Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:00 10.06.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: е кво толкова?нови [re: zaphod] Отговор на мнението
АвторTpилиън (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 12:08



Хайде стига глупости! В такъв случай, по-добре семейството да се състои от 1човек + прислуга. Ами то всъщност май натам въввят нещата.





Тема Re: Някакви обяснения да има мъжкатанови [re: cool_alyn] Отговор на мнението
АвторTpилиън (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 15:10



Не бе, пич, просто свестни не се търсят, това е! Аз пък познавам един куп точни мадами, с възпитание, интелект и визия, дето никой не ги поглежда.



Тема Re: е кво толкова?нови [re: zaphod] Отговор на мнението
АвторPaл (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 15:30



Може би факта, че си бил свидетел на насилие в детството си е причината да го оправдаваш и да го намираш за нормално. Това не означава, че и ти трябва да бъдеш такъв. Опитай се да бъдеш по-обективен. Пожелавам ти да намериш любовта.

Няма път към мира, мирът е пътя!



Тема Re: е кво толкова?нови [re: Paл] Отговор на мнението
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано12.06.06 19:52



абе, кога съм бил свидетел на насилие, че нещо ми се е изтрила паметта май.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема а мусака правят ли?нови [re: Tpилиън] Отговор на мнението
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано12.06.06 19:54








NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: е кво толкова?нови [re: Paл] Отговор на мнението
Автор dimex ()
Публикувано13.06.06 10:27



и по-евтина трева!
баси, тези лозунги бяха на мода 60-70 години ....

I always gave eternal love another chance ...


Тема Ми то,нови [re: zaphod] Отговор на мнението
АвторTpилиън (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 10:46



като никой не им идва на гости, как да стигнат да мусаката,м?





Тема Re: Ми то,нови [re: Tpилиън] Отговор на мнението
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано13.06.06 18:36



малиии, кви кинти може да одере този, който измисли начин да ги събира тия задръстените.






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Някакви обяснения да има мъжкатанови [re: Бapбapeлa] Отговор на мнението
Авторлeroлac (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 03:50



Не отричам наличието на домашно насилие. Но в подобни ситуации преди да има сериозна дискусия е най-добре да се види кой прави статистиката , защо я прави и каква методология използва.

Ще копирам съобщението защото само в няколко изречения има няколко будещи съмнения:40 процента, или почти всяка втора българка, яде бой вкъщи. Това сочат данни на МБМД, представени при отчета на проект за повишаване благосъстоянието на децата. Според шефката на социологическата агенция Мира Янова децата стават агресивни, защото възприемат този модел на поведение. Майките, претърпели насилие, пък често не могат да сдържат нервите си и от своя страна си бият децата.


1. 40% или всяка втора българка. От колко души се състои извадката в проучването и каква е методиката? И аз ако направя проучване в кварталната кръчма сигурно ще открия , че 90% от мъжете, които я посещават са алкохолици. Но това не значи , че 90% от българските мъже са алкохолици.
2." проект за повишаване благосъстоянието на децата." Обикновено при такива проекти такива проучвания се правят с цел получаване на пари ,за да се разреши някакъв проблем. Затова е и необходимо и да се направи такова проучване ,което да докаже , че проблемът съществува. Социолозите и журналистите следват принципа на сръбските сарафи "кой више плати", така че нямат скрупули да произвеждат каквото информация им се поиска. Съжалявам за цинизма, но аз досега верни изборни прогнози от български социолози не съм виждал не защото социолозите не могат да ги направят, но защото не им плащат затова да бъдат обективни и да си вършат професионално работата.Защо трябва да им вярвам и сега?
3. Проучване направено от МБМД: виж т.2
4. Мира Янова : виж т.2.
5."децата стават агресивни, защото възприемат този модел на поведение." Това е твърдение , а не доказателство. И навярно това е причина , но не е единствената причина. Все пак е въпрос на интелектуална почтеност да се каже , че може да има и други фактори.
6. " Майките, претърпели насилие, пък често не могат да сдържат нервите си и от своя страна си бият децата". Виж т.5. Това е твърдение , което е житейски правдоподобно ,но си остава само твърдение. Да вземат от МБМД да попитат и майките колко често бият децата си. Не че ще получат верни данни , но нека да не ни поднасят подобни голи твърдения.

Не искам да се заяждам, но мисля че става дума за нещо по-значимо от една дискусия за домашното насилие. И това нещо е начина , по който се обсъжда определен проблем , знанието което се използва при обсъждането му. Прави ми впечатление , че много често когато се разлайват кучетата в публичното пространство се процедира по схемата: социолог разлайва кучетата с неясно как придобити данни - журналисти му пригласят с логически неверни аргументи - поръчващия изследването взема пари за разрешаване на някакъв проблем , който социологът е казал ,че същестува - народонаселението цъка с език , мига и си казва "брей, брей колко лошо било какви проблеми сме имали". Лошото е ,че знанието се обезценява , няма никаква дискусия по отношение на това дали изобщо твърденията са верни , а веднага се започва спор по същество без да се знае дали изнесената информация изобщо акуратна.



Тема Re: Някакви обяснения да има мъжкатанови [re: Бapбapeлa] Отговор на мнението
Автор Cтaниcлaв! (SAGITTARIUS)
Публикувано14.06.06 11:18



Само тъпаци посягат на жените си...
Хора депресирани и комплексирани.
Да биеш по-слаб от теб издава... слабост!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.