Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:35 28.09.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Съседите...нови Отговор на мнението
Автор ABe (разсеян)
Публикувано16.08.05 13:02



Б@си съседите си имам!

През януари се нанесохме в първия ни семеен апартамент в Младост. (Женен съм отскоро)
Панелка на 25 години. Апартамент на посл. етаж.

Имам ебаси съседите!

На втория ден некво говедо, пенсионер от "Кремиковци", ме пита с кви гуми ми е колата, щот нэкой си му бил разбил мазето и му бил откраднал летните гуми (за тъпия москвич). Баси идиота! Не, викам, не съм! Но мога да ти разбия главата или да те осъдя за клевета. Или и двете. Оня зяпна.

Ние сме нови, ние сме чужди! Не сме от "техните" хора, а най-вероятно не сме и хора.. Б@си изкопаемите! ПРехвалената работническо-селска класа!

Един шопар небръснат, а и некъпан от последния Великден насам, вероятно, ми вдигна скандал с много обиди и псувни, че съм бил паркирал на "неговото място" на паркинга пред блока. Минахме без бой, не си преместих колата, но оттогава гледам все на същото място да паркирам. Като се случи двамата заедно да чакаме асансьора, му казвам: "Благодаря, че ми повика асансьора!", качвам се, но не го пускам да влезне. Към нова година смятам да му отменя наказанието.

Трети пък, и той пенсионер в дочени работни дрехи, който си сее трева и си поддържа чисто петънцето точно пред неговия балкон (І ет.), все ме пита аз ли съм си хвърлил празната кутия от цигари на "неговото" зелено място. Аз всеки път му показвам моята кутия цигари и го моля да запмни каква марка пуша. Също така му съобщавам, че кума ми работи наблизо, на ІV км., и ако има проблеми, мога да му уредя преглед без пари.

Само с 3-ма от комшиите и жените на 2-ма от тях мога да си говоря. Останалите дори не те поздравяват, ама се заглеждат по бюста и дупето на жена ми. Не пожелаха дори да се запознаят с нас тъпите капути, въпреки добронамерените ни усилия с женатата.

Един от тия, които не ми отвръщат на поздрава и ме гледат като зелена котка, обаче (отново без да отвърне на поздрава ми) ми казва: "Хубави гуми си сложил на колата. А СD-то откъде го взе?... Щот' и аз искам такова, ама чакам да го купя крадено."
Друг, пък, в асансьора, отново без да си направи труда да отговори на поздрава ми, ме пита с къф ГСМ съм, за да ми се изфука с новия си ГСМ...
No comments!

Децата им са нэкви с поведение като от едновремешна Коньовица или Подуене. Обелки от семки по стълбите, същото и в асансьора... ПРазни бутилки по междуетажните площадки. Момичетата ходят в не особено чисти дрехи и смърдят едновременно на застояла пот и евтини тежки парфюми... Баси хигиената! Но за сметка на това, пък, имат много бижута от имитация на злато.

Един от "туземците", пише се местен "тартор" (към 21-22 г.) още първата седмица налетял на сина ми (18 г. с мн. атлетично телосложение), но малкият му казал да му види ръката (огромна длан с мн. дълги пръсти) и го попитал дали ще живеем заедно в този блок или някой ще трябва да праща венци за другия.

Една моя позната каза, че имала същия проблем - след 7 години в "новия" блок едва 50% от съседите по вход говорели с нея. А тя е контактна личност. Другите 50% още преценявали дали си струва да говорят с нея. Да не би да е нещо сифилитична или опасно луда...

Покривът тече, щранговете трябва да сменят спешно, че текат и правят поразии. Половината не искат да дават пари за ремонтите. "Аз нали го платих този покрив!" - беше най-шокиращата реплика. Платил го е, ама преди четвърт век. Троглодити нещастни!

Съжалявам, че постинга ми е малко разхвърлян, но много съм ядосан.
Едното съседско говедо преди малко ми каза по тел., че щял да даде пари за щранговете (за покрива - не!), но нямало да пусне майсторите в апартамента си. Да били сменяли тръбите през сервизните отвори от горния и от долния апартамент, но в неговия апартамент чужд човек не влизал! Не, че това не е технически осъществимо, но си е пълна кретения!

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Редактирано от ABe на 16.08.05 13:18.



Тема Re: Съседите...нови [re: ABe] Отговор на мнението
Автор Blake (извънземен)
Публикувано16.08.05 14:02



за съжаление си мега-прав... колко такива съм ги виждал - не е истина направо... Даже и досега (вече 5 години живея там) във входа имя няколко екземпляри, дето ги поздравявам всеки път, въпреки че досега не са ми отговорили никога, и продължават да се обръщат на другата страна, все едно имам няколко тежки заразни болести... А лудите, дето не искат да плащат, са друга категория - там вариациите са много - от "аз за това пари няма да дам", през "аз няма да си плащам водата, докато Гошо не си сложи водомер", та чак до "докато Пешо не даде пари, няма да дам и аз"... както се сещаш, Пешо е казал същото, но реципрочно, или не дай си боже да има по-дълга верига... абе трагедия... в предишната квартира се наложи аз и комшията (и двамата сме едри младежи по към 2 метра и 100+ кг) да обикаляме заедно с касиерката (слабичко девойче, към 40 кг с дрехите), за да повишим събираемостта на парите за входа, щото всички здраво я отебаваха, и бяхме заплашени от спиране на водата, а и нямахме асансьор почти 6 месеца... входа беше 64 апартамента, познай как се събират пари от всички, при положение, че половината казаха "айде нека всички да платят, аз най-накрая ще платя също"...

