Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:40 20.06.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Изтеглихте ли депозитите си? Отговор на мнението
Авторcryo (Нерегистриран)
Публикувано10.12.08 18:49



Не че нещо, ама напоследък се говори за дефлация

По темата - изтеглих всички влогове, па нека губя от лихва. Аз в този филм вече съм участвал и сега мисля да съм този с пуканките и лимонатата на балкона.
А това, че ми се наложи да обиколя 3 клона за да успея да си изтегля единият влог на падеж, защото не успяваха да ми съберат парите - не го коментирам.



Тема Re: Изтеглихте ли депозитите си?нови [re: cryo] Отговор на мнението
Автор Бeзkoмпpoмиcнa ()
Публикувано10.12.08 19:10



Аз, понеже съм теглила кредит, чакам банката дето ме кредитира - да фалира, ... шефката на клона вече абдикира





Тема Re: Изтеглихте ли депозитите си?нови [re: Бeзkoмпpoмиcнa] Отговор на мнението
Автор sandrus (приятел)
Публикувано10.12.08 23:00



Няма да ти се размине,спокооо.....


Ще върнеш всичко до стотинка



Тема Re: Изтеглихте ли депозитите си?нови [re: cryo] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано11.12.08 08:12



И къде ги държиш тези влогове? В сейф?

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: Изтеглихте ли депозитите си?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано11.12.08 08:49



Под дюшека.





Тема Re: Изтеглихте ли депозитите си?нови [re: wasted_youth] Отговор на мнението
АвторNikos Bertis (Нерегистриран)
Публикувано11.12.08 09:35



Бре кога имахте време да спестите





Тема В буркани, закопани в дворанови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Автор comprehension (непознат )
Публикувано11.12.08 09:42



В каква ли валута?

Това момче много ще да се е объркало, щом очаква дефлация.


Плагиатствано от друг клуб

--------------------------------------------------------------------------------------

Седял си един цар в тронната зала и чул през прозореца викове: "Айде на хубавите ябълки-и-и-и!"

Погледнал - един старец с каруца продава ябълки, а наоколо - тълпа купувачи.

Прияли му се и на царя от плодовете, викнал първия министър и рекъл: "На ти пет жълтици, бягай да ми купиш ябълки."

Първият министър викнал последния министър и му рекъл: "На ти четири жълтици, бягай да купиш ябълки."

Последният министър викнал церемониалмайстора и му рекъл: "На ти три жълтици, бягай да купиш ябълки."

Церемониалмайсторът викнал шефа на стражата и рекъл: "На ти две жълтици, бягай да купиш ябълки."

Шефът на стражата викнал един стражар и рекъл: "На ти една жълтица, бягай да купиш ябълки."

Стражарят излязъл и спипал стареца за яката: "Хей, какво си се развикал? Тука хан ли е или царски дворец? Марш оттук, ябълките се конфискуват."

Върнал се стражарят и рекъл: "Ето, шефе, добра далавера. За една жълтица - половин каруца ябълки."

Шефът отишъл при церемониалмайстора: "Ето, значи, за две жълтици един чувал ябълки."

Церемониалмайсторът отишъл при последния министър: "Ето, за три жълтици една торба ябълки."

Последният министър отишъл при първия министър: "Ето, за четири жълтици половин торба ябълки. Какво да се прави, началство, инфлация."

Първият министър се явил при царя: "Ето, ваше величество, както заръчахте - заповядайте пет ябълки."

Седи царят в тронната зала и мисли: "Пет ябълки - пет жълтици. Една ябълка - една жълтица. И народът ще се скъса да купува. НА ТОЯ НАРОД ТРЯБВА ДА МУ СЕ ВДИГНАТ ДАНЪЦИТЕ!"



Тема За коя банка говориш?нови [re: cryo] Отговор на мнението
Автор comprehension (непознат )
Публикувано11.12.08 09:46



А това, че ми се наложи да обиколя 3 клона за да успея да си изтегля единият влог на падеж, защото не успяваха да ми съберат парите - не го коментирам.




