Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:41 04.06.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Натискате ли съединителя Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано26.08.10 14:22



Според мъжа ми имам много дразнещ навик та рекох да проверя дали съм единствената с такъв навик.
Аз много ползвам съединител, непрекъснато го натискам за щело и нещело, по навик създаден още едно време от инструктора, който като правило ни учеше че спирачка се натиска само при натиснат съединител. И аз свикнах когато се появи дори най малък шанс за ползване на спирачка да натискам съединителя. Често дори си карам на съединител, вместо да натискам лекичко газта.
Но мъжът ми почти ми вдигна скандал, защото това ползване на съединителя дразнело, понеже при пускането му колата леко дърпа и според него било неправилен навик. Съединител се натискал само когато се сменят скорости и при спирачка когато има опасност да изгасне колата след натискане на спирачка. Но то не винаги човек може да прецени дали колата ще изгасне така че лично аз мисля, че е добре да си го запазя като навик, а не да се налага да мисля при всяко натискане на спирачка дали преди това да натисна съединител или не. Натоварващо ми е, а кола трябва да се кара механично и по навик, с много мислене става стресиращо и натоварващо.
Та... вие колко често и при какви случаи ползвате съединител






Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор aqvamarin (син кит)
Публикувано26.08.10 20:16



Мъжа ти е прав.
Като го натискаш често, колата наистина придърпма от съпротивлението (зацепването) и се износва по-бързо.



Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано27.08.10 01:49




Без коментар.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано27.08.10 11:20



кое по точно е без коментар, поясни




Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: aqvamarin] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано27.08.10 11:21



е то ясно че придръпва по често ама не се бях замислила че това износва колата. Хм... интересна насока ми даде




Тема +1нови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор АВе (речникаря)
Публикувано27.08.10 15:56







Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано27.08.10 15:56



ТОП:

Аз много ползвам съединител, непрекъснато го натискам за щело и нещело


...И аз свикнах когато се появи дори най малък шанс за ползване на спирачка да натискам съединителя
Често дори си карам на съединител, вместо да натискам лекичко газта.
Но то не винаги човек може да прецени дали колата ще изгасне
така че лично аз мисля, че е добре да си го запазя като навик,
...а не да се налага да мисля при всяко натискане на спирачка дали преди това да натисна съединител или не. Натоварващо ми е, а кола трябва да се кара механично и по навик, с много мислене става стресиращо и натоварващо.

Освен това - цялото цитиране на на думите на мъжа ти (които, всъщност, са самата чиста и абсолютна истина).

Освен това - и карането на кола, както всяка друга дейност, става в даден момент механично и по навик - след натрупване на определен опит и влагане на мисъл по време на това натрупване.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: а, аз предпочитам...нови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор gentlemann (новак)
Публикувано27.08.10 18:03



да натискам други работи, сори





Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано27.08.10 20:13



Абе, почитай мъжа си, булка! Казва ти човекът, слушай го

Ти си запитала чуждите мъже. Купи си автоматик и няма да имаш вече такава чуденка



Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: Фиш] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано27.08.10 23:25



купихме си ама не ща да се уча на него от страх да не отвикна да си карам моята кола с трите педала


Слушам си мъжа ама ми е трудно на дърти години топръв да изграждам нови навици.
А тук освен присмех друго не получих, дори обяснение защо ми се присмиват




Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано28.08.10 08:12



Ивинявай - права си.
Максимата е: почти никакъв съединител. Единствено в случаите, които ти е казал мъжът ти (по възможност). Сама разбираш на фона на това как всичко, което си написала, е, меко казано, кхм... супер забавно.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Ubuntu Man ((у)Човечен)
Публикувано28.08.10 14:09



Виждам дали са ти повече от добър коментар на въпроса ти.

Хубаво е също така да имаш малко повече ВЯРА на съпруга ти понеже разликата между мъжа и жената не е само между краката.

Ще се въздържа от по-техническо коментиране само защото течните горива не са ми в 'кръвта' (не са ми емоция).



Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано28.08.10 15:34



аз наистина съм учена да не натискам спирачка без съединител. Този навик ми е от инструктора




Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор aqvamarin (син кит)
Публикувано28.08.10 16:01



Зависи къде караш-градско или извън.
При първото наистина много по-често се употребява съединител и разбира се, по-бързо се износва. Придърпването, вероятно, е от рязкото отпускане на педала на съединителя.
Трябва да се научиш да шофираш плавно, без резки ускорения, спирачки и придърпвания.



Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано28.08.10 16:37



Представи си, че караш на първа. Наближаваш място, някакво препятствие, през което трябва да минеш съвсем, ама съвсем бавно, почти да спреш. Намаляваш скоростта до толкова, че колата има опасност да угасне. Не има опасност, направо ще угасне. Тогава натискаш съединителя. За да преминеш съвсем, ама съвсем бавно през препятствието, на "полусъединител". Всъщност ей тоя "полусъединител" е най-лошото нещо, което може да ти се превърне в навик. Той е много удобен от гледна точка на предотвратяване на угасването или придърпването на колата и същевременно най-износващото съединителя положение...

Така, това което си представям, че се опитва да ти обясни мъжа ти е:
Караш на пета. С 90. Налага се да паднеш. На 60. Натискаш спирачка. Бавно убиваш скоростта. Докъм 60. Очевидно трябва да минеш на четвърта. (Ако не си сигурна в това - гледаш оборотомера. Ако е на бензин колата ти, под 2000 оборота не би работила добре. Това е знак, че трябва да минеш на по-ниска предавка). Та, след като си намалила до 60, без съединител разбира се, натискаш съединителя и преминаваш на четвърта. Отпускаш го и си караш. В диапазона, който е за съответната скорост - без съединител, само с газ и спирачка. По възможност и без спирачка

, доколкото позволяват обстоятелствата.
Това е. Може да пробваш едно по едно. Например при намаляването на скоростта, когато си извънградско. Приложи мисъл и интелект. Осъзнай процеса, това, което се случва... Усвои правилния начин. Който в определен момент просто ще ти стане... навик. Механичен и неосъзнат като изпълнение.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор veceлyшka ()
Публикувано28.08.10 18:42



Аз изкарах шоф. курс във Франция и тук са ме учили да натискам спирачка винаги със съединител. Щом е толкова вредно, от какви съображения обучават така ? Сериозно питам.
Аз не карам де, но това е друга тема.



Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: veceлyшka] Отговор на мнението
Автор Ubuntu Man ((у)Човечен)
Публикувано28.08.10 19:18



Това е вредно за колата и полезно за безопастността на шофьора и спътниците му.

Това е нещо като слагането на предпазен колан - пречи ти да дишаш, но често спасява живота...

От друга страна връзката шофьор - автомобил също е много важна. А Никито вероятно не може да уцели точния момент на натискането на педалите. С други думи положителния ефект се превръща в ДЕФЕКТ.

Още по-лошата новина е, че самият автор на грешката не може да погледне ситуацията отстрани и да види къде бърка. Нещата стават с много търпение и вяра на някой умеещ правилно да шофира...



Тема Re: П.П.нови [re: aqvamarin] Отговор на мнението
Автор aqvamarin (син кит)
Публикувано28.08.10 20:48



Много е важно как ке натиска и отпуска педала на съединителя.
Натиска се енергично, но не рязко, и се отпуска плавно-така колата не придърпва.



Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор 6turak (щурак)
Публикувано28.08.10 23:30



може и да има малко право мъжа ти, но това от една страна са навици, от друга - усет.
Той вместо да ти вика, да вземе да ти покаже и да те научи.
С малко тренировки и ще се получи.

Иначе при мен важи следното правило..следните правила:
1. Тон в колата, докато шофирам - не се повишава. Забележки към шофьора за забранени. Препоръки - може
2. Когато аз карам и возя, возените се съобразяват с правилата на шофьора
3. Когато се возя в чужда кола се съобразявам с правилата на нейния шофьор

И аз съм изпитвала дискомфорт, когато ме возят, но си стискам мъжки зъбки!



Тема Re: П.П.нови [re: aqvamarin] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано29.08.10 00:21



навсякъде, и по магистралата даже го ползвам. То ясно че плавно се отпуска, ама пак си се усеща. На мен не ми пречи, не е много, ама мъжът ми явно е свръхчувствителен. Мисля че поне извънградско трябва да се науча да не го ползвам толкова ама .... де да видим




Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: Ubuntu Man] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано29.08.10 00:29



всъщност мисля, че карам доста гладко. Мъжът ми се дразни от нормалното придръпване при отпускане на съединителя, което аз почти не го усещам.
Не знам как си изградих този навик да карам на съединител, просто се получи. Сигурно защото по магистрала като карам кракът ми така или иначе е на съединителя и ако дългго време не го мърдам ми се схваща. Изобщо не знам. Мога и без него да карам като мисля нарочно да не го ползвам. Но по навик като не мисля за това си го натискам. Мъжо вика че не познава никой да кара като мен. Ама аз по дефолт си правя всичко по мой си начин, който е различен от това, на останалите хора. Така си ми идва отвътре.




Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: 6turak] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано29.08.10 00:32



браво, съгласна съм. Никакви караници в колата. А мъжът ми много обича да се изявява като перфектен шофьор и да ме овиква че не правя нещата като него и това адски ме разстройва и си усещам че ще направя някоя беля. Затова сега изобщо не искам да се уча да карам колата му, която е с автомат скорости за да не мога да го замествам на дълги пътувания.




Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано29.08.10 02:36




Извинявай, не го приемай лично. Просто... упоритосста ти ме вдхновява...
Сигурно защото по магистрала като карам кракът ми така или иначе е на съединителя и ако дългго време не го мърдам ми се схваща. Изобщо не знам. Мога и без него да карам като мисля нарочно да не го ползвам. Но по навик като не мисля за това си го натискам. Мъжо вика че не познава никой да кара като мен. Ама аз по дефолт си правя всичко по мой си начин, който е различен от това, на останалите хора.
... и не мога да се сдържам. Наистина, нищо лично.

.


------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано29.08.10 11:42



хахаха, страхотно е.
Ама аз мога да паркирам, не всички жени са некадърни шофьори както и не всички мъже са кадърни. Ела глей свекър ми, изпотрошил си е колата, редовно праи по некой гаф.




Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано29.08.10 12:22




Което си е така, така си е. И сред мъжете има доста некадърни шофьори, но...
И сега, съвсем сериозно - почни от шофирането на магистралата. Когато караш продължително време на една и съща скорост - какът ти няма място на съединителя. Вкарваш си пета и си залепяш левия крак встрани, където ти е удобно. И не го мърдаш от там, докато не дойде момента да превключваш. Първо свикни с това.
След това ше минем и на следващите стъпки.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано29.08.10 18:52



нема проблем брато. Ще се пробвам, въпреки че редичко карам по магистралата. Основно до детската или магазина и обратно




Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор McCat (cat)
Публикувано29.08.10 20:27



Опитай се да се откажеш от този навик


Имам предвид, да шофираш известно време съзнателно, без само-рефлекси-и-безмисъл



Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Ubuntu Man ((у)Човечен)
Публикувано29.08.10 20:53



Такива като теб в Китай са поне 1000.



Всъщност няма нищо лошо човек да се стреми да си бъде уникален.

Да се развива (за ужасТ на околните) в области които иска да превземе.



Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор 6turak (щурак)
Публикувано29.08.10 20:56



дори да си перфектния шофьор пак може да сгафиш, ако ти развалят микроклимата.

При мен примерно хората си знаят - тези, които обичат да правят забележки...близки. И това не е само спрямо мен, а просто тяхен лош навик.

