Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:15 22.09.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Как го правите този номер мъже Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано06.11.10 11:50



Начи тук времето е отврат - непрекъснато вали и студ. Правим ремонт на долния етаж на къщата от няколко месеца. Идват всевъзможни майстори, един едно да оправя, друг - друго.
Начи тия хора:

1. Идват на работа в 8 сутринта
2. Много често идва само един
3. Цял ден бачка в студа САМ.

И тези хора това правят всеки божи ден. Това им е работата. Как може такава гадна работа да прави човек щастлив. За мен това е ужасно мъчение. Как го издържат мъжете, кажете ми.
Обичам да работя и то сама. Ама пък всеки ден, сама, по 8 часа, на студа и на дъжда и да знам, че от това ми зависи хляба.... Ама това е просто ужасно. А тези работници от години ги познавам, все това вършат. Викнат ги камъни да пренасят, павета да слагат, боклуци да разчистват.... Под дъжда по цял ден копат... И те са щастливи бе хора. Защото имат работа и защото печелят пари. И толкова хора карат така години наред, цял живот. Къв е тоя живот бе хора, аз ли съм ненормалната че не го мога тоя номер и че ми изглежда прекалено ужасно това съществувание. Но хората са си усмихнати и в настроение и те това е.
Май не съм за тоя свят, не умея да живея аз.




Тема Толкованови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано06.11.10 12:15



си и работила - не се напъвай, няма да разбереш



"И те са щастливи бе хора. Защото имат работа и защото печелят пари."
Ей-това е велика глупост. Ама със слугинския си акъл нямаш шансове да я осмислиш.



Тема Re: Как го правите този номер мъженови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано06.11.10 13:23



Немаме си кой да ни... издържа и за това.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Толкованови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано06.11.10 13:38



обясни ми, ще разбера ако го кажеш простичко и ясно




Тема Re: Как го правите този номер мъженови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано06.11.10 13:39



не щат жените ви да ви издържат. Как не ги е срам тези тъпи кучки така да ви мъчат




Тема ама на тяхнови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано06.11.10 13:40



наистина им харесва след като го правят вече 6 години, следя ги изкъсо, бачкат много и много бързо




Тема Харесватнови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано06.11.10 14:15



това което правят и когато го правят добре - а не парите.
Казах ти че няма да вденеш, шаблона в който си се набила ня го позволява.



Тема Re: Как го правите този номер мъженови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано06.11.10 14:36



Не щат бе. Добре, че поне ни дават онова в многоточието, та ние да ги издържаме.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Как го правите този номер мъженови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано06.11.10 21:54



Пак леко се отървават






Тема Re: Как го правите този номер мъженови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано06.11.10 23:03



Тъй, една баба като я питали на мъжа или на жената й е по-хубаво, тя отговорила с въпрос: Като те засърби ухото и го почешеш с пръст, на пръста ли му е по-хубаво или на ухото?
И досега се чудя какво ли е искала да каже...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Как го правите този номер мъженови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано06.11.10 23:12



... човек свиква и когато работиш нещо такова организма ти се пригажда според обстановката. Виж например екипажите на риболовните кораби в Берингово море... Вечно минусови температури. Силен пронизващ вятър и за бонус си все мокър...
Важното е да си харесваш работата и да се чувстваш доволен от себе си :)..
Не го мисли майстора.. ало не му изнася ще работи друго...

....оххх как ухаят само някои женичкиииии


Тема Re:нови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано07.11.10 00:23



Akо видиш пощальона си следобяд, поговори с него и го питай за работата му. Обикновено те са много общителни, аз познавам 4рима и всичките са веселяци и никой от тях не би искал да работи под покрив на затворено.



п.п. Аз днес бях без яке, но с чадър. Но честно да призная никога не съм работила под небето.



Аах сетих се и за работниците в Даймлер. Веднъж бях в едно хале, неголямо, слагаха кабели, седалки, уплътнения , а накрая имаше и един "душ" за коли, за да се изпробват тези уплътнения и колите бяха с малко бензин и пробваха и нещо друго, не помня вече.

За мен това беше ужасно шумно, в единия край на халето постоянно мирише на газове от колите, главата ми след 1 час бръмчеше.

Питам един от работещите там дали не е прекалено шумно, а той ме пита обратно " Как така шумно?! " А това било едно от "бавните" и малки халета.


by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано07.11.10 10:08



Колкото до шума вероятно има много по -шумни места от това в Даймлер.В Кремиковци има цех за разделяне на въздуха.Там работят турбини с много високи обороти.Не е възможно да водиш разговор.Ако си без антифони (шумоизлиращи специални наушници) си загубен.
Шума в Даймлер не знам какъв спектър има.Същото е положението и на летищата.Човешкото ухо не е еднакво чувствително към различните честоти.
С годините при работа на шум се уврежда слуха.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re:нови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор yetti (lame ass)
Публикувано07.11.10 11:11



пощальонът звъни само два пъти, а?





