Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:46 02.06.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Пирогов и Кланница 5нови Отговор на мнението
Автор Xoлдън (изморен кон)
Публикувано13.07.07 20:51



Много противоречиви чувста предизвика в мен стачката в Пирогов.От една страна там са ми спасили живота два пъти и после е кланницата.Преди операцията лежиш чисто гол при минусови температури с допълнително усложнение от грип.След това те оставят в собствените ти нечистотии като мърша,независимо че предвидливо имаш пари и си дал.Благоволението на санитарите го получаваш само срещу пари(а ако не си подготвен и нямаш си лежиш в лайната).Накрая те изписват,срещу рекет такса без документ.Оказва се , че дори лекуващия ти лекар (по документ)е бил в отпуск,докато си бил там.
Дори и да го има, го гониш все пак да ти даде рецепта какво да правиш сега.И той пише нещо на коляно.
Наистина са големи специалисти лекарите.Но до там.След това си мърша.
И в крайна сметка не одобрявам стачката.Ако всички тия наглички физиономии(някои ги разпознах) вземат по 10 000 лв. на месец нищо няма да се промени.
Съжалявам,ако съм засегнал някого,но съм минал през кланницата.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Пирогов и Кланница 5нови [re: Xoлдън] Отговор на мнението
Автор palatka (пристрастен)
Публикувано13.07.07 21:08



Съчувствам ти, друже! И съм напълно съгласна с теб. Детството ми премина в една друга болница. Но тогава не искаха пари като сега. Вече обясних на Господ, че ми писна и няма да ходя повече по болници. Дано да ме е разбрал...




Тема Re: Пирогов и Кланница 5 [re: palatka] Отговор на мнението
Автор arachnoid (некадърентурист)
Публикувано13.07.07 22:09



Навремето и аз бях доста болнав, до към 10 годишна възраст. Веднъж съм лежал за операция, поне 4 пъти за бронхит. Добре че бяха други времена и в болниците, или че просто бях малък за да преценя качеството на лечение. Надявам се никога да не ми се налага да лежа. В предишната фирма се случи да доставим готварска печка за една от реномираните болници в София. Като част от следпродажбеното обслужване техникът ни отиде на оглед след известно време и не можа да я познае, каза, че такова заклеясване от натрупана изгоряла мазнина и хранителни отпадъци не е виждал и в най-долнопробните хотели, които са купували от нас оборудване

А останалите кухненски уреди били още по-зле. Някои били залепнали за стената и пода. Говорим за уреди инокс. Какво ядат пациентите, не смея да мисля. Не мисля и че увеличаване на заплатите ще подобри положението на болните в България.



Тема Re: Пирогов и Кланница 5нови [re: Xoлдън] Отговор на мнението
Автор palatka (пристрастен)
Публикувано13.07.07 22:25



Ох, аз видях неща, които никой човек не бива да вижда... Не искам да съдя никого, но хаоса е тотален. А Хипократ се е скрил зад вратата и плаче.



Тема Re: Пирогов и Кланница 5нови [re: Xoлдън] Отговор на мнението
Автор esprit (zelenooka.....)
Публикувано14.07.07 01:27



И аз съм минала,макар,че бях на невръстни 10 години тогава,Честно да кажа от тогава условията не са мръднали.После видях и другата страна,лошите условия за работа,нервите,инфарктните състояния.не знам,стачката дали да одобрявам или не,ама поне да има оправят болницата,Лошо отношение не съм видяла и за мен и за детето,пари не са ми взимали.А и мъж ми като пострада при леко ПТП пак добро отношение видяхме и нито един лев да ни вземат.



Тема Re: Пирогов и Кланница 5нови [re: Xoлдън] Отговор на мнението
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано14.07.07 03:10



Стачката да ти е проблема, цялата ситуация в медицината ни е за опело!
Хубаво е, че някои най-после се решиха да потърсят друг начин да потърсят по-добри условия, а не със спасяване поеденично (особенно в стил изнудване на пациентите).
Реакции от типа - тия са некадърни и корумпирани НЕ помагат изобщо в такива случаи, най-малкото защото със сигурност не 100% са такива.

Welcome to the real world!




Тема Абсолютно съм съгласнанови [re: Mopфиyc] Отговор на мнението
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано14.07.07 07:47



Това, че дворът на Пирогов е пълен с Мерцедесите на "светилата", не значи, че всички са корумпирани. Е, тези, които не са корумпирани, имат право да искат по-високи заплати, защото работата им е наистина тежка, а и квалифицирана. И когато им вдигнат заплатите, тогава и ние ще имаме право да искаме от тях. Защото едно е да кажеш на твоя работник "бачкай, щото за твоето място чакат десет други и трима от тях сигурно са по-добри от теб", а друго е навън да не чака никой, щото половината медицински сестри, примерно, се преквалифицираха в козметички.
Работила съм в болница като рентгенов лаборант. Заплатата беше почти минимална. Правех снимки по цял ден, без минута почивка. Бях събрала границите на кръвното и ме болеше главата по цял ден. Така са всички там. Е, аз го правих само три месеца това и успях да остана некорумпирана и любезна с пациентите, но ако бях останала, не знам колко дълго щях да издържа.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.



Тема Re: Абсолютно съм съгласнанови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Автор Xoлдън (изморен кон)
Публикувано14.07.07 08:00



Аз не говоря ,че всички са корумпирани.Стига ти един калпав санитар на 24 часа и една сестра,която ти взима кръв с една игла за всички пациенти.
Нищо чудно да съм спинясал след последното ми посещание.


Но в живота си винаги съм имал един принцип.Първо дай,докажи,че си кадърен и работлив и след това искай.
Но никога не съм искал за себе си по-голяма заплата или повишение.Такъв ми е морала.Може и да е сбъркан.
Но на подчинените си винаги давах най големите възможни доходи.



Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Абсолютно съм съгласнанови [re: ПOЛУидиoтчeтo] Отговор на мнението
Автор palatka (пристрастен)
Публикувано14.07.07 08:28



Самата система е сбъркана, мила. Организацията е гола вода. Корупцията е бел кахър. Какво значи да засече рентгена при снимка!? И това 3 пъти един след друг. Така и не разбрах облъчиха ли ми детето. Те естествено казват че не. За белодробна снимка става въпрос. Системата е антихуманна. Защо тази стара техника не е изхвърлена. Защо се купуват западни боклуци втора употреба? Къде е модерната техника? Защо не се влагат пари където има нужда от тях? Аз ли да им купя рентгена за да ми снимат детето?



Тема Re: Пирогов и Кланница 5 [re: Mopфиyc] Отговор на мнението
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано14.07.07 09:28



Не вярвам нещо да постигнат. Самите медици не са единни. На ДжиПи-тата и частнопрактикуващите им дреме, те си докарват доходите, спешните случаи са пренасочени към Военна болница, там сещаш се, че стачки няма да има, ами ако се поувлекат в стачни действия, да не вземе да се окаже, че и без Пирогов можем. Иначе аз лично съм с добри впечатления от Пирогов, специално от "Детска травматология".

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.