Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:42 24.09.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Я да върна мъжете в казармата ...нови Отговор на мнението
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано30.11.09 21:23



... Майтапя се бре... но пък на всеки, който се интересува от оръжия ще му бъде интересно това.
Гледах по "Дискавъри" интервю с войник от иракската армия и ме заинтересува едно самолетче на американците, което всявало ужас в всеки пехотинец или танкист... и след като гледах тези клипове... мисля, че има защо .
Мноооого яко бре... баси как се изкефих на демонстрациите...






За разлика от някои, когато се играе на рицари не играя ролята на принцесата

Тема Навреметонови [re: Apxaнreл] Отговор на мнението
Автор Arachnoid (lekku admirer)
Публикувано01.12.09 09:40



при намесата на НАТО в бивша Югославия точно мунициите на танкоубийците бяха причината да се заговори за радиоактивно замърсяване - заради обеднения уран в 30-милиметровите снаряди. Иначе като факти за тях съм запомнил, че се доста бавни и затова разчитат на по-солидна броня на кабината и ескорт от изтребители. Всъщност толкова бавни, че пилотите на изтребители се шегуват за тях, че имат календар за скоростомер





Тема Да, ужасни санови [re: Apxaнreл] Отговор на мнението
Автор ABe (речникаря)
Публикувано01.12.09 11:20



в определени условия. Но са вече отминал етап в развитието на военната авиация.

Наскоро се четох за немски пилот от І св. в., който имал над петстотин и петдесет въздушни двубоя, от които спечелил 542 или нещо подобно. Той бил абсолютен рекордьор на всички времена като летец-изтребител.

Не зная с какво съм асоциирал, но се замислих какви ли са рекордите при снайперистите. Преди година-две бях чел за някакъв финландец-самодеец, който в съветско-финската война изчистил за нула време 512 човека. Ранили го тежко и аха-аха да го гепят къде се крие и... войната свършила. Но не зная дали той е рекордьорът. Нямаше данни за това в статията.


Редактирано от ABe на 01.12.09 12:09.



Тема Re: Да, ужасни санови [re: ABe] Отговор на мнението
Автор Arachnoid (lekku admirer)
Публикувано01.12.09 11:52



Само един по-известен знам от I св. в. - Червения барон, та най-вероятно за него става въпрос.

А за рекордите при снайперистите е много трудно да се каже, особено по ония времена. Човекът може и да си води лична сметка, но какво достига до широката публика си е отделен въпрос - по-мътен термин от confirmed kill по време на война, здраве му кажи. Особено пък при братушките, кой да каже каква част от статистиката е действителност и каква - армейска пропаганда.
Сега е по-различно, още повече когато "кукувиците" ходят "на лов" по двама все по-често.



Тема Онзи се...нови [re: Arachnoid] Отговор на мнението
Автор ABe (речникаря)
Публикувано01.12.09 12:16



казваше май Ерих Хартман. Ако той е Червения барон, значи данните ни съвпадат. Не ми се рови по нета.

Понеже такава е темата, се сетих, че едно време като четох Жуков, той назоваваше друг "танкоубиец" - някакъв си редник Айдаховский или нещо подобно с противотанкова пушка "Симонов", който бил записал за кратката си кариера 124 танка. Някакъв ловец от Северозападен Сибир е бил, включен във войната при битката за Сталинград.




Тема Не е същия - [re: ABe] Отговор на мнението
Автор Arachnoid (lekku admirer)
Публикувано01.12.09 13:28



Барона е Манфред фон Рихтхофен, Уики-то му дава само 80 победи, нищо общо с твоя бабаит. Дотам ми се рови и на мен обаче

.



Тема ...Нормално е....нови [re: Arachnoid] Отговор на мнението
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано01.12.09 20:44



... да са бавни :) Все пак са танкоубийци... тоест алтернатива на хеликоптерите :) А и та се използват след като се осигури тотално въздушно превъзходство....
Иначе много ми хареса самолетчето.... а изглежда смешно... :)

За разлика от някои, когато се играе на рицари не играя ролята на принцесата



Тема ...ако говориш за...нови [re: ABe] Отговор на мнението
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано01.12.09 20:45



...Червения Барон.... има едно филмче за него... Наскоро го дръпнах от Арена и го зяпах... Хубав е и ако не си го гледал може да му отделиш 2 часа :)

За разлика от някои, когато се играе на рицари не играя ролята на принцесата



Тема Re: Да, ужасни санови [re: Arachnoid] Отговор на мнението
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано01.12.09 20:46



...тук си адски прав :)

За разлика от някои, когато се играе на рицари не играя ролята на принцесата



Тема Мерси, но...нови [re: Apxaнreл] Отговор на мнението
Автор ABe (речникаря)
Публикувано02.12.09 10:05



съм го гледал.







Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.