Тема Re:нови [re: Xoлдън] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано07.11.10 12:36



Мисля че в този цех в Кремиковци е по-шумно. Но за един външен човек, който е за малко в халето на Даймлер, шумът е ужасен. А това било от малките бавни халета ( територията на Даймлер е като малък град, имат и автобус и колелета за да стигаш по-бързо от една сграда до друга т.е. отвън пак е като в лудница, защото всеки бърза да стигне от А до Б)

С годините при работа на шум се уврежда слуха.

Да и това е вярно.


by himbeer

Тема Re:нови [re: yetti] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано07.11.10 12:37



Jaa -ja!




by himbeer

Тема Re: Как го правите този номер мъженови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор UbuHtu Man 1Ox ((у)ЧовеченТрол!)
Публикувано08.11.10 01:24



Еее... НикиФинче, не си ти за този свЕт.



ПП: Номерът се прави с мнооогУ мерак. Споделям го от личен опит. Всичко е въпрос на свикване и най-вече до манталитет. По-подробно от това не мога да ти го обясня... Съжалявам.



Тема Re: Харесватнови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано08.11.10 11:30



Ти пак какво търсиш в мъжките клубове?


В "Адам и Адам" не го ли намери?

Спрете земята - искам да сляза!

Тема Ти ми кажи,нови [re: seymour_stz] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано08.11.10 11:31



гледам си експерт в това да си гледаш увисналото хоботче в огледалото





Тема Re: Ти ми кажи,нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано08.11.10 11:33



За жалост не зная, никога не ми се е случвало...



Гадно ли е?

Спрете земята - искам да сляза!

Тема Намали шкембетонови [re: seymour_stz] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано08.11.10 11:45



и моооже и да видиш нещо


Не питай мен, аз не съм старозагорски капут и не ходя след другите по форумите да им обяснявам колко съм смотан Ако се разпозна - приликата не е случайна



Тема Re: Намали шкембетонови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано08.11.10 11:48




Вярно е, не си старозагорски

Спрете земята - искам да сляза!

Тема Винаги съм се чуделнови [re: seymour_stz] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано08.11.10 11:56



след като ти ушият заслужения бан - защо тръгваш да си го търсиш и в други клубове?
Сигурно е от особената форма на псевдо-поетичен старозагорски мазохизъм, на нивата ли се сдоби с него - докато прекопаваше?





Тема Re: Как го правите този номер мъженови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор tirtirlin (дразнител)
Публикувано08.11.10 19:05



Доста елементарно разсъждаваш,явно ни пиеш алкохол.



Тема Re: Как го правите този номер мъженови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор PaбoтниkaмиOблakaми (общ работник )
Публикувано09.11.10 07:32



Майсторе, ракия!








Тема Не знам защо ме подсети за този вицнови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано09.11.10 21:32



Пълна помийна шахта. Майстора седнал на ръба на шахтата. До него, чинно изправен, стои чирака със сандъче инструменти. Майстора иска гаечен ключ от чирака, поема дълбоко въздух и далдисва в мътната вода. След няколко минути изплува обратно, иска нов инструмунт, поема дълбоко въздух и поема към авариралата канализация. Това се повтаря десет пъти. Най накрая, майстора излиза на повърхността, доволен от свършената работа и казва на чирака:
- И да учиш занаята, момче, че иначе цял живот ще подаваш инструменти на майстора си!

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Как го правите този номер мъженови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано10.11.10 12:59



Никче Финче, не си напъвай мозъчето с мисловна дейност, и без това трудно ти се удава.


Тези хора са родени в тази държава и организмът им е свикнал към климата, едва ли това им е най-големият проблем. А и не всички мъже могат да са напудрени чистички чиновници в канцеларии, иначе няма да има кой да ти ремонтира къщата и ти да цъкаш колко е трудно.
Най-вероятно за тях е по-важно семействата им да са добре, а това, че копат на студа, се преглъща някак си.

Май не съм за тоя свят, не умея да живея аз. - вярно е, живеш си като лудите в собствен свят далеч от реалността... Време ти е май да прогледнеш и да спреш да се правиш на принцеса. Не само парите и чистичката канцеларийка са условие за щастие, дано го проумееш няккой ден.



Тема Re: Как го правите този номер мъженови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Aяpa (същата)
Публикувано11.11.10 11:09



Представи си и жени има, които работят подобни неща и са щастливи - поставят плочки например...



