам да намеря причини за и против. Благодаря





Тема Re: Дилема за коланови [re: actinia] Отговор на мнението
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано26.04.11 17:10



За тия 22к не можете ли да си вземете buy back автомобил от по-висок моделен клас но все пак в средния ценови клас.
Поддръжката на автомобил по-висок клас (и като модел и като цена) слагате ли я в сметката?

Welcome to the real world!




Тема Re: Дилема за коланови [re: Mopфиyc] Отговор на мнението
Автор actinia (momiche)
Публикувано26.04.11 19:58



Мерцедеса струва повече от 22 к....Честно казано, мислехме да вземем новата Шкода Суперб, но тя идва към 50 000 хиляди франка, докато за Мерцедеса цената идва някъде по средата. Мисля, че е безумие да се влагат толкова пари в кола. Магазина, който я продава дава пълна гаранция още няколко месеца, а в случай на съмнение и за да се избегнат неприятни недоразумения определена служба в швейцарската полиция предлага обстоен преглед на автомобили с преценка на евентуални рискове. Ще минем и от там. От магазина споменаха също така, че има възможност за допълнителна застраховка повреди, но колата няма нужда понеже е в много добро състояние и така...след малко повече мислене мисля да взема коня/магарето...

а за разходите, да, предивили сме евентуални изненади, но се надяваме да не са чести. Иначе, усещането да купиш кола произведена специално за теб и миризмата на нов салон е неповторима...макар и Сеат Ще го пропусна този път..Благодаря ви.



Тема Re: Дилема за коланови [re: actinia] Отговор на мнението
Автор TCNQ ()
Публикувано26.04.11 20:19



Това имах поредвид, че ти си бе взела решението, и мисля е правилно!
Мерцедес, произведен и каран в Швейцария, и то 5 годишен... си е страхотия, и няма и грам база за сравнение със Сеат, макар и произведен за теб. Сеат е евтиния вариант на Фолксваген (народна кола), а той е евтиния вариант на Ауди, които се стремят да стигнат БМВ, а последните гонят Мерцедес.
Шкода Суперб е недомислица за Пасат.
Е, ако има проблем ще се бръкнеш по-дълбоко, но това не значи сега, а доста по-късно. Мисля след поне 5 години.



Тема Re: Дилема за коланови [re: TCNQ] Отговор на мнението
Автор actinia (momiche)
Публикувано26.04.11 20:32



Ти написа това, което исках да чуя

Уцели в десятката. Да кажем, че имах нужда някой да ме подкрепи и то го направи Благодаря. И аз така мисля.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.