Но те си знаят, че в момента, в който се бъркат, където не им е работа - спирам и ги свалям..дори не ми се налага, защото те сами си слизат по светофарите



Същото бих очаквала и ако и аз се бъркам в чужд шофьорлък, затова или не пътувам с шофьора, от който не съм доволна или си мълча по тези теми.



Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано29.08.10 21:02



Нищо. Важното е да имаш спокойствието да мислиш. Така се учи и на автоматик, впрочем - залепяш си левия крак на пода и съвсем умишлено не го помръдваш от там през цялото време.


Ta, пробвай и по по-ненатоварени отсечки, където имаш минута-две с една и съща скорост. Вкарваш на съответната предавка и залепяш крака на пода или там встрани както ти иде. През цялото време го прави' с умисъл и съвсем целенасочено и съзнателно. Разбира се, докато едновременно внимаваш да не утрепеш някого или себе си.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано31.08.10 12:27



когато си купих колата, един майстор ми каза, че съединителя е много настъпван. след по-малко от година кракът ми хлътна заедно с него и на орлов мост, баш на светофара, си виснах като прани гащи.

гледам да не го настъпвам излишно, макар и аз много добре да си спомням гласа на инструктора - "съединител и спирачка!!!"

но моята кола е много стара... вероятно е различно при новите коли



Редактирано от тpънчeтo на 31.08.10 12:27.



Тема Хех! И в "Улица Консервна"нови [re: тpънчeтo] Отговор на мнението
Автор АВе (речникаря)
Публикувано31.08.10 16:19



на Стайнбек (или беше в "Благодатния четвъртък"?) заради бивш собственик на Форда модел Т на китаеца, собственик на бакалницата, който натискал твърде често съединителя, героите трябваше да изкачват един хълм на заден ход в лова си за жаби за Док.



Нали?



Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: тpънчeтo] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано31.08.10 19:03



Няма разлика - все феродо (итъркващо се).



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Човеканови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано01.09.10 15:20



ти е обяснил деликатно че не можеш да караш. Твой е проблема че си дървена глава и не приемаш съвети.
Да си държиш крака на педала пък е редовна грешка, че и уморява.

ПП: съединител и спирачка се натискат заедно само при ниска скорост или смяна на предавки.



Тема Re: Човеканови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано01.09.10 22:04



Приемам съвети, ама обосновани.
Така не се прави а иначе без никакво обяснение не ми върши работа. Аз като правя нещо трябва да знам ЗАЩО




Тема Re: Човеканови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано02.09.10 15:57



Никче Финче пак обра точките с тая тема


Аз като правя нещо трябва да знам ЗАЩО - ами най-малкото защото води до по-бързо износване на чаркалъците, което е свързано с време, нерви и най-вече пари
а и защо трябва да го правиш, като всъщност не е нужно?????



Тема Re: Човеканови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано02.09.10 18:18



Да, ама и моят инструктор навремето ми обясняваше, че трябва да натискам педала на съединителя винаги при по-рязко спиране. Е, има изключения- при хлъзгав път. Все си мисля, че след като някой му е разрешил да обучава шофьори, значи би трябвало да знае кое и как трябва да се прави.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано02.09.10 19:35



Е, чак на магистрала и на мен ми се вижда прекалено.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано02.09.10 21:18



не


и гледам освен мъж ти и други тук са се опитали да ти дадът съвет но явно много сложно ти обясняват
я аз да пробвам да ти го преведа

Съединителя се натиска:
- само когато сменяш скоростите /знаеш кога се сменят скорости да не ти дообяснявам/
- и когато рязко спираш .... преди колата да спре окончателно /което значи ако тръгнеш да спираш и стреклата показва 50км например натискаш съединителя нейде като мине под 10км/

На магистралата си на 5-та така или иначе .... кракът ти минава на съединителя само ако по горните два варянта се случат

Съедеинтеля се натиска рязко а се отпуска плавно - ако отпускаш рязко колата дърпа.

Сега когато съединителя е на път да си "замине" обикновенно започва да захапва на високо / и обикновенно се чува шум от него преди да повдигнеш педала съвсем. Ти естествено няма да забележиш защото си си свикнала на него за това .... когато съвсем умре /скъса се жилото/ педала пада до ламарината.
И вместо като Тънчето да увиснеш има и друг вярянт можеш да караш и без съединител /о ужас/.
Изчакваш да няма коли или да се успокои движението на светофара ако има такъв да свети зелено /за предпочитане тия неща се правят нощем от новобранци/
Хващаш и с чисто и просто физическа сила вкарваш съединителя в 1-ва завърташ кл#ча и колата си тръгва веднага /да знеш, че скача само /. От там на сетне можеш да вкараш и във втора,трета, пета ....по същият начин само, че спирането не се препоръчва. Ако е абсол#тно наложително гасиш колата и спираш .... за да потеглиш отново ще треби да палиш пак и по по горната схема с рипането отново.

до тука бях ..... айде със здраве ако и това не го разбереш аз се предавам

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Иманови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано02.09.10 22:03



моторика в шофирането - и мисленето няма място точно в това.
Липсва ти моторика, практика и навици. Мислене трябва за оценка на пътната обстановка примерно - може би това поне ще ти е по силите.
Писах ли вече че си дървена глава? Да се беше научила на курсовете.



Тема Точно така,нови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано02.09.10 22:06



понеже скоростта пада бързо при рязко спиране (както и съм писал - при ниска скорост) и предавката ти е неподходяща.



Тема С мааалко грешки:нови [re: Kumiko Yanaka] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано02.09.10 22:11



"Хващаш и с чисто и просто физическа сила вкарваш съединителя в 1-ва "

Може би искаше да пишеш "скоростния лост" а не "съединителя"?
Обаче като цяло споделям написаното от тебе, макар че за кеф карам и с двойно амбриране примерно и това помага при авария да се кара и без съединител/синхронизатори, развива се умение.

ПП: Плавно се отпуска съединител само на задна/първа предавки. После няма смисъл - става и бързичко.



Тема Re: Човеканови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано02.09.10 23:23



Ами ти го каза - кога точно. Не просто като ще натискаш спирачката.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: Kumiko Yanaka] Отговор на мнението
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано02.09.10 23:30



бравос!
и е вярно, че предварително се обаждаше съединителя, но аз все се надявах да ме изчака да имам време да отида до монтьора


уж се обичаме, а що номера си правим една на друга...



Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: Kumiko Yanaka] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано02.09.10 23:46



Мъжът ми приказваше кога се износвал съединителя ама така и не разбрах добре, говореше като спирам на светофар ама не натискан съединител до края а само лекичко и не знам си кво си.... Аз така никога не правя, винаги до дупка натискам и според него това не е толкова фатално, но било просто лош стил.
Освен това знам как се кара без да се ползва съединител, просто по навик създаден от инструктора го натискам. Но почнах вече да се упражнявам де, да си сменям стила




Тема Re: С мааалко грешки:нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано03.09.10 00:20



Я дай пак - двойно амбриране? Стана ми интересно.
А иначе - и при по-високите скорости пак придърпва. То и от бързо до бързо има разлика.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано03.09.10 00:22



представи си емотикончето вдигнатия палец.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Точно така,нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано03.09.10 09:41



Знам, че е така. Но точно това е, че при такова рязко падане на скоростта, ако не натиснеш съединителя, колата ти може да угасне и рискът да те надъни някой отзад хич не е малък. Та, инструкторите го обясняват това, защото така е по-безопасно да се кара (както и някой друг по-горе спомена). Е, трябва по-често да се сменя някой и друг чарк, ама безопасността си е по-важна, поне за мен.
"При ниска скорост" не е точно написано. Ако карам с ниска скорост- 20 км.ч., но на втора, изобщо не ми трябва да натискам съединител.
Най обичам да чета, ама не мога.

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 03.09.10 09:43.



Тема Ако трябва - ще превеждам:нови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано03.09.10 15:56





Може и за Heel-toe да потърсиш описание също.



Тема Ааа, до дупка!нови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано03.09.10 15:59



Винаги САМО до дупка се натиска!
Мъжът ти е обяснил да изключваш на неутрална вместо да държиш съединителя на светофарите - което е различно. И езика ли не успя да научиш...





Тема Re: Ааа, до дупка!нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано03.09.10 16:13



Бе честно, не разбрах а кво ми говори, той малко има проблем с обясненията, аз на него му разбирам само като ми демонстрира практически.
Иначе аз ако е възможно по светофари си изключвам от скорост, но не беше това, което ми каза




Тема и азнови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Lady_Xaxa (новак)
Публикувано04.09.10 09:04



имах този навик, и мен така са ме обучавали, че когато предстои пълно спиране се натиска и съединител и спирачка , то логично , ама ми остана навик да си държа крака на съединителя, естествено без да го натискам за щяло и нещяло. Обаче един път на село подминах някаква лелка , която беше закъсала на един баир и се изхилих злобно-бях още ново шофьорче, а мъжа ми ми се развика- Смей се смей се , скъсала е жило на съединител, като тебе ако само го натиска и оттогава много внимавам кога и как го натискам , мисля за него като за нещо което трябва да се щади



Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Mr.N (The real)
Публикувано05.09.10 12:04



Ела при бачо ти Моди хем на почивка, хем да ти дам некой урок как се кара

. Моя съединител ( на предишната кола ) беше на над 300 000 км и си работеше като нов. Като те науча как да караш, ще може да спестяваш паРИ ОТ РЕМОНТИ НА КОЛАТА и да имаш за екскурзийки насам-натам
А като се научиш да караш правилно кат бачо си Моди ( за съединителя ства въпрос ) , ще те науча и как да караш с комплект гуми около 120 000 км без да ги износваш.



Тема Африкансканови [re: Mr.N] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано09.09.10 10:58



икономия хахахаха



Чиче, с гуми на 120 000 км е готова да се претрепе... в Европа човешкия живот се цени.



Тема Re: Африкансканови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор Mr.N (The real)
Публикувано09.09.10 11:29



за да споря с теб, трябва да сме в едно и също положение - т.е. да си тука при мене. Но тъй като ти караш в Бг по разбитите пътища, не смятам че има някаква основа за спор.



Тема Хехехехе,нови [re: Mr.N] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано10.09.10 01:40





Тоя път тука щото не е разбит, ха ма то няма и асфалт май

Чичка, понеже съм по-грамотен от теб - имам идея как изглежда качествена гума на 120 000 км, дори карана само по свестен асфалт. Не лъжи жената, ще вземе да повярва на глупостите ти

Аз при тебе не искам да идвам - в страна в челото по брой на престъпленията И хич не споря с дървеняк като тебе - установявам елементарни факти а именно че живота на средно качество гума е максимум 70 000км примерно по Щатската пътна мрежа. Има КОНКРЕТНА гума която може да устиска 120 000 но на специализиран полигон - а нито ти караш с подобна, нито в подобни условия. Боклуците които най-вероятно използвате в Африка я изкарат 30-40 000 я не, особено ако стъпват чат-пат на пътища като тия от линка по-горе. Ах дааа, сигурно си допуснал печатна грешка и вместо 120 000 си искал да напишеш 20 000 ?



Тема Re: Хехехехе,нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор Mr.N (The real)
Публикувано10.09.10 08:46



за пореден път доказваш че нищо не знаеш и само плямпаш простотии. Ма то така де, като едва ли си излизал от София да видиш че и навън има свят и е по-различен от това дето виждаш от терасата на панелката си .
За сведение - аз карам само с Континентал.