Тема Re: За коя банка говориш?нови [re: comprehension] Отговор на мнението
Авторacen1975 (Нерегистриран)
Публикувано11.12.08 10:48



най добрата инвестиция в момента е кеш в долари.
скоро ще стане време да се влиза в американски акции.в момента има компании,на които илда в доходността им е между 5 и 10%.
с други думи-спрямо сегашната цена,раздаващия дивидент е между 5 и 10%.
грийнбул-на БФБ-още много има да пада-тепърва ще има фалирали компании.
отделно на БФБ няма компании,които да раздават дивидент-с други думи,мажоритарите са ограбили миноритарите.едните живеят на гърба на компаниите си,а използват средствата на другите,без да им плащат.
тва значи,че таква компании не могат да просъществуват дълго.
Дивале,има проблем с компании,които се занимават с алтърнатив енержи-проблема е,че се пукна къмодити балона и вече е неадекватно инвестирането в тях,защото трябва да са тежко субсидирани,поради неконкурентноспособността им при цени от 40$ на барел петрол.
петрола е тръгнал към 30$,може и шпо долу.поне до края на февруари няма да се качва-може да държи тези нива,или да продължава да пада,но няма да се качва според мен.тва значи-смърт за алтернативните енергии.
през 70-те години в сащ,когато петрола стига до 70 долара,в следствие на това се появяват много подобни компании,но след като пада,всички зарязват този бизнес.
има голям шанс това да се повтори.
в бг не трябва да се инвестира в нищо-равно е на самоубийство в момента.
ще се получи паричен вакуум и парите ще са най скъпото,а всичко останало ще пада.вече дори е почнало-чувства се затягането,щом банките са спрели да раздават ,а искров намаля задължителните резерви.
това е само началото,паричния вакуум ще се задълбочава в следващите 1-3 години и ще обезцени всичко-имоти,земи,борса и т.н.
заплатите в бг също ще се сринат.
задава се дефлационен процес....а при такъв и високи лихви-иде буря и то голяма.
хем парите ще поскъпват,хем правителството няма да може да им подейства с намаляне на лихвите.
с други думи-поскъпването ще се от една страна заради световните дефлационни процеси,от друга страна заради паричния вакуум,който се задава в бг и от трета страна заради високите лихви.
само едното от трите е достатъчно опасно за икономиката,а трите наведнъж-самоубийство.
в сащ и ЕС вече се борят-печатят пари,както и смъкват лихвите.бг не може да развивеа такава политика,защото валутата ни е неконвентируема,отдерлно сме в борд и накрая държавата е задлъжняла до ушите и не може да разшири паричната маса.
задава се не буря,а ураган.
има голяма вероятност цените на имотите да паднат дори и под нивата на кризата по време на виденов.
по времето на виденов имаше повече българи в българия,отделно не бяха задлъжнели и на трето място нямаше презастрояване.
сега,освен по голяма криза от по виденово време,има и презастрояване,както и намаляло население.
така ще се обезмислят пазарните норми,че не 300 евро може да е средната цена в софето,ами и до 100 евро може да стане.
300 евро цена ще достигнете още другата зима.аз преди очаквах тази цена да се достигне за няколко години,но бг се срива с по бързи темпове,отколкото и аз предполагах.
ПАЗЕТЕ СИ КЕША!!!!!!



Тема Re: За коя банка говориш?нови [re: acen1975] Отговор на мнението
Автор chica_fresa ()
Публикувано11.12.08 12:41



Не съм напълно съгласна с 1-2 детайла от поста ти, но евалата, че си си направил труда да напишеш такива пространни обяснения.

Въпросът е колко от четящите разбраха кога, как и че описаните от теб неща ще се отразят директно върху живота им. И все пак, дори и да не са разбрали нищо, ако следват съвета ти пак ще са добре (доколкото това изобщо е възможно в една такава ситуация).





Тема Re: За коя банка говориш?нови [re: chica_fresa] Отговор на мнението
Авторpatron (Нерегистриран)
Публикувано11.12.08 12:51



отивай да готвиш,не ни се прави на икономист



Тема Ммммм,нови [re: acen1975] Отговор на мнението
Автор jamie (градинар)
Публикувано11.12.08 14:30



подаръче ?



Инак пишеш интересно. Генерално не съм съгласен с теб - според мен долара е спекулативно висок заради очакванията към Обама (аз залагам на това те да не се оправдаят).

