Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:33 23.05.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Изтеглихте ли депозитите си?нови Отговор на мнението
Авторcryo (Нерегистриран)
Публикувано10.12.08 18:49



Не че нещо, ама напоследък се говори за дефлация

По темата - изтеглих всички влогове, па нека губя от лихва. Аз в този филм вече съм участвал и сега мисля да съм този с пуканките и лимонатата на балкона.
А това, че ми се наложи да обиколя 3 клона за да успея да си изтегля единият влог на падеж, защото не успяваха да ми съберат парите - не го коментирам.



Тема Re: Изтеглихте ли депозитите си?нови [re: cryo] Отговор на мнението
Автор Бeзkoмпpoмиcнa ()
Публикувано10.12.08 19:10



Аз, понеже съм теглила кредит, чакам банката дето ме кредитира - да фалира, ... шефката на клона вече абдикира





Тема Re: Изтеглихте ли депозитите си?нови [re: Бeзkoмпpoмиcнa] Отговор на мнението
Автор sandrus (приятел)
Публикувано10.12.08 23:00



Няма да ти се размине,спокооо.....


Ще върнеш всичко до стотинка



Тема Re: Изтеглихте ли депозитите си?нови [re: cryo] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано11.12.08 08:12



И къде ги държиш тези влогове? В сейф?

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: Изтеглихте ли депозитите си?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано11.12.08 08:49



Под дюшека.





Тема Re: Изтеглихте ли депозитите си?нови [re: wasted_youth] Отговор на мнението
АвторNikos Bertis (Нерегистриран)
Публикувано11.12.08 09:35



Бре кога имахте време да спестите





Тема В буркани, закопани в дворанови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Автор comprehension (непознат )
Публикувано11.12.08 09:42



В каква ли валута?

Това момче много ще да се е объркало, щом очаква дефлация.


Плагиатствано от друг клуб

--------------------------------------------------------------------------------------

Седял си един цар в тронната зала и чул през прозореца викове: "Айде на хубавите ябълки-и-и-и!"

Погледнал - един старец с каруца продава ябълки, а наоколо - тълпа купувачи.

Прияли му се и на царя от плодовете, викнал първия министър и рекъл: "На ти пет жълтици, бягай да ми купиш ябълки."

Първият министър викнал последния министър и му рекъл: "На ти четири жълтици, бягай да купиш ябълки."

Последният министър викнал церемониалмайстора и му рекъл: "На ти три жълтици, бягай да купиш ябълки."

Церемониалмайсторът викнал шефа на стражата и рекъл: "На ти две жълтици, бягай да купиш ябълки."

Шефът на стражата викнал един стражар и рекъл: "На ти една жълтица, бягай да купиш ябълки."

Стражарят излязъл и спипал стареца за яката: "Хей, какво си се развикал? Тука хан ли е или царски дворец? Марш оттук, ябълките се конфискуват."

Върнал се стражарят и рекъл: "Ето, шефе, добра далавера. За една жълтица - половин каруца ябълки."

Шефът отишъл при церемониалмайстора: "Ето, значи, за две жълтици един чувал ябълки."

Церемониалмайсторът отишъл при последния министър: "Ето, за три жълтици една торба ябълки."

Последният министър отишъл при първия министър: "Ето, за четири жълтици половин торба ябълки. Какво да се прави, началство, инфлация."

Първият министър се явил при царя: "Ето, ваше величество, както заръчахте - заповядайте пет ябълки."

Седи царят в тронната зала и мисли: "Пет ябълки - пет жълтици. Една ябълка - една жълтица. И народът ще се скъса да купува. НА ТОЯ НАРОД ТРЯБВА ДА МУ СЕ ВДИГНАТ ДАНЪЦИТЕ!"



Тема За коя банка говориш?нови [re: cryo] Отговор на мнението
Автор comprehension (непознат )
Публикувано11.12.08 09:46



А това, че ми се наложи да обиколя 3 клона за да успея да си изтегля единият влог на падеж, защото не успяваха да ми съберат парите - не го коментирам.