Тема Мда,нови [re: Mr.N] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано10.09.10 17:27



точно както и написах по-горе - общо взето с боклуци...


Толкова ли не спести някой лев - нали спря да пращаш на роднини?

Ми така де, аз ходкам по Европа - ти киснеш на черния континент ... кой какво е видял ли ще си мерим?



Тема да си ползвам тематанови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано17.11.10 11:09



да попитам оше нещо.
Когато е натиснат съединителя и колата така се движи дава ли се някаква газ или просто по инерция се търкаля?




Тема Зависинови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано17.11.10 13:12



дали те кефи звука





Тема Re: Зависинови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано17.11.10 15:16



стига де, кажи ако не давам газ и карам на съединител харчи ли се бензин




Тема Инови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано17.11.10 17:17



съединител се харчи.
Твоя още ли не ти е взел книжката?





Тема Re: Точно така,нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор yetti (lame ass)
Публикувано17.11.10 18:24



po-skoro оборотите



Тема Re: Зависинови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор yetti (lame ass)
Публикувано17.11.10 18:54



е ти или се ебаваш, или си толко куха... после що те ебавали другите..



Тема Не сенови [re: yetti] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано17.11.10 22:05



ебава, уви





Тема Re: да си ползвам тематанови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано18.11.10 01:55



шегуваш се

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Зависинови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано18.11.10 01:56



ъъъъъъънннннннънънънънънънннъъъъ



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Зависинови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано18.11.10 01:57



малко. съединител повече.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: да си ползвам тематанови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано18.11.10 10:48



изобщо не се шегувам. Искам да знам и не се чувствам виновна, че не разбирам от коли. 99% от жените сигурно не знаят отговора на този въпрос както и ти на много въпроси, чийто отговор аз знам. Така че да не се обиждаме, а да си помагаме.
Аз съм чула, че се хачри бензин като се търкаля колата на съединител, но не мога да си обясня как става след като не давам газ.




Тема Re: да си ползвам тематанови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано18.11.10 14:58



Аз малко не можах да разбера - "на съединител" какво зачи?
Че си го натиснала до половината или до края? Или друго? Независимо какво е, самото "каране на съединител" звучи като шега.
По принцип - ако си изключила от скорост и не подаваш газ, двигателя работи на по- ниски обороти. И въпреки, че не подаваш газ, горивото върви. Но по-малко отколкото, когато подаваш газ. Повече газ - повече обороти - повече харчене на бензин.
Натиснат до край съединител е равно на изключване от скорост.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: да си ползвам тематанови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.11.10 15:56



А двигателят, според теб на фотосинтеза ли кара? Нали поддържа празния ход.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: да си ползвам тематанови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано18.11.10 22:32



мерси. Точно натиснат до край съединител имам предвид




Тема Re: да си ползвам тематанови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано18.11.10 22:34



Двигателят щом не е изключен и си бръмчи ясно, че ползва бензин. Въпросът ми беше дали ползва повече бензин от този минимум, когато колата върви по инерция надолу примерно при натиснат до край съединител




Тема Re: да си ползвам тематанови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор yetti (lame ass)
Публикувано18.11.10 23:46



къде ви прават такива беее....





Тема Тонови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано19.11.10 00:34



ще се окаже че и знаците не знаеш.
Най-добре иди изкарай книжка наново, ИМАШ нужда!





Тема Майнови [re: yetti] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано19.11.10 00:35



у Видин


Мани мани...



Тема Re: да си ползвам тематанови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано19.11.10 22:17



Нелепо е, за това ти казах, че се шегуваш. Просто изключваш от скорост.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: да си ползвам тематанови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано19.11.10 22:27



Офффф, сега загрях каква ти е интимната мисъл - дали на "совбодна", по инерция като пускаш, харчи по-малко бензин. Да, но не толкова, колкото очакваш. За да отбележиш по-сериозни икономии, направо надолу по баира гаси двигателя.
Шегувам се, ей. Това последното да не вземеш да го направиш, че да се утепеш некъде. След това да ми тежиш на съвестта, че заради моя бъзик си се отъркаляла.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: да си ползвам тематанови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано21.11.10 08:13



Ти се шегуваш, ама един приятел навремето го правеше с Москвича по Тракия, след Ихтиман.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: да си ползвам тематанови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано21.11.10 14:28



Тъкмо това мислех да добавя - че това е само за москвичари.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема А можеш линови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор АВе (речникаря)
Публикувано23.11.10 23:16



да превключваш скоростите без съединител?

вероятно, не.



Тема Re: да си ползвам тематанови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано26.11.10 14:14



много си проницателен.




Тема Re: Майнови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано26.11.10 14:16



раждана съм в Бургас и там съм и правена.






Тема Аха,нови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано26.11.10 17:50



ама не ти личи


Онея са свестни хора



Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Sluggish ()
Публикувано27.11.10 12:52



Niki автомобилът е желязо, което трябва да служи - до изпаряване!

Карай така както е безопасно и спокойно за теб. Ако от често ползване или каране на полусъединител проима проблем, ти ще го усетиш - има автомонтьори.
Икономията е майка на мизерията. Мъжа ти вместо да се дразни от начина по който караш, да работи здраво - смяната на съединител няма да му е проблем. Като не му харесва как караш - да ходи пеш или да кара сам.

А на умниците дето са те заяли - нямам познат, който да ползва повече от мен съединител и полусъединител. До сега съм сменяла само на Ферозата, която обаче е 1991 г. Фокусът ми е на 3 години вече и съединителят му е като нов за около 100000 км. /навъртяни от мен /. Предишният ми фокус продадох след 7-та година и със съединителя точно нямаше проблем.

Редактирано от Sluggish на 27.11.10 13:43.



Тема Re: Аха,нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано27.11.10 13:44



хахахаха.
Ако на това да направиш 2 деца и да ги зарежеш и да не ги видиш цял живот му викаш свестно значи наистина са свестни

.
Така постъпи баща ми бургазлия. Деа и бургазлийте




Тема Викашнови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано27.11.10 16:56



щом е баща - сичко той е направил и е задължително виновен


Деа и жените



Тема Нали?нови [re: Sluggish] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано27.11.10 16:58



Все ще се намери някой мъж да оправи кашата след нея





Тема Re: Викашнови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано27.11.10 16:59



не всичко. Той ни е зарязал и 1 път се не е обадил да пита живи ли сме поне. И то без да му е забранявано да се обажда, напротив, препоръчвано му е.
Само това е направил (както се вижда по скоро НЕнаправил). Останалото го е свършила майка ми, а явно е много щом още съм жива




Тема И бас държанови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано27.11.10 17:05



че цялата история мама ти я разказа.... ех





Тема Ех накраянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано27.11.10 17:08



не разнищихте ли темата за съединителя



Но мъжът ми почти ми вдигна скандал, защото това ползване на съединителя дразнело, понеже при пускането му колата леко дърпа и според него било неправилен навик.

Мъжът ти явно е много тактичен, минала си само със скандал

Веднъж возих моя бившия, май неше с някакво ауди, не помня вече. Той се държи с 1 ръка за дръжката над прозореца и с другата на ръчната спирачка ( а аз имам шоф.книжка от 1999, без катастрофи, с малко нарушения, но кой ли няма)

Изведнъж като гръм от ясно небе, на прав път ми казва " Спри!Спри!" Аз отбивам и спирам. Той искаше да кара, аз слизам, той също, заобикаляме колата и си сменяме местата.

Той тръгва, след 10 мин завърта колата на 360 градуса ( около оста си, като спира в правилната посока) и ми казва " Ето така се ползва съединител със серво управление) ( или заради абс, не помня точно, с различните коли се правело по различен начин.)


by himbeer

Редактирано от himbeer на 27.11.10 17:19.



Тема Re: Нали?нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано27.11.10 17:37



Очевидно не само след нея - забележи ква нагласа: мъжът ти, вместо да ти прави забележки, че караш като идиот, да бачка той като идиот, за да ти оправя съединителя. И всички бакии след теб.

Такива с бастун да ги не пипнеш. Па камо ли да ги погледнеш. Па камо ли да си вържеш живота с тех.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Нали?нови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор Sluggish ()
Публикувано27.11.10 18:23



Както вече писах, колата и в частност съединителя са желязо, което има единствената функция да те закара от едно място на друго. Основното и най-важното е да стигнеш жив и здрав и да няма попиляни по пътя.

Забележки и драми за съединителя или каквото й да било са смешни. Вид комплекс са - не ми се задълбава в тая посока.

Колата е само предмет, начинът на каране не е от значение, важно е безопасността.



Тема Re: Нали?нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор Sluggish ()
Публикувано27.11.10 18:30



Каква каша - ще износи безценния съединител. Всъщност това е една от онези градски легенди дето никой не си прави труда да припомни от кога съществуват - от времето на първия москвич или преди него.

От личен опит - съединителите са много издръжливи.





Тема Re: Нали?нови [re: Sluggish] Отговор на мнението
Автор aqvamarin (син кит)
Публикувано27.11.10 19:39



начинът на каране не е от значение, важно е безопасността.




това просто не е вярно.



Тема Re: Нали?нови [re: aqvamarin] Отговор на мнението
Автор Sluggish ()
Публикувано27.11.10 19:47



Защо начинът на шофиране е по-важен от безопасността?





Тема Re: Нали?нови [re: Sluggish] Отговор на мнението
Автор aqvamarin (син кит)
Публикувано27.11.10 20:15



Начинът на шофираве определя базопастността.
От опит го казвам. Карам кола от 30 г.
Отделна тема е когато не можеш да избегнеш ПТП и нямаш вина.



Тема Re: Нали?нови [re: Sluggish] Отговор на мнението
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано27.11.10 20:29



Зависи, мога да ти покажа как си отива за под 10к на по-яки дизели



Но проблема според мен не е в това, че се износва ... а, че придърпването дразни.
Придърпването не е от ползване на съединител, а от начина на ползване на същия при нея.
Като иска да си го натиска и по 20 пъти, ама да го прави правилно... ако ще го натиска за смяна на предавка или за спиране - отпуска се газта, съединителя се натиска рязко до долу... пуска се плавно обратно после, но преди да го пусне да стабилизира обороти на 1500-1800 поне, зависи от предавката... и няма да потрепне колата.

Полусъединителя е друга бира, но той обикновено се ползва на първа и с минимум газ.

Welcome to the real world!



Тема Re: Нали?нови [re: aqvamarin] Отговор на мнението
Автор Sluggish ()
Публикувано27.11.10 20:32



С какво честото ползване на съединителя, и шофиране на полусъединител застрашава безопасността?

Ако жалиш желязото не ставаш по-добър шофьор. Единствено и важно е да владееш колата и да не затрудняваш останали на пътя.

Да шофираш така, че да пазиш съединителя от износване в никакъв случай не е достойство нито майсторство...



Тема Re: Нали?нови [re: Sluggish] Отговор на мнението
Автор aqvamarin (син кит)
Публикувано27.11.10 20:38



Джейми го каза по-горе-защо трябва да се кара безумно, а мъжът да работи допълнително, за да плаща бързото износване на колата.
Има си принципи при управлението на МПС.



Тема Re: Нали?нови [re: Mopфиyc] Отговор на мнението
Автор Sluggish ()
Публикувано27.11.10 20:38



Благодаря за единственото адекватно мнение. Това е съществено - съединител, спирачка и газ се ползват плавно, за да не се усеща дискомфорт при пътуващите.



