Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:09 06.07.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Тема Как се псува американски президент ела да видиш внови [re: ABe] Отговор на мнението
Автор ASSASSlN (пристрастен)
Публикувано11.06.07 17:28



"Клуб за попържни". Айде. Най-после намерихме някакви допирни точки! Хайде, ела там, че да си премерим пишките в гъза на Буш.

Ей ся ша отида да й го туря в устата на Хилари - кандидатка за президент.



Тема Абе,, хвалипръцко! Разбрахме вече, че си голяманови [re: ABe] Отговор на мнението
Автор ASSASSlN (пристрастен)
Публикувано11.06.07 17:31



работа. Написах, че съм в клубовете от лятото на 1999. Само няколко бяха. Защо пек за моя сметка се правиш на интересен???



Тема Re: От село съм, да! Дойдох в София да ви ограмотя!нови [re: ASSASSlN] Отговор на мнението
Автор neverojatna (анаконда)
Публикувано11.06.07 17:37



уфффффф, верно бееееее, как можах да подценя компетентността ти по всички аграрни въпроси


пък що си дошъл в София да правиш калабалък, стой си у село - няма Буш, няма досадници, чистичко, агънца припкат по ливадките, картофки и доматки растат в градинките - идилия

тююююю, да му се не види, пак забраих главните букви, точките и сичките му там подробности, ма неам време сега

съвестта е като женската девственост - пречи

Тема Цитирашнови [re: ASSASSlN] Отговор на мнението
Автор ABe (разсеян)
Публикувано11.06.07 17:39



неправилно.

Аз казах: "Бах те в идиота".

Провери по-горе в темата и престани да влагаш диалектния си говор в цитацията.

Бих си спестил лекциите от теб. Дори да има проблем, за който бих могъл да те наема като консултант, не дай си боже анализатор, няма да го направя, защото не си ми приятен, а и едва ли си компетентен.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Редактирано от ABe на 11.06.07 17:52.



Тема ПС - Путьо Смотаннови [re: ABe] Отговор на мнението
Автор ASSASSlN (пристрастен)
Публикувано11.06.07 17:40



ПослеСлов. Това използвам. Може ли?

Еба ли им майката кой кога и как променя езика, бе да ви го начукам на езиковедите. Защо никъде не се обявяват тия работи. Еба ли ва у дрисльовците що са крийти. Ти да не си Владко Мурдаров? Ако си ти искам да те питам къде е ударението на името на паричната единица "евро".

Откога взеха да слагат точки на съкращенията и абревиатурите? Ти в кое Т.К.З.С. си? Аз съм в ТКЗС "Път към комунизма".



Тема Чекай, бре! КЪДЕ виждаш да съм писал, ченови [re: ABe] Отговор на мнението
Автор ASSASSlN (пристрастен)
Публикувано11.06.07 17:44



П.П. е ЕДИНСТВЕНО вярно изписване?

Ти съвсем се побърка. Грешка. Пиян си вече, лягай си



Тема Аз само отвреме-навреме идвам в София да ви огра-нови [re: neverojatna] Отговор на мнението
Автор ASSASSlN (пристрастен)
Публикувано11.06.07 17:52



мотявам. Чета си лекцийките и хич не ми пука дали някой ме слуша. Изпитвам студентите много лесно. Първо събирам книжките на тези, които са доволни и на тройки. Пускам ги да си ходят. После най-внезапно изненадвам останалите и пускам тия, които са доволни на четири.

С останалите сядаме на голяма маса в заведение, което те изберат, черпя ги по една лимонада и си приказваме.

Като се наприказваме, пиша петици и шестици и се прибирам на село.



Тема Ха така, хвана ми се на въдицата, лапнишараннови [re: ABe] Отговор на мнението
Автор ASSASSlN (пристрастен)
Публикувано11.06.07 17:54



Нарочно те цитирах грешно, та да си повториш тумите, които предизвикаха този стандал. Бах та в идЕота!



Тема Както...нови [re: ASSASSlN] Отговор на мнението
Автор ABe (разсеян)
Публикувано11.06.07 17:57



казах по-горе, си ми смешен в моментите, в които не си жалък.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!


Тема ПослеСлов?нови [re: ASSASSlN] Отговор на мнението
Автор ABe (разсеян)
Публикувано11.06.07 18:22



ако си достатъчно значим за българското културно-политическо развитие, може и да се приеме като обществено и езиково приета норма твоето съкращение.

За щастие, не си.

Езикът се развива непрекъснато. Всеки език се развива непрекъснато. Периодично се отбелязват с доклади от Института по бълг. език и литература и от съотв. катедри на СУ настъпилите промени в изговора и правописа в българския език, новосъздадените думи. Както и от граждански доклади. И се потвърждават от БАН. През определени периоди от време, все по-къси, се правят и доклади до Министерски съвет и предложения за езикови реформи.

Освен това медиите непрекъснато променят общественото възприятие за това кое е правилно или не като изговор и правопис, създават нови думички в българския език, не само защото измекяри като теб са допуснати до обществени средства за комуникация, но и защото действително има нужда от това.

Има и честотни езиково-статистически анализи за целта.

Аз самият, като преводач, за посл. 16-17 г. съм създал и въвел поне 90-100 чисто нови думички в българския език. И, понеже съм борец за чистотата на езика ни, т.е. "пурист"*, съм ги калкирал**, "превел", на бълг., а не съм ги траслитерирал*** само.

След това правителството решава има ли нужда от езикова реформа или не.
Въпрос на лобиране.

Давам ти пример: в англ. език се създават ежегодно м/у 3 600 и 4 000 нови думи.

Нашият език не е толкова популярен като англ., но и ние правим квото можем. Или правим нови думи по принципа на калкиране, или създаваме нови думи, или въвеждаме чуждици като "файл" или... дори "асасин".

___________________
* от лат. puro - чист
**калка - вид на взаимстване на думи и изрази от друг език чрез буквалното им превеждане. Обичайно става в книжния език, но често навлиза и в устния език. Например: думичката "влак" е калка. (от немски)
*** транслитерация - Ето ти пример: думата "file" се използва на български като "файл", а не като "папка" Не че "папка" е "чисто българска" дума, но поне се е утвърдила като отдавна ползвана чуждица. Не се въвеждат нови чуждици в езика.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Редактирано от ABe на 11.06.07 20:32.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.