Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:42 24.04.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Натискате ли съединителя Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано26.08.10 14:22



Според мъжа ми имам много дразнещ навик та рекох да проверя дали съм единствената с такъв навик.
Аз много ползвам съединител, непрекъснато го натискам за щело и нещело, по навик създаден още едно време от инструктора, който като правило ни учеше че спирачка се натиска само при натиснат съединител. И аз свикнах когато се появи дори най малък шанс за ползване на спирачка да натискам съединителя. Често дори си карам на съединител, вместо да натискам лекичко газта.
Но мъжът ми почти ми вдигна скандал, защото това ползване на съединителя дразнело, понеже при пускането му колата леко дърпа и според него било неправилен навик. Съединител се натискал само когато се сменят скорости и при спирачка когато има опасност да изгасне колата след натискане на спирачка. Но то не винаги човек може да прецени дали колата ще изгасне така че лично аз мисля, че е добре да си го запазя като навик, а не да се налага да мисля при всяко натискане на спирачка дали преди това да натисна съединител или не. Натоварващо ми е, а кола трябва да се кара механично и по навик, с много мислене става стресиращо и натоварващо.
Та... вие колко често и при какви случаи ползвате съединител






Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор aqvamarin (син кит)
Публикувано26.08.10 20:16



Мъжа ти е прав.
Като го натискаш често, колата наистина придърпма от съпротивлението (зацепването) и се износва по-бързо.



Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано27.08.10 01:49




Без коментар.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано27.08.10 11:20



кое по точно е без коментар, поясни




Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: aqvamarin] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано27.08.10 11:21



е то ясно че придръпва по често ама не се бях замислила че това износва колата. Хм... интересна насока ми даде




Тема +1нови [re: StefanPan] Отговор на мнението
Автор АВе (речникаря)
Публикувано27.08.10 15:56







Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано27.08.10 15:56



ТОП:

Аз много ползвам съединител, непрекъснато го натискам за щело и нещело


...И аз свикнах когато се появи дори най малък шанс за ползване на спирачка да натискам съединителя
Често дори си карам на съединител, вместо да натискам лекичко газта.
Но то не винаги човек може да прецени дали колата ще изгасне
така че лично аз мисля, че е добре да си го запазя като навик,
...а не да се налага да мисля при всяко натискане на спирачка дали преди това да натисна съединител или не. Натоварващо ми е, а кола трябва да се кара механично и по навик, с много мислене става стресиращо и натоварващо.

Освен това - цялото цитиране на на думите на мъжа ти (които, всъщност, са самата чиста и абсолютна истина).

Освен това - и карането на кола, както всяка друга дейност, става в даден момент механично и по навик - след натрупване на определен опит и влагане на мисъл по време на това натрупване.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: а, аз предпочитам...нови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор gentlemann (новак)
Публикувано27.08.10 18:03



да натискам други работи, сори





Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано27.08.10 20:13



Абе, почитай мъжа си, булка! Казва ти човекът, слушай го

Ти си запитала чуждите мъже. Купи си автоматик и няма да имаш вече такава чуденка



Тема Re: Натискате ли съединителянови [re: Фиш] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано27.08.10 23:25



купихме си ама не ща да се уча на него от страх да не отвикна да си карам моята кола с трите педала


Слушам си мъжа ама ми е трудно на дърти години топръв да изграждам нови навици.
А тук освен присмех друго не получих, дори обяснение защо ми се присмиват





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.