Тема Re: Нали?нови [re: aqvamarin] Отговор на мнението
Автор Sluggish ()
Публикувано27.11.10 20:43



Я стига - бързото износване на колата... Съединителят не е колата. Както писах вече аз ползвам често и полусъединител. На нито една от колите си не съм могла да го скапя. Само на Ферозата и то защото я карам off road и най-вече защото е на почти 20 години.

Мъжът трябва да работи, а не да хленчи, че жена му износвала съединителя. Пък и проблемът е в това как се отпуска педалът. Ако е плавно с една идея задържане за да не придърпва конфортът на возията не се нарушава.



Тема Re: Нали?нови [re: Sluggish] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано27.11.10 21:26



Това, което правиш със съединителя прилича на нервен навик, или просто навик от скука. Нещо като да дръпнеш ръчната спирачка на сфетофар



Пак не хаби спирачката, но не знам дали е нужно


А за мъжете: аз взех изпитите за шоф. книжка на 17 и като станах на 18 ми дадоха книжката. На 3тия ден след рождения ми ден ме спряха защото карах забързано (но без да ме блицват) и минах на оранжево. Видяха че книжката ми е чисто нова и са ми я дали преди 3 дни и решиха да напишат някаква измислена глоба, че баща ми не ме е вписал в застраховката на колата)

2 седмици след това изкривих джанта на колата и гумата спадаше.
На следващата седмица гледам, задния фар на колата счупен. Баща ми каза че той е взимал колата и да не гледам така...
Накрая като продаде колата ми искаше резервния ключ, а аз бях го сложила в ученическата си раницца и не можах да го намеря измежду боклуците Но след време го намерих

И за всичко това не ми се скара нито веднъж. Но това не значи че съм се чувствала комфортно. Така че не знам защо една жена трябва да очаква мъжът й да се занимава и с нещата скапани от самата нея. Така че май е най-добре да извадиш пари от касичката си за маникюр и да платиш ремонта в Карглас.


by himbeer

Тема Re: Нали?нови [re: Sluggish] Отговор на мнението
Автор aqvamarin (син кит)
Публикувано27.11.10 21:33



Мъжът трябва да работи, а не да хленчи
Е, това беше върхът на простотията ти.



Тема Re: Нали?нови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор Sluggish ()
Публикувано27.11.10 21:49



Имам над 25 години стаж като шофьор. Няколко дълги прехода в пустиня и кавказките републики. Няма да споменавам маршрутите извън пътя в България.

Много ми е смешно когато започне някой да ми обяснява как да карам кола. И най-вече как да пазя съединителя или кой да плаща...

Най - рисковото нещо, което човек всекидневно прави е шофирането. Рискът да скапеш съединителя е най-малкият проблем.

Да правиш забележка и да се дразниш, че жена ти не те вози достатъчно комфортно е малоумно. Човекът зад волана трябва да е спокоен и най-малко да мисли как да удължи живота на колата.

По добре Ники да има самочувствие въпреки, че като кара колата придърпва, отколкото да се чувства виновна, че скапва съединителя ...

Това за лаковете и кутията от мама ли го помниш... Забра ви го, току виж си го изтърсил/а пред децата си, когато ги проимаш и ще ти се смеят на ум.



Тема Re: Нали?нови [re: aqvamarin] Отговор на мнението
Автор Sluggish ()
Публикувано27.11.10 21:51



Ок за теб и само за теб:

Мъжът трябва да хленчи, а не само да работи





Тема Re: Нали?нови [re: Sluggish] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано27.11.10 22:01



Да правиш забележка и да се дразниш, че жена ти не те вози достатъчно комфортно е малоумно. Човекът зад волана трябва да е спокоен и най-малко да мисли как да удължи живота на колата.

Значи нито комфортно, нито съобразено с колата?! Какво тогава е това возене?


Аз например не мога да се возя при хора, които карат рязко, защото ми става зле

Това за лаковете и кутията от мама ли го помниш... Забра ви го, току виж си го изтърсил/а пред децата си, когато ги проимаш и ще ти се смеят на ум.

Не, макар че майка ми беше в колата, когато писаха глобата заради застраховката. Но нищо не каза, нито на мен, нито на полицаите.

А мията дъщеря иска да има като нещата, които съм си купила аз - забележи, това не са нейни неща, а тя иска да си купи такива също като мен Както аз съм плащала бензина от моите джобни за да ходя на училище с кола И както една жена трябва да си плати ремонта на колата, ако мъжът й не е фен на поправянето на коли.


by himbeer

Тема Re: Нали?нови [re: Sluggish] Отговор на мнението
Автор aqvamarin (син кит)
Публикувано27.11.10 22:10



Не мислиш ли, че твоето виждане/разбиране е твърде еманципантско?
Нали сте еманципантки, плащайте си.



Тема Re: Нали?нови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор Sluggish ()
Публикувано27.11.10 22:12



На който му става лошо в кола - кара велосипед примерно.

Ники не те вози теб...
Що се отнася до финансовите въпроси в твоето семейство - струва ми се не това е същността на темата.
Когато Ники гледа децата на въпросния мъж, би било естествено той да се грижи за финансите в семейството.

Не е зле да помниш, че придърпването на колата не е опасно за твоето здраве. Ако те вози обаче изнервен шофьор, който мисли повече за колата си отколкото за ситуацията на пътя това вече е заплаха.

Както писах по-горе имаше едно адекватно мнение в темата.



Тема Re: Нали?нови [re: Sluggish] Отговор на мнението
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано27.11.10 22:29



С изключение на натискането на съединителя, тогава се прави рязко до долу... всичко останало с волана и педалите - плавно и с усет.

Welcome to the real world!




Тема Re: Нали?нови [re: Sluggish] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано27.11.10 22:30



Мисля че си много крайна. Както за колата, така и за задълженията. Не мисля че е редно мъжът на някоя жена да й поправя колата, която е лично нейна, или да плаща за щети, които са направени от нея. Дори това да е в семейство, в което работи само мъжът.

Тук става дума за това дали някой усеща какво става с колата докато шофира. Не става дума дори за износване или комфорт.

Ако някой не регистрира форсация на колата или други странности, то той е склонен като цяло да игнорира неизправности по колата и това вече е опасно.


by himbeer

Тема Re: А можеш линови [re: АВе] Отговор на мнението
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано27.11.10 22:35



Междинна газ и изравняване на намаляващи обороти/скорост?
Е това колко хора изобщо го могат... май само професионалните шофьори


Не, че не съм пробвал на една Лада, става ама ако се объркаш...

Welcome to the real world!



Тема Re: Нали?нови [re: Mopфиyc] Отговор на мнението
Автор Sluggish ()
Публикувано27.11.10 22:59



Да така е, прав си.



Тема Re: Нали?нови [re: Sluggish] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано28.11.10 02:04



Извинявай, аз... като изляох и се замислих, че се оказах неочаквано краен и груб. Съжалих, и знаех, че като се върна, ще поднеса извинение.
Просто - мразя използвачите, независимо от пола. И някак си твърде безусловно възприех думите ти по тоя начин. Без да те познавам, без да съм те чел в други мнения, без да имам дори и бегла представа за тебе.
За това - извинявай. Пък ако наистина си използвач (казах, че използвачеството няма пол) - недей.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: А можеш линови [re: Mopфиyc] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано28.11.10 02:05



Колко хора ли - всички, които са на трийсе и нагоре и са карали руски коли.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Нали?нови [re: Sluggish] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано28.11.10 02:18



Виж, абсолютно съм съгласен с тебе, но тезата ти е в друга плоскост. Това, за което говорим, е вредният, на всичкото отгоре АБСОЛЮТНО безсмислен навик (навици). И упоритият отказ да се усвояват полезни такива. Има точно определени случаи, в които полусъединителят е необходим. Извън тях, полусъединителят е, образно казано, като проходилката за детето - докато се научи да ходи.
В конкретния случай абсолютно правдивата ти теза подкрепя отказа на Ники да се учи да ходи без проходилка, дори отказа й да проумее смисълт от това. Това не приемам аз.

Моите почитания за шоферлъка - възхищавам се на жени, които могат наистина да карат.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Нали?нови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор Sluggish ()
Публикувано28.11.10 10:33



Няма проблем, не съм обидчива. Пък не съм важна аз. Важна е Ники.

Ако често ползва съединител, дори излишно на първо време би могла да се старае да го прави незабележимо за возещите се в автомобила. Много трудно се променят автоматизирани навици.

Достатъчно е да се старае да позадържи миг в момента на отлепянето. Дори гледането на оборотомерът може да е разсее. Звукът на мотора, усещането на колата с това, което е на седалката ми се струват по подходящи знаци.
Старанието да кара плавно, все едно че вози чупливи неща.
Когато стане по-сигурна и спокойна, лека по-лека сама ще усети моментите, в които излишно натиска съединител.

Вярно е, че жените шофират по друг начин. В края на краищата важно е за всеки да си знае възможностите и да шофира безопасно.



Тема Аминови [re: Mopфиyc] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано28.11.10 14:27



аз така си карах, сега карам автоматик.



Тема Кукууууу?нови [re: Sluggish] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано28.11.10 15:15



Мъжът хич не е длъжен да работи за сметка на некадърността на някоя си



Вижда се колко и можеш да караш - при натиснат съединител в движение контрола над колата е много по-слаб. Сигурно не го вдяна това, не ме учудва де



Тема Хахаха,нови [re: Sluggish] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано28.11.10 15:20



че кой да плаща го обясняваш ТИ


Сигурна ли си че всичките ти велики преходи не са били на задната седалка? Или в някой автобус?



Тема Ммм я пак?нови [re: Sluggish] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано28.11.10 15:26



"Когато Ники гледа децата на въпросния мъж, би било естествено той да се грижи за финансите в семейството. "

Че Никиту чужди деца ли гледа, аз мислех че са и нейни? Или са негови когато трябват пари - а нейни във всички останали случаи?
Тя да не е саката че да не изкарва пари?





Тема Първонови [re: aqvamarin] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано28.11.10 15:30



я разпитай за нейния мъж, деца, плащания и т.н.
Ще ти просветне. Нищо лично, но в случая малко и липсва точно тоя опит





Тема Аха,нови [re: Sluggish] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано28.11.10 15:33



личния ти опит меко казано ме разсмива - чел съм те и другаде


Я кажи какво става - кара си Никиту, натиска си съединителя и си го държи щото и е кеф. Да, ама стъпи на малко снежец и реши да спре - и прааас спирачки.
После "ама тя колата се завъртя, ама то имаше сняг" - да обяснявам ли как всичко това нямаше да и се случи ако беше карала нормално?
Не мислиш. Ама грам.



Тема Re: Нали?нови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано28.11.10 15:54



аз си карам много добре според мен. Мъжът ми просто като си пийне и всичко почва да го дразни.




Тема Re: Нали?нови [re: Sluggish] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано28.11.10 15:55



така е




Тема Re: Нали?нови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано28.11.10 16:01



ако не иска да плаща разходи по колата ми ще я продам и той ще си кара сам децата на детска, нема проблем. Аз неговата кола не моа да я карам щото е автоматик. Да, ама не той плаща. Аз с детските плащам затраховки, сервизи и ремонти (понеже е нова до сега такива не е имало), нямам проблем с това щом парите стигат. Бензинът е решил да ми го плаща и не мога да го лиша от това удоволствие. Щом го прави със сигурност има причина да го прави.




