Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:05 28.09.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема климатицинови Отговор на мнението
Автортoплo (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 14:07



Здравейте!
Някой може ли да даде напътствия за домашни климатици? Кои марки са достатъчно надеждни? Кои са незаслужено скъпи? На кои фирми или магазини да се доверя?
Чувал съм, че Мицубиши са най-добрите, но много скъпи. След тях били Санио, значително по-евтини, но все пак далеч по-скъпи от "редовите" марки, които се продават примерно в Техномаркет или Технополис.
Заслужава ли си да се плати повече за едно външно тяло при два вътрешни климатика? Или единствената полза е спестяване на място?
Някой може ли да ме ориентира? Предварително благодаря!



Тема Re: климатици [re: тoплo] Отговор на мнението
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано21.05.08 14:33



Имаме Хитачи и Самсумг. От Хитачито сме доволни, но не и от Самсунга - много шумен, даде дефект още на втория месец. Много мои познати имат Мидея и до сега всички са доволни.

Държавата България - невъзможни неща няма!


Тема Re: климатицинови [re: тoплo] Отговор на мнението
Автор cлънчorлeд (узрял)
Публикувано22.05.08 12:07



1)Какъв климатик ти трябва?- инвертор/конвенционален
2)Какъв размер?-9/12...
Надеждни марки-Fuji,Fujitsu,Mitsubishi,Toshiba,Panasonic.
Не си заслужава да си купиш мулти-сплит система,защото може да ти излезе дори и по-скъпа от 2 единични климатика,само си спестяваш мястото от второто външно тяло.
Успех!



Welcome to the real world

Тема Re: климатицинови [re: тoплo] Отговор на мнението
Автор(Нерегистриран)
Публикувано22.05.08 20:02



Първо като избираш климатик гледай какъв им е коефициента СОР и ЕЕR, колкото по-големи са стойностите толкова по-добре, т.е. толкова по-икономичен ще ти е климатика. В момента на пазара най- добрия коефициент е към 5,1 мисля, но всичко над 4 е приемливо. Другото важно нещо е да разбереш какви са температурите при които работи климатика, доста неприятно е когато навън е -15-20 или +40 да се питаш "Абе мама му стара аз за кво ги купих тия климатици?" То това са и разликите между скъпите и евтините климатици де.

От скъпите марки препоръчвам - "Мицубиши", само че те са на два производителя Мицубиши Електрик и Мицубиши Хеви Индъстрис, общо взето няма значение на кои ще се спреш но май тези на Мицубиши Електрик са по-подходящи за домашно ползване. "Дайкин", много съм доволен от тях, имам 3 бройки в нас, единия е на 3 години вече и работи перфектно. "Фуджицу Дженерал", доколкото знам са държеливи но нямам наблюдения върху тях. "Тошиба", може-би най-добрите от всички, доколкото знам някой фирми дават 10 години гаранция на "Тошиба", при "Мицубиши" са 5 години а "Дайкин" са с 6 години.

От китайските единствено "Мидея" стават. Но при тях коефициента им е около 2,5-3. Иначе доколкото съм чувал са добре направени, вносителя следи много стриктно за монтажа и обслужването на климатика, макар че аз лично никога не бих си купил такъв.
Бягай далеч от "Нео", "Елит","ЛГ"...
"Самсунг" и "Панасоник" бяха добри климатици, предполагам че все още са добри някъде по света но не и тези които се внасят в българия. Техномаркет се изхитриха и почнаха да внасят тези марки от заводите им в китай и турция и като качество са на нивото на "Нео" и "Елит". Освен това доколкото знам за "Панасоник" за да ти важи 5 годишната гаранция всяка година викаш тези които са монтирали климатика да му правят профилактика. През първите 3 години се изразява в следното, поглеждане на климатика, и измърморване на нещо от сорта на "мммм, нов климатик, кво да му има...". За удоволствието си плащаш всеки път по 60 лв. Може да има и актуализация на цените напоследък не знам. Това ти оскъпява климатика с 300лв, което значи че спокойно можеш да си купиш по-скъп и по-добър модел на друга фирма.