Тема Re: Как го правите този номер мъженови [re: Aяpa] Отговор на мнението
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано11.11.10 16:21



А какво да кажем за кранистките? Преди години работех в един завод, в който се произвеждаха газстанции, жени шлайфаха и боядисваха на ръка резервоарите. И зиме, и лете... Имаха семейства, деца и бяха щастливи от това, което вършеха, местата за принцеси вече бяха заети.





Тема Re: Как го правите този номер мъженови [re: neverojatna] Отговор на мнението
Автор UbuHtu Man 1Ox (Ювиги Трол :D)
Публикувано11.11.10 23:26



А какво да кажем за кранистките?

Предлагам... за колежките или добро или само добро.





Тема Re: Как го правите този номер мъженови [re: UbuHtu Man 1Ox] Отговор на мнението
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано12.11.10 09:52



разбира се, нищо лошо, жените вършат тежък труд и не се правят на принцеси





Тема Re: Как го правите този номер мъженови [re: UbuHtu Man 1Ox] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.11.10 16:45



разбирам го мерака, ако го правя за себе си, голем мерак ще ми е. Ама за други хора некак си.....






Тема Re: Как го правите този номер мъженови [re: PaбoтниkaмиOблakaми] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.11.10 16:47



а да, и паветата в двора прередиха преди 2 години






Тема Re: Не знам защо ме подсети за този вицнови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.11.10 16:48



хахаха




Тема Re: Как го правите този номер мъженови [re: neverojatna] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.11.10 16:51



явно това им е призванието. Има хора на които силата им е в главата, а не в ръцете и краката. То не мое само блъскащи да има, требе и некой с акъл да им каже как да блъскат






Тема Re: Как го правите този номер мъженови [re: UbuHtu Man 1Ox] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.11.10 16:52



Я кажи, онова ли беше по добро или това, дето сега правиш






Тема Re: Как го правите този номер мъженови [re: neverojatna] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.11.10 16:54



айде стига, ако бях принцеса нямаше цяла седмица да чистя и лъскам новия ни дом. Сама ама нали си е мой и си ми е кеф. И сега пак слизам долу да си довършвам, предпочитам сама да си изчистя, неам вера на чужди хора




Тема Re: Как го правите този номер мъженови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано16.11.10 09:06



Никче Финче, на всички ни е ясно, че не си принцеса. Излишно е да се държиш толкова снобарски и префуърцунено да се чудиш как някои хора могат да копаят и да редят плочки. За всеки има място под слънцето и срамен труд няма, както са ни учили. Тъй като гледам ти не си от акълийките, които да казват на простите плочкаджии кое как се прави, дано поне добре си си излъскала къщата.





Тема НикФинчетонови [re: neverojatna] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано16.11.10 15:52



е чистачка със стаж


Но сега се учи как да се изразява като датска принцеса хахахаха



Тема Апропонови [re: neverojatna] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано17.11.10 00:05



За всеки има място под слънцето и срамен труд няма, както са ни учили

Преди време бях на гости на една приятелка ма майка ми ( в България, разбирай жената е на около 50години)

И изведнъж тя ме пита дали има работа, която е "срамна" и че хората в България мислели че в западна Европа нямало "срамен" труд.

Аз се позасмях (хихи като малко дете

) и внимателно й обясних че ИМА престижна работа и работа, която никой не иска да я върши, а е нископлатена, защото заплатата отговаря на квалификацията и усилието да го научиш, а не на физическия труд.

Тя ме погледна и го прие на доверие


by himbeer

Тема Re: Апропонови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано17.11.10 11:02



внимателно й обясних че ИМА престижна работа и работа, която никой не иска да я върши - Какви са критериите коя работа е престижна и коя не??? Доколкото знам, няма общовалидни такива. Пример - на запад е престижно да си учител и е добре заплатено, при нас също се иска добро образование, но са едни от най-онеправданите, с лекарите положението е почти същото. Ако си мислиш, че според всички е супер престижно да си чиновник, лъжеш се. Говорила съм с работници на скелета, за които чиновниците са костюмирани мухльовци и никога не биха отишли в канцелария, и не се блазнят от това,че ще ползват служебния телефон на аванта за лични разговори или ще чатят по цял ден докато симулират заетост.





Тема Re: Как го правите този номер мъженови [re: neverojatna] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано17.11.10 11:03



Гледаш ама не видиш. Нищо, често се случва






Тема Re: НикФинчетонови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано17.11.10 11:03



не се уча, явно е станало случайно и неволно. Радвам се все пак, че съм успяла






Тема Re: Апропонови [re: neverojatna] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано17.11.10 11:07



Тц, и тук не е особено престижно да си учител.
Да си чиновник също не е престижно.
Виж - лекари, адвокати, инженери... На мен като ми видят инженерната диплома и всички ми се чудят защо не работя като инженер. Даже в училище ни организират посещение в инженерните университети като че ли са някакви музеи.