Тема Re: Ммм я пак?нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано28.11.10 16:06



мои са ама не само мои. Ако бяха само мои сама щях да си ги гледам и издържам. Ама като са и негови и той трябва да прави нещо по въпроса, ако иска да има деца, не си ли съгласен. Не виждам къв е проблемът поне пари да изкарва. И без това го влече и му се удава, направо си му е хоби да печели пари.




Тема Re: Нали?нови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано28.11.10 16:11



не си прав. От как разбрах че не се кара на съединител правя всичко възможно да се отучвам от този навик и имам доста голям напредък




Тема Re: Кукууууу?нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано28.11.10 16:17



Напротив, длъжен е при положение че и е направил 3 деца и буквално я е инвалидизирал




Тема Re: Нали?нови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано28.11.10 16:24



ти си пълен материалист щом като за теб използвачеството е свързано само с пари и материални придобивки.
Услугите също струват нещо на този, които ги извършва. А това, че този, който ги ползва си мисли, че по дефолт му се полагат безплатно и няма нужда изобщо да прави квото и било за това, което получава показва единствено че човекът е егоистичен тъпак.
Да не говорим пък колко коства деца да се раждат и да ги отглеждат. Ама този, който не го прави и на който не му стига акъла да проумее тези неща е нормално да се отняся към тях като че са нищо




Тема Re: Нали?нови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано28.11.10 16:32



вдигнат палец

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Нали?нови [re: Sluggish] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано28.11.10 16:34



Точно.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: А спри се бре,нови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано28.11.10 16:42



той като й е правил трите деца, тя де е била? Или е била некфо безмозъчно същество, упоено и безпомощно, и той я ръгал да направи бебетата против волята й, вследствие на което буквално я е инвалидизирал.


Сама се заколваш некой път.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Нали?нови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано28.11.10 20:18



Мъжът ти не е малоумен и знае какви разходи има по една кола и 3 деца. И тези разходи не могат да се платят с едва насъбрали се 500 евро за всички 3+ колата.

Това , което прави е съобразителност, а не удоволствие.( едвали има нещо против, но удоволствието изглежда по друг начин

)


by himbeer

Тема Re: Нали?нови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано28.11.10 20:22



Аха, това е друго



Всеки има такива състояния, поне знаеш кога е раздразнителен и едва ли пие толкова често.

Аз съм раздразнителна без алкохол и явни дразнители - всеки ден от понеделник до петък , межу 15 и 16 часа следобяд Даже миналата седмица имах интересна случка с някакъв напълно непознат, който май също е стресиран следобяд, поне не съм сама


by himbeer

Тема Re: Аха,нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор Sluggish ()
Публикувано28.11.10 20:31



Ми смей се

За тези, които не са ме чели - клуба на разведените В по предишни времена и котешкия...

Предположението ти относно евентуалностите сняг, съединител, спирачка и завъртане на кола е неуместно. Бих казала грозно...

Всъщност тези неща се случват предимно на арогантните мислители...



Тема Re: Ммм я пак?нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор Sluggish ()
Публикувано28.11.10 20:34



Гледането на деца е работа, тя изкарва пари. Виж как мериш нещата с аршина на баба ти от село дето ходи в града само на сватба или погребение.



Тема Re: А спри се бре,нови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано28.11.10 20:38



Виж, аз не се оплаквам, защото този, който си е направил децата си ги и издържа и това ми беше още преди да ги направи. Ако не умееше да издържа деца и семейство никогиш не бих му родила деца, камо ли пък 3.
Ама тука има некои женици дето не си знаят правата




Тема Re: Кукууууу?нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор Sluggish ()
Публикувано28.11.10 20:40



Ха, а ти къде беше да ми го кажеш това

Толкова години шофирам, а да няма кой да ме светне. Разбирачи малко, още по-малко такива дето ръсят разум



Тема Re: Нали?нови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано28.11.10 20:41



по точно 800 евро. Абе могат да се платят ама за кво...




Тема Re: Ммм я пак?нови [re: Sluggish] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано28.11.10 20:44



за мъжете всичко, което НЕ носи пари не е работа. Виж, гледането на деца веднага ще се превърне в работа ако станеш бавачка в ясла или детска градина или частна детегледачка, за което някое семейство, което повече цени и уважава този вид труд ще си ти плаща подобаващо




Тема Re: Хахаха,нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор Sluggish ()
Публикувано28.11.10 20:47



Съмнявай се, ако това те прави спокоен. Допускането, че е възможно да е вярно те тревожи?



Тема Няя проблеми,нови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано28.11.10 21:03



аз затуй и съм разписал кога точно са негови - и кога твои, нали?





Тема Точно пък таянови [re: Sluggish] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано28.11.10 21:04



ги "гледа" та еша си няма.
През ден оквичава тук колко трудно било и как успешно ги инвалидизира, очаквам всеки момент да им предпишат лекарства





Тема Сигурнонови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано28.11.10 21:06



караш толкова добре колкото и включваш телевизор в приемника му


Съдейки по двете ти теми най-вече...



Тема Да ме тревожи ли?нови [re: Sluggish] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано28.11.10 21:07



Откъде накъде, само ме подсети за женското паркиране - "като арабин в пустиня" бухахахаха

Ти си виновна, нали уж през пустинята си карала



Тема Ох да вярно,нови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано28.11.10 21:08



туй майчинството е инвалидно състояние. За твоята порода.



Тема Шофираш ти,нови [re: Sluggish] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано28.11.10 21:09



крепиш волана да не излиза много често бракмата от пътя





Тема Предположението ми,нови [re: Sluggish] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано28.11.10 21:11



ще е ежедневие за всеки шофьор по няколко месеца годишно.
От неговите умения зависи и финала - в описания от авторката начин на шофиране дадох и логичния финал


Сигурно и ти караш така А?



Тема Оханови [re: Sluggish] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано28.11.10 21:12



Предположението ти относно евентуалностите сняг, съединител, спирачка и завъртане на кола е неуместно. Бих казала грозно...

Всъщност тези неща се случват предимно на арогантните мислители...


Това се е случило на майка ми в първите дни, след като е взела книжка. Така че не бързай със заключенията.


by himbeer

Тема Re: А можеш линови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано28.11.10 22:20



Повечето ми приятели са от 30 нагоре и са карали руски коли, пък не всички го могат... а на мен ми го показва навремето професионален шофьор.
Та не е невъзможно, но не е и лесно



Welcome to the real world!



Тема Re: Аха,нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано28.11.10 22:28



При сняг или аквапланинг е ПО-добре да натиснеш съединителя ако си на кола с предно... инак губиш управляемост с моторната спирачка, знам го от опит.
На задно или 4х4 номера с отпускането на газта е много по-удачен... но при предно и особено при по-голям дизел, шейната ти е гарантирана ако просто пуснеш газта.

Това дето го казваш може да стане и без да е натиснала съединителя, ако не се усети на какъв терен кара... или ще седнеш и ти да ме убеждаваш, че с 1 гума можеш да спреш по-добре от колкото с 4?

Вземете мислете малко преди да подвеждате хората само за да имате поводи за заяждания!


Welcome to the real world!


Редактирано от Mopфиyc на 28.11.10 22:30.



Тема Тебе?нови [re: Mopфиyc] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано28.11.10 23:00



Да те убеждавам?
Ха, абсурд


Та какво каза за спиране с 1 (една) гума?
Не знам какъв ти е "опита" шом винаги губиш контрол но аз на аквапланинг се справям в рамките на около половин секунда с отпускане на газта. Ако имаше елементарна идея от явлението - щеше да знаеш и защо, очевидно НЯМАШ. Няма никакво значение каква е компоновката на задвижването - в случая.

Винаги при натиснат съединител контрола е по-малко. Аз не бих се лишил от него точно в ситуациите когато ми трябва.



Тема Re: Тебе?нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано28.11.10 23:07



Никъде не съм писал - винаги, писах, че се е случвало... на сняг, лед и аквапланинг.
Идея имам... ама на спецове дето карат камиони и автоматици какво да се обяснявам.
А задвижването има много голямо значение, но в автоматика няма и да го усетиш как ще ти натисне съединителя и спирачката за да ти овладее колата.

Просто не бъркайте вредните навици дето се дърлите за тях с овладяемостта на автомобил на хлъзгав терен... вие още малко ще отречете де що има АБС/ЕБД/ВДЦ и т.н.

Welcome to the real world!




Тема Re: А можеш линови [re: Mopфиyc] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано28.11.10 23:20



Май си прав - аз това на москвича на баща ми - от седемнайсет годишен, та до преди няколко години, като съм го карал.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Аха,нови [re: Mopфиyc] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано28.11.10 23:26



Малко не те разбрах - налага се да намалиш. Ако не използваш отнемането на газта, остават спирачките. Искаш да кажеш, че спирачките са по-удачни при предно предаване, така ли да разбирам?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: А можеш линови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано28.11.10 23:26



А на ладата си правех доста такива експерименти, тя си е перфектна кола да хващаш чалъми... на тази която карам сега съм го правил два - три пъти да видя може ли... може ама е капризна и за това не я мъча.
На нея пък си правя експерименти понякога какво и как може електрониката за безопасност, макар вече места за безопасни подобни опити почти да не са останали.
Но тя е с предно... бая мощен дизел... тежък, поведението е коренно различно от ладите и москвичите.

Welcome to the real world!




Тема Морфе,нови [re: Mopфиyc] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано28.11.10 23:28



не ми се дуй мойто момче


Предната седмица продадох джуганчето (Нисанче Патрулче) дето не беше автоматик. Та не карам само автоматици, за камиони (дето си ги измисляш) - още по-малко.
Но за разлика от теб явно МОГА да карам и не се оправдавам с компоновката.

ПП: Системите за асистенции са ОК за всички които не могат да карат добре - винаги опитен шофьор може да се справи и БЕЗ тях. Не виждам смисъл да ги отричам, но не разчитам сляпо.



Тема Re: Аха,нови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано28.11.10 23:34



налага се да намалиш. Ако не използваш отнемането на газта, остават спирачките

Има още един вариан за намаляване, - със съединител




by himbeer

Редактирано от himbeer на 28.11.10 23:34.



Тема Re: Аха,нови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано28.11.10 23:37



Номера е много простичък, предното предаване недозавива, задното презавива.
На предно предаване отнемането на газта е много по-капризен момент на хлъзгав терен, защото ако приплъзне колелото което води - губиш и двигателно и управляващо колело... докато на задното ако отпуснеш по-рязко просто ще повлечеш леко задницата, но управляемостта ти е на предните гуми.
Ако ще спираш .... така или иначе опираш до спирачките, единици са ония дето могат да спрат автомобил в разумен период само с двигател и предавки в долен ред.
Ако е за леко намаляване на скоростта ... може да отпускаш, но много плавно... и на предно бъди готов ако усетиш да трепва колата, съединителя до долу - за да може да възстановиш управляемостта... по-добре управляема от колкото пързаляща се кола.

Welcome to the real world!




Тема Re: Аха,нови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано28.11.10 23:41



Как бе, чеде, спираш (не овладяваш, а спираш) автомобила със съединител. М? Обясни ми, за да го знам и аз.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Е браво!нови [re: Mopфиyc] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано28.11.10 23:42



"Ако е за леко намаляване на скоростта ... може да отпускаш, но много плавно... и на предно бъди готов ако усетиш да трепва колата, съединителя до долу - за да може да възстановиш управляемостта... по-добре управляема от колкото пързаляща се кола."

