Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:31 02.07.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Към Сикрет-чето и Ангел-четонови [re: AюмиAши] Отговор на мнението
Автор enable secret (irq)
Публикувано20.04.06 12:41



По принцип няма как да се забрани на български граждани да гласуват на парламентарните избори. Както казах вече, ние дори да сме извън пределите на България за даден момент или за цял живот, си оставаме подвластни на българското законодателство и имаме думата за това какви закони се приемат за българските граждани. Там където могат да се ограничат правата ни са на локалните (общинските) избори. Аз не гласувам и няма да гласувам за това какво става в Пловдив, защото чувствам, че нямам моралното право за това. Това е логиката, която и ти защитаваш и в този случай съм напълно съгласна с нея, защото наредбите, бюджетите на даден град, нито ме засягат, нито аз ги засягам. За сметка на това обаче, ако се наложи подобно ограничение, ще се зададе въпросът на чужденците гласуващи в България. Ако следваме логиката, че който е там, той има право да гласува, то ще се наожи да се даде право и на тях да решават. Съмнявам се, че в България хората са готови да дадат, било то само на общинско ниво, правото на чужденец да гласува.

Колкото до българските турци, то те са в абсолютно същия случай акто мен, ако са български граждани, то всяко законче минало в Парламента ги засяга и те също трябва да имат право да гласуват за тези, които решават бъдещето им (депутатите де ).

Ако се приеме, че техния глас създава проблем, има един много по-лесен начин да се оправят нещата- задължителното гласуване. Както е в Белгия, в Люксембург и в Гърция. Така процентно се намалява влиянието им.

Друг начин няма, правото на глас е прекалено важно, за да си позволим да си намалим свободата в това отношение, само защото има проблеми, с които можем да се справим и по друг начин. Да не говорим, че има и харти, които сме подписали, има и ЕС- изобщо това е абсолютно невъзможно да се направи, ако искаме да сме все пак в кръга на държави наричащи се свободни и деморкатични.

За Волен и компания.. да, добре е че се показа симптома. Но мисля, че нито неговите поддръжници, нито хората като мен, които ненавиждат от дъното на душата си това, което той представлява се концентиррат истински върху решението на болестта, чиито симптом е Волен. За жалост, се караме пред това да седнем, да помислим къде се корени проблемът, да измислим начин да се реши, така че да оставим на децата си една по-добра държава, а не още по-големи проблеми.

Но така е, човешки страсти- буйни са.



Тема Re: Абе този Волен Сидеров...нови [re: 666] Отговор на мнението
Авторsisi (Нерегистриран)
Публикувано20.04.06 13:09



арогантен - да, тъп - не бих казала: тъпанар няма да подведе толкова и нетъпи българи по акъла си.



Тема а по-кротко, ако е възможно,нови [re: shan] Отговор на мнението
Авторsisi (Нерегистриран)
Публикувано20.04.06 13:13



разбира се с определенията!
аз също не одобравам Болен! и ама никак не съм "робче"

я, да чуем кое толкова възхитително дело е негово? че за половин година депутатски заплати от него и хората му само лозунги слушам - на дело НИЩО.
мисля, че е скъпо удоволствие за мен като данъкоплатец тези доста глупави лозунги



Тема споделям чувствата ти,нови [re: Mъppp] Отговор на мнението
Авторsisi (Нерегистриран)
Публикувано20.04.06 13:22



ама не разбирам тоталните обобщения:
след като българските турци имат право и /защо ли под строй/ се връщат тук да гласуват, да нямат право и ВСИЧКИ останали българи по света да гласуват?
нали искаме всички да са равни пред законите?

съгласна за циганите, с уговорката, че не Всички са разбойници: познавам и такива, които винаги са работели и работят, и децата си възпитават на труд и нямам нищо против тях - даже се уважаваме!

за сведение: моето жилище беше разбито и ограбено от двама българи на 21 и 22! и тях не хванаха и не наказаха!въпреки, че имаше улики и свидетели!

е, това за мене е проблем! с това не съм съгласна!



Тема Re: Абе този Волен Сидеров....нови [re: Fallen_Angel] Отговор на мнението
Авторshan (Нерегистриран)
Публикувано20.04.06 14:24



Знаеш ли колко трябва да е посредствен един мозък, за да се представя с ника Луцифер - Падналият Ангел? Аз не бих изпаднала толкова, но щом на теб ти харесва, добре
Та,
Скъпи ми Луциферю (Дявол, Сатана или както там ти харесва),
примерите ти за емигрантски патриотизъм... вестници в Лондон и Чиаго (тоз град не го знам, но както и да е) са много неубедителни. Злобата и завистта, които виждаш в моите думи, са плод на твоето въображение.
Истината за емиграцията е такава, каквато съм я написала. Тук, за твое сведение, живеят и работят много интелигентни и кадърни хора. Тези, които се полакомяха за повече пари, заминаха. Това е единствената причина, поради която напуснаха страната - болшинството от тях - жаждата за повече материално благополучие. Не че някой ги е гонил, не че някой толкова им е пречил да се борят и тук... не бе, просто те си решиха. Хайде да не им приписваш някаква по-голяма интелигентност от българите в България, ако може. Хайде да не приписваш и на нас, останалите тук, посредственост, само защото не сме хукнали да робуваме на чужденци.
Доколкото за политиката... ами най-малко аз и ти носим вината, че бившите соц. кадри докато не умрат ще бъдат на власт. Как да се борим с тези хора, врели и кипели в интригите и властта? Ти как предлагаш? Не атака, ами напалм не може ги пребори. Петдесет пъти по-арогантни са от Сидеров.
Както и да е.
Колкото аз зная за реалността в момента в Америка например... толкова и емигрантите, които се плюнчат тук по темата, знаят за истинската реалност в България. Каквото съм гледала по TV, каквото съм прочела по вестниците, каквото съм чула оттук оттаме... това знам. А дали това може да се сравнява с примерно ако постоянно живея там? Ей това е разликата между мен и онази емигрантка, заради която стана спора.
Моля... спрете да ме отъждествявате с Атака, защото първо не членувам там, второ казах две-три неща... а именно, че медиите целенасочено сега плюят Сидеров и че казва публично някои истини... което вашите уж НЕ-посредствени мозъци веднага приеха за тотална подкрепа за идеите на Атака.
Еми за кво да говорим повече.
По-добре за падналите ангели да си говорим, там поне нещата са по-ясни



Тема Re: Абе този Волен Сидеров...нови [re: aз] Отговор на мнението
Авторaз-2 (Нерегистриран)
Публикувано21.04.06 11:49



ХиХиХи...

не те интересува, щот не можеш да мислиш. Важното е какво казват медиите на Сережата нали?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.