Тема Re: Как го правите този номер мъженови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано17.11.10 12:20



Гледаш ама не видиш. - НикчеФинче, пак се изказваш неподготвена и не на място, ама нищо, често ти се случва.





Тема Де да беше успяла,нови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано17.11.10 13:13



ама все се сещам за една героиня на Алек Попов в "Мисия Лондон"





Тема Re: Апропонови [re: neverojatna] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано17.11.10 19:48



Хаха ти знаеш ли колко заплата получава учител в Германия и на менеджъри?(май и ти беше там?)


Или чиновник?


Схемата е абсолютно същата като в България. А това "онеправдано" май не го знаеш в цифри със сравнения

Само се поинтересувай как се става менеджър в Германия Има няколко варианта. ( само не ми излизай с "качване по стълбицата", асансьорът е отдавна измислен)


by himbeer

Тема Re: Апропонови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано18.11.10 10:37



да, знам - жената на моя колега е учителка по 2 предмета (немски и география) и получава около 2800 евро чисти, обикновено училище в градче до Дрезден



мениджър в Сименс получава около 7000 чисти и нагоре, ако питаш откъде знам - приятелят ми работи в Сименс-Германия

а това, че и в Германия има връзкарство и рушвети ми е ясно, като навсякъде, просто ние преоткриваме топлата вода
и да знаеш - казва се менИджър, а не менЕджър

Редактирано от neverojatna на 18.11.10 10:38.



Тема Re: Апропонови [re: neverojatna] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано18.11.10 11:24



Да, не бях сигурна как да напиша произношението



Какъв извод правим от това?

Да допълня за менИджърите в Сименс, аах Сименс Точно в целта

Има хора, които са с някаква професионална квалификация за дърводелец например, правят се самостоятелни (ЕТ) като хмм бизнес консултант например, може и някой курс да са изкарали. И изведнъж цъфват най-отгоре в държавното ниво( нивото преди международното ниво) на Сименс наАапример
Но ако реши да сменя работата, значи трябва да се премести поне в друга фирма- която е сходна - те се броят на пръсти.
Или да смени държавата.
За да работи горе-долу това, което е понаучил.

Това няма как да стане с една учителка. ( която изкарва колкото работник на лента с професионална квалификация) Ако тя сменя работното място, може дори да го направи в същия град.



Излиза, че държавните професии имат някаква разумна граница. Тая учителка също може да се направи самостоятелна и да изкарва повече пари- тогава ще се нарича частна учителка.

Ако на всички учители се плаща така, то значи и уичлищата ще са частни.
Същото е и с лекарите - което е доста по-лесно приложимо.

Тези разходи ще се поделят между държавата и родителите/болните.

Така че ако насърчаваш това, то не знам какво си представяш като краен резултат.

За стреса на едната и друга професия и кое от какво е породено, няма да говорим.


by himbeer

Тема Re: Апропонови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано18.11.10 11:55



За мен е излишно да спорим за глупости и иронията ти е излишна. Тук всеки се прави на голям експерт.
Като за начало - Сименс не е държавна фирма.


Работила съм там и познавам доста хора, настоящи и бивши служители, досега не съм чула за дърводелец, станал голям началник в Сименс.
Извинявай, предпочитам да вярвам на очите и ушите си, а не приказките на този или онзи. А и всеки си има право на мнение.



Тема Re: Апропонови [re: neverojatna] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано18.11.10 12:30



И аз вярвам на очите си и го познавам лично и знам че има професионална квалификация нямаща абсолютно нищо с дейснотоите в Сименс




by himbeer

п.п. И става дума именно за това дали човек работи в частна фирма или работи тясно обвързано с държавата.

Което също има своите препятствия, за по-високолпатените препятствията пак са по-големи.

Редактирано от himbeer на 18.11.10 12:33.



Тема Re: Апропонови [re: neverojatna] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано18.11.10 22:43



брех, те заплатите в бившата източна Германия са скочили повече от 2 пъти за 10 години.
А тия чисти 7000 евро ми изглеждат много пари бе. А бруто колко взема?




Тема Re: Как го правите този номер мъженови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор UbuHtu Man 1Ox (Ювиги Трол :D)
Публикувано19.11.10 15:06



Зависи от показателя по който се определя.

преди година-две кранистите взимаха по 10лв./час. Сега на хората им свиди и едно кафе да почерпят...

Иначе сегашната работа е по-динамична и с повече хора обувам. Това е много добре за мен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.