Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:29 29.05.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Може ли БЪЛГАРКАТА да бъде щастливанови Отговор на мнението
Автор влaдac (непознат )
Публикувано04.09.05 11:39



Може ли българката да бъде ЩАСТЛИВА?


Мисля че не може защото тя не е във вътрешната естествена хармония
на жената-майка която и е нужна подсъзнателно.Бог е създал ЖЕНАТА кра сива,нежна,емоционал на т.е. женствена или такава каквато е,за да може
да привлича мъжа и да създава поколение като се изявява основно като
МАЙКА.
Процесите на забременяване,износване на плода,раждане са особено
важни процеси за вътрешното психическо състояние на жената и единстве
но жената-майка може да ги осъществи. При това тези процеси провокират
в съзнанието на жената особените чувства на гордост и достойнство.Затова
и древните общества са основно са почитали богинята-майка. Отглеждането
на децата може и да не е от майката.
Българката е една от най-красивите жени на света.А това значи най-
женствена и предопределена от бога да бъде най-майка.Не напразно в
древните времена обществата са обожествявали богинята-майка.Но
прекалено масово българката беше и е принудена от обстоятелствата и
от политиката да работи във фабрики,да прави кариера и т.н. и не и оста
ваше и не остава време за деца.
При тази ситуация оказва се че най-важните органи на жената, матка и
бюст стоят неработещи неизползвани пълноценно. От своя страна не
редовно функциониращия орган е една от причините за неговото забо
ляване. Вероятно и това е причината България да е на 2-ро място в света
по заболяване от рак на гърдата.Ако елиминираме обаче в национален
мащаб циганката и туркинята които раждат повече,вероятно ще се окаже че българката е на първо място.Не съм в течение по въпроса за заболявани-
ята на матката.
Факта че в нашия свят вътрешната нужда на жената да обича и се грижи
за децата си като част от себе си се подменя много грубо с любов към до-
машния любимец кучето,котката или друго същество от животинския свят.
Това също играе вредна роля върху съзнанието на българката,тъй като
променя естествените нужди на жената да обича и се грижи за децата в
друга посока.
От друга страна семейство с едно дете е готово да се раздели във всеки момент.Това в повечето случаи е планирано още присъздаването на семей- ството.Семейство с две може също не трудно да се разведе.В този тип
семейства се създават условияза проява на голяма доза личностен егоизъм.
Но семейство с три и повече деца се развиват други междуличностни про-
цеси и много трудно ще се разбие такова семейство.

Мнение на един възрастен мъж.



Тема Re: Може ли БЪЛГАРКАТА да бъде щастливанови [re: влaдac] Отговор на мнението
Автор Xoлдън (уморен)
Публикувано04.09.05 12:12



Ти го удари много филисофски.
Естествено ,че е щастлива.Ако е в щатите,за да свързва двата края трябва да работи по 16 часа на ден.
Кога да се чука,да се изпере,да си изчисти,пък и да се наспи,и на другия ден да е със залепено хилене.
Гледала куче.И какво от това?Като имаш две отгледани деца защо да не си гледаш куче?
Ако се разходиш из София ще видиш пълни кафенета с добре облечени и щастливи жени и мъже.А в кафене и кръчма не се ходи без пари.Много си харесвам живота в БГ и не го сменям,въпреки,че мога.




Тема Re: Може ли БЪЛГАРКАТА да бъде щастливанови [re: влaдac] Отговор на мнението
Авторщacтливa (Нерегистриран)
Публикувано04.09.05 12:22



може, може...ей ме на...



Тема Re: Може ли БЪЛГАРКАТА да бъде щастливанови [re: влaдac] Отговор на мнението
Автор HAДEЖДA - (ИПСБ)
Публикувано04.09.05 12:26



" Мнение на един възрастен мъж." ..........


с което просто не съм съгласна.

Да на 2-ро място сме по смъртност от рак на гърдата, матката и т.н., но това се дължи на безкрайно ниската ни здравна култура и насадената ни от векове простотия, псевдосрам и псевдоморал - "да бе как ще се съблека пред чужд и той да ме опипва".една жена до навършване на 40 год.възраст, освен при някой конкретен повод, трябва да ходи 1 годишно профилактично на гинеколог, а след това - на 6 месеца-веднъж.
също така при всяко къпане е редно добре да опипва гърдите си и при най-малкото съмнение че има някакво удебеляване, или едва опипващо се зрънце - веднага на доктор.да не говорим за простотията да питаме по форумите как да лекуваме кисти, течения и други,вместо веднага да потърсим специализирана помощ.
второ - на кариера се отдават мноооого жени, не само в бг - само за пример ти казвам че от последните трима държавни секретари на САЩ две са жени !!!
трето - как ще коментираш факта, че раждаемостта е най-ниска в най-развитите в икономическо отношение държави, където наистина жената спокойно може да си позволи лукса да бъде само майка и домакиня???значи те трябва да са мноооого по-нещастни от нас !!!!, а вярвай ми - не са.

