Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:53 23.05.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Стивън Кингнови Отговор на мнението
Автор Kackeт ()
Публикувано27.03.07 19:53



...сред всичките ужасии и кланета има две велики книжки, които са направо задължителни - Дългата Разходка и Играта на Джералд. И двете са тънки еднодневки и ги бях чел отдавна, но ми се наложи да пътувам и ги взех за по път - абсолютен изрод е тоя пич, бях забравил колко е добър. Завиждам на който тепърва ще ги чете.

No underpayment will ever match my underperformance.


Тема Re: Стивън Кингнови [re: Kackeт] Отговор на мнението
АвторHeщo (Нерегистриран)
Публикувано27.03.07 21:11



А какво ще кажеш за "Изкуплението Шоушенк"?



Тема Re: Стивън Кингнови [re: Heщo] Отговор на мнението
Автор Kackeт ()
Публикувано27.03.07 21:19



Да, също е встрани от хорър имиджа. Напук на правилото, ще споделя, че филма ми хареса повече от книгата.



Тема Re: Стивън Кингнови [re: Kackeт] Отговор на мнението
АвторHeщo (Нерегистриран)
Публикувано27.03.07 21:45



Напълно споделям мнението ти, филмът беше страхотен



Тема Истината за Стивън Кингнови [re: Kackeт] Отговор на мнението
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано27.03.07 21:50



се нарича "Зеленият път" и "Тъмната кула".

* * *
"We have no right to consume happiness without producing it." - George Bernard Shaw


Тема Re: Истината за Стивън Кингнови [re: Bambi*] Отговор на мнението
АвторHeщo (Нерегистриран)
Публикувано27.03.07 22:05



Доколкото си спомням, Зеленият път също е филмиран много сполучливо



Тема Re: Стивън Кингнови [re: Heщo] Отговор на мнението
Автор Kackeт ()
Публикувано27.03.07 22:08



Книга vs филм е фундаментална дилема. Предимството на книгата е, че си представяш герои, обстановка и т.н. както твоята фантазия ги роди, докато във филма режисьора иззема тази функция и "гледаш" през неговите очи един вид. Ся, в общия случай се приема, че режисьора има по-трениран усет за детайлите от повечето зрители, но пък в киното всичко е динамика и го няма описателния момент дето може на цяла страница да се описват чувства, обстановка и т.н. На обратната страна - независимо колко гениално е описнана няква битка от Дюн, да речем, никога не може да е толкова впечатляваща на хартия, колкото видяна на кино с високобюджетни ефекти. Затова деца - хем четете, хем ... гледайте.

Редактирано от Kackeт на 27.03.07 22:12.



Тема Re: Стивън Кингнови [re: Kackeт] Отговор на мнението
АвторHeщo (Нерегистриран)
Публикувано27.03.07 22:18



Мога да се закълна, че си зодия Везни. Иначе - благодаря, че ми обясни разликата между четене и гледане:-)



Тема Re: Стивън Кингнови [re: Heщo] Отговор на мнението
Автор Kackeт ()
Публикувано27.03.07 22:30



Да, малко менторски беше постинга

. Не съм Везни, айде сега - сепуко за да покажеш, че си честолюбива (не се кълна, че си "тя", но за "тя", е по-характерно да се крие зад безполовото "то," да разбира от зодии и да се кълне лекомислено, отколкото за "той")

Редактирано от Kackeт на 27.03.07 22:34.



Тема Re: Стивън Кингнови [re: Kackeт] Отговор на мнението
АвторHeщo (Нерегистриран)
Публикувано27.03.07 22:39



Нито сепуку, нито секуру ще си направя:-) ти продължаваш с менторския тон... А полът ли е най-важното?:-) във виртуалността едва ли е от значение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.