Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:51 30.06.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема По метода "според както Ви изнася"?нови [re: Пътят нa Boйнa] Отговор на мнението
Автор Nemfidis (непоправима)
Публикувано01.02.06 08:53



а, аз се заблуждавах, че принципността е част от мъжеството...какъв профан съм само

One is to have a dream if one is to have a dream come true


Тема Re: Помислете върху това!нови [re: Пътят нa Boйнa] Отговор на мнението
Автор Бaджyнra (неандерталец)
Публикувано01.02.06 09:08



Нямам време да чета шестедест мнения, така че може да повтарям някого, но ти пък помисли върху това:

Всичко е въпрос на еволюция. Както и да го въртиш и да го сучиш, човечеството върви напред и се развива по някакъв начин, добър или лош, трудно е да се каже. Това, което мъжът представлява днес, е отражение именно на този процес. Когато светът се е развивал с войните и по-добрият се е определял в битка, да, истински мъже дса били тези, които са оцелявали. Днес оцеляването обаче не се определя с войни, а именно когато за мъжествено се счита да мамиш, да въртиш доходоносен бизнес, да трепериш за здравето си като пеленаче, да се унижиш до нивото на женската душа и да спориш заедно с жените. И други неща, разбира се, но няма да се задълбочаваме. Защото мъжественото е да оцелееш, да се развиваш и да се налагаш в средата, в която си поставен, и когато тази среда не е битката, а гориезброеното, естествено е ценностите да се променят. Пък и оцеляването в днешната среда си е не по-малка битка. За живот, за семейстовот ти, за децата ти...

Така че и в днешно време "истинските мъже" са войни, и то доста добри, но не на бойното поле с меч в ръката, а на друго "бойно поле", наречено борба за оцеляване в гаден свят, където всички оръжия са разрешени, стига да ти помагат да вървиш напред. И нормално е всеки да се спасявакакто може: един да мами, друг да въртидоходоносен бизнес, трети да спори заедно с жените, четвърти да бъде ЗАВИСИМ от жените и техен подчинен и т.н.



Виж, за секса съм съгласен. Там нямаме различни мнения.

Баджунга бе във племето известен
със своя боздуган от парен кестен...


Тема Re: Извини ме,нови [re: Пътят нa Boйнa] Отговор на мнението
Автор indra (macondo)
Публикувано01.02.06 10:13



не искам кратък, а смислен отговор.

и не, от другите ти постинги не става ясно какво имаш предвид. поне за мен, но това се дължи на факта, че съм глупава жена.
ще ми обясниш ли?

интересуват ме следните неща:

- в първите си постинги в тази тема направи реплика, че не визираш женската душа, а нивото й. а на мен си ми отговорил, че би трябвало да е ясно що е женска душа. последно? ниво на женската душа или женска душа? и какво имаш предвид под едното и другото?

- какво е нивото на женската душа и защо приближаването му се разглежда като унижение?

п.п. "нямам сили" не е воинско изказване. в духа на киплинг също не е.

esto no es tan simple como parece


Тема Re: Помислете върху това!нови [re: Пътят нa Boйнa] Отговор на мнението
Автор Blake (извънземен)
Публикувано01.02.06 10:50



Айде сега помисли върху собствения си мироглед, смо че от гледната точка, която ще ти дам:

1. Ти си много могъщ войн, готов си да умреш, здрав си, жилав си и си мотивиран, бе въобще си мъжкар...

2. Аз съм едно тъпо разплуто копеле, обаче имам под ръка едно копченце, посредством което мога да затрия не само тебе, но дори цялата ти родина, да не говорим че мога да направя същото и с целия континент.

3. Е, каква е ползата от файдата че съществуваш и че си много як войн и мъжага, при положение че мога да те унищожа без въобще да ти видя мъжкарската физиономия и без да си мръдна дебелия задник от удобния си мек стол в кабинета ми на другия край на света?