Плавно викаш да отпускаш? Зер щяла да трепне колата и ако не натиснеш съединител - да загуби управляемост? Дали си даваш сметка че двигателя не спира да си работи и разни трепкания изобщо не се и случват?
Абе ти карал ли си изобщо бе





Тема Re: Морфе,нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано28.11.10 23:43



Не се дуя, но и не виждам защо трябва да заблуждавате начинаещите.
Кола с предно се овладява в пъти по-лесно на хлъзгав терен при натиснат съединител.
Кола със задно, 4х4 и сие мисля споменах защо е различно - Патрола е или само задно или 4х4 - та не влиза в категорията за която говоря.

И престани да се опитваш да ми слагаш оценки, знам, че ти е любим номер да вбесяваш по тоя начин всеки чието мнение не ти харесва, но само показва безсилие.

Системите за асистенция правят точно това - играят си със диференциала и спирачките, за това ги намесих.

Welcome to the real world!




Тема Re: Аха,нови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано28.11.10 23:43



Гледам че Морфиус е обяснил за нсиката скорост- а овладяването ти е в ръцете, а не в краката




by himbeer

Тема Re: Е браво!нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано28.11.10 23:44



Явно с радиоточка не се спори...

А който иска да проучи какво говоря, има гугъл.

Welcome to the real world!




Тема Ехо "шофьора",нови [re: Mopфиyc] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано28.11.10 23:48



и Фиат Крома ли е задно бре, а Хонда Акорд и Тойота Корола как са според тебе?
Щото тия бяха последно преди да се заиграя с Патрулката



Какви са тия аматьорщини че кола с предно се овладявала без да имаш сцепление с двигателя - ти чуваш ли се какви ги плещиш?
Лишаваш се от контрола чрез педала на газта - а колите с предно имат тази особеност именно в завой (където си прав че недозавиват) че са по-стабилни когато се подава газ при излизане от завоя. А ти аматьор такъв да пернеш баш тогава съединител - ами нищо чудно да имаш проблеми!



Тема Гугъл кола не кара драги,нови [re: Mopфиyc] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано28.11.10 23:50



а като си толкова отворен за предно и задно предаване - да беше проучил малко повече за управляемостта и защо тя е по-висока при предното когато се подава газ.
Некадърник





Тема Re: Гугъл кола не кара драги,нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор aqvamarin (син кит)
Публикувано28.11.10 23:52



+ 1



Тема Re: Ехо "шофьора",нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано28.11.10 23:54



Оф последен опит...

За да трябва да я овладяваш тая кола значи вече си я изпуснал.
Недозавиването се проявява тогава когато има нещо което да приплъзне управляемите колела... отнета газ или спирачка.
На хлъзгав терен пробвай ти да излизаш с газ... не ми излизай с номера за читави пътища.
Вземи прочети малко какво правят тия електронни диференциали и системи за сигурност, че ставаме досадни тук.

Welcome to the real world!




Тема Re: Аха,нови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано28.11.10 23:57



Чеде, създадох си вредния навик НЕПРКЪСНАТО да намалям в комбинация мотор - спирачка, дори и когато времето е абсолютно сухо. Не ми обяснявай за това.


Аз те питам как със съединител (тоест с натискане на съединител, така го разбирам аз) СПИРАШ? Или неправилно го рабирам.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Аха,нови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано29.11.10 00:00



съединител + ниска скорост + ръчна -> когато спирачката не те случа. На мен ми се е случвало и 1вата реакция беше да подскачам 2-3 пъти по нея. Но ако не стане, това е план Б.

И после гледаш да не се блъснеш в нещо




by himbeer

Тема Ха!нови [re: Mopфиyc] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано29.11.10 00:00



Първо - овладяването не започва след като си я изпуснал, а в момента в който осъзнаеш че имаш пътна ситуация да я изпуснеш. Ясно ми е вече колко и си карал.
Второ - точно с газ при кола с предно ще си изляза на хлъзгав терен и ще държа траекторията на завоя.
Трето - ти си чети, аз ще си карам.



Тема Re: А спри се бре,нови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано29.11.10 00:01




И мъжете им ги мушат здраво и хвърлят само вътре с цел да им правят деца, чрез което да ги инвалидизират.


------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Гугъл кола не кара драги,нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.11.10 00:03



Ти ако беше толкова кадърен нямаше всяко второ мнение да ти е гарнирано с обиди... това е по-скоро признак за душевна педерастия, от колкото за кадърност



Welcome to the real world!



Тема Re: Ха!нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.11.10 00:04



Дано не ти се случва да разбереш как може да те подлъже това мислене.

Welcome to the real world!




Тема О, тук съм сигуреннови [re: Mopфиyc] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано29.11.10 00:06



че си експерт - в душевната квото там ти е



А за кадърността - имам си самочувствие с покритие. Свиквай



Тема Re: Аха,нови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано29.11.10 00:08



Я пак прочети първичния пост на Морфей и виж за това ли ползване на съединителя говори или за друго.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: О, тук съм сигуреннови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.11.10 00:08



Явно си караме на заяждания... да видим колко ще ни търпи модератора.

Welcome to the real world!




Тема И кво ся,нови [re: Mopфиyc] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано29.11.10 00:09



почна да кълнеш?



Не ме мисли, за 20 години активно шофиране не ме е подлъгало.
Чакам ся да пишеш как дизела е по-особен и трябва всичко наобратно. И то точно твоя де, специалния



Тема Говоринови [re: Mopфиyc] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано29.11.10 00:12



за себе си ако обичаш, душевен ... абе квото там ти беше на душата.
Никой те не е карал насила да пишеш глупотевини в темата.



Тема ДАнови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано29.11.10 00:13



да спрат автомобил в разумен период само с двигател и предавки в долен ред.

Това е вярно. И наистина не е бързо спиране, но с ръчна става бързо. Опасното е че може да се поднесе колата, а стигне ли се до това, овладяването е с волан.


Егати, това май се учи на курсовете




by himbeer

Тема Re: И кво ся,нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.11.10 00:15



Е ти ме разби с това заключение... за кълнене не се бях и сетил



Единствената особеност на дизела в случая е, че иска по-плавно пипане на лъзгаво... щото там дето бензинов в същото купе още се чуди да тръгне ли или да угасне, дизела почва да превърта гумите.

20 години и на теория няма как да докарам... но да пази бог, колкото си ги имам, си ги ползвам безпроблемно и без да застрашавам себе си и околните.

Welcome to the real world!



Тема Re: Говоринови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.11.10 00:16



Говорих за навиците... лошите, да се плескат обиди на кило



А дали са глупотевини всеки има глава на раменете да мисли и да преценява.

Welcome to the real world!



Тема Re: Говоринови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано29.11.10 00:16



Баце, малко попрекаляваш некой път. Сериозно.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Тъй тъй,нови [re: Mopфиyc] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано29.11.10 00:19



сега ще стигнем и до онази думичка с "п" и до оня дето я изрече.
Дали ще ме подсетиш кой беше?



Тема Айде айде,нови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано29.11.10 00:21



тук се напълни с разни "шофьори":





Тема Re: ДАнови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано29.11.10 00:22



ОФФФФФФФФ

-----------------------------------------------
При сняг или аквапланинг е ПО-добре да натиснеш съединителя ако си на кола с предно... инак губиш управляемост с моторната спирачка, знам го от опит.
На задно или 4х4 номера с отпускането на газта е много по-удачен... но при предно и особено при по-голям дизел, шейната ти е гарантирана ако просто пуснеш газта.

Това дето го казваш може да стане и без да е натиснала съединителя, ако не се усети на какъв терен кара... или ще седнеш и ти да ме убеждаваш, че с 1 гума можеш да спреш по-добре от колкото с 4?

Вземете мислете малко преди да подвеждате хората само за да имате поводи за заяждания!
--------------------------------------------------

Това имах предвид. От него аз го питах. И по линия на него ти се включи с "третия" вариант.

Спирането със скоростите какво общо има с това?



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Тъй тъй,нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.11.10 00:24



Или до детската градина - с кой почнал пръв


А и аз само казах на какво прилича поведението...

Welcome to the real world!



Тема Re: Айде айде,нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано29.11.10 00:26



Нема значение. Добрия тон никога не е излишен, освен ако не е провокиран от злия тон.

В случая немаше такава провокация.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Ха!нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано29.11.10 00:31



Една идея: Трето - ти си чети, аз ще си карам.

Другия път като караш, може да четеш вестник и само да натискаш газта, а аз ще гледам пътя и ще държа волана в долната част ( докато някой от отсрещното платно не извика полиция

)


by himbeer

Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Qamp;Q (непознат )
Публикувано29.11.10 00:31



Е налИ купихте Ц4 Пикасо ве другарке. Още ли карате старата?

А за кола със съединител, май всеки кара ,както знае


И нема нужда от даскал. Е ,ако съпружето изисква нещо...научИ се!
Секса,секса, да не забравяме секса. Същото е.Щом иска партньорът ти, нАпни,се!
Либоф!



Тема Ъми кат знаеш да казваш,нови [re: Mopфиyc] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано29.11.10 00:41



ся иди самичък пред модератора да те напляска





Тема Re: Ох да вярно,нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано29.11.10 01:19



инвалидно е разбира се, защото си загубваш изцяло свободата и шансовете за квото и да е поне първите няколко години. Мъжете, особено някои никога няма да разберете какво е да си майка




Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: Qamp;Q] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано29.11.10 01:21



тази за която говоря не е старата, а моята, която си нова, от миналата година е. Пикасото си е негово и не му го пипам, само ме вози ако се наложи




Тема Re: Аминови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано30.11.10 07:35



И що така си караше? Гнус те беше да пипаш скоростния лост или не ти се даваха пари за нов съединител?



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Кукууууу?нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано30.11.10 08:06



при натиснат съединител в движение контрола над колата е много по-слаб Абсолютно, поради което предлагам употребата на съединител, когато колата е в движение да се включи като забрана в ЗДП.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Кукууууу?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано30.11.10 09:50



Аз предлагам да караш със натиснат съединител, без скорост, по инерция

Май така имаш най-голям контрол, хм!?


by himbeer

Тема Re: Кукууууу?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано30.11.10 11:41



Химберче, Джейми е голямо момче. Няма нужда.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано30.11.10 16:02



Без да искам си затрих мнението,в което обясних нещата подробно.
С думи прости:
Съпругът ти е абсолютно прав.Ако не го слушаш,ще се дават много пари за ремонти.
Карам кола (различни) вече 35 години.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Нали?нови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано30.11.10 17:56



Гледам че и в другия клуб пишеш странни неща за мин. работна заплата и детските и т.н.

Та не знам какво имаш предвид, това са детски пари , които получава всяко дете и които в Дания са малко повече от 100 евро на дете. Така че се съвземи малко, достатъчно време си живяла в Дания.





by himbeer

Редактирано от himbeer на 30.11.10 23:24.



Тема Re: Кукууууу?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано30.11.10 19:22



Да, Джейми е голямо момче, висок е почти колкото мен, или аз почти колкото него

( самата аз не знаех колко съм порастнала на височина )

Но се чудя някои жени не могат ли да измислят какви други глупости да пишат, а пишат подвеждаща информация?!

Ето актуален пример от мен: мисля че е по-добре да си купя 1 помело, отколкото 3 грейпфрути, за да не беля няколко малки плода, а 1 голям. Защото идеята ми е да ям/пия грейпфрут, а не да беля кората


by himbeer

Редактирано от himbeer на 30.11.10 19:33.



