Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:29 23.05.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: чудя сенови [re: Лили Bиxpoнpaв] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано31.03.10 11:01



Селяк не значи отруден селянин, а със селско, демек първично, изостанало, недоразвито мислене и ценностна система.
Иначе просто останах с впечатление, че лекичко те е яд на тези жени, чийто живот е лек и живеят в блажено невежество и тъпота. И бих те разбрала, то си е жива далавера.
Аз го разбирам техния начин на живот, но както казваш Не е за мен




Тема Re: чудя сенови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор ABe (речникаря)
Публикувано31.03.10 11:05







Тема Re: чудя сенови [re: Лили Bиxpoнpaв] Отговор на мнението
Автор PipilotaViktualija (Бяла Тигрица)
Публикувано31.03.10 14:17



Скъпа Лили, няма дасе впускам надълго и нашироко по темата, не ми е чак толкова интересна, но ще отбележа, че имах две- три чудесни години в живота си, когато бях нещо като дребна рентиерка, което не значи, че съм "паразитствала" единствено на нечий мъжки гръб и че, противно на ужасното ти мнение за жените- домакини, за които си си създала някаква много клиширана представа, имах време, както да развивам Ентелектуалните си интереси и хобита, така и да се грижа перфектно за дом, дете, домашни и други любимци

. И нито за секунда някой не е скучал в компанията ми, тъй като не е имало за какво да си говорим, понеже, видите ли, интересите ми са се ограничили до изгледа на добре- аранжираната маса за хранене, как се прави ефектно макраме или последния крясък при маникюра. Така че искам да те уверя, това време беше перфектно за мен, бях във върхова и физическа, и интелектуална форма, не бях изнервена и сприхава, и не виждам нищо лошо, ако някой може да си го позволи и ако двама партньори са решили да си поделят житейските роли по съответния начин, да не го направят. Почва да ми писва от истерични, самодостатъчни си, можещи всичко "мъжки момичета". Почва да ми писва да съм поставяна зорлем в такава ситуация- когато имаш интересна и перспективна като развитие професия, когато се движиш по пътеката на своето призвание, да, работата е удоволствие, ала за повечето жени работата е единствено средство за оцеляване, от която стават само по- нервни, по- болни, по- сприхави и грозни. Всеки прави своя избор и всеки избор има легитимно право на живот.
Упс, не мислех да съм така многословна.

Редактирано от PipilotaViktualija на 31.03.10 15:07.



Тема Re: чудя сенови [re: ABe] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано31.03.10 14:37



не си прави труда да ме препращаш към vbox защото от тук трудно се отваря и не се и мъча. Особено след идиотизма ти с лелките вече изобщо не очаквам от теб да ми покажеш нещо интересно или полезно. Пробвай пак






Тема Re: чудя сенови [re: PipilotaViktualija] Отговор на мнението
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано31.03.10 14:44



Лили е против всички, които не споделят моментното и мнение и настроение и не я четкат колко била знаеща и можеща. Жената явно се чуства недооценена и само се чуди къде да се похвали за да я потупат по рамото и да отмъкне някой изпросен насила и незаслужен комплимент.
Като се добави и че и се налага сама да се справя в живота и това очевидно вече е взело да и писва и тайничко, дори пред себе си смее да си признае, че си мечтае поне да пробва да бъде на мястото на въпросните домакини.
За щастие антидомакинските и постове търсещи подкрепа на публиката с цел нейно лично успокоение не променят спокойния и приятен живот на късметлийките домакини




Тема И още нещо...нови [re: PipilotaViktualija] Отговор на мнението
Автор PipilotaViktualija (Бяла Тигрица)
Публикувано31.03.10 14:47



Двете ми най- добри приятелки са абсолютни работохолички, с добра, високо- квалифицирана професия и доста приличен стандарт, но и двете нямат вече почти никаква надежда, че ще срещнат Мъжа. Едната е разведена, другата никога не се е омъжвала. Знам, има и много други примери, ала работохолизмът на жената или прекалената й професионална ангажираност изключително трудно вървят ръка за ръка със семейството, без да ощетяваш по някакъв начин най- скъпите си същества. Знам го, тъй като и моето дете е страдало от това, докато аз пътувах и работех доста интензивно ( а продължих да работя, когато дъщеря ми беше едва на 2 месеца)... Убедена съм, че едва ли има много видове професионална реализация, които да могат да заместят най- важниото според мен за една жена- реализирането чрез любовта. Даже не казвам непременно семейство и деца, колкото и да са важни. Моите наблюдения сочат, че днес много малко жени имат любов в живота си, отношения, в които да присъства обич и разбиране. Иначе имат нещо като семейство, деца, с които нямат много време да разговарят и прочие екстри...

П.П. Не съм била права в първия си пост-явно темата ме интересува достатъчно много.





Тема Re: И още нещо...нови [re: PipilotaViktualija] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано31.03.10 16:49




Нямам време да ти отговоря сега, защото работя.

Вторият ти пост е малко по-миролюбив от първия. Ще чакам и трети, дето да си говорим върху него.



Тема Re: чудя сенови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано31.03.10 16:52



И къде го видя това мечтание?

Верно е, че понякога се случва да съм уморена и да се размрънкам, но на кого не се е случвало?
Казвала съм неведнъж, че презирам домакинския труд и по никакъв начин не бих се набутала в тази роля.

Темата ми беше обикновено любопитство и очаквах да се включат мъжете.
Ама като ми остане време мога да им дам примерни отговори.





Тема Re: И още нещо...нови [re: Лили Bиxpoнpaв] Отговор на мнението
Автор PipilotaViktualija (Бяла Тигрица)
Публикувано31.03.10 17:36



Наистина съжалявам, ако първият ми пост ти е прозвучал леко агресивно, но напоследък наистина леко ме дразни апологетичния тон по адрес на всичко- можещите жени, които хем са преуспели професионално, хем са добри съпруги, хем са изключително- качествени майки, хем задоволени и задоволяващи любовници и т.н. Не вярвам в този образ, а съм била и от двете страни на конкретния "медал". Не вярвам в "жената- многомашинничка", но никога не бих отричала правото на всеки човешки индивид да се реализира в избраното от него поприще. Защото няма нищо по- неприятно от това една жена или един мъж да се чувстват като хора, нереализирани и неудоволтворени от начина си на живот. Въпрос на приоритети е. Аз съжалявам, че принудена от конкретните обстоятелства тогава, предпочетох професията пред това да бъда достатъчно дълго с и до детето си. С какво може да е по- реализирана една жена, блъскала цял живот в някой душен офис или продаваща на сергия зиме и лете на някой пазар, от такава, която е избрала да си гледа дома, мъжа, децата ида им се отдаде напълно? И пак казвам- ако може да си го позволи, ако е желание и избор на двама пълнолетни индивиди. Като тук нямам предвид разглезени повлекани, които се чудят на чий мъжки гръб да паразитират.



Тема Уфф...нови [re: билянa] Отговор на мнението
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано31.03.10 17:43



Мила, чела ли си го този разказ от Чудомир?
Там главната героиня се възмущава от съседките си, че са големи клюкарки, като ги оклюкарва пет пъти повече.
Та, смисълът на поста ми беше потвърждение на твоите думи, че като не са от тоя род "домакини" защо правят същото?


Но явно не аз имам проблем с разбирането...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.