Като цяло, мисля си разбрал идеята ми. Днес светът не е онова, което е бил вчера, миналия век или преди няколко десетки века. Нито приоритетите са същите, нито пък целите, нито пък начините за постигането им.
А това, което ти наричаш МЪЖЕСТВО ([Не наричам мъж, този, който някъде дълбоко в себе си, не е готов да умре на война за една идея, за една кауза, за своята държава!/b]), днес му викат ФУНДАМЕНТАЛИЗЪМ

Just a genius



Тема Хайде още единнови [re: Пътят нa Boйнa] Отговор на мнението
Автор Refine ()
Публикувано01.02.06 11:06



алкохолизиран бивш военен. Абе като толкова ти се играе на война, що не отидеш в кварталната градинка - или децата, или пенсионираните военни ще оценят идеите ти.
От както идеята за мъжа-воин е била водеща в обществото са изминали няколко века. Ти да не си пропуснал нещо?
А по мисълта в твоя постинг "да се унижиш до нивото на женската душа" специалистите биха ти поставили и диагноза.



Тема Re: Re : Малка забележка:нови [re: Пътят нa Boйнa] Отговор на мнението
Автор V-Shokou io kuraiami (НейноВисочество)
Публикувано01.02.06 11:50



като оставим на страна "Изкуството на войната" на Сън Тзу

Макиавели има 2 книжки едната е "Владетелят" или "The prince"
другата е "Изкуството на войната" или "Тhe art of war" ..... хубаво е да ги знаеш тия работи когато си стъпил на пътя на войната

Men will sooner forget the death of their fathers then the loss of their property


Тема Re: Помислете върху това!нови [re: Пътят нa Boйнa] Отговор на мнението
Автор BълkМодератор (умора няма)
Публикувано01.02.06 12:16



В отговор на:

да въртиш доходоносен бизнес, да трепериш за здравето си като пеленаче




ми, аз ще съм в добро здраве и достатък, нека ми е зле ... а ти правейки се на мъж що да не се гръмнеш?

-----------------
живей днес, защото вчера няма да се върне, а утре може и да не дойде!

Тема Re: Хайде още единнови [re: Refine] Отговор на мнението
Автор kotaranko ((хулиганко))
Публикувано01.02.06 13:41



Защо в градинката ? В Ница е седалището на едни, с които може да си подпише 5 г. договор

Дзверски ми се ...


Тема Re: Помислих!нови [re: Blake] Отговор на мнението
АвторПътят нa Boйнa (Нерегистриран)
Публикувано01.02.06 15:43



Ами, да, светът се променя, защото се променят хората, така е!
А това да се натисне едно копче, не е нужно дори да бъде направено от човек...Обаче аз говоря за човешки качества, които съще се промнят и възникват нови...По-интересна тема би била как се трансформира мъжеството в съвременния свят! Но не съм съгласен в никакъв случай, че фундаментализма, фанатизма, тероризма, престъпността имат нещо общо с мъжеството! Напротив, те са лишени изцяло от мъжество в смисъла, за който говоря! Не е мъжество да убиваш деца и невинни при никакви условия - смъртта на едно дете не може да бъде изкупена с нищо, с никакви идеи, с никакви оправдания за отмъщение и т.н.! Както би казал Достоевски, ако си толко всемогъщ, че трябва да избираш дали да измъчиш едно дете до смърт, но това да е цената за вечното щастие за света и никога повече да няма болка, как би постъпил, би ли измъчил това дете до смърт?!?!?
Аз не бих могъл да го направя?
Мъжество е да охраняваш живота, а не да го отнемаш!



Тема Re: Оооооопс,нови [re: Nemfidis] Отговор на мнението
АвторПътят нa Boйнa (Нерегистриран)
Публикувано01.02.06 15:48



не си ме разбрал правилно: светът на човека е херменевтичен, тоест няма априорно правилни тълкувания! Всяко тълкуване има контекст и предпоставки!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.