Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:58 17.05.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема въпроснови Отговор на мнението
Автор DimitarM (непознат )
Публикувано29.05.09 21:21



Здравейте. Какво мислите за предстоящата забрана да се пуши на публични места? Е ли това дискриминация за пушачите?



Тема Re: въпроснови [re: DimitarM] Отговор на мнението
Автор *Paл* (стар клубар)
Публикувано29.05.09 22:06



Да. Дискриминация е. Не може едно 5 годишно хлапе да може да си купи цигари а едно 50 годишно да не може да си ги пафка...



Тема Re: въпроснови [re: *Paл*] Отговор на мнението
Автор !!Фakличka!! (огън)
Публикувано29.05.09 23:03



има вратички за всичко, специално за заведенията говоря,щото иначе всички трябва да затворим



Тема Re: въпроснови [re: !!Фakличka!!] Отговор на мнението
Автор *Paл* (стар клубар)
Публикувано29.05.09 23:15



Може да продават на деца а не може да пушиш където си искаш? (важи и за алкохола)
Дискриминация е - не може да изнудваш някого защото не харесваш навиците му (за които *държавата* съвсем *невинно* е създала всички предпоставки).
Лицемерие е да твърдиш, че ти пречи цигарения пушек а да не ти пречи, че пак ще оставят диабетиците на произвола на съдбата както вече го направиха - и с тях и с раково болните и с много други.



Тема Re: въпроснови [re: DimitarM] Отговор на мнението
Автор BълkМодератор (ОЧЗ, практик)
Публикувано30.05.09 01:45



и мен ме дразни мацката да пуши в леглото ми по време на секс .... все пак това е обществено място!

---------
обичам да мисля за душата ми, тя при мен е като хубава бира - тъмна!


Тема Re: въпроснови [re: DimitarM] Отговор на мнението
Автор aдинa (любопитна)
Публикувано30.05.09 05:08



Аз спрях да пуша преди доста време и въпреки това смятам, че е дискриминация. Да вземат да забранят и автомобилите - те също изпускат кофти пушек





Тема Смяташ така,нови [re: aдинa] Отговор на мнението
Автор Arachnoid (bantha poo-doo)
Публикувано30.05.09 09:08



защото дори и да си спряла да пушиш още си с манталитет на пушач. Ако непушач отиде на обществено място, където още от входа го лъхне упойващия аромат и знае, че му се налага да е там няколко часа той пък ще се почувства дискриминиран И ще търпи последствия за здравето си от пасивното пушене. Както е бил досега. Пука му на него за колко секунди никотинът достигал до центъра на удоволствието, как стимулирал между другото концентрацията и какви други благинки влачел със себе си. Пушачите какви здравни проблеми ще имат от това, че отсега нататък ще имат забрана да пушат на такива места?
Аналогията с колите не е уместна, няма да ги забранят, дори само поради простата причина, че не са вредни за здравето на ползващите ги. Там по-скоро се действа с разработки на нови двигатели, въвеждане на биогорива от по-високи поколения, приемане на по-стриктни стандарти за разход на гориво. Нищо, че според мен над 50% от мотивацията зад такива мерки е тенденцията към повишаване на цените на нефта /въпреки моментната ситуация на ниски цени, породена от кризата/.



Тема Re: Смяташ така,нови [re: Arachnoid] Отговор на мнението
Автор meryjelly (desire)
Публикувано30.05.09 09:17



ами разхождай се на чист въздух по Царя,там няма да ти пречат пушачите,направете си заведения и вдишвайте йодни пари,дълбоко йогийско дишане да запълните целия обем на белите дробове.....



Тема Re: Смяташ така,нови [re: meryjelly] Отговор на мнението
Автор Arachnoid (bantha poo-doo)
Публикувано30.05.09 09:55



- всички непушачи под общ знаменател като ултра-любители на чистия въздух, а не като хора, които просто ги дразни цигарения дим, да си направят масово заведения, сигурно по подобие на тия, които пушачите си правят от време оно?
Пропускам въпроса за кой цар става иде реч – явно вече е правило при споменаването на улици, булеварди и т.н. без поясняване на града по подразбиране да се има предвид София. Може да не съм от София, но ти все пак ме каниш на разходка по Царя за глътка чист въздух . Може да се възползвам, може да съм от Габрово, примерно, от смога там не се диша, особено кварталите към Балкана.
И друга дилема – ако архитектурата на офиса ми не позволява обобяване на място за пушене и колегите /95% пушачи/ си пафкат на работното място да напусна ли за да съм на чист въздух?



Тема Re: Смяташ така,нови [re: Arachnoid] Отговор на мнението
Автор *Paл* (стар клубар)
Публикувано30.05.09 10:08



А дали ще забранят смога? Той пречи и на пушачи и на непушачи... да не говорим за озоновата дупка...

А иначе никой не се оплаква като прибира парите на пушачите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.