Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:47 28.06.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Абе, умници! Тия триъгълници уж са еднакви по площ Отговор на мнението
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано27.06.07 09:33



ама нещо куца. Що тъй?



Редактирано от ASSASSlN на 27.06.07 09:35.



Тема Re: Абе, умници! Тия триъгълници уж са еднакви по площнови [re: ASSASSlN] Отговор на мнението
АвторPжeвckи (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 11:10



Ми едното не е триъгълник. Долното по-точно.



Тема Re: Абе, умници! Тия триъгълници уж са еднакви понови [re: ASSASSlN] Отговор на мнението
Авторbored (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 13:09



зрителна измама е товА



Тема Жокер!нови [re: bored] Отговор на мнението
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано27.06.07 14:46



Ржевски има право, ама само наполовина. Зрителна измама също е вярно. Ясно е, че има лъжа и измама някаква, но ясното обяснение го няма още.

Жокер:

Фибоначи.



Тема Re: Жокер!нови [re: ASSASSlN] Отговор на мнението
АвторPжeвckи (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 15:48



Е какво обяснение повече - долният "триъгълник" е бомбирал. Надул се е кат електролитен кондензатор на старо дъно.





Тема Е, па надул се е, я! Ама катетите на горния и дол-нови [re: Pжeвckи] Отговор на мнението
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано27.06.07 16:39



ния са равни, нали? Двата триъгълника са съставени от еднакви части, нали?

Долният като се е избомбил, горният що за стока е? Втори жокер:

Горният се е изкорубил! Интересно, че бомбирането си забелязал, но изкорубването - не! Аз реших загадката бързичко не защото съм много умен, а защото имам опит в тия неща.

Числата на Фибоначи! Две съседни числа от тази редица когато се делят помежду си се получават поразително близки резултати с други две числа от редицата, подложени на същото делене.





Тема Re: Абе, умници! Тия триъгълници уж са еднакви по площнови [re: ASSASSlN] Отговор на мнението
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано28.06.07 05:36



И без числа е видно, че сборните фигури само мязат на триъгълници, но хипотенузите на малките триъгълничета не образуват права линия... че да се получи хипотенуза на голям триъгълник.
Площа на големите фигури не е еднаква (само изглежда така - оптическа илюзия), за това остава дупката.
Забравил съм формулите за площ на неправилни многоъгълници за да го доказвам математически, трябва да го приемете на доверие



Welcome to the real world!



Тема Прощавай, но нещо, май, приказваме на различнинови [re: Mopфиyc] Отговор на мнението
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано28.06.07 07:58



езици.

"Фибоначи" казах на два пъти!

Прав си. Хипотенузите (на големите "триъгълници") НЕ са никакви хипотенузи, ама дай някакво математическо обяснение. Стига с тия илюзии!

Оптическа илюзия!?

Да, но не само това.



Тема сметни лицатанови [re: ASSASSlN] Отговор на мнението
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано29.06.07 08:40



на горния излиза с половин квадрат по-малко, на горния с половин квадрат повече. горния е хлътнал, долния е изпълкнал.
ако трябва да сме още по-точни - наклона на малкия триъгълник е 2/5 а на големия е 3/8 е на най-големия е 5/13. нито едно от тези не съвпада, за да е права линия.
сега кажи какво имаш предвид за числата на фибоначи.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM

Редактирано от zaphod на 29.06.07 08:43.



Тема Браво! Абе, човек, нали в "Математика" я бистрихменови [re: zaphod] Отговор на мнението
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано29.06.07 09:44



тази "мистерия". Вярно, че беше преди години. Числата на Фибоначи не може да не ги знаеш. Ако се заровиш из нет-а ще намериш удивителни приложения на тези числа.

1, 2, 3, 5, 8, 13, 21...

2/5=0,4
3/8=0,375
5/13=0,384

Близки са тангенсите на съответните ъгли. Дебелите линии замазват разликата. Ето ни "мистерия". И други подобни мистерии има измислени.

Но съм длъжен да се извиня за недоглеждането си по-горе. НЕ са две съседни числа от редицата, а през едно.

Има подобна загадка с един квадрат, ама не ми се търси сега. Квадрат 8х8=64 се "превръща" в правоъгълник 5х13=65.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.