Тема Третото:нови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано30.11.10 19:29



за да може една недоклатена домакиня да ме пита - и то без да може дори да си формулира въпроса





Тема Току-вижнови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано30.11.10 19:31



се приело - по-вероятно като мярка ще ви късат на изпитите подобни аматьорки





Тема Абе гледамнови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано30.11.10 19:33



и ти си порасла. Кога ще махнеш това "ПОЛУ" пред ника си

?



Тема Re: Третото:нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано30.11.10 19:42



Очаквах повече от теб. Вложи малко финес!



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Абе гледамнови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано30.11.10 19:44



Аз раста главно на килограми, пък пустият му ник не ги отразява.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Току-вижнови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано30.11.10 19:44



Супер! Ще доживея да се возя като шефка на задната седалка. Баси кефа!



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Кукууууу?нови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано30.11.10 19:56



Аз за възрастта говорех, не за ръста, ама който каквито мисли си има... Връзката между съединителите и грейпфрутите малко ми убягна, щото ми липсва абстрактно мислене.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Не знамнови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано30.11.10 20:36



какво си пила ама не ти е понесло





Тема Re: Нали?нови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано02.12.10 10:52



Бях направила прекалено груба сметка и то без да взема под внимание, че децата ми вече и трите са навършили 3 години и са им намалили детските. Сега си проверих банковата сметка кво са ми давали и направих точна сметка до стотинката. Падат се по 538 евро общо за трите деца на месец. Получавам 3 детски плюс добавка за близнаци.
Сега се успокой и недей да издребняваш. И кое в минималната заплата те притеснява, обясни сега да изясним и него.
В интерес на истината не съм се интересувала по закон точно колко е определена мин заплата. Казвам ти мои познати, които работят нискоквалифициран труд по колко вземат. Не знам някой да взема по малко, това е. Но нищо чудно и да има.




Тема Re: Току-вижнови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано02.12.10 10:57



никой току що взел книжка след едномесечн курс не можа да кара по добре от шофьор с дългогодишен стаж. На курса се научават основните неща и правила, но реално учене почва след това, с практиката. Важното е човек да вземе книжка за да може да практикува, иначе няма как да се научи. Аз като взех книжка без да мога да паркирам на заден та кво, дали не съм се научила сега.




Тема Re: Нали?нови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано02.12.10 11:23



Да, да закръглиш 500 на 800 е все едно да ти намалят заплатата с повече от 70% и да не забележиш.


А тук минималната чиста около 12 000 - искаш да кажеш че минималната работна заплата в Дания е 12 000 евро?



Само ще спомена че средната работна заплата в Германия е около 40 000 евро в годината.(не съм проверявала напоследък) Така че тези 12 000 не се вписват нито като годишен доход, защото е много малко, нито като месечен, защото е много. Е?!


by himbeer

Тема Re: Нали?нови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано02.12.10 12:15



колкото и да сметаш аз ти казвам факт и той е че нискоквалифицирани работници вземат по толкова пари на месец чисто тук.

и ти говоря за 12 000 дкк, не очаквах, че не си загряла. Те са равни на 1600 евро чиста месечна пара. Сега по светло ли стана




Тема Re: Нали?нови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор aqvamarin (син кит)
Публикувано02.12.10 17:50



Ти за минимална работна заплата (МРЗ) ли говориш?
Защото изкарваш, че е по-голяма от тази в Люкс.
Ако е така-нещо си се объркала.



Тема АХАнови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано02.12.10 18:20



и ти говоря за 12 000 дкк, не очаквах, че не си загряла. Те са равни на 1600 евро чиста месечна пара. Сега по светло ли стана


Да, сега стана светло

Мислех че ти си единствената постоянно живееща в Дания, не предполагам че всички смятат в крони

Заблудих се с "800 евро", които си написала горе.

п.п. И аз искам така Дори и някой да мрънка за съединител


by himbeer

Тема Re: Кукууууу?нови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор yetti (lame ass)
Публикувано02.12.10 18:46



ей ти колко си проста


дано не е ген, че ше му съсипеш на човека хубавите гени за вадене на кинти...

Редактирано от yetti на 02.12.10 18:46.



Тема Re: Нали?нови [re: aqvamarin] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано02.12.10 19:08



казах поне 3 пъти за какво говора. За заплата, която вземат мои познати работещи нискоквалифициран труд. Демек труд, за който не се иска никакво образование, стига само да не си инвалид в количка или малоумен.




Тема Re: Ха!нови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор yetti (lame ass)
Публикувано02.12.10 19:26



не мое ли друго да правиш в долната част, па пътя че си го държи.





Тема Re: Ха!нови [re: yetti] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано02.12.10 19:32



Май не познавам мъж, който да издържа в движение




by himbeer

Тема Re: Ха!нови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор yetti (lame ass)
Публикувано02.12.10 19:52



тествала ли си



Тема Re: Ха!нови [re: yetti] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано02.12.10 19:57



Колкото позволява мъжкият контрол. Ти да не би да имаш друга версия?




by himbeer

Тема Re: Ха!нови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор yetti (lame ass)
Публикувано02.12.10 19:59



mi az не съм тествал още... бих пробвал върху заледен участък, таман адреналина да е по-висок. или пък при оживен трафик.

Редактирано от yetti на 02.12.10 20:00.



Тема Re: Ха!нови [re: yetti] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано02.12.10 20:02



Мисля че малките жестове са по-приятни за мъже зад волана ( и по-безопасни)



Аах за каране на ливадата, да, това става
Иначе зад волана на движеща се кола не мястото.


by himbeer

Редактирано от himbeer на 02.12.10 20:05.



Тема Re: Ха!нови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор yetti (lame ass)
Публикувано02.12.10 20:04



е то тва си е малък жест...



Тема Re: Ха!нови [re: yetti] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано02.12.10 20:07



Това е малък жест, ако го правя докато си говорим, вместо да разбърквам чая и да дрънча по чашата

Зад волана на движеща се кола стигат по-малките жестове. Освен на поляната, това е идея


by himbeer

Тема Re: Ха!нови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор yetti (lame ass)
Публикувано02.12.10 20:12



изпускаш момента с адреналина. иначе, че стигат по-малките - стигат.





Тема Re: Ха!нови [re: yetti] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано02.12.10 20:16



Окей на ливада бих пробвала, но на повечето мъже им стиска на пътя (което е ок.) .




by himbeer

Тема Re: Нали?нови [re: aqvamarin] Отговор на мнението
Автор yetti (lame ass)
Публикувано02.12.10 20:16



май говори за работниците, дето и правят ремонт в къщата. тези хора верно, че не са ракетни инжинери, но трудът им не се води нискоквалифициран. фаянсаджия и заварчик да си, хеле па у дания, дето всичките са датски принцове и принцеси и на никой не му се бара тва (от туземците).





Тема Re: Ха!нови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор yetti (lame ass)
Публикувано02.12.10 20:18



не само, че би ми стискало (е са малко така от пред компа си ги говора много смели, реално дали е така, не знам

), ами и бих се метнал у некоя канафка, да бъде като в "о, миг поспри"...



Тема Re: Ха!нови [re: yetti] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано02.12.10 20:19



хехехе аз пък мисля , че това ще е първия път в който би отказал жеста




by himbeer

Тема Re: Кукууууу?нови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор yetti (lame ass)
Публикувано02.12.10 20:19



те и сегментчетата е по-готино да се белят на помелото. готино е



Тема Re: Ха!нови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор yetti (lame ass)
Публикувано02.12.10 20:24



ми да ти кажа, не знам, може и да си права. ма наскоро с една дама като се возех, тя караше, объркваше лостовете на моменти, и да ти кажа не се стреснах, макар че можехме да се плеснем в едни кофи. та не знам...





Тема Re: Кукууууу?нови [re: yetti] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано02.12.10 20:25



Да, белих плодовата стена останат вътрешните шпалти. 1 плод ми стига за 3 дни.




by himbeer

Тема Re: Кукууууу?нови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор yetti (lame ass)
Публикувано02.12.10 20:27



wytreшните шпалти? т.е. сегментите? аз тях ги беля, че имат много дебела ципа.

иначе външната кора се бели сравнително лесно при помелото. гот е, да. било по-полезно от повечето цитруси.

Редактирано от yetti на 02.12.10 20:28.



Тема Re: Ха!нови [re: yetti] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано02.12.10 20:29





Някой мъже твърдят че би било възможно ако се кара бавно, стига да няма полицаи Но аз лично не вярвам на мъжки себепреценки точно за това ( знам как реагират на нещата докато шофират, просто не знам някой да може да шофира адекватно и едновременно да си е разпръснал мозъка по цялата кола )


by himbeer

Тема Re: Кукууууу?нови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор yetti (lame ass)
Публикувано02.12.10 20:30



sega ti осъзнах ника и видех, че и ти си немскоговорящо, та оттам и шпалти, що ползва, загрех. :p



Тема Re: Ха!нови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор yetti (lame ass)
Публикувано02.12.10 20:31



ima go i toя момент, с концентрацията върху шофирането обаче, т.е. игнориране на другите дразнители, би могло да се постигне невероятен ефект. в последния момент със сигурност трябва да е много бавно карането...





Тема Re: Кукууууу?нови [re: yetti] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано02.12.10 20:33



Хм не знаех, аз го ям защото ми харесва. Мислех че е някакъв хибрид. Иначе обичам грейпфрути, но те се белят по-трудно от помело. Затова пия само сок от грейпфрут, а ям помело




by himbeer

Тема Re: Ха!нови [re: yetti] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано02.12.10 20:40



хехехе сега се чудя кое е дразнител в случая



Аз като жена не мога да си представя как бих поддържала ниска скорост ( нито "поддържам" нито "ниска скорост" ) по време на оргазъм

Но вие мъжете може да сте други


by himbeer

Редактирано от himbeer на 02.12.10 20:42.



Тема Re: Ха!нови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор yetti (lame ass)
Публикувано02.12.10 20:42



да ти кажа от коли много не разбирам...





Тема Re: Ха!нови [re: yetti] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано02.12.10 20:49



Хахаха значи полицаите няма да забележат, ако са те наблюдавали достатъчно дълго




by himbeer

Тема Re: Нали?нови [re: yetti] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано02.12.10 20:53



не, те получават повече пари. Освен това са специалисти и работят много бързо и качествено




Тема Re: Кукууууу?нови [re: yetti] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано02.12.10 20:56



а ти си смотана и загубена




Тема Re: Кукууууу?нови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор yetti (lame ass)
Публикувано02.12.10 21:24



az kat ти казвам, че си проста - поне пола да ми беше уцелила.





Тема Re: Ха!нови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор yetti (lame ass)
Публикувано02.12.10 21:25



да наблюдават, да се учат хората (не на шофирлък де)





Тема Аминови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано02.12.10 21:37



99% не си





Тема Re: Ха!нови [re: yetti] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано02.12.10 21:40



Аха, най-добре да е в американска кола, от ония с голяма дълга предна седалка ( вместо 2 отделни) Тъпото е ако се забие ключа на колана в нечие Д или коляно




by himbeer

Тема Мх,нови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано02.12.10 21:43



с автоматик на включен круиз-контрол.... ниската скорост служи да не привлича полицейски палки и патрулки с буркани



Редактирано от jamie на 02.12.10 21:43.



