Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:44 23.04.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Пак от моите особени теми. Състрадателни ли сте Отговор на мнението
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано22.02.09 22:49



Интересно ми е какво чувстват мъжете и чувстват ли изобщо нещо, когато виждат, че жените им не се чувстват добре. Конкретен пример ще ви дам. Както виждате ние сме с 3 деца, 2 от които бебета, а третото се държи като бебе. Та и трите са доста трудни за гледане, пищат денонощно и не ни оставят да мигнем. Разделили сме с мъжа ми той спи с големия, а аз НЕ СПЯ с малките, щото е невъзможно да се спи с тях. За да не загина съвсем от безсъние тука последните месеци издействах мъжът да спи (не спи) с бебетата поне уикенда за да мога да си почина и аз чат пат. Та аз през седмицата съм като буреносен облак, нервна, всичко ми е криво, и т.н. всички нормални признаци на неспал човек. Съответно мъжът ми е същата картинка през уикенда. Аз обаче много му съчувствам, жал ми е за него като го гледам колко му е гадно, щото не е мигнал, предлагам му варианти през деня да поспи, а аз да гледам децата. Но той се инати, прави се на супер мъж, който едва ли не няма нужда от сън. Но аз го виждам, че е много уморен и ми е мнооого мъчно. Показвам му го със загрижеността си и идеите си как да си почине. Той обаче на мен никога по никакъв начин не ми е показал загриженост или състрадание. Само като изпадна в нервна криза и се развикам се е случвало да ме изгони да спя, но го прави от загриженост към себе си, защото не може да ме понася да се карам, а не от загриженост за мен. Изобщо никога и при други случаи като съм болна или имам друг проблем не съм забелязала и капка съчувствие от негова страна. Нито заинтересованост как се чувствам, оправям ли се и т.н. Не изключвам възможността да изпитва съчувствие, което не показва, защото е научен да не си показва чувствата. Но въпреки всичко все по нещо би трябвало да проличи, че му пука за мен. А то по нищо не личи. Типично ли е за мъжете да се държат като дръвници или пък направо да са си безчувствени дръвници. Ако някой иска да се базика, по добре да си спести базиците. Искам сериозни мнения




Тема Re: Пак от моите особени теми. Състрадателни ли стенови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано23.02.09 22:02



Мъжа ти вижда, разбира и мисли нещата различно... спри да се опитваш да го завреш в твоите си представи.
Най-добре се научете да говорите помежду си!

Welcome to the real world!




Тема Принципнонови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.02.09 22:04



каквото повикало-такова се обадило (това за "дръвници"те де).
Той дали би коментирал твоето поведение някак? Интересно ми е да знам какво казва по въпроса.




Тема Re: Принципнонови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано23.02.09 22:29



и на мен ми е интересно, но той никога не казва нищо за нищо.
А за дръвниците, не се хващай за думата, просто тази ми падна на пръстите и не ми се измисляше друга, пук ми се стори и доста подходяща. Но не носи отрицателен заряд. Замени я с по неутрална ако измислишм такава, аз не се сещам за сега






Тема Re: Пак от моите особени теми. Състрадателни ли стенови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Abadaba ()
Публикувано23.02.09 22:42



Защо децата не спят? Какво значи пищят денонощно?
Според мен вместо да се вглеждаш в мъжа ти се постарай да създадеш условия на децата си да спят през нощта. Подходящ режим, спокойна обстановка, достатъчно игра, хранене в подходящ час и храна, която не пречи на спокойния сън. И най-важното - ти трябва да излъчваш спокойствие.
Децата пищят, когато родителите "врякат" или изсипват порой от думи.

Търсиш под вола теле.



Тема Re: Грешиш!нови [re: Abadaba] Отговор на мнението
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано24.02.09 11:03



И моята майка същото приказваше, докато не се роди внучето й, т.е. моето дете. И се оказа, че някои просто имат късмет на кротки деца.



Възможно е - от опит го казвам - всичко с грижите по детето да е наред. Балансирано и разнообразно хранене, разходки и игри на чист въздух, четеш му приказки, пееш му, говориш му, смеете се. Да, но реве като заклано именно нощем. Спи на пресекулки, събужда се по 6-7 пъти нощем. Според Бенджамин Спок такива неспокойни деца се оказват силно надарени. В нашия случай това се потвърди. Да де, ама до към 3-4 годинки ревеше с повод и без повод по 5 пъти на ден и по десетина пъти на нощ. Какво ли не пробвахме...изпокарахме се с всички комшии...с майка ми будувахме на смени, отслабнахме и двете с по десетина килограма...едвам оцеляхме...



Тема Re: Принципнонови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано24.02.09 11:07



Доколкото ми е ясно, съпругът ти е датчанин? Това в случая има значение! Имам приятели и колеги от повечето скандинавски държави. Та те, и особено датчаните, силно се различават от нас във външното изразяване на емоции. А и по малко друг начин схващат много от нещата. Различни сме, difference of culture.

Което не означава, че не можем да постигаме разбирателство. Въпреки че, да си призная, на мен лично винаги ми е малко напрегнато.



Тема Не съм съгласнанови [re: wasted_youth] Отговор на мнението
Автор Abadaba ()
Публикувано24.02.09 11:49



че дарбата се проявява в нощен плач. Ако дете плаче нощем, нещо не е наред. Възрастните би трябвало да са в състояние да потърсят проблема. Има такъв. И във вашият случай е имало, просто не сте стигнали до него.
Този разговор обаче не за мъжки клуб - по скоро за бгмама.



Тема Re: Не съм съгласнанови [re: Abadaba] Отговор на мнението
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано24.02.09 15:19



Чела съм много по въпроса и съм се консултирала със специалисти. Това било прекалена впечатлителност и любопитство към света, претоварване с впечатления и изживявания, откъдето - повишена нервност. И ревовете си били чисто разтоварване на нервната система.

От наблюдения бях установила, че това си е чистата истина. Т.е. да, разтоварваше се. Като се нареве едно хубаво и ни побърка за пореден път да преобуваме, пеем песнички, поиграем си, напоим добре с водичка - и ставаше една кротка и засмяна! След което се тръшне да се наспи едно хубаво...до след 2 часа... пак... На който не му е идвало до главата, никога не ми вярва.

Между другото, доколкото съм разбрала от бившата ми свекърва, бащата на детенцето ми е бил точно същият модел. Та и с това има връзка, все отнякъде трябва да дойде, нали.



Тема Пък тукнови [re: NikiFin] Отговор на мнението
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано24.02.09 16:37



Проблемът на авторката не е дали децата пищят. Проблемът й е защо мъжът й не е инициатор да казва да жената си да си почине, да поспи и да й говори грижовни думи някакви.
Ще се повторя, ама ще кажа, че хората са различни. Когато мен ме е питал мъж постоянно искам ли това, искам ли онова, не ми ли е такова, не ми ли е онакова, и не знам си още какви загрижености, моят отговор в общия случай беше един - аз ако искам нещо, ще си кажа или направя. Т.е. ако ми се спи, ще си легна. И това че мъжът не ми е предложил да си легна, особено в този случай, изобщо не ме интересува. За мен това са странни изисквания от твоя страна. Ти си голям човек и сама се грижиш за себе си, особено за такива неща дали си легнеш. Но ти имаш такива нужди и такива изисквания. Аз - други. Другите - трети.



"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.