Не си заслужава да слагаш мултисплит, дори и да ти излезе по-евтино от два отделни климатика, те не са толкова икономични и външното тяло се натоварва по един и същи начин независимо дали работи само едното или и двете вътрешни тела.

И не купувай климатик от Техномаркет, Технополис и други такива магазини, намери в интернет вносителя или някоя друга фирма дето продават марката и климатика който си харесал и го купи от тях. Ще си спестиш доста главоболия. Направи си проучване на цените в различните фирми, разликите за един и същ модел може да са до 200лв. Освен това при някой можеш да си спестиш ДДС-то ако не искаш фактура, и цената на монтажа варира между 150 до 250 лв на климатик. Нормално е ако купуваш повече от един да не плащаш монтаж. Поне на мен ми направиха такъв жест.

И общо взето добър климатик под 1500 лв няма да намериш.



Тема Re: климатицинови [re: тoплo] Отговор на мнението
Автор Cтaниcлaв! (Ачмонек)
Публикувано25.05.08 07:54



Здравей!

Ами то като се включат "разбирачите" такъв дебат ще настане, че най-накрая ще си тръгнеш я с Осака, я с Мидея



Няма да е лошо да кажеш какво основно ще правиш с този климатик - отопление, охлаждане...

Също така за какво помещение става дума..

После с колко пари си готов/готова да се разделиш...

На 3 места имаме 11 климатика. Мога да ти дам много ценни съвети, стига да отговориш на трите въпроса..

Малко информация в аванс:

- не залитай по инверторите. Дълго е да ти обяснявам защо, но ако държиш ще пиша...

- ако разполагаш с пари - Fujitsu, Mitsubishi, Daikin, Carrier. Последните трудно ще ги намериш и не са талкова скъпи колкото първите три марки.. Не купувай Panasonic - не са това, което искат да ги изкарат. Най-старият работещ климатик у нас е Fujitsu - 13 годишен конвенционален. За тези 13 години 1 път е допълван с фреон.

- ако не разполагаш с много пари, но държиш да имаш нещо качествено - Hyundai.

- презапаси се с мощност. Ако например помещението, което искаш да отоплиш или охладиш се нуждае от климатик с капацитет 9 BTU, сложи си 12 BTU машина. Ще ти изкара повече компресора. Ще имаш по-малки сметки за ток...


За финал - стъпвам само на свой собствен опит. Споделям това, което съм преживял.

Редактирано от Cтaниcлaв! на 25.05.08 07:55.



Тема Re: климатицинови [re: Cтaниcлaв!] Отговор на мнението
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано25.05.08 09:13



И LG е добра марка и не е скъпа.Наслагах в службата над 30 и няма жалби.И в къщи съм с такъв.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: климатицинови [re: Cтaниcлaв!] Отговор на мнението
Автортoплo (Нерегистриран)
Публикувано25.05.08 13:11



много благодаря за отговора!

искам климатиците да топлят и да охлаждат
по едни климатик в хола и в спалнята - около 20 кв.м. и 15 кв.м., респективно
общ бюджет от порядъка на 4,000 - максимум 5,000 лева



Тема Re: климатицинови [re: тoплo] Отговор на мнението
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано26.05.08 23:54



Станислав ти е отговорил много точно...
20 кв.м и 15 кв.м. са ти стаите?
Трябва даизчислиш в кубици колко са,не в квадрати и в зависимост от кубатурата да си ги купиш...
Успех!

Редактирано от Sarfa на 26.05.08 23:55.



Тема Re: климатицинови [re: Sarfa] Отговор на мнението
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано27.05.08 20:10



хуу де някой знае ли една цена за 2 тела мултисплит за 15х2.8 и 26х2.8, помещения, едно до друго заедно с монтажа?



Тема Re: климатицинови [re: тoплo] Отговор на мнението
Авторbb (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 19:28



Някой да може да препоръча читава фирма за монтаж. Да се грижат да запазят чистота при пробиването на отвора, да монтират читаво климатика и да скрият в кабелни канали тръбния път? Практиката показва, че изборът е само малкият дявол. След монтажа всичко е потоп, потънало в един пръст прах, ако въобще може да се изчисти от стената, грозна дупка и стъчащи бинтовани тръби. Подобна гледка виждам у всички познати, където са монтирали климатик.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.