Тема Re: Мх,нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано02.12.10 21:44



Хахаха даа , не бях се сетила

А и как ще се сетя, като не си ме научил да ти карам колата


by himbeer

Тема Е тонови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано02.12.10 21:45



и аз не съм пробвал как става номера, как да те науча тогава





Тема Re: Е тонови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано02.12.10 21:49



Или много съм разпуснала графика или няма време за всичко




by himbeer

Тема Re: Кукууууу?нови [re: yetti] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано02.12.10 22:41



па ти имаш ли пол






Тема Re: Кукууууу?нови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор yetti (lame ass)
Публикувано02.12.10 22:49



са кво за косите ли че се фащаме - по-добре ме фани за уя, от тва поне предполагам разбираш.





Тема Re: Кукууууу?нови [re: yetti] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано03.12.10 10:11



Ah и аз сега загрях, все пак още не са минали 24 часа, не е зле



Казва се "резен"

А можеше да те улесня ако бях писала на хамбургски - "спалте", но въобще нне се сетих.


by himbeer

Тема Re: Кукууууу?нови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор yetti (lame ass)
Публикувано03.12.10 18:00



е резанчетата не требе ли да са "резани" преди тва?





Тема Re: Ха!нови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор yetti (lame ass)
Публикувано03.12.10 20:00



be naj-добре в american muscle car некой мустанг иоли нещо подобно, като натиснеш леко повечко газта, та да се бастисате...





Тема Re: Кукууууу?нови [re: yetti] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано03.12.10 22:35



Не мога да схвана логиката на езика, но преди малко питах какво е "бастисам"



мн. резени, (два) резена, м. Отрязан къс хляб, плод, сланина или др. (обикн. с плоска форма).

Синонимен речник(същ.) парче, отрязък, комат
(същ.) част, откъс



by himbeer

Тема Re: Ха!нови [re: yetti] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано03.12.10 22:37



Хехе няма да се бастисаме, аз съм съобразителна



Ти внимавай със мофата в снега, по-добре изчакай до пролетта.


by himbeer

Тема Re: Кукууууу?нови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор aqvamarin (син кит)
Публикувано03.12.10 22:51



бастисам=съсипвам, според мен



Тема Re: Кукууууу?нови [re: aqvamarin] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано03.12.10 22:57



На мен ми казаха че е да се бастисаме е да катастрофираме и да се пребием с колата.


by himbeer

Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано03.12.10 23:39



Съединител и спирачка заедно?

Пробвай го на сняг, за да усетиш кво наистина става



Автоматик ще е следващата ми кола, та ако ще и двеста коня да е



Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: Cвoбoднa вoля] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано03.12.10 23:46



В началото не вози хора!

Сестра ми взе преди 5 години ( оха, кога станаха 5 ) шоф.книжка и още на 1вия месец блъсна колата ( автоматик) в една латерна. Дъщеря ми беше вътре и беше леко пострадала, но все пак с лека операция и няколко дни болница.

Блъсна колата защото при маневра е натиснала газта, каза че е объркала със съединител, който липсва.

Иначе автоматиците са много ок.




by himbeer

Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: Cвoбoднa вoля] Отговор на мнението
Автор aqvamarin (син кит)
Публикувано03.12.10 23:52



Така се спира-съединител и спирачка, защото иначе колата става неуправляема, ако нямаш екстри против боксуване.



Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано03.12.10 23:52




А представи си какво е да объркаш спирачката със съединителя.
Моят първи път беше такъв.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано03.12.10 23:53



Знам, знам, точно така щях да утрепя една петица. Само изкъртения асвалт пострада, пу-пу))))
Ами или еволюирам, или остарявам- левият ми крак има нужда от заслужена почивка за сметка на десния, който натежава)))))

Мерси все пак)



Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано03.12.10 23:56



Аз натиснах всички възможни педали и превъртях лоста на всичките му възможни положения.



Кучето на Павлов пасти да яде, еле в екстремна ситуация.



Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: Cвoбoднa вoля] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано03.12.10 23:57





------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: aqvamarin] Отговор на мнението
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано03.12.10 23:59



В сняг? Сигурен ли си?



Аз точно така се въртях като пумпал и на тая комбинация и сложих номер Хасково))))



Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: aqvamarin] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.12.10 00:01



Това не беше ли обсъдено вече.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема А азнови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано04.12.10 00:01



имам вестника унас, тогава чух и случайно по радиото, но не знаех че става дума за моето дете и моята сестра.

Но такива грешки се случват. Важното е в началото да се шофира на безопасни места, дори и да сбъркаш нещо, да няма пострадали.


by himbeer

Тема Re: А азнови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано04.12.10 00:08



Мноу гадно.





Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор aqvamarin (син кит)
Публикувано04.12.10 00:09



Беше, ама има още неопитни с високо самочувствие.
Да не разправям как съм влизал в канавката на утъпкан пресен сняг, неопесъчен, със зимни гуми.



Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: Cвoбoднa вoля] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.12.10 00:09



Той искаше да каже: натискаш съединителя и подаваш газ.



Точно по тоя въпрос се развихри дискусия. Морфей изказа мнение (позовавайки се на личен опит и на едно логично обяснение) защо с предно предаване не трябва да се спира с двигател. А със спирачки (както го рабрах).
Аз лично не мога да бъда сигурен, нямам голям опит с предно.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: А азнови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.12.10 00:18



Кхм, втория път като вземах лендкруизера за малко повечко време ми даваха акъл: сядам на левия си крак и така карам първия ден.


След това съвсем сериозно, и аз бих дал същия съвет: залепяш си левия крак на пода и не го помръдваш от там, докато не слезеш от колата. Докато свикнеш. Има ефект. Вярно, че първите 40-50 км ти се схваща от непрекъснатите конвулсивни опити да го отлепиш от там. Както и дясната ръка, дето тръгва към скоростния лост и се спира във въздуха или леко и неопределено го попива...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано04.12.10 00:22



Фен на двигателната спирачка?

И аз не я ползвам. Ама сега да не седнеш да търсиш логика...





Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: Cвoбoднa вoля] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.12.10 00:50



Не не, няма. Със сигурност ще ти кажа, обаче, че тя е единственото спасение по обледен път надолу по баира. Знаеш ли какво е да натискаш като с котешка лапа спирачката и колата да тръгва на шейна (слава богу в права посока, на прав участък и сравнително далече спрели в двете ленти тирове).

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано04.12.10 00:52



Еее, на лед забравяш за спирачка. Съгласих се)))



Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: Cвoбoднa вoля] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.12.10 01:33



Ами не. Морфей твърди, че при предно забравяш за двигателя като спирачка. Или поне аз така го разбрах.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано04.12.10 01:38



Четейки се, излиза, че Морфей е прав.

Ако съм на леда, ти си прав.





Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: Cвoбoднa вoля] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.12.10 01:42





------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: А азнови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано04.12.10 09:50



Hehe това е яко и ми се струва добро решение



При сестра ми беше важно да не се уплаши и да не спре да кара, книжката й нямаше и месец, беше нова.

Сега се сетих как на мен ми се караха на шоф.курсове да карам с 2 ръце на волана, да карам нормално, както се кара учебна кола и да не спирам на сфетофара залепена до предната кола, защото това плаши

За последното един идиот ме отучи по естествен път. Реши да изпреварва спрялата пред него кола и включи задна и замалко да се качи на капака при мен.


by himbeer

Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано04.12.10 17:58



Нали не бъркате контрол на скоростта със спиране като ме намесвате?

Моторната е точно за това - за контрол и убиване на скоростта, не за спиране... и от там идва цялото недоразумение.
Ако трябва да спреш ... или трябва да си майстор на спорта или си ползваш спирачките.
Е има вариант - спираме в най-близкия обект, ама не е желателен


При предното убиването на скоростта е капризен момент, понеже това колело дето се опитва да забавя се опитва и да управлява... при задното - задно бави предно води.

Welcome to the real world!



Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: Cвoбoднa вoля] Отговор на мнението
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано04.12.10 18:04



Става това дето ще стане и без съединителя... по педалите не се подскача на сняг



Намерете си едно голямо заснежено място и си пробвайте... най-лесно си опознава колата човек така - като пробва.

А автоматика ако е от по-новите, ще си натиска съединителя и спирачките когато той си реши... не променя постановката.

Welcome to the real world!

Редактирано от Mopфиyc на 04.12.10 18:04.



Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: Mopфиyc] Отговор на мнението
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано04.12.10 18:14



Може да прозвучи супердуперлаишки, но на мен поне ми се струва, че натиснати заедно се неутрализират в един мноооого неприятен процент. Поотделно- има контрол.



Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: Cвoбoднa вoля] Отговор на мнението
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано05.12.10 00:23



Всяко спиране иска натискането им заедно... натиснатия съединител има същия ефект като карането на свободен ход/изключването от скорост.
Не виждам как ще се неутрализират... нито спирачките могат да попречат на отделянето на скоростите от трансмисията/колелата... нито съединителя може да попречи на спирачките да блокират колелата.

Welcome to the real world!




Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: Mopфиyc] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано05.12.10 05:43



Явно наистина аз нещо не доразбирам. Но както и да е.
Моето пързаляне беше с Нива. И не знам кое е конрол на скоростта и кое е спиране, на като прехвърлих върха на баира и видях на 300 метра долу заседналите тирове, по инстинкт съвсем, ама съвсем леко крака на спирачката. И колата тръгна на шейна. Никога не ми се беше случвало, нито при лед, нито при кал със сипещ се по нея проливен дъжд... Аз съм от тоя тип, дето избягва ситуации, а не да се мъчи да излиза от тех...
Та, единственото, което ме спаси тогава (че имаше и още трима в колата) беха скоростите. И дългото разстояние, разбира се.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: Mopфиyc] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано05.12.10 05:48



Я разясни схемата на спиране с мотора. Какво се получава, като отнемеш газта? Как се разпределя спирането между колелата?
Ако при нормално движение въртящия момент отива към по-малко натовареното колело, какво се случва в обратния случай?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: А азнови [re: himbeer] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано05.12.10 06:19



Това наистина е най-доброто решение.

Относно идиота, мисля че го разбирам, че е искал да се качи при теб на капака.




------------------------
Слушай беззвучието...


Тема о да - когато си с натиснат съединителнови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано25.12.10 18:24



и колата си се движи -
даваш газ до край и после рязко отпускаш съединителя... така правят истинските шофьорки!
не ги слушай тия в темата...

другия вариант е да комбинираш рязко газ и плътна спирачка... става мнооого авторитетно...


ЕВРОПРОСТАК


Тема Re: о да - когато си с натиснат съединителнови [re: ceлянинъt] Отговор на мнението
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано26.12.10 03:38



Хахаха, обясни и за ръчната в завой, че да не остава темата недовършена:))))



Тема о да - на поледица и завой -нови [re: Cвoбoднa вoля] Отговор на мнението
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано26.12.10 08:47



винаги ръчна спирачка!


ЕВРОПРОСТАК


Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Alfa Dog (единак)
Публикувано28.12.10 21:17



Абе момиче я изкарай един курс за опреснение.





Тема Абе сакън бе,нови [re: ceлянинъt] Отговор на мнението
Автор jamie (добре познат)
Публикувано04.01.11 02:03



не вииш ли че таа спре да пише .....
на твойта съвест е сега, шЪ знайш!





Тема ааа, жива е, жива е -нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано19.01.11 19:22



че се бях притеснил вече...

някъде другаде пише...

ЕВРОПРОСТАК

Редактирано от ceлянинъt на 19.01.11 19:23.



Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор тиxичko (Медиум)
Публикувано22.01.11 00:37



Аз педали не натискам....,тц!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.