Тема Re: За коя банка говориш?нови [re: comprehension] Отговор на мнението
Авторacen1975 (Нерегистриран)
Публикувано11.12.08 10:48



най добрата инвестиция в момента е кеш в долари.
скоро ще стане време да се влиза в американски акции.в момента има компании,на които илда в доходността им е между 5 и 10%.
с други думи-спрямо сегашната цена,раздаващия дивидент е между 5 и 10%.
грийнбул-на БФБ-още много има да пада-тепърва ще има фалирали компании.
отделно на БФБ няма компании,които да раздават дивидент-с други думи,мажоритарите са ограбили миноритарите.едните живеят на гърба на компаниите си,а използват средствата на другите,без да им плащат.
тва значи,че таква компании не могат да просъществуват дълго.
Дивале,има проблем с компании,които се занимават с алтърнатив енержи-проблема е,че се пукна къмодити балона и вече е неадекватно инвестирането в тях,защото трябва да са тежко субсидирани,поради неконкурентноспособността им при цени от 40$ на барел петрол.
петрола е тръгнал към 30$,може и шпо долу.поне до края на февруари няма да се качва-може да държи тези нива,или да продължава да пада,но няма да се качва според мен.тва значи-смърт за алтернативните енергии.
през 70-те години в сащ,когато петрола стига до 70 долара,в следствие на това се появяват много подобни компании,но след като пада,всички зарязват този бизнес.
има голям шанс това да се повтори.
в бг не трябва да се инвестира в нищо-равно е на самоубийство в момента.
ще се получи паричен вакуум и парите ще са най скъпото,а всичко останало ще пада.вече дори е почнало-чувства се затягането,щом банките са спрели да раздават ,а искров намаля задължителните резерви.
това е само началото,паричния вакуум ще се задълбочава в следващите 1-3 години и ще обезцени всичко-имоти,земи,борса и т.н.
заплатите в бг също ще се сринат.
задава се дефлационен процес....а при такъв и високи лихви-иде буря и то голяма.
хем парите ще поскъпват,хем правителството няма да може да им подейства с намаляне на лихвите.
с други думи-поскъпването ще се от една страна заради световните дефлационни процеси,от друга страна заради паричния вакуум,който се задава в бг и от трета страна заради високите лихви.
само едното от трите е достатъчно опасно за икономиката,а трите наведнъж-самоубийство.
в сащ и ЕС вече се борят-печатят пари,както и смъкват лихвите.бг не може да развивеа такава политика,защото валутата ни е неконвентируема,отдерлно сме в борд и накрая държавата е задлъжняла до ушите и не може да разшири паричната маса.
задава се не буря,а ураган.
има голяма вероятност цените на имотите да паднат дори и под нивата на кризата по време на виденов.
по времето на виденов имаше повече българи в българия,отделно не бяха задлъжнели и на трето място нямаше презастрояване.
сега,освен по голяма криза от по виденово време,има и презастрояване,както и намаляло население.
така ще се обезмислят пазарните норми,че не 300 евро може да е средната цена в софето,ами и до 100 евро може да стане.
300 евро цена ще достигнете още другата зима.аз преди очаквах тази цена да се достигне за няколко години,но бг се срива с по бързи темпове,отколкото и аз предполагах.
ПАЗЕТЕ СИ КЕША!!!!!!



Тема Re: За коя банка говориш?нови [re: acen1975] Отговор на мнението
Автор chica_fresa ()
Публикувано11.12.08 12:41



Не съм напълно съгласна с 1-2 детайла от поста ти, но евалата, че си си направил труда да напишеш такива пространни обяснения.

Въпросът е колко от четящите разбраха кога, как и че описаните от теб неща ще се отразят директно върху живота им. И все пак, дори и да не са разбрали нищо, ако следват съвета ти пак ще са добре (доколкото това изобщо е възможно в една такава ситуация).






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.