Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:17 27.09.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Ужас, бе значинови Отговор на мнението
Автор AтинянkaтaTaйcън (воин)
Публикувано12.11.06 17:02



Напоследък срещу мен има една атака

във вид на предложение за граждански брак. И след като категорично отказах, то едни изводи, едни сръдни....
Обяснявах, че подписът не е важен, че най-лесното е един брак да се сключи и да се разтрогне... Не хваща дикиш. Моето несъгласия означавало, че ще бъда с него "до ъгъла, до тротоара".
Та, въпросът ми към мъжете е - кога предлагате брак и защо така трагично приемате отказ?

На върха на копието

Тема Re: Ужас, бе значинови [re: AтинянkaтaTaйcън] Отговор на мнението
Автор Бapбapeлa (wild)
Публикувано12.11.06 17:11



Оффф... Господ да ти е на помощ.... познато ми е.





Тема Re: Ужас, бе значинови [re: AтинянkaтaTaйcън] Отговор на мнението
Автор npocmak (по действ. слух)
Публикувано12.11.06 17:26



всеки търси повече сигурност...

ако ти предлага брак, занчи не е сигурен в чувствата му към теб или във възможностите му да отговори на изискванията ти към него, като към мъж - партньор в съвместния живот

за него отказът означава точно това, че не искаш да живееш с него
или поне не за толкова дълго, колкото той иска.

настояването му означва, че той ще прави всичко възможно да задоволява потребностите ви



Тема Re: хичнови [re: npocmak] Отговор на мнението
Автор AтинянkaтaTaйcън (воин)
Публикувано12.11.06 17:31



не го разбрах това:

ако ти предлага брак, занчи не е сигурен в чувствата му към теб или във възможностите му да отговори на изискванията ти към него, като към мъж - партньор в съвместния живот

Кой прави така? Бракът поправя ли горните неща?

На върха на копието



Тема Re: Ужас, бе значинови [re: npocmak] Отговор на мнението
Автор Бapбapeлa (wild)
Публикувано12.11.06 17:41



сега защо ме караш да ти напиша пак ' дрън-дрън глупости '.... а когато мъж ги измъква тия причини е нормално да ги измъква...

каква сигурност дава един подпис..... особено както вече улесняиха процедурата по разводите....



Тема Re: хичнови [re: AтинянkaтaTaйcън] Отговор на мнението
Автор npocmak (по действ. слух)
Публикувано12.11.06 17:46



не не ги поправя...
бракът дава малко повече сигурност,
заради заявената по-висока ангажираност, пред институцията и хората, които са били свидетели на брака ви.
от друга страна разтгрогването на брака е поне десет пъти по-енергоемко и като такава стъпка се прави, когато вече няма накъде повече да се правят компромиси и да се прощава.

затова казвам, че твоят отказ му дава основание да смята че ти не искаш чак таква ангажираност. или, с други думи, ти не държиш чак толкова на него - чувствата ти към него не са толкова силни.



Тема Re: хич [re: npocmak] Отговор на мнението
Автор HAДEЖДA™ (dum spiro spero)
Публикувано12.11.06 18:01



е това не е ли измамна сигурност? Аз не мога да го понасям, ама заради общественото мнение и че не искам разправии, бракоразводни дела и прочие съм на хартия с него.

Този Свят и Прекрасен, и Грозен е МОЙ !
Той е Капка от МОЕТО СЪРЦЕ !!



Тема Re: хичнови [re: npocmak] Отговор на мнението
Автор Бapбapeлa (wild)
Публикувано12.11.06 18:14



не си прав.... мъж , както и жена настоява за подписа не заради това, че не е сигурен в чувствата... тия ги говори на някоя тийнеджърка.... друга е причината за настояване ' подпис пред държавата '.


от друга страна разтгрогването на брака е поне десет пъти по-енергоемко - тази процедура я прави 10 пъти по- енергоемка тази страна в брака, която си дири материалния интерес ..... ако няма намесен материален интерес , няма какво да се дели ,заграбва / защото неведнъж се е случвало мъж или жена да каже - ей сега всичко ще му взема / , завлече.... та като няма материален интерес - процедурата е лесна.... развод отнема 2-3 месеца само . дори вече има възможност мисля не в съда и без дела, а по друг начин да стават разводите.



Тема не става въпрос за непоносимостнови [re: HAДEЖДA™] Отговор на мнението
Автор npocmak (по действ. слух)
Публикувано12.11.06 18:42



става въпрос за това да искаш да живееш с някого и да си готов да разговаряш с него като човек с човек, и да търсите взаимни компромиси, които да изправят разминаванията в разбиранията, получаващи се на някакъв етап от съвместното съжителство.
най-лесно е да се разделиш с някого. свободното съжителство е удобно от тази гледна точка, но за мен това не е причина/цел. свободното съжителство или живеенето на семейни начала е като тест и за двамата, дали искат и могат да живеят заедно. бракът е една следваща крачка.

все пак, мнението ми е само моят опит да се поставя в ситуиацията от темата.
не се опитвам да го налагам, а да го обясня.

съжалявам тези, които поставят материалното, изгодата, озлобяването и желанието за мъст пред чувствата



Тема Re: не става въпрос за непоносимостнови [re: npocmak] Отговор на мнението
Автор Бapбapeлa (wild)
Публикувано12.11.06 19:09



с'я знам че няма да ми отговаряш, но НЕ СИ ПРАВ.... с какво бракът ще подобри това става въпрос за това да искаш да живееш с някого и да си готов да разговаряш с него като човек с човек, и да търсите взаимни компромиси, които да изправят разминаванията в разбиранията, получаващи се на някакъв етап от съвместното съжителство. - НЯМА ДА ГИ ПОДОБРИ..... Н _Я_М_А .. ако не говориш с другия като човек, нямаш човешко отношение , не правиш компромиси , не си с него на една вълна по отношение на разбиранията... просто тия неща подписа пред държавата НЕ ГИ РЕШАВА...



освен материалната , друга причина е мъж/жена с кофти характер , който/която цели ' като се ожени са мен сега ще ме търпиш ' .... и правят спълни при развод, ако положенеито стане нетърпимо.... по причина че ако този/ тази мъж/жена ги напусне няма да се намери лесно друг /а , който/която ще ги търпи..... това мислене с напредване на годините се засилва...

та ..ако говориш за някаква несигурност, то не е в другия а в самия себе си..... аз не помня да съм приритвала досега и да съм драпала да сключвам брак с мъж .... защо е така.... как мислиш .

виждам че не ти харесва че не се съгласввам с теб, но....вадя довори- логични, за разлика от теб.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.