Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:00 29.06.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Една потърпевшанови Отговор на мнението
АвторKeйт (Нерегистриран)
Публикувано04.06.08 23:16



Дъщеря ми ми каза неотдавна: "Пичка ти лелина!". Много съм разстроена. Бащата си би камшика още когато детето беше на 3 годинки. Никой не ме е питал как съм я гледала, а липсата на твърда мъжка ръка явно си казва думата. Най-лошото е, че стъписвайки се от обидата, не можах да извадя ответа реакция и тя си излезе от стаята като победител. Оттогава е с вирнат нос и пораснало самочувстие, а аз все се укорявам, че шамарът е закъснял и че контролът ми се изплъзва. Скарахме се за една екскурзия с класа, на която не я пуснах, защото й предстоеше кандидатстване в елитна гимназия. С приятелят ми умуваме какво да правим, но той е доста по-млад от мен, няма деца и си мисли, че такова поведение е нормално за тинейджърка. За мен мога да кажа, че не съм си позволявала псувни към родителите ми освен наум. Много съм объркана и просто не знам какво да правя. Ако може зрелите мъже да ме посъветват как да й свия юздите (сармите)...



Тема Re: Една потърпевшанови [re: Keйт] Отговор на мнението
Автор zlodeika (eнтусиаст)
Публикувано05.06.08 08:05



Не допускай да ти се качи на главата.Приятелки е добре,но с мярка,защото родителят трябва да има авторитет пред детето си.Не може да те възприема за равна.
И не е нормално Момиченце да употребява такива думи.Незнам.Пробвай с някакво наказание(може би вече е късно щом си изчакала).Нещо леко,което да не се наложи да отмениш.И не е лошо да покажеш,че това те е обидило.Или да не и говориш малко.
И със сигурност,койлоко и да ти е обидно намери сили да поговориш с нея за това кое и докъде е допустимо.Стискам ти палци.Не е лесно да се възпитават деца.


Мина тук една злодейка...


Тема Re: Една потърпевшанови [re: Keйт] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано05.06.08 08:12



Просто следващият път, когато ти поиска пари за нещо и кажи "Пичка ти лелина!" и се врътни в другата посока.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: Една потърпевшанови [re: Keйт] Отговор на мнението
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано05.06.08 09:12



наказанията за слаб успех или други провинения са от рода на едноседмичен бан за компютъра - сменям паролата, или откачам антената на телевизора в детската стая ... това са радикални мерки и досега не ми се е налагало често да ги прилагам

And if the band youre in starts playing different tunes ...


Тема Re: Една потърпевшанови [re: Keйт] Отговор на мнението
АвторBиkтop (Нерегистриран)
Публикувано05.06.08 23:39



Подходи с акъл и твърд инат, на който и магаре да ти завиди...

Навремето (като беше кризата) сестра ми се беше разхайтила доста, беше се събрала с лоша компания и искаше да си прави татуировки. Баща ми естественно и забрани и каза че докато я издържа тя татуировка няма да си прави. Стана скандал и тя го нарече 'пръч непрокопсан'. Тогава той и каза, че за да разбере как се прокопсва ще и се наложи да си изкарва парите сама - за дрехи, храна (25% от дневните семейни разходи за храна), 25% от месечните текущи разходи, само наем не и иска... обеща и че ако накрая и останат достатъчно пари може да си прави татуировки където поиска. Майка ми се опита да я защити ама баща ми бързо я неутрализира.

Та сестрата цяло лято работеше в един фармацефтичен склад - уж беше лесно за прилични пари а пък първия месец не и платиха защото беше виновна за унищожена стока - заради кризата надницата и се обезценяваш по-бързо от колкото можеше да я заработи, а работеше като вол. Рано сутрин баща ми я караше на работа вечер я вземаше на здрачеряване - всеки ден до 14 Септември. Заради работата приятелите и спряха да я търсят и тя видя колко държат на нея... Урока явно и подейства добре защото онова лято се промени коренно и все още си пази ония 62 (стари) лева които успя да спести, но така и не и стигнаха за татуировка...

Та дай и някакъв тежък урок - лято се задава нека осъзнае, че 'пичка и лелина' заслужава малко уважение и ако иска да се вее по екскурзии трябва първо да види как се изкарват пари за такива неща. Намери и работа където трудно ще успява да си заработи надницата, а ще работи много... а ти не омеквай докато я гледаш през какво минава - това е супер важно иначе проваляш целия ефект.



Тема Re: Една потърпевшанови [re: Keйт] Отговор на мнението
Авторбeнитo (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 00:37



Престори се на дърво и чистосърдечно я попитай какво значи "пичка ти лелина". Дъщеря ти доста ще се затрудни в обяснението. А ако се опита да обърне нещата на майтап, сложи секретна брава на кухнята, и надпис- "кухнята на пичката. вход за външни лица- забранен".



Тема Re: Изяснете, ако моженови [re: бeнитo] Отговор на мнението
АвторBъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 08:25



Какво точно означава изразът: "Пичка ти лелина", защото разсъждавах и нямам съвсем ясен отговор. Различно звучи от "П.. ти майна", там е ясно, че към точно определен субект се отнася. Пък тази чужда лелина собственост каква връзка има с мамината? Сериозно питам и не желая да засягам по никакъв начин авторката на темата. Някои от съветите и на мен ми харесват като възпитателен метод.



Тема Re: Изяснете, ако моженови [re: Bъпpoc] Отговор на мнението
Автор***** (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 12:48



Пичка на сръбски означава пу*ка... сещаш ли се за филма Underground - в тоя филм главния герой често се обръщаше към хората с които не е съгласен с 'Иебем ти пичку матьрну' , май след тоя филма изразът набра чувствителна популярност в България...

В България пичка обикновенно се използва за млада пу*ка или за готина жена. Не знам лелина от къде идва ама ако те опътят на 'лелината ти' обикновенно се разбира да вървиш на майната си...



Тема много добронови [re: Bиkтop] Отговор на мнението
Авторcaн (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 17:17



измислено за възпитателен подход , но днес времената са по други ... сегашните младежи си намират работа за заплата дори по висока от тези на родителите си. Истина е, че авторитет се гради вече всеки ден ... докато преди и на стари лаври можеше да се кара пък и при обществения ред възрастните си бяха на почит ...а пък сега възпитанието стана сложно...нещо като естествен подбор я караме



Тема Re: много добро [re: caн] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано06.06.08 17:50



Да си намери, бе. Няма лошо да взима и три пъти повече от мен. Пак ще разбере как се печелят, щото никой няма да му ги подари.



Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.