Притеснява ме друго - прекалено често казваш "буря" и "самоубийство". Никъде не видях да коментираш факторите "масова психоза", "паника", "измама", "внушения от масмедиите" (това на линка е интересна илюстрация).
Според мен психологическите процеси ще изпреварят икономическите и ще доминират над тях.

ПП: С онова за кеша съм напълно съгласен! Бих добавил - вземете кредит навреме...




Тема Re: Изтеглихте ли депозитите си?нови [re: Nikos Bertis] Отговор на мнението
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано11.12.08 15:01



Че кой е спестил? Аз не, аз си ги харча.

Предположих само авторът на темата къде ги държи.



Тема Re: Ммммм,нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано11.12.08 15:26



да вземеш кредит при очаквана дефлация?

верно си е значи - по-тъпо говедо от икономист нема... баси лумпените..



Тема Re: За коя банка говориш?нови [re: comprehension] Отговор на мнението
Авторcryo (Нерегистриран)
Публикувано11.12.08 16:35



Става въпрос за ДСК, в 3 клона бях докато ми съберат 48,000 евро / на падеж !!!/
и сега са в юс трежърис, тъпо ама помнп 96-97ма



Тема Re: За коя банка говориш?нови [re: patron] Отговор на мнението
Автор chica_fresa ()
Публикувано11.12.08 19:37



Какво говориш?!

Аз не мога да правя такива неща. Готвенето е твърде сложно за глупави Барбита като мене.

И все пак нещастници като тебе не могат да ми стъпят и на малкото пръстче.



Тема При дефлациянови [re: :)] Отговор на мнението
Автор jamie (градинар)
Публикувано11.12.08 23:17



примерно 20% и спад на имотите 50% - би ли го повторил моля ?






Тема Алллоу, аз съм простосмъртен, обикновен човек, инжнови [re: acen1975] Отговор на мнението
Автор comprehension (непознат )
Публикувано12.12.08 08:34



енер и недей да ми приказваш такива високопарни слова, защото ще ме хване облитерацията и ще взема да кавитирам!

Кой ще влиза в американски акции?
Какво е илда? Гугъл-а ми дава всичко друго, но не и икономически термин.
Какво е грийнбул? Гугъл-а ми дава всичко друго, но не и икономически термин.
Какво е Дивале? Гугъл-а ми дава всичко друго, но не и икономически термин.
Какво е къмодити? Гугъл-а ми дава всичко друго, но не и икономически термин.

...............................

И по-нататък си чети простотиите сам! Нямам нерви да си губя времето с американските ти провокации!!!

Щом казваш, че ще има дефлация (падане на цените), значи си ебавайте мамата икономическа, на мен ще ми е добре!



Тема 48 000 € в US трезор ??? Ми, честито!!!нови [re: cryo] Отговор на мнението
Автор comprehension (непознат )
Публикувано12.12.08 08:48



И аз помня 96-97. Тогава моите спестявания (по съветите на "специалисти") ги обърнах в долари, после долара си бамаата, останах без спестявания и оттогава не пестя, а ям, пия и се веселя!

Наздраве!

Какво е това: "на падеж"?



Тема Re: При дефлациянови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано12.12.08 17:14



мхм, и тва на боб ли като хвърляше го виде, щото звучи като голема глупост, още повече, че и не казваш кое и кога и за колко дълго. (освен че е малоумие)
то колкот "специалисти"-икономисти, толкоз мнения, ма ни един не целна за кризата, що ми се чини и сега ни един нема да целне.





Тема Re: Не ми убивай ...нови [re: sandrus] Отговор на мнението
Автор Бeзkoмпpoмиcнa ()
Публикувано12.12.08 19:22



НАДЕЖДАТА





Тема Соянови [re: :)] Отговор на мнението
Автор jamie (градинар)
Публикувано12.12.08 23:03



беше тоя път, от червената


Има и други глупости от не-точно-икономически характер, при това не са от вчера (като икономически балони примерно).
Щом искаш идея от време - да сложим за начало ориентир 1 година. Има време и за втора, нищо не се знае.

Ти какво би направил, в какви рамки и какъв период от време?




