Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:17 18.05.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Музиката след 58 години...нови Отговор на мнението
Автор Soul Mate (гадище)
Публикувано20.02.07 08:58



В момента се борави широко с понятието ретро музика и ретро било готината музика от 80-те и началото на 90-те.
А като гледам какво върви по МТВ - съвременна, модерна, днешна бозогнусотия и ми се драйфа. Или по VH1 - е как бе, как всичките изпълнители и песни са еднакви (тип "Жеймсчо Блънт") - прозрачни, хърбави, с "модни" фризурки, метросексуални и т.н.
Музика за един сезон. Не, за едно примигване. Щото има песни за един сезон, които остават по някакъв начин в паметта като весели, забавни, енергични. Накратко казано - песен, която след 10-тото слушане вече ме дразни е кофти песен.

И как ли ще изглежда музиката след 58 (примерно...) години... ще бъде ли хеви метълът "класическа музика" изпълнявана в големи зали пред издокарана публика...
Малко ми е (всъщност много) гадно, че уникални музиканти остаряват, остаряват, одъртяват, разни пишлемета чалгарчета ги надзвучават подигравателно, щото били мноого ретро и мноого архивни и мноого изостанали (?!сериозно съм чувала такава изцепка).
.....
(Редим си ред след ред, ама нишката взе да се изплъзва)
Та, след 58 години аз ще бъда на достолепните 30 години, а много от най-любимите ми музиканти няма да са между живите, само великолепните им композиции и изпълнения ще останат след тях...колко несправедливо. Дали в рая пускат метъл?



Поздрав с неметъл:


Спрайт-нещата такива, каквито са.
HEAVY METAL FOREVER !


Тема Re: Музиката след 58 години...нови [re: Soul Mate] Отговор на мнението
Автор PipilotaViktualija (старо куче)
Публикувано20.02.07 09:19



Ти пак меко се изказваш, защото определено съществува псевдо- музикална бълвоч, която и за първо слушане не става, та камо ли за десето.
Така или иначе, уникалните музиканти остават във времето по някакъв начин или пък периодично към музиката им се връщат най- различни поколения творци и слушатели. Стойностната музика оцелява с времето малко или много. А пък рокът ще си остане жив с всичките си разновидности, колкото и да го заглушават с набедена за хип- хоп американска чалга, разни певачки тип"мутреса" по бедра и бюстиета, дето извират отвсякъде, комерсиализирания до неузнаваемост R & B и прочие!

Преди известно време гледах някакъв концерт на Елтън Джон, в който новата( е, вече не чак толкова нова) звезда Риана се осмели да извие гласче редом с него... Без коментар. Само си мисля, че ако някои хора имаха по- реална самооценка и повече уважение към доказания талант на другите, биха постъпвали по- интелигентно като не позволяват на публиката да прави сравнения, които не са им от полза.





Тема Re: Музиката след 58 години...нови [re: PipilotaViktualija] Отговор на мнението
Автор Jolee (good Roger)
Публикувано20.02.07 09:39



.....кхъм...
Живота ми е хард рок и хеви метъл.....
Но.....безумно много се кефя на James Blunt и R & B изпълнителки !
Всичко ще остане и ще се върти. Талантите винаги ще има. Eдните не ще изключат другите....
След 58 години няма съм жива .....но докато съм......гаранция давам, че рока нема да умре





Тема Re: Музиката след 58 години...нови [re: Jolee] Отговор на мнението
Авторфpaнkи (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 10:02



.....ти ще си жива завинаги ...в сърцето ми





Тема Re: Музиката след 58 години...нови [re: PipilotaViktualija] Отговор на мнението
Автор Soul Mate (гадище)
Публикувано20.02.07 10:12



В България чалга, по чужбина - чалгазиран хип-хоп и блябля. Хареса ми описанието на певачките по бедра и бюстиета. Ма те по-често са само танцувачки за плакнене на зажаднели и изпростели погледи. Бе хората навсякъде са едни и същи...(иигати прозрението прозрях) - дай им леп и зрелище и си грухкат и пръдкат доволно.

Спрайт-нещата такива, каквито са.
HEAVY METAL FOREVER !


Тема Re: Музиката след 58 години...нови [re: Jolee] Отговор на мнението
Автор Soul Mate (гадище)
Публикувано20.02.07 10:22



"безумно много се кефя на James Blunt" Йу ар биююютифуууль, о-о-о-, а-а-а, хахахаха.
Напомняш ми едната ми приятелка, която обясни, че "ейй, има една нова песен, ама е же-сто-ка и певецът е же-сток, а клипът е ауууу" и аз запях моментално "йу ар бютифууль", а тя плясна доволно "Е това е песента!!", докато двете с другата приятелка се търкаляхме от смях. Ама вкусът си е вкус, кво да го правиш, при всеки е различен

Леле, сутринта какъв уличен пес видях - пухкава годзила. Уникално уникално, разхождаше се с друга годзилка, по-малко пухкава. Муцнах на пухкавия, но дотича непухкавия и с всичките си триста кила взе да върти опашка и да се опитва да се хвърля щастливо по гръб и да се радва и гали!?! Реших да спася асфалта от поражението, което щеше да му нанесе още с първото просване, като се отстраних нетактично

Спрайт-нещата такива, каквито са.
HEAVY METAL FOREVER !

Редактирано от Soul Mate на 20.02.07 10:30.



Тема Re: Музиката след 58 години...нови [re: Soul Mate] Отговор на мнението
Автор Бepeзka! ()
Публикувано20.02.07 10:33



О, мацки, ето къде сте били...
Аз колкото по-остарявам започвам да харесвам все по-ретро музика: Том Джонс и Франк Синатра ми доставят огромно удоволствие... Предполагам, че след още едно десетилетие ще си падна много по... ми Моцарт, примерно.



Я ми пратете, ако не ви мързи, тази песничка, за която си говорите да чуя и аз за какво става въпрос.

Редактирано от Бepeзka! на 20.02.07 10:34.



Тема Re: Музиката след 58 години...нови [re: Soul Mate] Отговор на мнението
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано20.02.07 10:57



Туй с "пръдкането"- човещинка, ама когато "пръдкането" се превърне едва ли не в музикален жанр, кофти.





Тема Да видим дали ще тръгненови [re: Бepeзka!] Отговор на мнението
Автор Soul Mate (гадище)
Публикувано20.02.07 10:57



АААААА, 150 редакции и гадния линк не се активира!!

ГЪТ!

http://tourega.data.bg/Music/14.James%20Blunt%20-%20You're%20Beautiful.mp3

Айде, пак едит, махам урл-тата, не се активира гадняра.



Спрайт-нещата такива, каквито са.
HEAVY METAL FOREVER !

Редактирано от Soul Mate на 20.02.07 11:09.



Тема Re: Музиката след 58 години...нови [re: Бepeзka!] Отговор на мнението
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано20.02.07 10:59



Ако си паднеш и по Монтеверди и Доменико Скарлати( някъде около 1500- 1600 год.), сигурно ще значи, че вече си мнооого узряла( да не кажа остаряла).






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.