Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:14 24.06.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Опаковане на багажнови Отговор на мнението
Автор xaджиДoнчo (мераклия)
Публикувано06.03.07 11:39



Дайте некакви съвети как да се опакова багаж в куфар.
Има ли некакви чалъми да се транспортират костюм, ризи и вратовръзки, без след това да изглеждат като че съм ги извадил... кхм... изпод седалището меко казано.
Какво си носите обикновено при пътувания?
Какво взимате като ръчен багаж?

...где солнце, море, воздух, пиво, водка, бабы и луна.


Тема Re: Опаковане на багажнови [re: xaджиДoнчo] Отговор на мнението
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано06.03.07 11:47



Ами когато имам дрехи, които трябва да бъдат добре запазени, аз използвам т.нар шрангове- има в най- различни видове, има и такива, които се прегъват под формата на ръчна чанта и в тях дрехата си е на закачалка. Разбира се, най- лесно е дрехите ти да са от немачкаеми материи, но това са обикновено изкуствените материи, пък и проблемът с мъжките сака си остава.

За къде пак се стягаш, хаджи?





Тема Re: Опаковане на багажнови [re: xaджиДoнчo] Отговор на мнението
Автор Shokou_io_kurayami (НейноВисочество)
Публикувано06.03.07 11:59



ама това си е цяла философия опаковането


най лесното за ризи и костюми е ако куфара ти е същият размер като ризата/сакото. Започваш с тях от на дъното, подреждаш една върху друга /внимавай с ръкавите / хубаво е всичко да си е с закачалките, че като пристигнеш ги закачаш веднага. За ризите си има и начин на сгъване ама е сложен и необясним писмено.
Какво нося при пътуване ... питай ме какво не нося /ама аз съм зле по принцип/
В ръчният багаж слагаш това което ти е най ценно обикновенно ....в случай че багажа ти се затрие. Също тайка и чупливи работи като компютри, камери и тн. електроники /това ако не си видял как мятат куфарите /

DON’T GET ANGRY … GET EVEN

Редактирано от Shokou_io_kurayami на 06.03.07 12:02.



Тема Re: Опаковане на багажнови [re: Shokou_io_kurayami] Отговор на мнението
Автор xaджиДoнчo (мераклия)
Публикувано06.03.07 12:13



Ами тц, куфара е малък. Така че ризите и сакото трябва да са сгънати. А за закачалките е абсурд да има място. И това със слагането на дъното на куфара ми е малко странно, след като трябва да сложа и обувки, ютия и още няколко тежки неща.
За ризите знам, че се сгъват закопчани на 3 части, ръкавите опънати и после пак на 3. Обаче от това сгъване остават ръбове, ако в багажа се затиснат. Освен това, ако не е добре пристегнат куфара, то при тегленето в изправено положение абсолютно всичко се размества и сгъчква на една страна.

Поука от предния път - да си нося хапчета за гърло и някакъв фервекс/колдрекс.

Въпрос - имате ли си някакъв списък със задължителни неща при пътуване?

Втори въпрос - как се гладят вратовръзки? Бащата разправя, че не се гладят със ютия, а се изправят върху бутилка.

За компютри, електроники и т.н. - ясно. Ама не ме питай как ходих до кенефа на летището в Прага, като бях накичен с лаптоп, фотоапарат, чанта с документи/пари/очила и зимно палто. И отгоре на всичкото - една подрънкваща торба от фришоп-а.
Най-гадното е, че бях минал секюрити чек-а. Та трябваше да изляза обратно, със всичките неща по мене, за да мина през кенефа. И обратно - пак през секюритито. Ама тия са тъпи - обяснявам им, че вратата за кенефа е точно на 5 метра с пряка видимост от тях и искам да отида само дотам и се връщам - ама не, не може да си оставя багажа...

...где солнце, море, воздух, пиво, водка, бабы и луна.

Редактирано от xaджиДoнчo на 06.03.07 12:16.



Тема Re: Опаковане на багажнови [re: PipilotaViktualija] Отговор на мнението
Автор xaджиДoнчo (мераклия)
Публикувано06.03.07 12:19



Не мога да нося изкуствени неща, кожата ми не понася.


Ризите ми са 80% или 100% памук. Което от гледна точка на гладенето е ужасно.

Какви са тия шрангове? Може ли картинка или по-подробно обяснение? Откъде се взимат?

Тоз път е за швабско, ама още не са ясни датите. Но пък се очертава няколко месеца подред да е редовно.

...где солнце, море, воздух, пиво, водка, бабы и луна.

Тема Re: Опаковане на багажнови [re: xaджиДoнчo] Отговор на мнението
Автор Jolee (good Roger)
Публикувано06.03.07 12:27



Това не знаех, че му се казва шранг...но представлава един чувал дет прилича на шлифер с цип или по средата или по кантовете. Има го в магазините за чанти и куфари. Много е удобно и практично. Ходи си купи и ще останеш доволен.
Ако намеря картинка щи го постна.



Тема Re: Опаковане на багажнови [re: xaджиДoнчo] Отговор на мнението
Автор Shokou_io_kurayami (НейноВисочество)
Публикувано06.03.07 12:28



хехе за разместването на нещата в куфара

нямат шанс аз сядам на моите за да ги закопчея нищо не се размества

сега купи си една евтина риза е внимателно я разопаковай гледай как е сгъната ...после ей така ги сгъвай и твоите и да имаш гънка все едно ризата е току що разопакована на никой няма да направиш лошо впечатление

зависи от вратовръзката и от температурата на ютията можеш да ги гладиш /не живеем през ония времена в които вратовръзките струват едно малко състояние винаги можеш да си купиш нова/

задължителни неща при пътуване - паспорт и пари другото ще си го купиш ако си на зор

ръчният багаж е ВИНАГИ на колела също и от какъв зор си се набутал през секюрити чек а ??? това се прави 5 мин преди да излетиш няма да те пуснат непроверен я
а пък да си отавиш багажа и да си заминеш
ей това пък вече намирисва сещаш се на какво

DON’T GET ANGRY … GET EVEN

Тема Re: Опаковане на багажнови [re: xaджиДoнчo] Отговор на мнението
Автор Jolee (good Roger)
Публикувано06.03.07 12:32



Ето картинки





Тема Re: Опаковане на багажнови [re: xaджиДoнчo] Отговор на мнението
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано06.03.07 12:33



Аз правя списък задължително преди всяко пътуване с точки и подточки, а списъка изготвям доста преди самото пътуване и като се подсетя за нещо, пиша. Само че вече ми е по- лесно, защото си пазя в един тефтер старите списъци, а и защото имам някакъв навик.
Та списъкът започва с
1. Дрехи
2. Обувки
3. Книги
4. Други

Този подход ме улеснява страшно много, така че горещо го препоръчвам.



Тема Re: Опаковане на багажнови [re: Jolee] Отговор на мнението
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано06.03.07 12:39



Браво, Джолка, тези стават на ръчна чанта, както вече казах. А има и съвсем евтини, които обаче не се сгъват и са малко по- неудобни за носене, защото заемат повечко място, а и трябва да ги метнеш през рамо.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.