Тема Дефлацията дойденови [re: cryo] Отговор на мнението
Авторcтaтиcтиk (Нерегистриран)
Публикувано13.12.08 11:16



От Националния статистически институт обявиха, че през ноември се отчита понижение на индекса на потребителските цени с 0.1%. Това означава, че през месеца има отрицателна инфлация или дефлация от 0.1%.

От началото на годината поскъпването е 8.0%, а за едногодишен период 9.1%, поясняват от НСИ. 2007 г.

Отрицателна инфлация през тази година се отчита за втори път, като през юни имаше намаление на цените с 0.2%.





Тема Re: Соянови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано13.12.08 20:04



елементарен въпрос ли не можеш да отговориш - откъде ги извличаш тези цифри? щото имотния балон разни прогнозират да се спука от 2005 насам, че и все за след 2-3 месеца говорят.

например - за какви имоти говориш, за какво строителство, за какви райони? щото има огромни разлики, дори само в самата софия! или да хванем така да си плямпаме общи приказки.
тва за дефлацията от 20% е много смешно... признавам!



Тема По-скоро нямамнови [re: :)] Отговор на мнението
Автор jamie (градинар)
Публикувано13.12.08 21:47



кристално кълбо - затова ти гадая мислите на ... соя


Не се занимавам с анализи и прогнози. Дадох пример - щом ти е трудно да го схванеш, посмей се и отмини

ПП: Плямпаме общи приказки естествено, 1. това е клуб 2. не е дори Финанси и 3. и Недвижими имоти не е.




Тема Re: Ако имаш желание да се изкажешнови [re: :)] Отговор на мнението
Автор chica_fresa ()
Публикувано14.12.08 00:19



по въпроса - просто го направи.



Аз лично също не разбрах съвета на jamie да вземаме кредити, но той поне каза нещо.



Тема Хм,нови [re: chica_fresa] Отговор на мнението
Автор jamie (градинар)
Публикувано14.12.08 01:11



съвета ми определено не е насочен към теб, мисля че сме в различни държави (и реалности).
Но благодаря за подкрепата - ако е такава.






Тема Re: Хм,нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор chica_fresa ()
Публикувано14.12.08 02:26



Е, както казах ти поне каза нещо, зае някакво становище.

Събеседника ти вече 3 дена го чета и нищо. Подканям го да се изкаже, защото много ме заинтересува с това си изречение: ма ни един не целна за кризата, що ми се чини и сега ни един нема да целне.





Тема Re: Ако имаш желание да се изкажешнови [re: chica_fresa] Отговор на мнението
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано17.12.08 12:31



човекът бил давал съвети, рърш ли, и едновременно с това си плямпал общи приказки (сам ги каза и двете неща по-горе), на мен това ми се искаше да чуя 0 един тъпак да си признае, че е тъпак, нищо повече.





Тема Re: Хм,нови [re: chica_fresa] Отговор на мнението
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано17.12.08 12:35



dobre, kato за тебе ще го кажа по-простичко - не съм видял анализатор, до сега, да е успял да даде точни прогнози, за каквото и да е - въпреки, че претендират. ;) пък джейми беше дал/а дори и цифри. кво друго да ти кажа...
добре, да прескочим цифрите, да обърнем внимание само на тренда - че имотите ще се сринат по-бързо от покачването на цените на кредитите (неговото 20 срещу 50). дори само за това не е сигурен, ама дава "съвети". ей тва ми беше смешното. ти като взимаш такива съвети - бегай да теглиш кредит, щот при дефлация се теглело кредит.





Тема Нещата са прости.нови [re: :)] Отговор на мнението
Автор jamie (градинар)
Публикувано17.12.08 16:46



Аз изказвам свое мнение. Ти - не.
Аз не те нарекох "тъпак". Ти мен - да.




Тема Re: Хм,нови [re: :)] Отговор на мнението
Автор chica_fresa ()
Публикувано19.12.08 00:52



Разбира се, че никой не може да даде точни прогнози. И винаги е било така.



Всеки се оправя сам. Съвети няма, когато става дума за пари - не даваш и не приемаш.

Казали са го още миналия век:
I trade on my own information and follow my own methods. And I am only right when I make money. Sooner or later the market would offer me an opportunity... etc.