а да ти оборя и последните теории - с 3 деца съм, а въпреки това съм много привързана към кучето си

и тъй като смятам, че грижите по трите ми деца + домашния любимец са ми абсолютно достатъчни, а скъпия ми съпруг от доста време се е превърнал в четвъртото ми дете(ама за него детски не получавам,само ми е на разход) ся септември мисля да му давам пътя с помощта на Бракоразводната колегия на съда.
така че, както е казал А.Айнщайн - всичко е относително !!!
А и като заключение - абсолютно щастлив може да се чувства човек в неосъзнатите си няколко първи бебешки месеци, или ако има някакво психично заболяване и може да осъзнава само някой първични инстинкти.
аз се чувствам щастлива от това, което съм постигнала, а това, което още желая да постигна ме мотивира да продължавам все по-нагоре

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ – ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ


Тема Re: Може ли БЪЛГАРКАТА да бъде щастливанови [re: влaдac] Отговор на мнението
Автор Mъppp (ентусиаст)
Публикувано04.09.05 12:37



Поздравления! Толкова глупости концентрирани на 1 място. Колко деца трябва да имаме? Мисля, че някой ги беше изчислил на ок.26. А това че законите позволяват пълна безотговорност на мъжете е вярно.



Тема Re: Може ли БЪЛГАРКАТА да бъде щастливанови [re: Mъppp] Отговор на мнението
Автор HAДEЖДA - (ИПСБ)
Публикувано04.09.05 13:31



"А това че законите позволяват пълна безотговорност на мъжете е вярно."....


е позволи ми и с тебе да не се съглася!!!!! извинявай, ама всякой скача според тоягата!мъжете ни са такива, каквито ние им позволим да бъдат.какво общо имат законите тук???? дори трябва да ти кажа, незнам дали си я погледнала темата за мъжките майки в женския клуб, но с някои неща съм доста съгласна, че май ние сами залагаме бомбата за поколенията надолу като възпитаваме мухльовци.(нали не говоря за тебе, за мене а по принцип).еми???? то на хубавите неща най-лесно се свиква.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ – ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ


Тема Re: Може ли БЪЛГАРКАТА да бъде щастливанови [re: HAДEЖДA -] Отговор на мнението
Автор Mъppp (ентусиаст)
Публикувано04.09.05 13:35



Аз също имам син. Горката му жена.
А за законите имам предвид издръжка от 40 лв. А може и никаква защото той цяла година работи на загуба.

А кучето - да. Когато го оставя сам, синът ми се справя идеално.

Редактирано от Mъppp на 04.09.05 13:39.



Тема Re: Може ли БЪЛГАРКАТА да бъде щастливанови [re: влaдac] Отговор на мнението
Автор Haчko (безднадеждност)
Публикувано04.09.05 13:41



Зависи за коя българка говорим



Много е щуро на плажа.

Тема Re: Може ли БЪЛГАРКАТА да бъде щастливанови [re: Mъppp] Отговор на мнението
Автор Haчko (безднадеждност)
Публикувано04.09.05 13:43



Опа! Тежко пръдна с тоя лаф за законите, безотговорността и мъжете. За да се раздигне миризмата, вземи цитирай един-два закона, инак много въздухарски се получава



Много е щуро на плажа.

Тема Re: Може ли БЪЛГАРКАТА да бъде щастливанови [re: влaдac] Отговор на мнението
Автор Бapбapeлa (wild)
Публикувано04.09.05 14:05



Може , защо да не може да е щастлива. Но светът е за двама, както пее Орлин Горанов в една песен. Щастие сам - няма.

За здравето на жената- донякъде си прав. Но тази тема е дискутирана в клуб Медицина . Трудно е да се поддържаш здрав с българското здравеопазване - дори и да искаш - в което профилактиката е непознат термин. Профилактичните прегледи са все едно фасон от страна на пациента който губи времето на доктора с глупости .

Имам мнение и го казвам, който не го харесва-проблемът е негов



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.