Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:07 27.04.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Харесах си невероятна кухня!!!нови Отговор на мнението
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано12.05.08 18:56



7хил лв.

Обаче е Пирфектна.
Всъщност какво искам да попитам - каква е разликата МДФ, ПДЧ и каквото там също така кое от двете е по-добре да си вземе човек? За какво трябва да се внимава и каквито и други съвети да имате.



Тема Re: Харесах си невероятна кухня!!!нови [re: XищниK] Отговор на мнението
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано12.05.08 19:41



И двете са пресовани дървени частици.С МДФ има по добри форми,но е по лека.На мен в хола мебелите са ми от МДФ,а в кухнята от ПДЧ.За 4 г не са мръднали,но нямам деца и кучета.
Много са важни пантите.Трябва да имат много лек ход.Също и пасването на вратите,за да не влиза прах.
А за 7000 лв .какво вклюва?
Печката задължително да е с керамичен плот,пералнята поне на 1200 об./мин,мелница за отпадъци и т.н.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Харесах си невероятна кухня!!!нови [re: XищниK] Отговор на мнението
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано14.05.08 11:59



Кухнята ми е от ПДЧ. Супер е. Разликата м/у ПДЧ и МДФ е само във вратичките. Иначе гърба, страниците, рафтовете са от ПДЧ. Мисля, че разликата в цената не си струва само заради едни вратички.
Като имаш предвид кухня за 7 хил., това включва ли мивка, ел. уреди или само шкафове?

Държавата България - невъзможни неща няма!


Тема Re: Харесах си невероятна кухня!!!нови [re: femina] Отговор на мнението
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано14.05.08 18:52



С уредите и мивките - Някакви немски специални - 8хил.лв, знам че е много ама човек като се влюби не мисли.

Само шкафове, витрини - 5хил.
Иначе трябва да проуча аз въпроса и да питам специалист ако е само това разликата защо са толкова по-скъпи.
А междудругото аз за Бош се замислям фурна и плот - те подходящи ли са или е по-добре АЕГ(Електролукс) кое е най-доброто всъщност?



Тема Re: Харесах си невероятна кухня!!!нови [re: XищниK] Отговор на мнението
Авторi (Нерегистриран)
Публикувано14.05.08 21:19



mdf с лаково покритие и немски обков. Относно ел. уредите - Bosch, но не залагай толкова на марката, а на функциите им.



Тема Re: Харесах си невероятна кухня!!!нови [re: XищниK] Отговор на мнението
АвторИвaнa (Нерегистриран)
Публикувано14.05.08 22:55



Моля, кажи къде я хареса тази куФня, щото съм засилила мойто мУж да правиме нова куФня, но...по- такава....Та, много ми се иска да видя всякакви варианти. Не си ли я снимал?





Тема Re: Харесах си невероятна кухня!!!нови [re: XищниK] Отговор на мнението
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано15.05.08 12:12



Печки, котлони, аспиратор са ми на Фабер и Нарди. Бачкат си, нищо им няма. Предишните бяха Индезит. Също нямаше проблем. Доста парички ми се виждат твоите. Защо не се разходиш още по магазините? Можеш да се влюбиш в нещо по-евтино.

Държавата България - невъзможни неща няма!


Тема Не думай:)нови [re: XищниK] Отговор на мнението
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано15.05.08 20:35



Има ли значение каква е разликата?!

Ти я харесваш само защото е 7 000 лвА и ще редиш музей, а не дом.....явно За да питаш колко струва, трябва да ни уведомиш и колко модула има, с каква витрина е..изобщо да направим едно обширно споделяне

На чешмата видях едно дете да пие от шепите си ...... захвърлих чашата.

Тема Re: Харесах си невероятна кухня!!! [re: XищниK] Отговор на мнението
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано16.05.08 18:13



МДФ е по-добре, защото ламинопокритието му генерално е по-дебело и съответно не се люпи, бели и драска толкова лесно. Но това е по принцип. Зависи кой ти е производителя. ПДЧ не е зле, плоскостите са от по реномиран ази производител.

7 хиляди нищо не говорят докато не кажеш някакви размери, има ли стъкло и т.н. ПО принцип за 5-6 бона се взимат към 5 линейни метра с мдф, с приличен плот, 60см горни шкафчета (л=3м). С немски крепежни и пантови елементи. Но без аксесоари и глезотийки.
Аз съм на мнение, че в кухнята както и в живота е важен балансът. Ябълки с ябълки и портокали с портокали. Уредите - аег и бош са прекалено скъпи за цената на твоята кухня. Ниските им ценово модели пък не струват спрямо качествата на техните конкуренти. И все пак трябва да кажеш дали уредите да са вградени или не.
Специално за печките, хладилниците и микровълновите, от един момент нататък разликата е само в цената. Горение и някой неща от уърлпуул и електролукс са много добре балансирани. Ако имаш възможност да си намериш бауматик още по-добре. Но разбира се ако искаш показност, то въпроса е безмислен. Аз лично смятам, че 70/30 +5% за мебели спрямо уреди е идеален баланс в крайната цена. Тоест в твоя случай повече от 3200 за уреди (печка, котлони - ако имаш газ по-добре, мв, миялна, окачен абсорбатор и хладилник) са безмислено похарчени пари.

Редактирано от Mишo Шaмapa на 16.05.08 18:18.



Тема Re: Харесах си невероятна кухня!!! [re: XищниK] Отговор на мнението
АвторMapчeлa5 (Нерегистриран)
Публикувано18.05.08 14:25



Въпреки,, че клубът е мъжки да споделя моят опит с кухня "Платан". Около 4.20 метра горни и 3 м. долни шкафове ми излезе 4.800 лв. като вратичките бяха МДФ вкл. обков,т.н. охлюви за задържане на отварящи се нагоре вратички, с отделение за подправки и бутилки. Двата долни шкафа са с широки чекмеджета, което е много удобно. Един долен ъглов шкаф със заоблена вратичка. Височината на горните шкафове е 72 см. и намирам, че стоят много добре и имат достатъчен обем. Проектът беше перфектен и проектанткато достатъчно търпелива да обясни и да го съобрази със всички мои изисквания. Точно след месец, ми я докараха и за три работни дни беше сглобена. По сглобяването сега имам съвсем малки забележки.Младежите, които монтираха шкафовете се съобразяваха с всичките ми претенции и справиха отлично, забележките са от това, че не бях наясно какво да искам. Хубавото на долните шкафове, че са на крачета около 12 см и лайсната отпред е подвижна, което ми позволи да поставя допълнително разклонители, така че да не се виждат грозни кабели. Да не забравя мивката платих отделно - около 500 лв беше Бланко с грапава повърхност. Не се драска и не остават следи от засъхнали капки вода.Що се отнася до уредите - не избрах вградени, защото често ги сменям. Пералната е под плот, предстои да я изнеса в мокро помещение и там ще поставя съдомиялна. Печката е с газови котлони, но електрическа фурна. Щом си намеря печка с газова фурна с вентилатор тази ще я продам. Смятам, че електроуредите са изчислени да работят добре най-много 5 години. Докато да сменям шкафове на 5 години ми се вижда твърде голямо усилие.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.