Тема Мина само седмица.нови [re: :)] Отговор на мнението
Автор jamie (градинар)
Публикувано19.12.08 10:14



"според мен долара е спекулативно висок заради очакванията към Обама (аз залагам на това те да не се оправдаят)"




ПП: Само си говорим, не правим прогнози. Сега... ще си признаеш ли ?


Редактирано от jamie на 19.12.08 10:14.



Тема Re: Мина само седмица.нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор chica_fresa ()
Публикувано20.12.08 00:48



Остава да предвидиш кога и до какви нива ще падне и ще имаме прогноза.





Тема За целтанови [re: chica_fresa] Отговор на мнението
Автор jamie (градинар)
Публикувано20.12.08 10:45



трябва боб, лещата я сготвих вече


А и ти още малко и ще ме наемеш, не ми се поема подобен риск

Лесна е моята - и да сгреша, голяма работа. Нямам си титли, нямам си звания, както се казва - късмета на начинаещия хихихихи!
Виж, друго си е да си финансов съветник с авторитет, да те цитират в пресата и хоп - да се окаже че прогнозите ти 5 пари не струват.

ПП: Интересно ми е как в момента се възприема просенето на дребни суми по Интернет от страна на новия американски президент. И как това би се отразило на рейтинга му - а оттам на все същите дъвкани и предъвквани очаквания в дългосрочен план да се справи с кризата. Ако се провали (както честно казано смятам че ще стане) - тепърва ни чакат много весели 6 месеца.




Тема Re: За целтанови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор chica_fresa ()
Публикувано20.12.08 16:23



Исках само да кажа, че изказването ти "според мен долара е спекулативно висок заради очакванията към Обама (аз залагам на това те да не се оправдаят)" не беше точна прогноза, защото изобщо не беше прогноза. Ти сам го каза тук само си говорим, не правим прогнози.

И с боб или леща аз съм наясно, че ти не можеш да дадеш прогноза, а какво остава за точна прогноза.



Всъщност никой не може, няма такова нещо. Дори и професионални анализатори на маркета няма да го направят, но те ще обяснят доста по-детайлно от теб движението на долара и очакваните трендовете следващите седмици, месеци и т.н. Авторитета на тези хора се основава на това, колко често познават, а не колко пъти са се издънили. Най-грубо казано хората, чиито анализи се "слушат" се изказват само, когато са сигурни и познават в 6-7 от 10 случая, когато са били сигурни. Което обаче пак е в пъти повече от останалите.



Тема Да, разбира се.нови [re: chica_fresa] Отговор на мнението
Автор jamie (градинар)
Публикувано20.12.08 16:39



Определено просто си говорим клубно и се забавляваме.

Тези които се занимават професионално с това рискуват парите на клиента, не своите (друга от основните разлики). Но за авторитета съм съгласен също, "познават" добре. Дали е в пъти спрямо останалите...не знам как се измерва

Но пък щом това им е работата - приемам и така да е редно.

"Всъщност никой не може, няма такова нещо" - аз мисля че всъщност може, понеже случайни трендове няма. "професионални анализатори на маркета няма да го направят" точно те ще го направят (и го правят), това че са способни да обяснят и предвидят доказва твърдението ми в предходното изречение. В крайна сметка дали с много обяснения или с малко - решаваща е степента им на правилна преценка и прогнозиране...какво ще кажеш да си поиграем в клуба на такава игра?




Тема Re: Да, разбира се.нови [re: jamie] Отговор на мнението
Автор chica_fresa ()
Публикувано20.12.08 17:47



Трендове, анализи на маркета и конкретни прогнози са различни неща. Дали една прогноза е точна само времето ще покаже, времето, което някой е задал - например: следващия петък до затварянето на маркетa долара ще падне/се качи до това ниво спрямо еврото.

You can’t tell till you bet.



И това е игра, която играеш винаги сам.



Тема Re: Да, разбира се.нови [re: chica_fresa] Отговор на мнението
Автор krispus (ex)
Публикувано21.12.08 19:37



Хе-хе колко му е да даваш прогнози без да даваш пари,а някои дори получават за прогнози пари-та ето ви моята за евро-долар....
19 12 08-1,3921 понед.-вторник1,3720-40,от сряда до петък1,4140-1,4240




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.