Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:53 05.06.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано28.08.10 08:12



Ивинявай - права си.
Максимата е: почти никакъв съединител. Единствено в случаите, които ти е казал мъжът ти (по възможност). Сама разбираш на фона на това как всичко, което си написала, е, меко казано, кхм... супер забавно.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Ubuntu Man ((у)Човечен)
Публикувано28.08.10 14:09



Виждам дали са ти повече от добър коментар на въпроса ти.

Хубаво е също така да имаш малко повече ВЯРА на съпруга ти понеже разликата между мъжа и жената не е само между краката.

Ще се въздържа от по-техническо коментиране само защото течните горива не са ми в 'кръвта' (не са ми емоция).



Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано28.08.10 15:34



аз наистина съм учена да не натискам спирачка без съединител. Този навик ми е от инструктора




Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор aqvamarin (син кит)
Публикувано28.08.10 16:01



Зависи къде караш-градско или извън.
При първото наистина много по-често се употребява съединител и разбира се, по-бързо се износва. Придърпването, вероятно, е от рязкото отпускане на педала на съединителя.
Трябва да се научиш да шофираш плавно, без резки ускорения, спирачки и придърпвания.



Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано28.08.10 16:37



Представи си, че караш на първа. Наближаваш място, някакво препятствие, през което трябва да минеш съвсем, ама съвсем бавно, почти да спреш. Намаляваш скоростта до толкова, че колата има опасност да угасне. Не има опасност, направо ще угасне. Тогава натискаш съединителя. За да преминеш съвсем, ама съвсем бавно през препятствието, на "полусъединител". Всъщност ей тоя "полусъединител" е най-лошото нещо, което може да ти се превърне в навик. Той е много удобен от гледна точка на предотвратяване на угасването или придърпването на колата и същевременно най-износващото съединителя положение...

Така, това което си представям, че се опитва да ти обясни мъжа ти е:
Караш на пета. С 90. Налага се да паднеш. На 60. Натискаш спирачка. Бавно убиваш скоростта. Докъм 60. Очевидно трябва да минеш на четвърта. (Ако не си сигурна в това - гледаш оборотомера. Ако е на бензин колата ти, под 2000 оборота не би работила добре. Това е знак, че трябва да минеш на по-ниска предавка). Та, след като си намалила до 60, без съединител разбира се, натискаш съединителя и преминаваш на четвърта. Отпускаш го и си караш. В диапазона, който е за съответната скорост - без съединител, само с газ и спирачка. По възможност и без спирачка

, доколкото позволяват обстоятелствата.
Това е. Може да пробваш едно по едно. Например при намаляването на скоростта, когато си извънградско. Приложи мисъл и интелект. Осъзнай процеса, това, което се случва... Усвои правилния начин. Който в определен момент просто ще ти стане... навик. Механичен и неосъзнат като изпълнение.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор veceлyшka ()
Публикувано28.08.10 18:42



Аз изкарах шоф. курс във Франция и тук са ме учили да натискам спирачка винаги със съединител. Щом е толкова вредно, от какви съображения обучават така ? Сериозно питам.
Аз не карам де, но това е друга тема.



Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: veceлyшka] Отговор на мнението
Автор Ubuntu Man ((у)Човечен)
Публикувано28.08.10 19:18



Това е вредно за колата и полезно за безопастността на шофьора и спътниците му.

Това е нещо като слагането на предпазен колан - пречи ти да дишаш, но често спасява живота...

От друга страна връзката шофьор - автомобил също е много важна. А Никито вероятно не може да уцели точния момент на натискането на педалите. С други думи положителния ефект се превръща в ДЕФЕКТ.

Още по-лошата новина е, че самият автор на грешката не може да погледне ситуацията отстрани и да види къде бърка. Нещата стават с много търпение и вяра на някой умеещ правилно да шофира...



Тема Re: П.П.нови [re: aqvamarin] Отговор на мнението
Автор aqvamarin (син кит)
Публикувано28.08.10 20:48



Много е важно как ке натиска и отпуска педала на съединителя.
Натиска се енергично, но не рязко, и се отпуска плавно-така колата не придърпва.



Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор 6turak (щурак)
Публикувано28.08.10 23:30



може и да има малко право мъжа ти, но това от една страна са навици, от друга - усет.
Той вместо да ти вика, да вземе да ти покаже и да те научи.
С малко тренировки и ще се получи.

Иначе при мен важи следното правило..следните правила:
1. Тон в колата, докато шофирам - не се повишава. Забележки към шофьора за забранени. Препоръки - може
2. Когато аз карам и возя, возените се съобразяват с правилата на шофьора
3. Когато се возя в чужда кола се съобразявам с правилата на нейния шофьор

И аз съм изпитвала дискомфорт, когато ме возят, но си стискам мъжки зъбки!



Тема Re: П.П.нови [re: aqvamarin] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано29.08.10 00:21



навсякъде, и по магистралата даже го ползвам. То ясно че плавно се отпуска, ама пак си се усеща. На мен не ми пречи, не е много, ама мъжът ми явно е свръхчувствителен. Мисля че поне извънградско трябва да се науча да не го ползвам толкова ама .... де да видим





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.