Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:45 04.07.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Образованието ни тъне...нови [re: ABe] Отговор на мнението
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано14.01.09 13:27



АВе,навърших пълнолетие около 10-ти.Дотогава все бях ученик брат.За учебниците не смея да се изказвам но възпитанието което получавахме там беше на ниво.Сравнително добро разбира се.
Погледни сега какво е бе човек-познаваш ли поне един който с гордост да се нарече учител?
И да не ходи на работа със страх!


Помниш тогава да е имало такива ексцесии?
Ти помниш ли преди години да имаше нужда от охрана в училищата?
Помниш ли тогава полиция да охранява нарко пласьори край оградите на училищата?????

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Пламене, тогава...нови [re: *Плaмeн*] Отговор на мнението
Автор ABe (речникаря)
Публикувано14.01.09 14:18



нещата не се забелязваха отвън, но вътре в кухнята вече работите отиваха на зле. Училището вървеше само по инерция.

През 87-88-89 г. аз образувах доброволен отряд от родители на деца в училището, в което работех. Милиция в първичния смисъл на думата. От бащи военни, полицаи и бивши такива, че и други доброволци, по-ербап мъже - невъоръжени ходехме, разбира се. Патрулирахме по двойки и тройки около училището, за да спрем главно продавачите на дрога и да озаптим местните хулиганчета. Имахме и мълчаливото съгласие, и подкрепата на районното на милицията. Отначало ченгетата много се заядоха, но като ги праснеш със закона в челото... усмириха се. Хаха, на две деца от моя клас бащите им бяха адвокати.

Много набързо прочистихме не само около нашето училище, но и наоколо в квартала.

После, като напуснах през лятото на 89 г., родителската милиция се разпадна.
И много бързо кварталът беше отново завладян от гнусната криминална сволоч.

Иначе си прав. Сега са басси ексцесиите.



Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.

Редактирано от ABe на 14.01.09 14:19.



Тема Re: Говорете ми виенови [re: *Плaмeн*] Отговор на мнението
Автор caн (звук)
Публикувано14.01.09 20:25



клипчето не е от българско училище ... но може би не показва нещо по различно за съжаление от българското

.
Аз не искам да се върне старото образование , щото връщане назад няма за каквото и да е било. Може би всички сме виновни. учители, родители, управляващи. Лошото е, че докато си прехвърляме някакви картофи ни изгоряхя децата ни.
Подадохме се на инерцията -първо големите после и малките - на ежедневието, което стана все по неясно и за едното оцеляване ...и какви ценности търсим? Заринати сме с материални блага недостижими естествено за всички и същевремено алчното ни око все драпа ли драпа за тях..... на кой му пука, че на човека до теб му е зле изобщо.
Създаде се един измамен свят - лъскав от вън и гнил от вътре ...е това как да го обясним ...




Тема така, ясно какво си правилнови [re: ABe] Отговор на мнението
Автор caн (звук)
Публикувано14.01.09 21:11



преди ... А сега какво правиш по въпраса за подрастващото поколение ...работиш нещо друго и то недобраволно, правиш констатации .... и си плащаш данъците като си мислиш, че даваш своята лепта за общестовото с тяхното плащане .... да ама НЕ!



Тема Спасението...нови [re: caн] Отговор на мнението
Автор ABe (речникаря)
Публикувано15.01.09 11:49



на давещия се е в ръцете на самия давещ се.*

Аз вече нямам контакти с деца. Скоро ще имам внуци.
Нямам и много други неща - контакти, влияние, административна власт - аз съм микроскопичен частник с ипотека и кола на лизинг.

_____________
* Или нещо подобно - по Илф и Петров

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.

Редактирано от ABe на 15.01.09 12:01.



Тема Re: Говорете ми виенови [re: caн] Отговор на мнението
Автор PPP (една)
Публикувано15.01.09 17:25



В отговор на:

Създаде се един измамен свят - лъскав от вън и гнил от вътре ...е това как да го обясним ...




Ами свикнахме да търсим лъскавото, защото то се вижда първо. Само че какво беше казал Малкият принц "Най-хубавото е невидимо за очите". Обаче нас нас ни мързи да го търсим.

Никой не си задава истински въпроса: как живеят богатите? Да, пари, още, още и пак и ... в един момент какво?... Стигаш до ситуацията, в която ти е все едно колко пари имаш, защото нямаш истински приятел, защото нямаш любов, защото не можеш да се довериш на никой, ако не си му платил, защото си сам... или защото си болен... И всъщност, си ужасно, ужасно беден...
Материалното богатство има таван, това е лошото. Но никой не си дава сметка за това. Всеки си казва: "Абе нека съм богат, пък другото ще го мисля..."



Тема ботнови [re: Bambi*] Отговор на мнението
Автор cлyчaeн минyвaч (непознат)
Публикувано20.01.09 23:50



бот не ами...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.