Не искам да обиждам никого, защото според мен местоживеенето няма нищо общо с манталитета, но повечето от "селяните", които съм срещал в живота си, са тези, дето са с претенции на големи "столичани"... пак да уточня, че със "селянин" не визирам човек, живеещ на село

Just a genius



Тема Съболезнованиянови [re: ABe] Отговор на мнението
АвторKoйчo oт Гypмaзoвo (Нерегистриран)
Публикувано16.08.05 14:05



В подобна ситуация съм. Разликата е, че моите са първенюта. Живея в нов блок в "престижен" квартал. То са надувки, избиване на комплекси, перчене с "възможности", надпреварват се кой ще даде повече пари т. е. кой е по-богат... Трябвало да има охрана и камери. Питам ги, къщичката на Биг Брадър ли ще си правим??? - Луда работа!!!
Събират огромна сума пари, за поддръжка на входа, не ми е удобно да споменавам цифри. Плащат на някакви дядковци да спат в нарочно изградената стаичка за охрана. Старците или спат, или гледат телевизия, или ядат салам с лютеница на весник ... Страшен стандарт поддържаме. Двата кв. м. градинка отпред се поддържа от специално наета фирма, това не било в договора на дядовците и те не пипат нищо. Иначе във входа е умерено мръсно, чисти се три пъти в седмицата. Само за парите които аз плащам, може да се наеме човек да чисти ежедневно... а има още 24 апартамента.



Тема Re: Съболезнованиянови [re: Koйчo oт Гypмaзoвo] Отговор на мнението
Автор Mъppp (ентусиаст)
Публикувано16.08.05 14:29



За моите съседи моят дом е моята крепост. Изградили са си музейчета. Но докато бях касиерка, нито един не каза Влез. Пишех си разписките на стената, броях пари на стълбищната площадка. Помолих съседка да се обадя по тел. Тя любезно ми го подаде - също на площадката.

А кучетата им са осрали всичко. Това при положение, че трябва да пресечеш улицата и си на полянка.



Тема Re: Съседите...нови [re: ABe] Отговор на мнението
АвторXoлдън (Нерегистриран)
Публикувано16.08.05 14:33



Споко.Това е българската действителност.Ако започнем ще стане сага.




Тема Re: Съседите...нови [re: ABe] Отговор на мнението
Автор V-Shokou io kuraiami (НейноВисочество)
Публикувано16.08.05 14:38



такова умиление ме налегна като те четох чак носталгия

а нашият блок беше новопостроен и всички съответно новодошли и разлика няма, положението е като твоето приеми го философски

I must have died and gone to haven …


Тема Re: Съседите...нови [re: ABe] Отговор на мнението
Авторбaбa ти (Нерегистриран)
Публикувано16.08.05 14:42



съседите ти може да са прости, обаче ти си злобен.
не знам кое ме отблъсква повече... но ако трябва да избирам пред едно злобно говедо, предпочитам просто говедо



Тема Re: Съседите...нови [re: ABe] Отговор на мнението
Авторkk (Нерегистриран)
Публикувано16.08.05 15:03



Има и добри и лоши съседи. Явно не си уцелил на съседи.
По-важно е друго - ако говедата са много, не можеш да се пребориш с всичките, защото това би означавало да се занимаваш само с това през цялото време.

Аз правя друго - опитвам се да поддържам умерено добри отношения с всички, като с някои се получава, с други - не. Тези, с които не се получава, се старая да изтърпявам, доколкото мога.

Когато някой се забрави обаче, заплювам си го и си го гоня до дупка - по принцип и за назидание. Това по-често работи. Един го отнася, ама за всички.

Трябва да подбираш битките си. Успех!



Тема Квартирата, в която...нови [re: Koйчo oт Гypмaзoвo] Отговор на мнението
Автор ABe (разсеян)
Публикувано16.08.05 15:05



бяхме с жена ми преди да подпишем, пък и след това, докато съберем малко пари (1.5 г. общо) беше пак в нова сграда, пълна с нови богаташи.

Никакви проблеми със събирането на парите за общи разходи. Перфектна чистота на общите площи - една рускиня с изрязан ларингс (рак) чистеше всичко до блясък, поливаше саксиите на междуетажните площадки. Абе вършеше всичко точно както трябва и с невиждано усърдие.
Бях много приятно впечатлен от първия тримесечен отчет на домоуправителя - оказа се, че ние, като работодатели на чистачката, не само и плащаме социални и здравни осигуровки, но поемаме разходите за периодичното обслужване на здравните и проблеми в която болница поиска.
Евалла!

Като се запролети миналата година, имаше съобщение от домоуправителя, проучил прогнозите за времето, че таз събота преди обед ще се чистят тревно-дървесните площи пред и зад блока. Ако сме били свършели преди обед, барбекюто и бирата са в ресторанта срещу блока, а ако не сме били свършели до обед, манжата и бирата щели да ни я данесат на "работната площадка". Имаше и обяснение какви фиданки е купил за посаждане около входа (краен за блока) и извинение, че се е наложило да купи и кирка, две лопати и лейка за фиданките.

И такива блокове има.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!


Тема Хехнови [re: Mъppp] Отговор на мнението
АвторKoйчo oт Гypмaзoвo (Нерегистриран)
Публикувано16.08.05 15:08



Ние имаме същия израз за апартаментите на комплексарите - "музеи". Викат архитект. Той им го обзаведе по някакъв безумен грандомански проект и те после живеят там и не смеят да пипнат нищо, за да не развалят "дизайна"...
Моите нямат кучета, щото да не развалят "дизайна".
Най-странното при нас е, че даваме много пари и никой не изисква изпълнение. Тъй като нищо не се върши, те /съседите/ предлагат да се събират още пари... - Големи баровци!!! Няма що!?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.