Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:38 26.06.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема krawa краванови [re: ABe] Отговор на мнението
АвторAAA (Нерегистриран)
Публикувано02.05.07 14:06



първите крави видях на 21, тъи като се преместих нарочно от софия в .......(село на час път от софия) за да работя в ТКЗС
опознах"селяните". те вярно били хитри!
сега, почти 20 години по-късно(какво са 20 години...всичко ли разбрах?) нямам нито принадлежност към град. когато бях тинеиджър обичах да наричам Центъра на София : Градът. Това ставаше на дума като се прибирах от наште в кв. Хаджи Димитър(слава) надолу към кино Дружба(бул Толбухн, сегашен Левски(слава).
Ами, всичко е загубено! Светът ни е погълланал наместо дас ме свободни!





Тема Re: krawa крава КРАВАнови [re: AAA] Отговор на мнението
АвторAAA (Нерегистриран)
Публикувано02.05.07 14:09



Разсеях се. Исках да напиша за кравите. Не са "парче месо два метра над теб", дивако! Красиви са и интелгентни и не са за ядене! Освен ако нямаш какво друго да ядеш! Бях свидетел на разпадането ан ТКЗС. Което само по себе си беше .. но разпадането бе като Холокост.(за животните)



Тема Не четеш внимателнонови [re: AAA] Отговор на мнението
Автор ABe (разсеян)
Публикувано02.05.07 14:16



Аз казах: "планина от месо и смрад, два пъти по-висока от мен".

Все ми е тая за добитъка. За мен добитъците са само избор м/у каре, филе, флейка и пр.
Дори не зная от коя част на животното се "пръква" флейката.

Аре, бонфилето е от гръбните мускули, за бута и джолана - ясно. Обаче тъпите флейки от къде се взимат... винаги ме е терзаел този въпрос.



Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Редактирано от ABe на 02.05.07 19:39.



Тема Re: Не четеш внимателнонови [re: ABe] Отговор на мнението
Автор Xoлдън (старо куче)
Публикувано02.05.07 18:41



Едно време в месарските магазини имаше скица на добитъка ,та да не се чудиш кое какво е.
Най изтрещях преди години в Германия.Минавам по селото и чувам мучене на крави.
Няма смрад и всичко точно.И гледам през една пролука на вратата,че минавам покрай обор.
Та и аз сега като отида в магазина не знам,коя пържола каква е?
Била вратна или не знам каква си.
Кво ти пука?




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Или като в един...нови [re: Xoлдън] Отговор на мнението
Автор ABe (разсеян)
Публикувано02.05.07 19:12



английски клуб, в който менюто е картинка на говедо* в профил, фигурата на което е разграфена на области.

Само посочваш на келнера от коя част на говедото искаш да ти бъде направен бифтека. И дали да ти е недопечен, добре опечен или препечен.

Аз няма да се оправя с такова меню.
Ега ти менюто!

Наздраве!

____________
* Говедото може и да е от женски пол. То... говедарщината се превърна отдавна и в духовна характеристика. Не е присъща само на жителите на с. Говедарци.



Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Тема Като живеех...нови [re: AAA] Отговор на мнението
Автор ABe (разсеян)
Публикувано02.05.07 19:32



при Операта имах за съсед един инженер, гражданин първо поколение. 11 г. изкарах там. Хубав апартамент беше. Но не съжалявам, че го продадох.

Веднъж се прибираме с жената от работа и го срещаме. Не апартамента, бе, гражданина първо поколение. Излиза от входа пред нас.
Жена ми:
- О, здрасти, Иване! Къде си тръгнал?
- А, отивам в града!

(Изпадаме в недоумение. Къде В ГРАДА, бе?! Кръстовището на "Дондуков" и "Раковски", където е кооперацията, да не е в предградията, случайно?)

Това е само асоциация. Не е атака към теб. Присетих се от реплика от мнението ти по-горе. Наздраве!

Друго негова особеност беше, че си миеше колата всяка седмица. Но я караше три пъти годишно:

- да си вземе зимнината от мама и тате на село;
- да им върне празния амбалаж и да им остави децата си за лятната ваканция; и
- да отиде с жена си на море за седмица-две, прибирайки пътьом децата от село.
Децата не се водят на море. Имало голям риск да се удавят.

Такива ми ти работи.

А, да! И друга особеност. Той живееше в апартамента, купен от баща му още докато е бил студент, ДО ОПЕРАТА, но никога през живота си не беше ходил на опера. Нито на оперета. А Музикалният театър е на 3 пресечки от кооперацията.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Редактирано от ABe на 02.05.07 20:22.



Тема Re: Като живеех...нови [re: ABe] Отговор на мнението
АвторAAA (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 03:13



Асоциациата ти е грешна... Баща ми е роден в Русе тъи като баща му(покоиня ми дядо) е бил едн отосновните сопрано в Софииската Опера, а съпругата му (първтата, маика на баща ми)- главен дизаинер на костюмите.
Мака м е родена в София.
Никога не сме имали село.
Все си мечтаех, да съм като другите деца- да имам "село"..
Не се сбъдна:) -просто мямам как:0- вила, д , село- не.
а за културтат на един човек се съди и по това как се отнася към животните.
В усллието си да ми покажете какви сте"софиянци"... малко ми напомяте на баи ганьо, ама малко.
Аз остдавна не живея в софия.
На опера съм ходила- да. На кино Дружба - също. И на ресторант. И на ски. И на плувен басеин, жъпреки че съм много слаб плувец.
Чао.



Тема Re: Като живеех...-поправка,нови [re: AAA] Отговор на мнението
Авторaaa (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 03:17



тоест ..пакл се разсеях(по асоциацич с Разсеян..)- баща ми е роден ж Русе, тъи като баща му е бил на турне с операта, съответно и маика му.
...
ами, това е. отгелднана съм от едни от наи културните хора, които познавам.
и съм благодарна,
гхортат не се делят на софиянци и не- софиянци..
нещо сте с еобъркали тук.. и намне ми се кса родния град да е така както беше едно време- но не е.все пак ако толкоз държите- защо не вдигнете едн ижелезни порти?
пиша на тъмно.
дано не в и е мн трудно.
да, филе миньон..голяма философия...



Тема Re: Що е софиянец/ка и има ли почва у нас?нови [re: Xoлдън] Отговор на мнението
Авторвapнeнчe (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 09:34



Хемингуей е казал че което е далеч от морето е провинция
Варна е истинската столица на България, а всички други сте селяни и комплексари!



Тема Хахахах!нови [re: вapнeнчe] Отговор на мнението
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано03.05.07 10:50



Аз обичам Варна, ама нали се сещаш, че това е "само" /защото той, все пак, не е кой да е, но има много "но"/ неговата собствена "камбанария"?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.